Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση για Το σημα gps ..

Τρεχω με σταΘερη ταχυτητα πχ 10κμ/Η για 1 ωρα, και ενω δεν αλλαζω ρυθμο, καποιες στιγμες μου δειχνει οτι παω με 7κμ πχ η μπορει και λιγοτερο, ενω ειμαι σε ανοιχτο χωρο με καλο σημα gps υποτιθεται..

Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο? Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Galaxy watch 42mm εδω και μια βδομαδα.

Ευχαριστημενος απο το μεγεθος, ειναι το ιδανικο για το μεγεθος του χεριου μου.

Απο λειτουργιες κλπ δε μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθει, ισως τελικα να μη μου ταιριαζει σαν gadget.

Φανταστικο βαρος και αισθηση, τοσο ελαφρυ σαν να μη το φορας καν.

Περιμενα να υπαρχει η λειτουργια να απαντησεις σε κληση messenger, whatsapp, viber και οχι μονο σε κληση μεσω της εφαρμογης του τηλεφωνου. Επισης περιμενα να μπορεις να προσθεσεις google pay - samsung pay για πληρωμες κατευθειαν χρησιμοποιωντας το smartwatch (για εμας που μενουμε εξω, αγορασα το ρολοι απο Ελλαδα και δε βλεπω να μπορεις να προσθεσεις την παραπανω επιλογη).

Απο μπαταρια, 2 μερουλες και χωρις πολλη χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Galaxy watch 42mm εδω και μια βδομαδα.

Ευχαριστημενος απο το μεγεθος, ειναι το ιδανικο για το μεγεθος του χεριου μου.

Απο λειτουργιες κλπ δε μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθει, ισως τελικα να μη μου ταιριαζει σαν gadget.

Φανταστικο βαρος και αισθηση, τοσο ελαφρυ σαν να μη το φορας καν.

Περιμενα να υπαρχει η λειτουργια να απαντησεις σε κληση messenger, whatsapp, viber και οχι μονο σε κληση μεσω της εφαρμογης του τηλεφωνου. Επισης περιμενα να μπορεις να προσθεσεις google pay - samsung pay για πληρωμες κατευθειαν χρησιμοποιωντας το smartwatch (για εμας που μενουμε εξω, αγορασα το ρολοι απο Ελλαδα και δε βλεπω να μπορεις να προσθεσεις την παραπανω επιλογη).

Απο μπαταρια, 2 μερουλες και χωρις πολλη χρηση...

Google pay δεν υποστηριζει., οπως και καθε μη android. Samsung pay υποστηριζει αν εχεις συσκευη samsung που εχει ενεργοποιημενο το samsung pay.

 

Supported Mobile Devices:

• Galaxy S10

• Galaxy S10+

• Galaxy S10e

• Galaxy S10 5G

• Galaxy S9

• Galaxy S9+

• Galaxy S8

• Galaxy S8+

• Galaxy S7

• Galaxy S7 Edge

• Galaxy S7 Active

• Galaxy S6

• Galaxy S6 Edge

• Galaxy S6 Edge+

• Galaxy S6 Active

• Galaxy Note10

• Galaxy Note10+

• Galaxy Note10 5G

• Galaxy Note9

• Galaxy Note8

• Galaxy Note5

• Galaxy Fold

• Galaxy A50

 

Supported Smartwatches:

• Gear S2 Sport*

• Gear S2 Classic*

• Gear S3 Frontier

• Gear S3 Classic

• Gear Sport*

• Galaxy Watch*

• Galaxy Watch Active*

• Galaxy Watch Active2*

 

Επισης η ενεργοποιηση του πρεπει να γινει στην χωρα που εκδοθηκε η καρτα που θελεις να αντιστοιχίσεις.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχει σοβαρο θεμα η μπαταρια σου... service χωρις δευτερη σκεψη.

