Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε είναι μια χαρά η μπαταρία σου, μη περιμένεις κάτι παραπάνω γιατί δεν γίνεται..

 

Στο Samsung health δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί χρησιμοποιώ μόνο τις αυτόματες καταγραφές σε τρέξιμο, ποδηλασία και ελλειπτικό.

 

Τώρα να κάνω βάρη ή οτιδήποτε άλλο και να κάθομαι να καταγράφω επαναλήψεις, όχι δε το έκανα και ούτε πρόκειται να το κάνω.

Γιατί περισσότερη ώρα θα κάθεσαι να σκαλίζεις το ρολόι παρά να κάνεις γυμναστική..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την νέα ενημέρωση την περιμένω κι εγώ μήπως γίνει τίποτα με την αυτονομία που δεν μου βγάζει ούτε μέρα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη μετάβαση από το watch στο active 2. Πιο μάχιμο εμφανισιακά το watch πιο ντελικάτο το active. Από λειτουργίες και μπαταρία θα το δω στην πορεία. Ελπίζω να βγει καλό...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι μια χαρά η μπαταρία σου, μη περιμένεις κάτι παραπάνω γιατί δεν γίνεται..

 

Στο Samsung health δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί χρησιμοποιώ μόνο τις αυτόματες καταγραφές σε τρέξιμο, ποδηλασία και ελλειπτικό.

 

Τώρα να κάνω βάρη ή οτιδήποτε άλλο και να κάθομαι να καταγράφω επαναλήψεις, όχι δε το έκανα και ούτε πρόκειται να το κάνω.

Γιατί περισσότερη ώρα θα κάθεσαι να σκαλίζεις το ρολόι παρά να κάνεις γυμναστική..

Οι αυτόματες καταγραφές στο τρέξιμο, ποδηλασία και ελλειπτικό που ακριβώς είναι; Εικάζω η διαφορά έκδοσης που έχουμε, αλλά πες μου αν θες που τις έχει το ρολόι σου;

 

Δεν "σκαλίζω το ρολόι" την ώρα της γυμναστικής, αλλά στο τέλος και αν, απλά θέλω να τις μαζεύω σαν καταγραφές στο ρολόι όπως όλες τις αθλητικές μου δραστηριότητες. Γι αυτό το αγόρασα περισσότερο για το fitness παρά όλα τα άλλα.

 

Επίσης όποιος γνωρίζει και χρησιμοποιεί το ρολόι για τον ίδιο λόγο μ' εμένα ας δώσει κάνα tip ή ας προτείνει κάποια ανάλογη σοβαρή εφαρμογή καταγραφής και που να βοηθάει σε αποτέλεσμα και στόχους.

Link to comment
Share on other sites

Πας στο Samsung health του ρολογιού / ρυθμίσεις / εντοπισμός άσκησης / οι ειδοποιήσεις να είναι ανοιχτές και πιο κάτω επιλέγεις πια άσκηση θέλεις να ξεκινά αυτόματα. Έχει 6.

 

Για να ξεκινήσει να καταγράψει κάτι πρέπει να το κάνεις για τουλάχιστον 10 λεπτά.

 

Παράδειγμα 1. ξεκινάς ελλειπτικό. Στα 10 λεπτά σου βγάζει ειδοποίηση και λέει ότι, εγινε εντοπισμός αυτόματης άσκησης και συνεχίζει να μετράει απτα 10 και πάνω ως να σταματήσεις.

 

Παράδειγμα 2. Αν όμως κάνεις κάτι για 8 λεπτά δε θα το δεις ποτέ στις καταγραφές σαν άσκηση. Οπότε σε αυτή τη περίπτωση πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα όταν ξεκινάς.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη μετάβαση από το watch στο active 2. Πιο μάχιμο εμφανισιακά το watch πιο ντελικάτο το active. Από λειτουργίες και μπαταρία θα το δω στην πορεία. Ελπίζω να βγει καλό...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Να μας πεις και για το Bluetooth 5 αν έχει σημαντική διαφορά στην απόσταση :)

 

Στη δουλειά σε μερικούς μας είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια . εχω το εξης θεμα με την εφαρμογή Messages. Σε ολα τα μηνυματα sms απο επαφες με ελληνικους χαρακτηρες εμφανίζει μονο τον αριθμο. επαφες με λατινικους χαρακτηρες εμφανιζει κανονικα το ονομα της επαφης . Input languages εχω Ελληνικά , Αγγλικά (uk) , Γλωσσα συστηματος Αγγλικά (uk) . Ακριβως τα ιδια έχω και στο κινητο μου s10+
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις και για το Bluetooth 5 αν έχει σημαντική διαφορά στην απόσταση :)

 

Στη δουλειά σε μερικούς μας είναι απαραίτητο.

