Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμπορικά διαθέσιμη πλέον η esim στην cosmote. Ένας λόγος παραπάνω για αγορά Galaxy watch lte...
Έχεις κάποιο λινκ; Δεν βρήκα κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ; Δεν βρήκα κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.

Πόσο γρήγορη ήταν; :lol: Με μια αναζήτηση στο Google μου πέταξε αυτό και αυτό και άλλα...

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπάω για φορτιστή για τα ταξίδια τούτον εδώ που έχει λιγότερα mA output, καθώς στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων φορτίζω το ρολόι βράδυ. Επανέρχομαι κανένα μήνα μετά που θα έχει έρθει και θα έχω και εντυπώσεις...

 

ΥΓ: Αν δεν ακούσετε νέα μου, θα μου έχει εκραγεί το smartwatch στο κομοδίνο δίπλα στο κεφάλι μου που το φορτίζω, οπότε γράψτε κανένα κακό λόγο για αυτόν... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γρήγορη ήταν; :lol: Με μια αναζήτηση στο Google μου πέταξε αυτό και αυτό και άλλα...

 

Ok, thanks! Όντως, πήγα κατευθείαν στο site της Cosmote και δεν το έψαξα αλλού! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λύση?

Στις κλησεις και τα sms, χτυπαει ηχος κ στο τηλεφωνο κ δονείται το κ ρολοι (εχω βαλει μονο δόνηση).

Σε ολες τις αλλες εφαρμογες, μαιλ (με ουτλοοκ apk), viber, ραντεβου ημερολογιου κλπ, δονείται ΜΟΝΟ το ρολοι, με αποτελεσμα να χανω mails κ ειδοποιησεις ημερολογίου επειδη δεν "ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο .

Υπαρχει τροπος να χτυπάει κ το τηλέφωνο? (s8+)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

στο galaxy wearable -> settings -> notifications -> mute connected phone

μήπως είναι ενεργή η επιλογή;

από ότι λέει κάνει mute τα notifications στο τηλέφωνο αλλά κλήσεις ακούγονται κανονικά και τα sms υποθέτω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να απενεργοποιησω τα Καλημέρα και τα καληνύχτα και όλα αυτά που προσπαθεί να με βάλει σε πρόγραμμα....Άμα περίμενα από το ρολόι να με κάνει να γυμναστω....θα ήμουν 200 κιλά τώρα!!

Το έψαξα λιγάκι αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλημέρα καλησπέρα κλπ μετά από φόρτιση που πάω να το φορέσω δεν απενεργοποιειται . Οι προτεινόμενες ασκήσεις μετά από αδράνεια είναι μέρος του Samsung health. Το κλείνεις όλο. Από τα δικαιώματα εφαρμογών δεν της δίνεις πρόσβαση στους αισθητήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το δωράκι μου για τα Χριστούγεννα!

Πολύ ποιοτικό λουράκι αγοράστηκε στα 22$ με μεταφορικά από το site της εταιρείας γιατί στο eBay και πιο ακριβά τα είχαν και πολλά μεταφορικά. Smoke Gray Canvas .☺ebbef7771d8591d2003d2fc9c21eab53.jpg9fb5e063877f67b9b5d055e94fc259c5.jpgb40e1873ceef8316ff864443f86495d3.jpg97c619c4b9e856b7e9409077f7f7aa67.jpg4122e86251616c7c812e52a39089650e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και επισημα το 4G στο site της cosmote 379 το 46mm και 399 ευρω το 42mm (παιζει να τα εχουν γραψει αναποδα..) αλλα οπως και στο Γερμανο 398,99 ευρω το 46mm. Τη συγκεκριμενη περιοδο στο γερμανο παιζει το 10% επιστροφη οποτε κατεβαινει λιγο ακομα..