 

Εχεις ακριβως το ιδιο προβλημα που ειχα και εγω οταν το αγορασα. 1.5 μερα με τα παντα κλειστα.

Τωρα με φωτεινοτητα στο 4, wifi auto, παλμους ανα 10 λεπτα, λειτουργια υπνου , και κανονικη χρηση ειδοποιησεων και κλησεων ειμαι μεταξυ 5-6 ημερων χρησης. Χανω περιπου 15% τη μερα και το βαζω να φορτισει στο 10-15%.

 

Δεν χρησιμοποιω AOD οπως επισης εχω απενεργοποιησει το "ξυπνημα" με τη ροδελα και την οθονη αφης. Ειχα παρατηρησει οτι στο υπνο μου γυρνουσε με το παραμικρο η ροδελα και ανοιγε συνεχεια η οθονη. Με ξυπνουσε ο φωτισμος κιολας και εκανα αστατο υπνο. Μονο με Κουμπι ξυπναει ή την κινηση του καρπου.

 

Δεν το φοράω στον ύπνο μου αλλά η μπαταρία πρέπει να χάλασε από της 7 το πρωί τώρα βλέπω 45 μπαταρία έχω και δεν το έχω καν να δείχνει μόνιμα την ώρα παρά μόνο όταν το γυρνάω είπα οκ δεν έχει αυτόνομες εφαρμογές πχ Facebook, δεν μπορώ να ακούσω όταν μου στέλνουν ηχογράφηση ούτε να στείλω εγώ από το ρολόι λέω οκ εντάξει αλλά τελευταία ξ μπαδαια με απογοήτευσε και θέλει να το στείλω για επισκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατοχος Galaxy watch 42mm εδω και μια βδομαδα.

Ευχαριστημενος απο το μεγεθος, ειναι το ιδανικο για το μεγεθος του χεριου μου.

Απο λειτουργιες κλπ δε μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθει, ισως τελικα να μη μου ταιριαζει σαν gadget.

Φανταστικο βαρος και αισθηση, τοσο ελαφρυ σαν να μη το φορας καν.

Περιμενα να υπαρχει η λειτουργια να απαντησεις σε κληση messenger, whatsapp, viber και οχι μονο σε κληση μεσω της εφαρμογης του τηλεφωνου. Επισης περιμενα να μπορεις να προσθεσεις google pay - samsung pay για πληρωμες κατευθειαν χρησιμοποιωντας το smartwatch (για εμας που μενουμε εξω, αγορασα το ρολοι απο Ελλαδα και δε βλεπω να μπορεις να προσθεσεις την παραπανω επιλογη).

Απο μπαταρια, 2 μερουλες και χωρις πολλη χρηση...

 

Όχι δεν μπορείς να απαντήσεις σε messenger κτλ δυστυχώς κι εγώ θα το ήθελα μόνο σε μηνύματα. Samsung pay αν και δεν το κοίταξα αν μένεις εξωτερικό πρέπει να υπάρχει τρόπος

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Google pay δεν υποστηριζει., οπως και καθε μη android. Samsung pay υποστηριζει αν εχεις συσκευη samsung που εχει ενεργοποιημενο το samsung pay.

 

Επισης η ενεργοποιηση του πρεπει να γινει στην χωρα που εκδοθηκε η καρτα που θελεις να αντιστοιχίσεις.

 

Εχω S10 plus και μενω UK, επομενως λογικα θα επρεπε να παιζει το samsung pay... Για καποιο λογο δε παιζει ουτε στο S10 plus μου, οσο για το ρολοι δε μπορω να βρω καν το samsung pay στο store.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η απάντηση σου είναι ειρωνική και εριστική, ναι, είναι ηλίθιο το να πρέπει να πατάω το κουμπί για να μου δείξει την ώρα, πόσο δύσκολο θα ήταν να έχει επιλογή για aod ή να ανάβει με την κίνηση, ούτως ή άλλως, η μπαταρία θα κρατούσε πολύ αφού όλα τα άλλα θα ήταν κλειστά.

