Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4-6 ανάλογα την χρήση μου βγάζει εμένα . Εξαρτάτε από την χρήση gps και κλήσεων .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

4-6 ανάλογα την χρήση μου βγάζει εμένα . Εξαρτάτε από την χρήση gps και κλήσεων .
Η μέτρηση παλμών όχι real time να υποθέσω αλλά ανα 10 λεπτά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μέτρηση παλμών όχι real time να υποθέσω αλλά ανα 10 λεπτά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι . Ανά 10 . Και wifi auto .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η μέτρηση παλμών όχι real time να υποθέσω αλλά ανα 10 λεπτά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέτρηση παλμών ανά 10 λεπτά γιατί ?? Εγώ την βάζω μόνο στην γυμναστική και το βράδυ μόνο του ανάβει αραιά συχνά με την ακινησία του χεριού !!

Ανάλογα της ανάγκες βέβαια ότι θέλει ο καθένας αλλά η μέτρηση του αισθητήρα και κυρίως το AOD ρουφάνε την μπαταρία σαν νεράκι !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση παλμών ανά 10 λεπτά γιατί ?? Εγώ την βάζω μόνο στην γυμναστική και το βράδυ μόνο του ανάβει αραιά συχνά με την ακινησία του χεριού !!

Ανάλογα της ανάγκες βέβαια ότι θέλει ο καθένας αλλά η μέτρηση του αισθητήρα και κυρίως το AOD ρουφάνε την μπαταρία σαν νεράκι !! ;)

Γιατί κοντευουμε τα 40 και δεν είμαστε και πολύ της γυμναστικής

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση παλμών ανά 10 λεπτά γιατί ?? Εγώ την βάζω μόνο στην γυμναστική και το βράδυ μόνο του ανάβει αραιά συχνά με την ακινησία του χεριού !!

Ανάλογα της ανάγκες βέβαια ότι θέλει ο καθένας αλλά η μέτρηση του αισθητήρα και κυρίως το AOD ρουφάνε την μπαταρία σαν νεράκι !! ;)

Εγώ βασικά υπόθεση έκανα για το τι χρησιμοποιεί από την αυτονομία. Αλλά για να σου απαντήσω και σε αυτό που ρώτησες, αν θέλεις να έχεις κάποια εικόνα για τον καρδιακό ρυθμό σου μέσα στην ημέρα, ακόμα και τα 10 λεπτά είναι μεγάλο διάστημα ανάμεσα στις μετρήσεις, κανονικά πρέπει να το έχεις real time. Στην τελική smartwatch πήραμε, αν είναι να κλείσουμε ότι πραγματικά χρήσιμο έχει ας πάρουμε ενα μηχανικό να τελειώνουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά υπόθεση έκανα για το τι χρησιμοποιεί από την αυτονομία. Αλλά για να σου απαντήσω και σε αυτό που ρώτησες, αν θέλεις να έχεις κάποια εικόνα για τον καρδιακό ρυθμό σου μέσα στην ημέρα, ακόμα και τα 10 λεπτά είναι μεγάλο διάστημα ανάμεσα στις μετρήσεις, κανονικά πρέπει να το έχεις real time. Στην τελική smartwatch πήραμε, αν είναι να κλείσουμε ότι πραγματικά χρήσιμο έχει ας πάρουμε ενα μηχανικό να τελειώνουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αντικειμενικα τωρα, το να μετρας παλμους ολη τη μερα δεν εχει καμια αξια. 1ον γιατι ανεβοκατεβαινουν συνεχεια, ακομα και απο την καρεκλα που σηκωνεσαι μπορει να πας 10-20 πανω και 2ον γιατι εχει νοημα να τους παρακολουθεις σε συνδυασμο με το τι κανεις. για μενα τρωτε τσαμπα ακτινοβολια (αν εχει βεβαια) και 2ον μαζευετε τσαμπα δεδομενα..γεμιζουμε αχρηστα δεδομενα τη ζωη μας.

Αν θες βαλε στον υπνο σου να μετρησεις ή μια ωρα που θα κατσεις καναπε ή οταν θα κανεις μια δραστηριοτητα, ακομα και φασινα στο σπιτι. να δεις τα ελαχιστα σου και τα μεγιστα. το να μετρας ολη μερα που τρεχεις, μπορει να εισια στους δρομους, στην κινηση ,στο μετρο, στο αμαξι, στο γραφειο, στην τουαλετα να σφιγγεσαι, τι νοημα εχει να βλεπεις παλμους αν δεν σημειωνεις και τι κανεις εκεινη τη στιγμη? κανενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνει το ρολόι αν κάνεις κάποια δραστηριότητα, αν κάθεσαι, αν κοιμάσαι ή επιλέγεις συγκεκριμένα εσύ ποια άσκηση κάνεις όταν γυμνάζεσαι, οπότε έχει ουσία.