Προσωπικα αν δεν βιαζομουν να παρω το απλο θα το επαιρνα αλλα τωρα παει... Ας το παρουν αλλοι να μας πουν εντυπωσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εντυπωσεις; Ιδιο ειναι απλα με μεγαλυτερο Battery drain :p Μονο η Ram και δεν ξερω αν θα καταλαβει κανεις διαφορα απο τον διπλασιασμο της.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τι εντυπωσεις; Ιδιο ειναι απλα με μεγαλυτερο Battery drain :p Μονο η Ram και δεν ξερω αν θα καταλαβει κανεις διαφορα απο τον διπλασιασμο της.

 

Προσωπικα θα ηθελα να ακουσω γνωμη απο καποιον που το εχει ή θα το παρει. Να υποθεσω οτι εσυ το εχεις και εχεις αποψη και γι αυτο και σχολιαζεις καπως απαξιωτικα το δικο μου σχολιο.

 

Το βασικο ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις το κινητο κατι που εμενα θα μ ενδιεφερε και υποθετω και καποιους αλλους, αν οχι εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να πάρεις καλά ασύρματα ακουστικά αν έχεις σκοπό να δέχεσαι κλήσεις και μουσική από το ρολόι.

Εγώ την βρήκα με τα bose soundsport free.

Δεν έχω το 4G να σου πω αν έχει καμία διαφορά (που δεν έχει), αλλά γενικότερα για να μιλήσεις σαν άνθρωπος και να ακούς τον άλλο χωρίς να αχρηστεύεις το χέρι σου (που είναι το ζητούμενο πιστεύω), χρειάζεσαι ασύρματα ακουστικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα ηθελα να ακουσω γνωμη απο καποιον που το εχει ή θα το παρει. Να υποθεσω οτι εσυ το εχεις και εχεις αποψη και γι αυτο και σχολιαζεις καπως απαξιωτικα το δικο μου σχολιο.

 

Το βασικο ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις το κινητο κατι που εμενα θα μ ενδιεφερε και υποθετω και καποιους αλλους, αν οχι εσενα.

Δεν σχολιαζω κανενα μηνυμα σου απαξιωτικα. Αν ειχε ερθει το 4G πριν 2 μηνες θα ημουν κατοχος του. Απλα απο τα review θα δεις οτι το LTE τρωει την μπαταρια οταν το ρολοι λειτουργει αυτονομα χωρις συσκευη τηλεφωνου να του δινει data και gps σε λιγοτερο απο μερα. Ειναι θεμα παρτιδας μαλλον. Εμενα αν ηταν το LTE θα ηθελε φορτιση καθε 12 ωρες, οταν με το ζορι μου κραταει με κλειστα gps, OAD ,samsung health και φωτεινοτητα στο 3, 2 μερες. Μονο οι ειδοποιησεις μου τρωνε το 30% της μπαταριας καθε μερα , ενα 15% οι κλησεις και ενα 5% ολα τα αλλα. Χωρις χρηση οτι και να κανω η μπαταρια πεφτει 1.5-2% καθε ωρα.

 

Αυτη τη στιγμη που γραφω το εβαλα να φορτιζει στο 11% μετα απο 1 μερα και 20 ωρες ακριβως.

 

Μιλωντας για το 46Mm. Το 42mm LTE με χρηση LTE gps και ασκησεις με το ζορι 6 ωρες. Βεβαια ο ανταγωνισμος (apple ) σε LTE με κλησεις βγαζει δεν βγαζει 2 ωρες...

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν σχολιαζω κανενα μηνυμα σου απαξιωτικα.

 

Οταν γραφω : " Ας το παρουν αλλοι να μας πουν εντυπωσεις!" το να απαντας : "Τι εντυπωσεις; Ιδιο ειναι απλα με μεγαλυτερο Battery drain Μονο η Ram και δεν ξερω αν θα καταλαβει κανεις διαφορα απο τον διπλασιασμο της." για να στο πω διαφορτετικα, δεν ειναι ωραιο.. Ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας ομως.