Οπότε άσε τις ειρωνίες και αν έχεις να αντιπαραθέσεις κάτι, πες το, αν όχι, μην προκαλείς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η συγκεκριμένη λειτουργία αφορά σε απόλυτη εξοικονόμηση ενεργειας και συ μιλάς για sensors και AOD.

Ξανασκεψου το λίγο γιατί αυτό που σκέφτεσαι απλα είναι OUT OF SCOPE.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εχω S10 plus και μενω UK, επομενως λογικα θα επρεπε να παιζει το samsung pay... Για καποιο λογο δε παιζει ουτε στο S10 plus μου, οσο για το ρολοι δε μπορω να βρω καν το samsung pay στο store.
Αν το Samsung pay είναι στο κινητό σου δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι στο ρολόι . Ενεργοποιείται αυτόματα η εφαρμογή .

 

Πρώτα κοίτα να δεις αν υποστηρίζεται στην Αγγλία , από οποίες τράπεζες και παρόχους και μετά πως θα την ενεργοποιήσεις στο κινητό σου .

 

Στο ρολόι δεν θα κάνεις τίποτα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη λειτουργία αφορά σε απόλυτη εξοικονόμηση ενεργειας και συ μιλάς για sensors και AOD.

Ξανασκεψου το λίγο γιατί αυτό που σκέφτεσαι απλα είναι OUT OF SCOPE.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι, ότι μιλάμε για ένα ρολόι, δουλειά του λοιπόν είναι να δείχνει την ώρα χωρίς πολλά πολλά, ούτε να πατάω κουμπιά ούτε τίποτα άλλο, θα μπορούσε λοιπόν να απενεργοποιήσει τα πάντα άλλα να έχει έναν ρημαδοσενσορα και με την κίνηση να δείχνει την ώρα, πολύ απλό, και ας μην έβγαζε 30 μέρες η μπαταρία, ας έβγαζε 15, θα ήταν όμως λειτουργικό.

Να διευκρινίσω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, η μπαταρία μου με όλα ανοιχτά και με aod μόνιμα βγάζει 3 μέρες, οπότε από την μιάμιση μέρα του LG είμαι οκ, αυτό που συζητάμε είναι κάποιες λεπτομέρειες που όμως κάνουν την διαφορά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι, ότι μιλάμε για ένα ρολόι, δουλειά του λοιπόν είναι να δείχνει την ώρα χωρίς πολλά πολλά, ούτε να πατάω κουμπιά ούτε τίποτα άλλο, θα μπορούσε λοιπόν να απενεργοποιήσει τα πάντα άλλα να έχει έναν ρημαδοσενσορα και με την κίνηση να δείχνει την ώρα, πολύ απλό, και ας μην έβγαζε 30 μέρες η μπαταρία, ας έβγαζε 15, θα ήταν όμως λειτουργικό.

Να διευκρινίσω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, η μπαταρία μου με όλα ανοιχτά και με aod μόνιμα βγάζει 3 μέρες, οπότε από την μιάμιση μέρα του LG είμαι οκ, αυτό που συζητάμε είναι κάποιες λεπτομέρειες που όμως κάνουν την διαφορά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύμφωνω θα ήταν λειτουργικο και ας έβγαζε 15 μέρες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας μήνας είναι με φουλ μπαταρία. Τέτοιες λειτουργίες (εκτός τραγικού απροόπτου) τις χρησιμοποιείς συνήθως όταν θα φτάσει στο 5% η μπαταρία και εκεί σου βγάζει και μήνυμα να το ενεργοποιήσεις, γιατί αλλιώς σε 1-2 ώρες δεν θα έχεις ρολόι.

Αυτό το 5% λοιπόν, θα βγάλει σχεδόν 1 μέρα σε αυτή την λειτουργία, όχι 15.