Εγώ έχω τα πάντα ανοιχτά και το ρολόι πάει 2 γεμάτες μέρες, που είναι μια χαρά.

Αν αφαιρέσουμε όλες τις smart λειτουργίες, προσωπικά τουλάχιστον, δεν βρίσκω λόγο να φοράω ένα ηλεκτρονικό χοντρό και φθηνό ρολόι αντί για ένα seiko ας πούμε στην ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα τωρα, το να μετρας παλμους ολη τη μερα δεν εχει καμια αξια. 1ον γιατι ανεβοκατεβαινουν συνεχεια, ακομα και απο την καρεκλα που σηκωνεσαι μπορει να πας 10-20 πανω και 2ον γιατι εχει νοημα να τους παρακολουθεις σε συνδυασμο με το τι κανεις. για μενα τρωτε τσαμπα ακτινοβολια (αν εχει βεβαια) και 2ον μαζευετε τσαμπα δεδομενα..γεμιζουμε αχρηστα δεδομενα τη ζωη μας.

 

Αν θες βαλε στον υπνο σου να μετρησεις ή μια ωρα που θα κατσεις καναπε ή οταν θα κανεις μια δραστηριοτητα, ακομα και φασινα στο σπιτι. να δεις τα ελαχιστα σου και τα μεγιστα. το να μετρας ολη μερα που τρεχεις, μπορει να εισια στους δρομους, στην κινηση ,στο μετρο, στο αμαξι, στο γραφειο, στην τουαλετα να σφιγγεσαι, τι νοημα εχει να βλεπεις παλμους αν δεν σημειωνεις και τι κανεις εκεινη τη στιγμη? κανενα.

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει στον ύπνο τι γίνεται κυρίως αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ κάθε βράδυ και πρωί να κάθομαι να αλλάζω ρυθμίσεις. Ακτινοβολία από που σε σχέση με την μέτρηση παλμών. Δεν παίζει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όταν κάνεις άσκηση ξεκινάει αυτόματα να μετράει συνεχόμενους παλμούς ακόμη και αν τους έχεις κλειστούς . Μπορεί να κάνω και λάθος .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όταν κάνεις άσκηση ξεκινάει αυτόματα να μετράει συνεχόμενους παλμούς ακόμη και αν τους έχεις κλειστούς . Μπορεί να κάνω και λάθος .
Όχι όταν ανιχνεύει αυτόματα πότε ξεκίνησες κάποια άσκηση, μόνο όταν ξεκινάς κάποια άσκηση χειροκίνητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγω το χρησιμοποιώ μόνο για να μιλάω, ειδοποιήσεις και οδηγίες από το Google maps όταν οδηγαω μηχανάκι. Μου βγάζει το πολύ 3-4 μέρες. Όλα τα άλλα κλειστά (παλμοί - WiFi)

Δεν είναι καθόλου άσχημο το ρολόι. Για καθημερινό μια χαρά όμορφο είναι. Δεν είναι απαραίτητο να αθλησαι για να έχεις τέτοιο ρολόι.

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα;13cec6cc96462a69ac25a5b85598d889.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι το τεστ . Να ξέρεις ότι δεν σημαινει απαραιτητα hardware πρόβλημα . Μπορεί σε κάποιο update να μην έκατσαν σωστά οι οδηγοί του αισθητήρα . Αλλά είναι πρόβλημα έτσι κι αλλιώς .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι το τεστ . Να ξέρεις ότι δεν σημαινει απαραιτητα hardware πρόβλημα . Μπορεί σε κάποιο update να μην έκατσαν σωστά οι οδηγοί του αισθητήρα . Αλλά είναι πρόβλημα έτσι κι αλλιώς .
Τώρα μου έβγαλε pass....

Τι να κάνω;προβληματικό τελικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Χρησιμοποιεί κάποιος το ρολόι με iPhone ??

Δεν μπορώ με τίποτα να λάβω ειδοποιήσεις από messenger viber mail και λοιπές τρίτες εφαρμογές.

Έχω κάνει επανεκκίνηση,επαναφορά,αποζευγοποιηση και πάλι τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Χρησιμοποιεί κάποιος το ρολόι με iPhone ??