 

Αν ειχε ερθει το 4G πριν 2 μηνες θα ημουν κατοχος του. Απλα απο τα review θα δεις οτι το LTE τρωει την μπαταρια οταν το ρολοι λειτουργει αυτονομα χωρις συσκευη τηλεφωνου να του δινει data και gps σε λιγοτερο απο μερα. Ειναι θεμα παρτιδας μαλλον. Εμενα αν ηταν το LTE θα ηθελε φορτιση καθε 12 ωρες, οταν με το ζορι μου κραταει με κλειστα gps, OAD ,samsung health και φωτεινοτητα στο 3, 2 μερες. Μονο οι ειδοποιησεις μου τρωνε το 30% της μπαταριας καθε μερα , ενα 15% οι κλησεις και ενα 5% ολα τα αλλα. Χωρις χρηση οτι και να κανω η μπαταρια πεφτει 1.5-2% καθε ωρα.

 

Αυτη τη στιγμη που γραφω το εβαλα να φορτιζει στο 11% μετα απο 1 μερα και 20 ωρες ακριβως.

 

Μιλωντας για το 46Mm. Το 42mm LTE με χρηση LTE gps και ασκησεις με το ζορι 6 ωρες. Βεβαια ο ανταγωνισμος (apple ) σε LTE με κλησεις βγαζει δεν βγαζει 2 ωρες...

 

Φιλε μου ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση εχοντας διαφορετικες αναγκες στην καθημερινοτητα του. Εγω το 46αρι το φορτιζω περιπου καθε 3+ μερες. Το 4G ειναι πολυ λογικο να εχει μεγαλυτερη καταναλωση και σιγουρα δεν απεθυνεται σε ολους. Η δυνατοτητα ομως του να φυγεις απο το σπιτι χωρις να πρεπει να εχεις μαζι σου ενα κινητο συνηθως 5+ ιντσων για καποιος μπορει να ειναι πολυ συμαντικη. Κι ας χρειαζεται να το φορτιζουν καθε βραδυ.

 

Εχοντας για 3 χρονια περιπου το Gear 2 neo ειχα απωθημενο να παρω smartwatch με sim και γενικοτερα κοιτουσα καποια της LG και της Huawei.

 

Οπως μου ειχαν πει απο τη Samsung 4G ηταν πολυ πιθανο να κυκλοφορησει αλλα τοτε δεν μπορουσαν να μου πουν σιγουρα.. 329 πηρα το δικο μου απο την σχεδον απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας. Τωρα που η τιμη εχει πεσει κοντα στα 250 σιγουρα δεν λεει να το δωσω π.χ. 200 και να πληρωσω αλλα 180.. Ασε που η esim εχει και εξτρα μηνιαιο παγιο απο οσο εχω καταλαβει, δεν ξερω ομως ποσο.. Αλλα οτι ψηνομαι δεν το κρυβω... Ελπιζω να επικρατησει η λογικη και να κρατησω αυτο μια και ειμαι ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω αποκλειστικα το watch για την επικοινωνια μου. Ακομη και 4.7" κινητο που εχω δεν βγαινει απο την τσεπη και το καταλαβαινω οτι το ξεχναω στο σπιτι οταν παω να μπω στο αμαξι και το ρολοι αποσυνδεεται. 3 μερες δεν μου βγαζει με τιποτα. Αυτη τη στιγμη ειναι στο 95% και η εκτιμωμενη διαρκεια ειναι στην 1 ημερα και 17 ωρες και δεν εχω κανει ΤΙΠΟΤΑ απο το πρωι στις 9 που το φορεσα. Κλειστα wifi, gps, samsung health και AOD με φωτεινοτητα στο 3... Οσο και να ηθελα το LTE θα με "κρεμουσε" πριν γυρισω στο σπιτι το βραδυ για να πω οτι δεν με νοιαζει που δεν εχω κινητο μαζι μου.

Και εγω 329 το αγορασα. Και πες οτι το κερδιζω απο τον διαγωνισμο, θα πουληθει το LTE και οτι το απλο για τρεις λογους. Ειναι αποκλειστικο σε μια εταιρεια, εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και η χρεωση ακουγεται οπως το εξωτερικο στα 10€ παγιο το οποιο θα περιλαμβανει σαν πακετο data και χρονο ομιλιας.