 

Κατά τα υπόλοιπα, αν κάποιος θέλει απλά να βλέπει την ώρα σε watch only mode, δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται galaxy watch. Ένα απλό ηλεκτρονικό ρολόι θα κάνει καλύτερα αυτή την δουλειά.

Σαν smartwatch είναι από τα καλά της κατηγορίας. Αλλά όταν μιλάμε για κλασσικά ρολόγια, ελάχιστη διαφορά έχει από ένα ηλεκτρονικό ρολόι από την λαϊκή.

 

Όπως και να χει, δεν είναι όλα για όλους. Αν κάποιος θέλει ντε και καλά smartwatch για να βλέπει απλά την ώρα, καλύτερα να κοιτάξει προς Huawei μεριά. Υπερδιπλάσια αυτονομία, αλλά εντελώς μάπα λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι, ότι μιλάμε για ένα ρολόι, δουλειά του λοιπόν είναι να δείχνει την ώρα χωρίς πολλά πολλά, ούτε να πατάω κουμπιά ούτε τίποτα άλλο, θα μπορούσε λοιπόν να απενεργοποιήσει τα πάντα άλλα να έχει έναν ρημαδοσενσορα και με την κίνηση να δείχνει την ώρα, πολύ απλό, και ας μην έβγαζε 30 μέρες η μπαταρία, ας έβγαζε 15, θα ήταν όμως λειτουργικό.

Να διευκρινίσω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, η μπαταρία μου με όλα ανοιχτά και με aod μόνιμα βγάζει 3 μέρες, οπότε από την μιάμιση μέρα του LG είμαι οκ, αυτό που συζητάμε είναι κάποιες λεπτομέρειες που όμως κάνουν την διαφορά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετράει την ώρα ; Αρα το primary mission του ως ρολόι το πραγματοποιεί.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις, ειναι expectations, όχι "δουλεια".

 

Και ας επαναληφθώ, το συγκεκριμένο function υπόσχεται maximum battery life, αυτό το πραγματοποιεί με κόψιμο functionality.

Οπως και άλλοι σου ειπαν, αν θες κάτι άλλο, υπάρχουν τρόποι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο ένας μήνας είναι με φουλ μπαταρία. Τέτοιες λειτουργίες (εκτός τραγικού απροόπτου) τις χρησιμοποιείς συνήθως όταν θα φτάσει στο 5% η μπαταρία και εκεί σου βγάζει και μήνυμα να το ενεργοποιήσεις, γιατί αλλιώς σε 1-2 ώρες δεν θα έχεις ρολόι.

Αυτό το 5% λοιπόν, θα βγάλει σχεδόν 1 μέρα σε αυτή την λειτουργία, όχι 15.

 

Κατά τα υπόλοιπα, αν κάποιος θέλει απλά να βλέπει την ώρα σε watch only mode, δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται galaxy watch. Ένα απλό ηλεκτρονικό ρολόι θα κάνει καλύτερα αυτή την δουλειά.

Σαν smartwatch είναι από τα καλά της κατηγορίας. Αλλά όταν μιλάμε για κλασσικά ρολόγια, ελάχιστη διαφορά έχει από ένα ηλεκτρονικό ρολόι από την λαϊκή.

 

Όπως και να χει, δεν είναι όλα για όλους. Αν κάποιος θέλει ντε και καλά smartwatch για να βλέπει απλά την ώρα, καλύτερα να κοιτάξει προς Huawei μεριά. Υπερδιπλάσια αυτονομία, αλλά εντελώς μάπα λειτουργικά.

