Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως στο portrait, του mate ειναι πολυ μπροστά για τα γούστα μου!!!

Πολλές φορές ξενερώνω με το s9+, και λέω.. Καλά με τέτοιο hardware δεν το βλέπουν να κάνουν κάτι? Πρέπει δηλ να ψάχνουμε λύσεις τύπου gcam;

 

ναι, και εγω επαθα πλακα αν και εβγαλα αντικειμενο και οχι ανθρωπο να δω πως τα παει, αλλα το mate εχει σιγουρα καλυτερο πορτραιτο!

 

 

Δοκιμαζε το p20 pro στα 10mpx

Δεν γνωριζω το κινητο να ξερω πως το εκανες (υποθετω default?) αλλα το πρωτο πρωτο σετ ηταν ετσι οπως επρεπε..( θα ηθελα).

 

Τα 40mpx ως 40mpx δεν εχουν να προσφερουν τιποτα. Εχουν και αλλο φιλτρο rgb οποτε ας χρησιμοποιηθει απλα για το διπλασιο φως που μπορει να προσφερει. Αυτη ειναι η κυρια δουλεια του.

Και αν και ειναι δυσκολο εκει περα δοκιμασε/στε στα πιο σκοτεινα σημεια του μαγαζιου..να ανεβει λιγο παραπανω το ισο.

 

Θα επιθυμησα το ιδιο και οποιος το εχει στη κατοχη του κανονικα με καποιο αλλο κινητο για συγκριση.

 

Αν αναφερεσαι σε μενα, δε νομιζω να μπορεσω αμεσα. Χθες ημουν στο Mall γιατι ειχα 5 ωρες κενο αναμεσα σε 2 δουλειες και λογω τραυματισμου εκατσα Mall και απλα χαζεψα λιγο εκει. Παρολα αυτα το ιδανικο θα ειναι οταν το παρει καποιος, να κανουμε κανα Meeting να κανουμε σωστες συγκρισεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα πάνω S9 τα κάτω Mate

 

Διάλεξα μακρυνά σημεία που είναι δύσκολο να αποτυπωθούν.

 

SamMate.png

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση που σου εκανα ηταν με την Gcam που έχει καλύτερη λεπτομέρεια το ματε ?

Και ήταν σε σημεία με αριθμούς γράμματα πρόσωπα οθόνες .

και στην μια φωτο που εβαλες ο τοιχος κανει βουναλάκια απο το παστελ.ενω στο s9 ειναι τουλάχιστον ίσιος

 

Kαι να το σημείο με τα γράμματα που έβαλες απόκομμα με v30 και ματε ,που εχει καλυτερη λεπτομερεια?Γιατι στην λεπτομερεια παιζει ρολο και το χρωμα το contrast το sharpening τα παντα ωστε να βγει σωστο αποτελεσμα εδω εκτος απο τον θορυβο δεν ειναι πουθενα καλύτερο αλλο χρώμα έβγαλε και τα γραμματα στο expess είναι κυματοειδή

Και αν θες σχολίασε και λίγο τις παραπάνω που ανέβασα που ακριβως υπερτερεί το ματε,γιατι μιλάμε για κεντρικά σημεία στην φωτογραφία.Εχει βγαλει προσωπο στα 30 μετρα σχεδον φυσικο και το ματε ειναι σαν να εχει γινει παστέλ πορτρέτο ασπρόμαυρο.

44489907395_e2f348ce16.jpglg4 by kkk1881, on Flickr

 

45403984611_6f99e93491.jpgmate4 by kkk1881, on Flickr

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση που σου εκανα ηταν με την Gcam που έχει καλύτερη λεπτομέρεια το ματε ?

Και ήταν σε σημεία με αριθμούς γράμματα πρόσωπα οθόνες .

 

Δεν είναι για τα δικά μου γούστα η gcam.

Αργότερα θα βγει και για το mate gcam και όποιος θέλει ας συγκρίνει τότε, που και πάλι μου είναι αδιάφορο.

Προσθέτει ενοχλητικό κόκκο που προσωπικά δεν τον γουστάρω με τίποτα.

 

Εγώ μιλάω για out of the box που είναι το 99% των χρηστών μιας συσκευής.

Δε νομίζω να επιλέγουν πολλοί από τα εκατομμύρια αγοραστών, σύμφωνα με το πως βγάζει μια συσκευή με gcam.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για τα δικά μου γούστα η gcam.

Αργότερα θα βγει και για το mate gcam και όποιος θέλει ας συγκρίνει τότε, που και πάλι μου είναι αδιάφορο.

Προσθέτει ενοχλητικό κόκκο που προσωπικά δεν τον γουστάρω με τίποτα.