Galaxy watch 2 LTE σε δυο χρονια και βλεπουμε.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να αγοράσω το s3 frontier κυρίως για αθλητική δραστηριότητα πιστεύεται ότι το galaxy watch θα μου προσφέρει καλύτερες επιδόσεις σε αυτό το κομμάτι; Διαλέγω τα συγκεκριμένα και για λόγους ομορφιάς έτσι ώστε να το φοράω και έξω.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γι αυτο ειπα να ακουσουμε εντυπωσεις για το 4G και βλεπουμε.. Ισως στην επομενη εκδοση (galaxy watch 2) να αξιζει η μεταβαση. Προς το παρον με αυτα τα δεδομενα προφανως και δεν λεει..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχω το ρολόι στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα και οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες ή καλύτερα να πω μέτριες. Κι αυτό γιατί εχω κάποια θέματα που δε μπορω να λύσω και δε βρήκα και απάντηση διαβάζοντάς απο την αρχη το thread.*

Προτού αναφερθώ όμως σε αυτά που δε μου αρέσουν* και για τα οποία μακάρι να υπάρχει κάποια λύση, ας πω λιγο για αυτά που μου αρεσουν.

Η οθόνη του ρολογιου ειναι ενα απο αυτά. Πολυ καλη ευκρίνεια και αρκετά καλη αποκριση στο touch.* Επισης τα απειρα watch faces σε κάνουν να μη τη βαριεσαι ποτε. Η* στεφάνη του ρολογιού ειναι επισης πολυ καλή. Ειναι πολυ βολικο το ολο σκηνικο που γυρνας τη στεφανη και περιφερεσαι στο μενου.

Το λουρι δινει καλη αισθηση στο χερι και πηγαινει με το ρολόι αν και υπάρχουν και εδω πολλες εναλλακτικες αν θελει καποιος να αλλαξει.

Τελος, ειναι βολικο να δεχεσαι κλησεις σε καποιες στιγμες που χρειαζεσαι και τα δυο σου χερια πχ στην οδήγηση. Εμενα τουλαχιστον με* βόλεψε πολύ 2-3 φορες που επρεπε να μιλησω ενω οδηγούσα.*

Και περναω τωρα στα προβληματα που εχω τα οποια κατ εμε ειναι σημαντικα.

Καταρχήν διαβασα πιο πριν απο καποια παιδια οτι αν σου ερθουν 2-3 μνμ μαζεμενα απο κάποια social εφαρμογη πχ messenger η viber μπορεις να πατωντας πανω στην οθονη να δεις εκτος απο το τελευταίο μήνυμά και τα προηγουμενα. Λοιπον σε εμενα αυτο δεν ισχύει. Μου στέλνει φίλος μου 3 μνμ στο messenger και μου δειχνει στην οθονη μονο το τελευταίο μνμ χρονικα. Αν πατησω πανω του η τελοσπαντων οπουδηποτε επανω στην οθόνη δε γινεται τιποτα. Δε μπορω να δω τα προηγουμενα μηνυματα δλδ. Χωρια που αν δω ενα μνμ στο κινητο (πχ λιγο πριν ειχα το κινητο στα χερια μου και ηρθε ενα μνμ και το ειδα απο κει) τοτε στο ρολόι εξαφανίζεται δλδ δεν κρατάει κανενα μνμ, καμια ειδοποίηση. Αυτο ισχυει για ολες τις ειδοποιήσεις (viber, messenger κτλ). Μεγάλο μειονεκτημα για μενα αυτό.