Ετσι ακριβώς.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς αυτή την εφαρμογή; Φαίνεται να υποστηρίξει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά.91456d03444368dcc410c57145632972.jpg

 

Ναι το βρήκα τυχαία σήμερα όπως μπήκα δουλεύει λίγο που δοκίμασα κανονικά 3€ κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ ότι η Samsung θα πρέπει να επικεντρωθεί πολύ περισσότερο στα ρολόγια και στο λογισμικό είναι κατά κάποιο τρόπο ξεχασμένο και οι αναβαθμίσεις που βγάζει δεν λένε κάτι καλό θα ήταν να έβαζε ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση αυτόνομες εφαρμογές συνομιλίας να μπορούσαμε να απαντήσουμε σε viber κτλ και να μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε φωνητικό μήνυμα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung χρησιμοποιεί tizen, οπότε δεν υποστηρίζει google services. Επίσης δεν νομίζω να ασχοληθούν εταιρείες όπως fb/whatsapp/viber κλπ, για να βγάλουν native apps για tizen.

Όσο επιτυχία και να κάνει η Samsung στα ρολόγια, η πραγματικότητα είναι ότι το apple watch δεν το φτάνει σε πωλήσεις ακόμα και αν σταματήσει η apple να παράγει apple watch. Συγκεκριμένα το aw πουλάει 10 φορές περισσότερο από όλα τα galaxy watch και έχει σχεδόν 50% μερίδιο της αγοράς.

Προφανώς οι εταιρείες θα ασχοληθούν μόνο με τον πρώτο σε πωλήσεις, εφόσον η διαφορά από τον δεύτερο είναι έτη φωτός μακριά.

 

Ούτε εμένα μ'αρέσει, γιατί αυτές οι ελλείψεις κάνουν το ρολόι σχετικά άχρηστο για την καθημερινότητα μου, αλλά έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung χρησιμοποιεί tizen, οπότε δεν υποστηρίζει google services. Επίσης δεν νομίζω να ασχοληθούν εταιρείες όπως fb/whatsapp/viber κλπ, για να βγάλουν native apps για tizen.

Όσο επιτυχία και να κάνει η Samsung στα ρολόγια, η πραγματικότητα είναι ότι το apple watch δεν το φτάνει σε πωλήσεις ακόμα και αν σταματήσει η apple να παράγει apple watch. Συγκεκριμένα το aw πουλάει 10 φορές περισσότερο από όλα τα galaxy watch και έχει σχεδόν 50% μερίδιο της αγοράς.

Προφανώς οι εταιρείες θα ασχοληθούν μόνο με τον πρώτο σε πωλήσεις, εφόσον η διαφορά από τον δεύτερο είναι έτη φωτός μακριά.

 

Ούτε εμένα μ'αρέσει, γιατί αυτές οι ελλείψεις κάνουν το ρολόι σχετικά άχρηστο για την καθημερινότητα μου, αλλά έτσι είναι.

 

Βασικά βλέπω ότι δεν πολύ ασχολείται και η ίδια εταιρία να κάνει κάτι να αναπτύξει καλύτερα το tizen θεωρώ και να πληρώσει κάποιους να κάνουν κάτι αλλά μάταιο και χωρίς να κάνει κάποιο μεγάλο άλμα για εμένα τι πάρεις το νέο Samsung watch τι πάρεις το s3 που έχει κάποια χρόνια για τα μάτια μου είναι σχεδόν το ίδιο. Έχει μείνει στάσιμη στο θέμα watch και πολύ ποιο πίσω από την apple στο κομμάτι αυτο.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Βασικά βλέπω ότι δεν πολύ ασχολείται και η ίδια εταιρία να κάνει κάτι να αναπτύξει καλύτερα το tizen θεωρώ και να πληρώσει κάποιους να κάνουν κάτι αλλά μάταιο και χωρίς να κάνει κάποιο μεγάλο άλμα για εμένα τι πάρεις το νέο Samsung watch τι πάρεις το s3 που έχει κάποια χρόνια για τα μάτια μου είναι σχεδόν το ίδιο. Έχει μείνει στάσιμη στο θέμα watch και πολύ ποιο πίσω από την apple στο κομμάτι αυτο.
Ούτως ή άλλως λειτουργικά μπορείς να την βγάλεις και με κάποιο gear 5ετιας.