 

Εγώ μιλάω για out of the box που είναι το 99% των χρηστών μιας συσκευής.

Δε νομίζω να επιλέγουν πολλοί από τα εκατομμύρια αγοραστών, σύμφωνα με το πως βγάζει μια συσκευή με gcam.

 

Οκ μπορεις να το πεις απο την αρχη οτι δεν θες την gcam .Οκ αλλα το γεγονος με παραδείγματα ειναι οτι ειναι καλυτερη η gcam ειτε το θελουμε ειτε οχι.και να πω οτι ειναι κατι το πολυ δυσκολο εφαρμογη ειναι ενα ινσταλ κανεις και ειδικα στο v30 δεν εχει και lag.Οκ εχει τις αδυναμιες της μερικες φορες με τα χρωματα (εδω θα μου πεις εχει αδυναμια στοκ καμερα του ματε που νομιζεις ειναι ασπρομαυρη και κοστιζει 1000 ευρω) ειτε τον θορυβο σε σκοτεινα σημεια.Δεν θελω να κανω το τοπικ vs αυτων που δεν θελουν gcam και των υπολοιπων αλλα στα παραδειγματα του Νικου που ειχε και την Gcam μεσα εσυ ειπες οτι ηταν καλυτερη του Mate που δεν ήταν και μιλαω με στοιχειά φωτογραφίας οχι προσωπικου γούστου.σε 100 ατομα που ασχολούνται με φωτογραφία εστω και σε ερασετιχνικα δεν γινεται να βγαλουν καλυτερη φωτογραφια απο αυτες τις 2 του ματε.

Και θα ξανανεβασω μιας και δεν εχω αλλες τωρα εδω 2 προσωπα με τον ενοχλητικό κοκκο της gcam .

 

 

44787390942_dfa2e37ded_z.jpgIMG_20180525_211358 by kkk1881, on Flickr

 

44116310164_f8a3ddbee6_z.jpg00100sPORTRAIT_00100_BURST20180912135931392_COVER-01 by kkk1881, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για τα δικά μου γούστα η gcam.

Αργότερα θα βγει και για το mate gcam και όποιος θέλει ας συγκρίνει τότε, που και πάλι μου είναι αδιάφορο.

Προσθέτει ενοχλητικό κόκκο που προσωπικά δεν τον γουστάρω με τίποτα.

 

Εγώ μιλάω για out of the box που είναι το 99% των χρηστών μιας συσκευής.

Δε νομίζω να επιλέγουν πολλοί από τα εκατομμύρια αγοραστών, σύμφωνα με το πως βγάζει μια συσκευή με gcam.

 

Στράτο και εγώ έτσι λειτουργώ αλλά η gcam ειναι όντως μια εφαρμογή που ανεβάζει πολύ μερικές συσκευές. Επειδή είναι απλά app που δεν αλλάζει σε τίποτα την εμπειρία χρήσης ή να απαιτεί root κλπ την έβαλα στο παιχνίδι, και όπως είδες αρχικά ξέχασα να την δουλέψω, γιατί είναι κοντά στο out of the box. Συμφωνώ μεν μαζί σου, αλλά αφού υπάρχει και μπορούμε τόσο εύκολα, γιατί όχι.

Από εκεί και πέρα μην ξεχνάμε ότι έξω αλλάζουν οι συνθήκες αρκετά και διαφέρουν τα αποτελέσματα. Θέλω να πω ότι η σύγκριση σε μαγαζιά με τόσα φώτα κλπ είναι ένα είδος μόνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στράτο και εγώ έτσι λειτουργώ αλλά η gcam ειναι όντως μια εφαρμογή που ανεβάζει πολύ μερικές συσκευές. Επειδή είναι απλά app που δεν αλλάζει σε τίποτα την εμπειρία χρήσης ή να απαιτεί root κλπ την έβαλα στο παιχνίδι, και όπως είδες αρχικά ξέχασα να την δουλέψω, γιατί είναι κοντά στο out of the box. Συμφωνώ μεν μαζί σου, αλλά αφού υπάρχει και μπορούμε τόσο εύκολα, γιατί όχι.

Από εκεί και πέρα μην ξεχνάμε ότι έξω αλλάζουν οι συνθήκες αρκετά και διαφέρουν τα αποτελέσματα. Θέλω να πω ότι η σύγκριση σε μαγαζιά με τόσα φώτα κλπ είναι ένα είδος μόνο.

