Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όμορφα είναι αυτά τα μπρασελέ, έχω αγοράσει ένα σε μαύρο χρώμα για δικό μου άνθρωπο από Ελληνικό μαγαζί.

Προσωπικά όμως με απασχολεί το θέμα της εφαρμογής μιας και όπως γνωρίζουμε για να δουλέψουν σωστά ορισμένες εφαρμογές όπως π.χ. οι μέτρηση παλμών χρειάζεται σφιχτή εφαρμογή στο χέρι και νομίζω ότι με το μπρασελέ θα είναι λίγο άβολα εάν είναι σφιχτό στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας αν θα ερθει στην Ελλαδα η LTE εκδοση περαν απο την αποκλειστικη διαθεση της Cosmote;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως αυτα τα λουρακια αλλαζουν ευκολα και γρηγορα χωρις εργαλεια. Δερματινο μονο για ελαχιστες περιστασεις. Οσα ειχα , αυθεντικο δερμα, μετα απο 1 χρονο ηταν για πεταμα απο τον ιδρώτα και τα νερα οταν επλενα τα χερια μου. Αν δεν εχει πιστοποιηση ως αδιαβροχο δεν θα αγοραζα ξανα για μονιμη χρηση. Εχω βρει την υγεια μου με τα σιλικονης καθως τα πλενω πολυ ευκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γράφει αλλά μεταξύ μας δεν το πιστεύω...

Ως τόσο έχει ωραία αίσθηση στο χέρι, δεν είμαι και πολύ του δερμάτινου αλλά έλα που μισώ τη σιλικόνη....

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικόνη είναι καλή μόνο για χειρονακτική εργασία, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μόνο δέρμα ή μπρασελέ. Εντάξει ας κρατήσει 1 χρόνο, και ας δίνουμε 20-30€ κάθε 12 μήνες να παίρνουμε κάποιο καινούριο. Η ποιότητα του πραγματικού δέρματος στο χέρι δε συγκρίνεται με τη σιλικόνη!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γράφει αλλά μεταξύ μας δεν το πιστεύω...

Ως τόσο έχει ωραία αίσθηση στο χέρι, δεν είμαι και πολύ του δερμάτινου αλλά έλα που μισώ τη σιλικόνη....

Genuine leather είναι απλώς τύπος προϊόντος, οχι ακριβώς "αυθεντικό δερμα". Συνήθως είναι αρκετά χαμηλοτερης ποιότητας και οχι ανθεκτικό οπότε πολύ πιθανό και να είναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νισάφι πιά με το μαμά λουράκι σιλικόνης....

 

20190111-014435.jpg

 

Πλέον νιώθω πως φοράω ρολόι!!

Πολύ ωραίο, από που το αγόρασες;

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το πρώτο band. Δέρμα σε σκούρο καφέ. Απίστευτη αίσθηση στο χέρι, επιτέλους ξεφορτώθηκα το λουράκι σιλικόνης. Με το κατάλληλο watchface αλλάζει όλο το ρολόι. Νομίζεις ότι φοράς κανονικό μηχανικό. c6b0d306d1fe7838ffaace7693148415.jpge9defeb034ddb7a4d7f674896405305d.jpg5bf0d2c10c88f8f5b4187cb0f4318ea1.jpg8ed634d8556c07d1ec2d31b2395773a2.jpg47ba702393281d276e3ad86e28aaa748.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει (αν σας ενδιαφέρει να το ψάξετε) τρόπο να κλειδώνει το ρολόι όταν το φοράτε (όχι το ενσωματωμένο κλείδωμα όταν το βγάζετε από το χερι); Στο Google διάβασα για το Screen Block 2, αλλά ο developer έγραφε στο xda ότι είναι μέχρι Tizen 2...

 

 

http://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.somyac.gear.lock

Μόνο επί πληρωμή

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πληρώσει για κάτι που μπορεί να το πετύχει με λειτουργία που υπάρχει ήδη στο ρολόι.

Το έχω ξαναγράψει μερικά μηνύματα πριν, το αναφέρω και πάλι, με την ενεργοποίηση της λειτουργίας “κλείδωμα στο νερό“ λύνεται το πρόβλημα πολύ απλά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, από που το αγόρασες;

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/wearables/axesouar?Compatibility=4712

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πληρώσει για κάτι που μπορεί να το πετύχει με λειτουργία που υπάρχει ήδη στο ρολόι.