Δεν μπορώ με τίποτα να λάβω ειδοποιήσεις από messenger viber mail και λοιπές τρίτες εφαρμογές.

Έχω κάνει επανεκκίνηση,επαναφορά,αποζευγοποιηση και πάλι τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γύρισε την Στεφανή αριστερόστροφα και θα σου βγάλει "αν λείπουν ειδοποιήσεις η ορίστε προτιμήσεις ειδοποιήσεων" πατα το και θα σε οδηγήσει στο app στο κινητό .Δες αν έχεις τικαρισμένες τις εφαρμογές που θες να έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακουσατε τίποτα για αντικαταστάτη του 46αρι η θα μείνουμε μόνο στο active 2;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγει ξανά κάτι παρόμοιο με το GW.

Αν βγάλει η apple κάτι παρόμοιο (ποτέ δηλαδή), τότε παίζει να βγάλει ξανά και η Samsung.

Το πολύ πολύ να αλλάξει όνομα η σειρά φέτος ή του χρόνου, με αντικαταστάτη του gw και του active 2, στο καλούπι του active.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγει ξανά κάτι παρόμοιο με το GW.

Αν βγάλει η apple κάτι παρόμοιο (ποτέ δηλαδή), τότε παίζει να βγάλει ξανά και η Samsung.

Το πολύ πολύ να αλλάξει όνομα η σειρά φέτος ή του χρόνου, με αντικαταστάτη του gw και του active 2, στο καλούπι του active.

 

Διαβάζω κάτι εδώ...μακάρι να ισχύει

 

https://thedroidguy.com/samsung-galaxy-watch-2-release-date-price-news-and-rumors-1100951

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάτι εδώ...μακάρι να ισχύει

 

 

 

https://thedroidguy.com/samsung-galaxy-watch-2-release-date-price-news-and-rumors-1100951

Δεν θα το έλεγα καλογραμμένο άρθρο ... Μπορείς να ελέγχεις έξυπνο σπίτι με το ρολόι και τώρα μέσω της εφαρμογής της Samsung smart things. Επίσης fall detection υποστηρίζει το hardware του active 2 αλλά θα ενεργοποιηθεί με το ecg γιατι προφανώς είναι κάτι παραπάνω από μια απλή ειδοποίηση και θέλει συμφωνίες με παρόχους . Και δεν έχω δει τι καλύτερο έχει η εφαρμογη fitness της apple για να πάρει μαθήματα η Samsung .

 

Υπάρχει μια συσκευη . Εχουν δει τον κωδικό της και λογικά θα παρουσιαστεί φέτος είτε αυτή την εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος που έχει ένα event , είτε Σεπτέμβριο .

Λόγοι που δεν θα πάει σε Android . Αναμονή μπαταρίας χαλιά , θα πρέπει να αλλάξει CPU , δεν θα έχει έλεγχο στο λογισμικο και φυσικά εμείς ξεχνάμε το βολικό UI.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό είναι ένα άρθρο απλά για να γεμίζει η σελίδα του συγκεκριμένου site, με μια γρήγορη ματιά που έριξα δηλαδή.

Τυχαίοι ευσεβείς πόθοι, αναφορές σε S11 ενώ ξέρουμε εδώ και μήνες ότι θα είναι s20, announce τον Μάρτιο ενώ η παρουσίαση είναι μεθαύριο κλπ.

Εγώ θα ήθελα να συνεχιστεί αυτό το καλούπι γιατί μου αρέσουν τα ρολόγια, αλλά το θεωρώ σχετικά αδύνατο. Μακάρι να κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή έχω το active 2 μόνο καθημερινή δεν είναι η φόρτιση του. Κρατάει άνετα 2 μέρες με τη δική μου χρήση, που τα έχω όλα ανοικτά εκτός από την οθόνη γιατί το θεωρώ περιττό να είναι συνέχεια αναμμένη.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μια απορια...το ρολοι το εκανα πληρη φορτιση την τριτη το πρωι και σημερα σαββατο μου λεει οτι η χρηση τς μπαταριας ειναι 2ημερες και 14 ωρες απο την τελευταια πληρη φορτιση και εχω ακομα 40%,,πως γινεται αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή έχω το active 2 μόνο καθημερινή δεν είναι η φόρτιση του. Κρατάει άνετα 2 μέρες με τη δική μου χρήση, που τα έχω όλα ανοικτά εκτός από την οθόνη γιατί το θεωρώ περιττό να είναι συνέχεια αναμμένη.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Active2 , ακριβώς ίδια χρήση και οντως με άνεση 2 ημέρες

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...