 

Εμένα αν με ρωτήσει φίλος τι να πάρει για καλό καμεροκινητό και του πω ότι θα μπεις στο τάδε site για να κατεβάσεις apk , να ανοίξεις στις ρυθμίσεις να μπαίνουν εφαρμογές τρίτων κλπ, θα με κοιτάει σα να του μίλαγα για πυρηνική φυσική.

Το ότι εδώ μπαίνουν μερικοί γνώστες , δε λέει τίποτα.

Αν είναι να διαφημίζει η lg έχω καλύτερη κάμερα από το mate , επειδή μερικοί γάτοι έχουν κοτσάρει το software της google.

Εγώ κοιτάω τι έβγαλε η huawei, η lg κλπ. Όχι τι μπορείς να κάνεις μετά.

Σα να λες είναι πιο γρήγορο ένα κόρσα από μια φερράρι, επειδή μπορείς μετά να το κάνεις dragster.

Δεν μπήκα να κάνω κανένα vs και δε θέλω να το συνεχίσω γιατί κουράζει τους άλλους.

Την άποψή μου είπα.

Να διευκρινίσω γιατί έπεσε και μια ειρωνική πρόταση πριν λίγο, ότι ο κόκκος που προσθέτει η gcam είναι στις χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες, ή σημεία μη επαρκώς φωτισμένα ή και μακρυνά σημεία που δεν έχουν αποτυπωθεί με αρκετή λεπτομέρεια για να τα ξεχωρίζει το software.

Γιατί η διαφορά εδώ είναι το software και όχι η κάμερα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

H "λεπτομερεια" του v30 μπορει να οφειλεται στο μικρο πιξελ που εχει.

Σου δινει μια μεγεθυνση 40%* και κανει τα παντα πιο ξεκαθαρα και πιο ευαναγνωστα εναντι της 10Mpx εικονας απο το 20pro.

 

 

*45% βγαινει απο τις εικονες αλλα ας πουμε οτι ειτε δεν εχουν το ιδιο εστιακο μηκος οι φακοι ή οτι μετακινηθηκε λιγο απο τη μια εικονα στην επομενη ή και τα δυο ή και κατι αλλο

Ως λεπτομερεια-αναλυτικοτητα μπορει να παρει αντιστοιχη τραβηγμενη στα 40mpx..αν και λογω rgb φιλτρου δεν καιγομαι για το αποτελεσμα.

 

 

Αυτη τη στιγμη νομιζω οτι το 20προ μπορει να "προσφερει" το περισσοτερο φως στον "σενσορα" και αυτο ειναι το ζητουμενο.

(μεσω και των αλλων σενσορων βεβαια για αυτο και τα "")

 

Πολυ θα ηθελα να δω συγκριτικο βραδινες και χερατες..Οχι λιγοστο iso και τριποδακι..

(με αυτην των 10mpx ομως στο 20pro ).

Link to comment
Share on other sites

Στράτο σίγουρα όλοι μας έτσι κάνουμε, αν όμως σε ρωτήσει ο άλλος για κινητό μέχρι 350 ευρώ πχ και ξέρεις ότι μπορεί να πάρει ένα που με gcam ανεβαίνει level γιατί να μην το έχεις σαν επιλογή? Θέλω να πω ότι το να κοιτάμε και μια παραπάνω επιλογή/εναλλακτική εδώ δεν είναι κακό πόσο μάλλον όταν τόσο εύκολα κάνει τόση διαφορά. Εγώ πχ δε θα έλεγα μπες εκεί και κάνε αυτό. Θα του έστελνα το app γιατί το έχω και θα το έστηνα 5 λεπτά και τέλος. Μια έκδοση που δουλεύει σωστά, ούτε τελευταία ούτε τίποτα. Σε πρώτη φάση πάντα κοιτάμε στοκ αλλά και ένα δείγμα για όποιον ενδιαφέρεται για το κάτι παραπάνω δε βλάπτει. Το θέμα είναι να μην είμαστε απόλυτοι, εριστικοι και να τα βλέπουμε όλα. Ο κάθε ένας μετά επιλέγει. Εξάλλου και το raw παίζει αλλά ποιος ασχολείται με raw στο κινητό. Εγώ πχ μια gcam και την ξέχασα στις μισές δοκιμές, όχι να κάτσω μετά να κάνω επεξεργασία. Όμως το να κάνεις ένα συγκριτικό σε raw δεν είναι κακό. Οι υπερβολές δε μας χρειάζονται εδώ μέσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν με ρωτήσει φίλος τι να πάρει για καλό καμεροκινητό και του πω ότι θα μπεις στο τάδε site για να κατεβάσεις apk , να ανοίξεις στις ρυθμίσεις να μπαίνουν εφαρμογές τρίτων κλπ, θα με κοιτάει σα να του μίλαγα για πυρηνική φυσική.