Συγκεκριμένα το 3ετιας gear s3 υποστηρίζει mst στο Samsung pay ενώ το galaxy watch και τα επόμενα όχι.

Από την άλλη το aw έχει απείρως καλύτερη υποστήριξη από εταιρία και developers, αλλά όπως πάντα το κρατάνε πίσω επιλογές της Apple.

Ενηγουει.

Εγώ όπως είπα και παλιότερα, δεν βλέπω φως στον ορίζοντα για τα smartwatch, για την επόμενη 5ετια τουλάχιστον.

Αν και όταν βγει πιο πλήρης συσκευή, θα αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για Το σημα gps ..

Τρεχω με σταΘερη ταχυτητα πχ 10κμ/Η για 1 ωρα, και ενω δεν αλλαζω ρυθμο, καποιες στιγμες μου δειχνει οτι παω με 7κμ πχ η μπορει και λιγοτερο, ενω ειμαι σε ανοιχτο χωρο με καλο σημα gps υποτιθεται..

Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο? Ειναι φυσιολογικο?

 

κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung χρησιμοποιεί tizen, οπότε δεν υποστηρίζει google services. Επίσης δεν νομίζω να ασχοληθούν εταιρείες όπως fb/whatsapp/viber κλπ, για να βγάλουν native apps για tizen.

Όσο επιτυχία και να κάνει η Samsung στα ρολόγια, η πραγματικότητα είναι ότι το apple watch δεν το φτάνει σε πωλήσεις ακόμα και αν σταματήσει η apple να παράγει apple watch. Συγκεκριμένα το aw πουλάει 10 φορές περισσότερο από όλα τα galaxy watch και έχει σχεδόν 50% μερίδιο της αγοράς.

Προφανώς οι εταιρείες θα ασχοληθούν μόνο με τον πρώτο σε πωλήσεις, εφόσον η διαφορά από τον δεύτερο είναι έτη φωτός μακριά.

 

Ούτε εμένα μ'αρέσει, γιατί αυτές οι ελλείψεις κάνουν το ρολόι σχετικά άχρηστο για την καθημερινότητα μου, αλλά έτσι είναι.

Σιγα μην πουλαει 100φορες περισσοτερο η apple :lol:

Η apple διατηρει το ποσοστο της με περιππου 45% της αγορας και η samsung μεσα σε δυο χρονια απ το 5% πηγε δευτερη με 15% ποσοστο και "καλπαζει". Μαλιστα μεσα σε μια χρονια απο 10% πηγε στο 15%.

Σε γενικες γραμμες η apple πουλαει 2.5 φορες περισσοτερο αυτη τη στιγμη απο τη samsung. Το 2015 οντως πουλουσε 10 φορες παραπανω , αλλα βλεπουμε σιγα σιγα οτι οπως και σε καθε κατηγορια το ιδιο θα συμβει και εδω. Η apple θα εχει τα κερδη και την πρωτια και το μεριδιο αλλοι σε μια αγορα που μεγαλωνει 40% καθε χρονο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

1. Πως κάνουμε "reset" μιας εφαρμογής;

 

2. Το δικό μου που είναι LTE (46mm) πως του περνάω e-sim και το μετατρέπω σε τηλέφωνο (με νέο τηλεφωνικό αριθμό φυσικά).

