Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Υπάρχει τρόπος να με πάντα η οθόνη αναμμένη χωρίς να πέσει η φωτεινότητα?εννοώ aod στο φουλ!

Οχι. Σε τρεις μηνες θα εχεις καμμενη οθονη.

 

Για gps ποια εφαρμογη χρησιμοποιειται? Τα αυτόνομα HERE, Nagigator ή το Πλοήγηση pro που παίρνει από to κινητό?
Το here maps εγω και εχω κατεβασει και τους χαρτες στο ρολοι για να ειναι αυτονομο και να μην χρειαζεται data .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε τρεις μηνες θα εχεις καμμενη οθονη.

 

 

 

Το here maps εγω και εχω κατεβασει και τους χαρτες στο ρολοι για να ειναι αυτονομο και να μην χρειαζεται data .

Εγώ το έβαλα να κατεβάζει αλλά δεν προχωράει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο το έφτιαξα.

Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα να κατεβάζει αλλά δεν προχωράει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο το έφτιαξα.

Ναι μεσω Bt παει αργα. Ανοιγεις το wifi στο ρολοι και κατεβαινουν γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το κάνουμε όμως να μην ανοίγει η εφαρμογή στο ρολόι όποτε την χρησιμοποιώ στο κινητό;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Ringke έβγαλε κάτι φανταστικά addons για το bezel, και για το 46αρι αλλά και για το 42αρι (αν και στο 42αρι είναι γυναικεία).

Τσιμπημένες οι τιμές τους βέβαια.

 

http://www.ringke.com/site/brand.php?id=61&item=639

 

Πολυ καλο φαινεται. Θυμαμαι οταν κυκλοφορησε πολλους που τους χαλουσε ο συνδυασμος ασημι - μαυρο. Επισης ισως ειναι μια καλη λυση για να μην φθαρει το αρχικο μαυρο ματ (ή να καλυφτει αν εχει ηδη ξεφτισει.)

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Η Ringke έβγαλε κάτι φανταστικά addons για το bezel, και για το 46αρι αλλά και για το 42αρι (αν και στο 42αρι είναι γυναικεία).

Τσιμπημένες οι τιμές τους βέβαια.

 

http://www.ringke.com/site/brand.php?id=61&item=639

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LGR832D/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=6738&creativeASIN=B07LGR832D&linkCode=as2&tag=thaohuynh1-21&linkId=19dd8d123dfc9fb61e1a7b4e968ca9b4

 

Κι ένα βίντεο

 

71n8bzYc8ML._SL1500_.jpg

 

Δυστυχώς από amazon.uk δεν στέλνει Ελλάδα.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειμαι στην δευτερη φορτιση σημερα μετα την πρωτη της Πεμπτης που παρελαβα το ρολοι. Ενδεικτικά με το ιδιο στησιμο , με ανοικτο wifi και παλμους ανα 10 λεπτα το ρολοι καταναλωνει 1% ανα τρεις ωρες μπαταριας . Απο εκει που ετρωγε 3%/ωρα με κλειστα τα παντα... Μαλιστα την δευτερη μερα καταναλωσε μολις 9% ολη την μερα!!

Παραμενει βεβαια το προβλημα του αισθητηρα φωτος που μπερδευεται με τον φωτισμο του laptop και αναβει συνεχεια η οθονη του ρολογιου. Εκει μου εφαγε 30% σε 12 ωρες χρησης...

 

Οποτε το ρολοι ειχε οντως προβλημα απο την αρχη. Η αλλαγη και της πλακετας εκτος απο την μπαταρια το επιβεβαιωνει. Οποτε αν καποιος εχει προβλημα ή θεωρει οτι το ρολοι δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιμενε σε αισθητηρες , διαρκεια κλπ καλο ειναι να παει στο service γιατι πολυ πιθανο να μην ειναι απλα ιδεα του.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειμαι στην δευτερη φορτιση σημερα μετα την πρωτη της Πεμπτης που παρελαβα το ρολοι. Ενδεικτικά με το ιδιο στησιμο , με ανοικτο wifi και παλμους ανα 10 λεπτα το ρολοι καταναλωνει 1% ανα τρεις ωρες μπαταριας . Απο εκει που ετρωγε 3%/ωρα με κλειστα τα παντα... Μαλιστα την δευτερη μερα καταναλωσε μολις 9% ολη την μερα!!

Παραμενει βεβαια το προβλημα του αισθητηρα φωτος που μπερδευεται με τον φωτισμο του laptop και αναβει συνεχεια η οθονη του ρολογιου. Εκει μου εφαγε 30% σε 12 ωρες χρησης...

 

Οποτε το ρολοι ειχε οντως προβλημα απο την αρχη. Η αλλαγη και της πλακετας εκτος απο την μπαταρια το επιβεβαιωνει. Οποτε αν καποιος εχει προβλημα ή θεωρει οτι το ρολοι δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιμενε σε αισθητηρες , διαρκεια κλπ καλο ειναι να παει στο service γιατι πολυ πιθανο να μην ειναι απλα ιδεα του.

Επιτέλους, να το χαρείς κι εσύ!