Πρέπει να έχει. Το μεσημέρι έπαιρνα SMS ενώ το τηλέφωνο ήταν σε άλλον όροφο. Ψαχνόμουν αν ήταν λόγω wifi αλλά δε νομίζω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει. Το μεσημέρι έπαιρνα SMS ενώ το τηλέφωνο ήταν σε άλλον όροφο. Ψαχνόμουν αν ήταν λόγω wifi αλλά δε νομίζω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Από μπαταρία πως το βλέπεις; Είναι κοντά με το watch ; Κράτα μας ενήμερους :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που αλλάζει και δεν έχω προσέξει ή υπάρχει να κατεβάσω κάποια άλλη "ολοκληρωμένη" εφαρμογή (fitness) που να έχει μέσα αερόβιες και αναερόβιες (βάρη) συν χρόνους όπως αντίστροφη μέτρηση και χρονόμετρα.

 

Όσο κι αν σου φανεί αστείο, αυτό ακριβώς που ζητάς ήταν ένας από τους λόγους που βασικό ρολόι πλέον είναι ένα Apple watch 5 (και φυσικα αντίστοιχα και iPhone)...

Είχα βρει κάνα 2 εφαρμογες στο Samsung store, αλλά με περιορισμένη χρηστικότητα...

Δυστυχώς τα tizen ρολόγια δεν είναι για πολλά πολλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα τη μετάβαση από το watch στο active 2. Πιο μάχιμο εμφανισιακά το watch πιο ντελικάτο το active. Από λειτουργίες και μπαταρία θα το δω στην πορεία. Ελπίζω να βγει καλό...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Δεν τίθεται θέμα για μένα (αν κι είναι καθαρά θέμα γούστου). Ένα πανέμορφο ρολόι - galaxy watch active 2... Από τα πιο όμορφα της αγοράς... Αυτό έχω παρέα με ένα Apple watch...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. έχω το Galaxy Watch 46mm και αποφάσισα να αλλάξω το csc για να πάρω την τελευταία αναβάθμιση.

έτσι από csc EUR το άλλαξα σε XAR. όλα πήγαν τέλεια και τώρα έχω την τελευταία έκδοση.

https://doc.samsungmobile.com/SM-R800/XAR/doc.html

όπως το έκανα και άλλες φορές μετά από το update έβαζα πάλι το csc EUR και όλα ήταν μια χαρά. αυτή την φορά όμως δεν μπορώ

να αλλάξω το csc σε EUR. βρήκα κάτι οδηγίες στο XDA για downgrade και αλλαγή csc στο EUR αλλά είναι λίγο επικίνδυνο να πάρω

το ρολόι στο χέρι. πειράζει αν το αφήσω σε XAR? ποια είναι η γνώμη σας? ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο μετά το σέρβις και για τρίτη φορά σταμάτησε απροσδόκητα να λειτουργεί αλτιμετρο κ βαρόμετρο...

Πολύ απογοητευμένος πραγματικά, 2 μήνες πάλι άντεξε ο αισθητήρας.

Δεν ξανά πάω στο σέρβις, βαρέθηκα να ασχολούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο μετά το σέρβις και για τρίτη φορά σταμάτησε απροσδόκητα να λειτουργεί αλτιμετρο κ βαρόμετρο...

Πολύ απογοητευμένος πραγματικά, 2 μήνες πάλι άντεξε ο αισθητήρας.

Δεν ξανά πάω στο σέρβις, βαρέθηκα να ασχολούμαι...

Διαβάστε τους νόμους. Αδυναμία επισκευής λέγεται αυτό και η ζητάς καινούργιο η τα λεφτά σου πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, κάθε φορά μετά το σέρβις γίνεται αντικατάσταση όλων εκτός από οθόνη και κάσα.

Πρακτικά το ρολόι γίνεται καινούριο, δεν ξέρω, ίσως η πολύωρη χρήση με ιδρωμένο καρπό δεν του αρέσει και τα παίζει ο αισθητήρας που βρίσκεται στο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο μετά το σέρβις και για τρίτη φορά σταμάτησε απροσδόκητα να λειτουργεί αλτιμετρο κ βαρόμετρο...

Πολύ απογοητευμένος πραγματικά, 2 μήνες πάλι άντεξε ο αισθητήρας.

Δεν ξανά πάω στο σέρβις, βαρέθηκα να ασχολούμαι...

Απο smartec; Εμενα ακομη λειτουργει παντως σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απο smartec; Εμενα ακομη λειτουργει παντως σωστα.

 

Ναι από σμαρτεκ, εντέλει το πηγα πάλι στο σέρβις, επιβεβαιώθηκε η βλάβη για ακόμη μια φορά και τώρα περιμένω έγκριση αντικατάστασης από τη Samsung

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ από το σέρβις για το πρόβλημα του σενσορα της πίεσης του αέρα .