 

3. Θέλω να γραφτώ κολυμβητήριο και διαβάζοντας αυτό: Το Galaxy Watch έχει ανθεκτικότητα στο γλυκό νερό έως 50 μέτρα βάθος, σύμφωνα με το πρότυπο πιστοποίησης ISO 22810:2010. Δεν είναι κατάλληλο για καταδύσεις ή υδάτινες δραστηριότητες υψηλής πίεσης. Εάν η συσκευή ή τα χέρια σας είναι βρεγμένα, πρέπει να τα στεγνώνετε καλά πριν το χειρισμό., εσείς τι καταλαβαίνετε; Να το φοράω ή όχι;

 

4. Γιατί δεν υπάρχει η επιλογή Βluetooth σέρνοντας κάτω το ρολόι για να εμφανιστούν λειτουργίες όπως το Wi-Fi, Λειτουργία Πτήσης κλπ. ακόμα και Βluetooth ακουστικών υπάρχει αλλά όχι Bluetooth και πρέπει να πηγαίνω να το ανοίγω από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς αυτή την εφαρμογή; Φαίνεται να υποστηρίξει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά.91456d03444368dcc410c57145632972.jpg
Δοξα συ!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην πουλαει 100φορες περισσοτερο η apple :lol:

 

Η apple διατηρει το ποσοστο της με περιππου 45% της αγορας και η samsung μεσα σε δυο χρονια απ το 5% πηγε δευτερη με 15% ποσοστο και "καλπαζει". Μαλιστα μεσα σε μια χρονια απο 10% πηγε στο 15%.

 

Σε γενικες γραμμες η apple πουλαει 2.5 φορες περισσοτερο αυτη τη στιγμη απο τη samsung. Το 2015 οντως πουλουσε 10 φορες παραπανω , αλλα βλεπουμε σιγα σιγα οτι οπως και σε καθε κατηγορια το ιδιο θα συμβει και εδω. Η apple θα εχει τα κερδη και την πρωτια και το μεριδιο αλλοι σε μια αγορα που μεγαλωνει 40% καθε χρονο.

 

7 εκατομμύρια AW στο q3 και λιγότερο από 2 εκατομμύρια Samsung. Με το q3 να βρίσκει την Samsung με νέο ρολόι στην αρχή του q3, ενώ η apple είχε το νέο ρολόι στο q4.

Η άνοδος της Samsung δεν έχει να κάνει με την Apple, η οποία είχε αύξηση 50% σε πωλήσεις σε σχέση με πέρυσι. Έχει να κάνει με το ότι όλοι οι υπόλοιποι είναι ακόμα χειρότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Δοξα συ!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεύει;το δοκίμασες;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει;το δοκίμασες;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κανονικότητα. Θέλει ένα final tuning από το προγραμματιστή η εφαρμογή για να δουλεύει άψογα αλλά κ έτσι είναι σούπερ. Ήμουν έτοιμος να πουλήσω το ρολόι αφού χωρίς voice dictation ήταν λειψό. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

7 εκατομμύρια AW στο q3 και λιγότερο από 2 εκατομμύρια Samsung. Με το q3 να βρίσκει την Samsung με νέο ρολόι στην αρχή του q3, ενώ η apple είχε το νέο ρολόι στο q4.

Η άνοδος της Samsung δεν έχει να κάνει με την Apple, η οποία είχε αύξηση 50% σε πωλήσεις σε σχέση με πέρυσι. Έχει να κάνει με το ότι όλοι οι υπόλοιποι είναι ακόμα χειρότεροι.

Και η samsung ειχε 73% αυξηση σε σχεση με περισυ στο αντιστοιχο Q ... Δηλαδη η ψαλιδα μειωθηκε και αλλο. Εναι πως διαβαζει καποιος τα νουμερα... Και σιγουρα δεν ειναι 10πλασιες πωλησεις ουτε οτι η apple μεγαλωνει τη διαφορα.

Και τα εχεις μπερδεψει. Το apple watch βγηκε πριν το active 2 που κυκλοφορησε 27 Σεπτεμβριου...

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα και εγω το g-keyboard μια χαρα δουλεψε στην προσθηκη σημειωσης.Τωρα περιμενω καποιος να στειλει κατι να δω και εκει!!!χεχεχεχ!!!!! ενω εχω ενεργοποιησει το predictive text δεν μου δουλευει.Bug? το μονο αρνητικο που βρηκα ως τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...