Σε εμένα που έχει σταθεροποιηθεί η χρήση μου πλέον, μπαίνει κάθε Κυριακή βράδυ στον φορτιστή με ένα υπόλοιπο 15% (συν πλην 5 πάντα)!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου καταστρεφουν την μπαταρία μόνο τα ξυπνητήρια (βαράνε ώρα τα καημένα), κατά τα άλλα σκυλί!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτό αλλά δεν προσδοκώ και σε τρελή παιότητα. :shifty: Αν εκπλαγώ ευχάριστα θα επανέλθω.

2019-01-22-08-36-20.jpg 2019-01-22-08-35-40.jpg

 

Εκ πρώτης όψης φαίνεται εντάξει, θα επανέλθω μετά από κάποιες μέρες εφαρμογής (αφού πάω να σφίξω το μπρασελέ καθώς κατέστρεψα το εργαλείο που βγάζει κρίκους :X:O:p).

 

ΥΓ: Παρακαλώ να περιοριστούν τα σχόλια για το τριχωτό του χεριού. :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Με γειες Αιμίλιε, αν και από τις φώτος φαίνεται η ποιότητα που ΔΕΝ έχει. ;) Όπως είχες αναφέρει στο ποστ σου.

Αυτό που με χαλάει (αν εξαιρέσεις ποιότητα και διχρωμία), είναι ότι το bracelet έρχεται εντελώς σε ευθεία με την κάσα, και δεν κάνει ένα ημικύκλιο όπως έχουν πολλά για να κουμπώνει "γλυκά" στην κάσα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Ότι πληρώσεις παίρνεις. Η διχρωμία ήταν αυτό που ήθελα, σαν συνέχεια του ρολογιού.

 

Άλλο τώρα: Όσοι έχετε βάλει τζαμάκι (tempered glass), ο αισθητήρας που σβήνει το ρολόι όταν ακουμπάς το χέρι, σας λειτουργεί;

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για το S3 βγήκε η Tizen 4.0.0.2 από την 3 που φόραγε.

 

 

Το Watch φοράει την 4.0.0.1

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως αξίζει ένα μπράβο στη Samsung, δεν άφησε να πεθάνει το προηγούμενο ρολόι της.

Με έχει απογοητεύσει κάποιες φορές ως εταιρία, αρκετές φορές όμως την έχω παραδεχτεί.

Προσωπικά πίστευα πως θα αφήσει το s3 στα αζήτητα, γι αυτό και επέλεξα το galaxy watch, αν το γνώριζα θα επέλεγα το s3 όπου μου αρέσει αισθητικά περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το ζαχαρώνω εδώ και μήνες.. βρήκα ένα (Σε κατάσταση καινούριου, από μεγάλη αλυσιδα) στα 200€. Αξίζει η αγορά ή τα 255 του skroutz είναι καλύτερα για καινούριο. Ισχύει κάτι με την εγγύηση από skroutz; κάποιοι λένε πως δεν το αναλαμβάνει η smartec, αλλά πρέπει να πάει στο κατάστημα αγοράς..
Link to comment
Share on other sites

Απλά, ελέγχεις (είτε από Σκρουτζ είτε από το μαγαζι που λες) αν ειναι απο Ευρωπαϊκή Ένωση (EU).

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα προσεξει πριν. Δεν ξερω αν το ειχα και στο παλιο κάλυμμα, αλλα το εχω τωρα. Καποιο Port για διαγνωστικο ελεγχο ισως για να μην ανοιγουν την συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια την evelinalex,που μου έδωσε 2 λουράκια (απο λάθος παραγγελία), χωρίς να θέλει χρήματα.

Σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι παιδιά, αυτά να λέγονται! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια την evelinalex,που μου έδωσε 2 λουράκια (απο λάθος παραγγελία), χωρίς να θέλει χρήματα.

Σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι παιδιά, αυτά να λέγονται! Ευχαριστώ!!

 

Δώσε site?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το ζαχαρώνω εδώ και μήνες.. βρήκα ένα (Σε κατάσταση καινούριου, από μεγάλη αλυσιδα) στα 200€. Αξίζει η αγορά ή τα 255 του skroutz είναι καλύτερα για καινούριο. Ισχύει κάτι με την εγγύηση από skroutz; κάποιοι λένε πως δεν το αναλαμβάνει η smartec, αλλά πρέπει να πάει στο κατάστημα αγοράς..

 

Όπως λέει και ένας φίλος σιχασιάρης, για 55€ θα φοράς όλη μέρα (1-2 χρόνια) πάνω στο δέρμα σου απο κάποιον που δεν γνωρίζεις....

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ένας φίλος σιχασιάρης, για 55€ θα φοράς όλη μέρα (1-2 χρόνια) πάνω στο δέρμα σου απο κάποιον που δεν γνωρίζεις....

Και αυτό είναι μέσα στην εξίσωση...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ένας φίλος σιχασιάρης, για 55€ θα φοράς όλη μέρα (1-2 χρόνια) πάνω στο δέρμα σου απο κάποιον που δεν γνωρίζεις....

 

προφανως το πλενεις με σαπουνι..

εδω αντεχει θαλασσινο νερο..

εκτος αν δεν εμπιστευεσαι ουτε το σαπουνι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...