Η διάγνωση : αλλαγή πλακέτας rear case αναβάθμιση λογισμικού επαναπρογραμματισμός. Δείχνει ότι δουλεύει σωστά να δούμε μέχρι πότε.

Ναι από σμαρτεκ, εντέλει το πηγα πάλι στο σέρβις, επιβεβαιώθηκε η βλάβη για ακόμη μια φορά και τώρα περιμένω έγκριση αντικατάστασης από τη Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. έχω το Galaxy Watch 46mm και αποφάσισα να αλλάξω το csc για να πάρω την τελευταία αναβάθμιση.

έτσι από csc EUR το άλλαξα σε XAR. όλα πήγαν τέλεια και τώρα έχω την τελευταία έκδοση.

https://doc.samsungmobile.com/SM-R800/XAR/doc.html

όπως το έκανα και άλλες φορές μετά από το update έβαζα πάλι το csc EUR και όλα ήταν μια χαρά. αυτή την φορά όμως δεν μπορώ

να αλλάξω το csc σε EUR. βρήκα κάτι οδηγίες στο XDA για downgrade και αλλαγή csc στο EUR αλλά είναι λίγο επικίνδυνο να πάρω

το ρολόι στο χέρι. πειράζει αν το αφήσω σε XAR? ποια είναι η γνώμη σας? ευχαριστώ!!!

 

κάποια γνώμη φίλοι μου???

Link to comment
Share on other sites

κάποια γνώμη φίλοι μου???
Δεν έχω ιδέα τι είναι το xar και πως έκανες κάποια αλλαγή . Δεν ξέρω αν επιρρεαζει τυχόν εγγύηση σε σέρβις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το XAR είναι το csc(κωδικός αναγνώρισης χώρας προέλευσης) αν δε κάνω λάθος και συγκεκριμένα USA. Το άλλαξα από EUR (Ελληνικό) σε XAR (USA) για να μπορέσω να πάρω την τελευταία αναβάθμιση. Το θέμα μου είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση δεν μπορώ πλέον να αλλάξω το csc σε EUR. Το ερώτημά μου είναι αν το αφήσω σε XAR θα έχω κάποιο θέμα? Νομίζω πως όχι αλλά ρωτάω και εσάς που ξέρετε ποιο πολλά από μένα. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε θέμα εγγυησης πιστεύω αν το πας σε σέρβις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου χθες ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται με το κινητό (ΟΡ6)... καθάρισα cache στις εφαρμογές, τις διέγραψα και πάλι τις πέρασα, τίποτα, δεν συνδεόταν ούτε με ΒΤ ούτε μέσω WIFI, στο δίκτυο όμως (WIFI) ήταν κανονικά συνδεδεμένο, απλά δεν συνδεόταν με το κινητό...

τελικά έκανα μια επαναφορά, το σύνδεσα πάλι και δούλεψε...

ελπίζω αυτό να μην το κάνει συχνά και απλά να έτυχε,

μια ερώτηση, ο φίλος πιο πάνω που έγραψε ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, δέχεται κλήσεις και μέσω WIFI, του ήρθε η αναβάθμιση που περιμένουμε? τι κινητό έχει? Samsung ή άλλο?

Παιδιά κανείς άλλος με το ίδιο θέμα? σήμερα μου το ξανάκανε και με τα πολλά μόνο με επαναφορά του ρολογιού συνδέθηκε....

με βλέπω για σέρβις...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο μετά το σέρβις και για τρίτη φορά σταμάτησε απροσδόκητα να λειτουργεί αλτιμετρο κ βαρόμετρο...

Πολύ απογοητευμένος πραγματικά, 2 μήνες πάλι άντεξε ο αισθητήρας.

Δεν ξανά πάω στο σέρβις, βαρέθηκα να ασχολούμαι...

 

Όπως έγραψα το ρολόι το πηγα πίσω και απαίτησα αντικατάσταση, σήμερα παρέλαβα καινούρια συσκευή.

Πραγματικά είναι πολύ παράξενο αυτό που μου συνέβη και ειδικά με το τρόπο που έγινε, 3 φορές off ο αισθητήρας και 2 επισκευές που η κάθε μία κρατούσε σχεδόν 2 μήνες μέχρι να ξανά χαλάσει.

Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι πιο τυχερός αλλιώς σίγουρα κάτι κάνω εγώ λάθος του τύπου, ανάδρομος Ερμής, η σελήνη είναι αλλού νταλού...

Ίσως, ίσως λέω να φέρω παραπάνω ηλεκτρικά φορτία σε σχέση με άλλους ανθρώπους και να βγάζω off τους αισθητήρες...τι να πω, δεν ξέρω όλα πιθανά είναι με εμένα...

Edited by bretsos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...