Κατι άλλο επισης πολυ ενοχλητικό ειναι οτι δε μου συγχρονιζει τα email που μου έρχονται όλα. Ενω εχω ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό στις ρυθμίσεις λογαριασμού στο κινητό, για να μου συγχρονισει τα τελευταία μαιλ που μου εχουν ερθει πχ τα σημερινα, θα πρεπει να παω παλι στις ρυθμισεις συγχρονισμού στο κινητο και να πατήσω συγχρονισμο* τωρα παρολο που έχω οπως προείπα ενεργοποιημενο τον αυτόματο συγχρονισμο. Αν μου ερθει ενα μαιλ, χτυπαει το ρολοι και κάνοντάς τη στεφανη αριστερά βλεπω το μαιλ κανονικα. Αν όμως* πατήσω το κουμπί που μπαινουμε στις εφαρμογές και απο κει μετά ανοιξω την εφαρμογη του μαιλ, δε μου το δείχνει και έχει μείνει στα παλιοτερα μαιλ. Αν μπω να κανω τη διαδικασια που εγραψα πριν με το συγχρονισμό τοτε θα το κατεβασει και θα το δειχνει κανονικα.*

Αν μπορει, ας με βοηθησει κάποιος με τα συγκεκριμένα προβλήματα που αναφέρω γιατί εχω ψιλοαπογοητευθει για να ειμαι ειλικρινής

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το θεμα των ειδοποιησεων απο οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα με ποιο τηλεφωνο θα κανεις pair το ρολοι και ποσα δικαιωματα εχεις δωσει στις εφαρμογες.

Ουτε εγω μπορω να δω ολα τα μηνυματα μιας συζητησης και ας εχω και εγω samsung. Εχω δει αλλους ομως εκει που δειχνει στις ειδοποιησεις το μηνυμα απο κατω να εχει ενα μικρο αριθμο που δειχνει ποσα ακομη μηνυματα εχεις. Σε εμενα δεν το εχει δειξει ποτε.

Για τις ειδοποιησεις που εξαφανιζονται, το πιθανοτερο ειναι να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη στην εφαρμογη του κινητου να μην δεχεται ειδοποιησεις το ρολοι οταν χρησιμοποιεις το κινητο. Galaxy wear - ρυθμισεις -ειδοποιησεις - Εμφανιση στη χρηση τηλεφωνου.

Για τα mail. Στην ιδια καρτελα πατα την διαχειρηση ειδοποιησεων. Εκει που λεει ολες οι εφαρμογες κλεισε και ανοιξε την επιλογη και μετα ξετικαρε μια μια τις εφαρμογες που δεν θελει ειδοποιησεις.

 

Γενικα για τα social εγω δεν καιγομαι . Μαλιστα με εχει εντυπωσιασει το ρολοι που μπορω να εχω ειδοποιησεις απο google πχ με ενημερωνει για αθλητικα αποτελεσματα καιρο ειδησεις χωρις να υπαρχει εφαρμογη στο κινητο. Δεχομαι ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες των τραπεζων ακομη και απο παιχνιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 3 μέρες και το βράδυ ανοιχτό με τους παλμούς να τους μετρά ανά 10 λεπτά (για να κάνει την ανάλυση του ύπνου). Μια χαρά θεωρώ για τα γούστα μου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 3 μέρες και το βράδυ ανοιχτό με τους παλμούς να τους μετρά ανά 10 λεπτά (για να κάνει την ανάλυση του ύπνου). Μια χαρά θεωρώ για τα γούστα μου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δοκίμασε αν σε ενδιαφέρει να το βάλεις να μετράει real time, νομίζω ότι πάλι η μπαταρία θα είναι εξαιρετική. Είμαι στις 2η 4ω και έχω ακόμα 52% μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στη δική μου χρήση η μπαταρία σκίζει.

Το μόνο που μου λείπει είναι να μπορώ να αναπαράγω και να απαντήσω σε ηχητικά μηνύματα σε messenger και WhatsApp.

Επίσης θα μου άρεσε να βλέπω και φωτογραφίες/αυτοκόλλητα κατευθείαν από το ρολόι.

07a079b57916d9d060d23f9e54252fc4.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως το καταφερνετε. Εμενα αυτη τη στιγμη με ολα κλειστα και μπαταρια στο 58% εχω εκτιμώμενη ζωη 19 ωρες.

b9e9ec4b477f25bb211d09008be02a60.jpg

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...