Το έχω ξαναγράψει μερικά μηνύματα πριν, το αναφέρω και πάλι, με την ενεργοποίηση της λειτουργίας “κλείδωμα στο νερό“ λύνεται το πρόβλημα πολύ απλά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι ότι ζητούσα κάτι που να το κλείδωνε αυτόματα με κάθε σβήσιμο οθόνης και να ξεκλείδωνε με pin ή pattern (όπως όλα τα κινητά δηλαδή) και όχι χειροκίνητο κλείδωμα και ξεκλείδωμα με long press...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ !:)

 

Η αλήθεια είναι ότι ζητούσα κάτι που να το κλείδωνε αυτόματα με κάθε σβήσιμο οθόνης και να ξεκλείδωνε με pin ή pattern (όπως όλα τα κινητά δηλαδή) και όχι χειροκίνητο κλείδωμα και ξεκλείδωμα με long press...

Σε αυτή την περίπτωση τότε, δοκιμάζεις κάποια εφαρμογή σαν αυτή που έδωσε ο φίλος παραπάνω.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Δεν βρίσκω τίποτα από σχόλια/βαθμολογία...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Δεν βρίσκω τίποτα από σχόλια/βαθμολογία...

 

Δουλέυει καλά ησύχασα απ τον γιο μου που μου σκάλισε το ρολόι συνέχεια...

Edited by methana
Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει καλά ησύχασα απ τον γιο μου που μου σκάλισε το ρολόι συνέχεια...
Θαυμάσια, για τον ίδιο λόγο το θέλω (μόνο που οι μπελάδες είναι δύο, γιος και κόρη). Ευχαριστώ

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος το lte μοντελο που να το δουλεύει κανονικα με την esim ; πως ειναι η λειτουργία του ; μπαταρια με lte ;
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Δεν βρίσκω τίποτα από σχόλια/βαθμολογία...

Δουλέυει καλά ησύχασα απ τον γιο μου που μου σκάλισε το ρολόι συνέχεια...

Θαυμάσια, για τον ίδιο λόγο το θέλω (μόνο που οι μπελάδες είναι δύο, γιος και κόρη). Ευχαριστώ

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δουλεύει θαυμάσια και όταν πρέπει. Αν δω κάτι περίεργο στην κατανάλωση θα επιστρέψω.

 

ΥΓ: Βιάστηκα, βρήκα μειονέκτημα: Δεν κλειδώνει την notification area, λογικά δεν θα μπορεί να βγει πάνω από αυτή.

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι όταν έλεγε ότι συνδέεται μέσω wifi ότι θα μπορούσε να μεταφέρει και τις κλήσεις. Πράγμα που δεν το κάνει. Είναι κρίμα επειδή το apple watch το κάνει.

Και θεωρητικά από πλευράς hardware έχει την δυνατότητα

 

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι όταν έλεγε ότι συνδέεται μέσω wifi ότι θα μπορούσε να μεταφέρει και τις κλήσεις. Πράγμα που δεν το κάνει. Είναι κρίμα επειδή το apple watch το κάνει.

Και θεωρητικά από πλευράς hardware έχει την δυνατότητα

 

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

 

Με Βτ γίνεται η μεταφορά των κλήσεων. Με WiFi δεν ξέρω αν θα μπορούσε αλλά αν το κάνει το apple γιατί όχι και αυτό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λεμε ανακρίβειες. Το apple watch για να κάνει κλήσεις μέσω WiFi προϋποθέτει να έχει γίνει η ανάλογη ρύθμιση πρώτα στο iPhone δηλαδή πρέπει να το υποστηρίζει και το τηλέφωνο και ο πάροχος μας. Δεν είναι τοσο απλό .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αναμενω σημερα ή αυριο το ρολοι μετα απο το service. Σε επικοινωνια που ειχα εγινε αλλαγη πλακετας, αλλαγη μπαταριας και φλασαρισμα το λειτουργικο. Ελπιζω να μην μου χαλασαν τους αισθητηρες που ηταν αψογοι σε μετρησεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...