Το ότι εδώ μπαίνουν μερικοί γνώστες , δε λέει τίποτα.

Αν είναι να διαφημίζει η lg έχω καλύτερη κάμερα από το mate , επειδή μερικοί γάτοι έχουν κοτσάρει το software της google.

Εγώ κοιτάω τι έβγαλε η huawei, η lg κλπ. Όχι τι μπορείς να κάνεις μετά.

Σα να λες είναι πιο γρήγορο ένα κόρσα από μια φερράρι, επειδή μπορείς μετά να το κάνεις dragster.

Δεν μπήκα να κάνω κανένα vs και δε θέλω να το συνεχίσω γιατί κουράζει τους άλλους.

Την άποψή μου είπα.

Να διευκρινίσω γιατί έπεσε και μια ειρωνική πρόταση πριν λίγο, ότι ο κόκκος που προσθέτει η gcam είναι στις χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες, ή σημεία μη επαρκώς φωτισμένα ή και μακρυνά σημεία που δεν έχουν αποτυπωθεί με αρκετή λεπτομέρεια για να τα ξεχωρίζει το software.

Γιατί η διαφορά εδώ είναι το software και όχι η κάμερα της συσκευής.

Αυτα που λες εδω δεν τα αναιρει κανεις.Εγω απλα συνεκρινα τις φωτογραφιες που ανεβαστηκαν σε αυτο το συγκεκριμενο συγκριτικο το οποιο ειχε μεσα και την gcam και ηταν η καλυτερη.4 συγκεκριμενες φωτογραφιες. ουτε κινητα, ουτε αν με ρωτησει καποιος τι κινητο να παρει ουτε τι αυτοκινητο.Μπορει να μην της δινεις καν σημασια της Gcam αλλα στο πρωτο σου ποστ το αρνητικο της για τα εντονα χρωματα το τονισες.Θα μπορουσες απο την αρχη να πεις παιδια αν εξερεσουμε την gcam που δεν την βλεπω καν για τους λογους που ειπες το Mate ειναι καλυτερο σε λεπτομερεια.Οσο για τους κοκκους στα σκοτεινα σημεια εκει που οι αλλοι κανουν παστελ η gcam αφηνει θορυβο οκ.

Παστελ τοιχοι με καθετες γραμμες κυματειδες οπως επισης και οθονη κυματοειδες και παστελ χωρις κοκκους

45352455522_4646892179_z.jpghdrpl by kkk1881, on Flickr

Και ισιες γραμμες ξεκαθαρες στο ματι με κοκκους

31528351418_895e77661d_z.jpglg3 by kkk1881, on Flickr

 

 

 

 

Και να το κλείσω εδώ γιατί πολλά γράφτηκαν και όποιος έχει μάτια και θέλει να δει βλέπει δεν αντιλέγω ότι το ματε θα είναι κορυφαιο και με τα updates που θα πάρει ακόμη καλύτερο.εχει πολλες δυνατότητες φακούς ζουμ wide portrait περνει πολύ φως ,η huawey έχει χίλια modes καλουδια ,dng και άλλα 1002.επισηςβσαν hardware ειναι πολύ δυνατο.είναι ένα πλήρες πακέτο που νομίζω θα ικανοποιήσει τους πάντες στο θέμα φωτογραφία.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψιν ότι το Mate τράβαγε στα 8mp
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αλλάξω πλάνο, δες και στο σημείο που συνέκρινα το s9 με το mate στην κάμερα στον τοίχο και θα καταλάβεις τι λέω.

Αν δεν βλέπεις τον κόκκο τι άλλο να πω.

Δε θα πω ποτέ ότι η τάδε κάμερα είναι καλύτερη, επειδή υπό προυποθέσεις μπορεί να βγάλει ανώτερη φωτογραφία από την στοκ , βάζοντας κάποιο mod επάνω και μάλιστα όχι υπό όλες τις συνθήκες, γιατί ανάλογα το φωτισμό ή αν έχει κίνηση ή δεν έχει, μπορεί να βγει και χειρότερη!

Καλοδεχούμενο σαν mod οκ, αλλά όχι και να το παίρνουμε ως δεδομένο.

Ούτε το εκθείασα το mate, ούτε το είπα κορυφαίο, ούτε τίποτα.

Όταν συγκρίνω κάμερες, συγκρίνω κάμερες και όχι mod software, που μάλιστα σε λίγο καιρό θα υπάρχει και στην άλλη συσκευή.

Αν είναι δυνατόν να κάθομαι να απολογούμαι επειδή ή είπα την άποψή μου καλοπροαίρετα, το οποίο αποδεικνύεται αφού είπα ότι προτιμώ το S9 σαν αποτέλεσμα.

Δεν ξαναγράφω ποστ επί του ίδιου θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια ενα app ειναι η gcam. Και δεν ειναι αναγκη να μπλεξεις με ρυθμισεις. Εγω μπλέκω γιατι ναι το εχω και στο xda ανεβαζω τα denoise parameters που βαζω προς πειραματισμο για καθε συσκευη. Αλλα δεν ειναι αναγκη να τα πειραξεις κιολας. :)
Link to comment
Share on other sites

Πως πήρες τις φώτο από το mate20 pro?

Είχες κάρτα mini sd ή έβαλες λογαριασμό Google?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως πήρες τις φώτο από το mate20 pro?

Είχες κάρτα mini sd ή έβαλες λογαριασμό Google?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

bluteooth μαλλον...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πως πήρες τις φώτο από το mate20 pro?

Είχες κάρτα mini sd ή έβαλες λογαριασμό Google?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Με τον πολιτισμό που λέγεται Bluetooth, και που σε ένα Χ περισυ για να τις πάρω έκανα δημιουργία νέου mail, και αποστολή λίγες λίγες...

Δοκίμασα wifi direct αλλά εκτός ότι δεν έστειλε, το έλεγε κι όλας ότι στέλνει μόνο σε Huawei..

 

Στα υπόψιν ότι το Mate τράβαγε στα 8mp

 

Για τις δικές μου λες ? Στα 40 το είχα. Αν είναι καλύτερα τα 10 που λέει ο xteacher δεν το ξέρω, την επόμενη φορά θα δοκιμάσω. Αν είχε sd το κινητό θα το έπαιρνα για δοκιμή κάνα 2 μήνες αλλά με 80gb ήδη στην sd μου το σκέφτομαι.

Όμως όλο και με κάποιον θα τύχει να κάνουμε

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με τον πολιτισμό που λέγεται Bluetooth, και που σε ένα Χ περισυ για να τις πάρω έκανα δημιουργία νέου mail, και αποστολή λίγες λίγες...

Δοκίμασα wifi direct αλλά εκτός ότι δεν έστειλε, το έλεγε κι όλας ότι στέλνει μόνο σε Huawei..

 

 

 

Για τις δικές μου λες ? Στα 40 το είχα. Αν είναι καλύτερα τα 10 που λέει ο xteacher δεν το ξέρω, την επόμενη φορά θα δοκιμάσω. Αν είχε sd το κινητό θα το έπαιρνα για δοκιμή κάνα 2 μήνες αλλά με 80gb ήδη στην sd μου το σκέφτομαι.

Όμως όλο και με κάποιον θα τύχει να κάνουμε

 

Λάθος δικό μου, στα 10mp είναι οι φωτό από το mate.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

 

Στην δεύτερη κλασικά, το κόκκινο της καρέκλας το έβαλε φωτιά!!

Edited by Nikos_Mpl
ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητω συγγνώμη για το ξεκάρφωτο αλλα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί αυτή η φωτογραφία πήρε 370 views ?

Συήθως έχω 5-10 άντε 30.

 

44249799155_4833950581_z.jpgIPhone x by Imperia V, on Flickr

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου, στα 10mp είναι οι φωτό από το mate.

 

Ολες? ισως καποιες πχ πορτραιτο ή wide, αλλα στις υπολοιπες εγω το ειχα στο 40..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητω συγγνώμη για το ξεκάρφωτο αλλα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί αυτή η φωτογραφία πήρε 370 views ?

Συήθως έχω 5-10 άντε 30.

 

https://farm2.staticflickr.com/1912/44249799155_4833950581_z.jpg[/ig]IPhone x by Imperia V, on Flickr

 

Γιατί φίλε μου είναι μια ωραία φωτογραφία! Έχει βάθος.. δίνει μια ωραία ατμόσφαιρα.. Το τοπ είναι τα φύλλα στο έδαφος. Γενικά είναι μια όμορφη φωτό!

Edited by Nikos_Mpl
ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου είναι μια ωραία φωτογραφία! Έχει βάθος.. δίνει μια ωραία ατμόσφαιρα.. Το τοπ είναι τα φύλλα στο έδαφος. Γενικά είναι μια όμορφη φωτό!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Την ανέβασες μάλλον σε κάποιο group, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ανέβασες μάλλον σε κάποιο group, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το Flickr τις βγάζει μόνο του σε χρήστες για like, με κάποιο αλγόριθμο καταλαβαίνει κάποιες φωτογραφίες ότι είναι καλές και τις προτείνει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...