Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπραβο bill πολύ καλή αν κ εχει λιγο παραπάνω επεξεργασία... χανει στα φύλλα αν κ δύσκολες συνθήκες

 

ναι Νίκο ακολουθεί τα χνάρια του p20 τη νύχτα, επιλέγει αυξημένο sharpness και παστέλιασμα για να αφαιρέσει το θόρυβο

 

Βασιλη καλημερα, ωραια προσπαθεια αλλα τωρα την ειδα στο pc, νομιζω ηθελε μικροτερο χρονο κλειστρου, εχει καψει καπως τα φωτεινα σημεια και τα trails. ΓΕνικα το να πετυχεις καλα light trails ειναι δυσκολο, ειδικα αν εχεις φωτεινο διαγραφμα, μες την πολη γινεται δυσκολο αν υπαρχουν αλλα φωτα και θελει μικρο χρονο κλειστρου που αυτοματα το κανει δυσκολο να σχηματισει trails.

Δοκιμασες με 4-5 δευτερολεπτα? εκει θα ηταν το ιδανικο του νομιζω.

 

Νίκο στο light trails mode κρατάει σταθερά iso 64 οσο φως και να έχει το κάδρο, απλά σου δίνει τη δυνατότητα να το αφήσεις περισσότερα δευτερόλεπτα για να πιάσεις περισσότερα αυτοκίνητα αν θέλεις

αρα και ενα λεπτό παραπάνω να το άφηνα δεν θα είχε διαφορά, θα είχε απλά περισσότερες γραμμές ανάλογα με το πόσα αμάξια θα περνούσαν.. οι βιτρίνες και οι λάμπες θα παρέμεναν ίδιες

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ναι Νίκο ακολουθεί τα χνάρια του p20 τη νύχτα, επιλέγει αυξημένο sharpness και παστέλιασμα για να αφαιρέσει το θόρυβο

 

 

 

Νίκο στο light trails mode κρατάει σταθερά iso 64 οσο φως και να έχει το κάδρο, απλά σου δίνει τη δυνατότητα να το αφήσεις περισσότερα δευτερόλεπτα για να πιάσεις περισσότερα αυτοκίνητα αν θέλεις

αρα και ενα λεπτό παραπάνω να το άφηνα δεν θα είχε διαφορά, θα είχε απλά περισσότερες γραμμές ανάλογα με το πόσα αμάξια θα περνούσαν.. οι βιτρίνες και οι λάμπες θα παρέμεναν ίδιες

 

ναι ε? δεν ειναι οπως το κλασσικο που οσο το αφηνεις τοσο τα καιει?

Εγω οσες φορες εχω δοκιμασει απλα με Manual, δεν βγαινει καλο αν περνανε λιγα αμαξια γιατι ακριβως θελει μεχρι 3-4 δευτερολεπτα. Απο εκει και πανω χαλανε τα φωτα γενικα.

Για μενα, αν θες δοκιμασε το χειροκινητα, με 4-5 δευτερα, με κινηση βεβαια να προλαβει να γραψει φωτα, μην περναει 1 αμαξι στο τοσο, και iso οσο παει κατω. νομιζω θα σου βγει καλυτερη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι ε? δεν ειναι οπως το κλασσικο που οσο το αφηνεις τοσο τα καιει?

Εγω οσες φορες εχω δοκιμασει απλα με Manual, δεν βγαινει καλο αν περνανε λιγα αμαξια γιατι ακριβως θελει μεχρι 3-4 δευτερολεπτα. Απο εκει και πανω χαλανε τα φωτα γενικα.

Για μενα, αν θες δοκιμασε το χειροκινητα, με 4-5 δευτερα, με κινηση βεβαια να προλαβει να γραψει φωτα, μην περναει 1 αμαξι στο τοσο, και iso οσο παει κατω. νομιζω θα σου βγει καλυτερη.

 

οχι οχι.. και 50 iso να βάλω στο manual, θα κάψει λάμπες και βιτρίνες με 5 δευτερόλεπτα.. μόνο σε επαρχιακό δρόμο χωρίς κολώνες της ΔΕΗ θα γινόταν έτσι όπως λες.

 

πριν μερικές σελίδες ανέβασα μια με το S9 στην γέφυρα με 2 sec και έπιασα οριακά το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς να κάψω τα φώτα της πόλης

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι.. και 50 iso να βάλω στο manual, θα κάψει λάμπες και βιτρίνες με 5 δευτερόλεπτα.. μόνο σε επαρχιακό δρόμο χωρίς κολώνες της ΔΕΗ θα γινόταν έτσι όπως λες.

 

πριν μερικές σελίδες ανέβασα μια με το S9 στην γέφυρα με 2 sec και έπιασα οριακά το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς να κάψω τα φώτα της πόλης

 

καλα οτι θα καψεις φωτα εννοειται, και εγω που παλευα πριν κανα μηνα στα 2-3 ηταν οριακο. Απλα στα 3-4 γινονται καλα τα trails με σχετικη κινηση στο δρομο χωρις να χαλανε ομως πολυ τα φωτα τριγυρω.

Το δοκιμασα απο την ταρατσα ξενοδοχειου στην Αθηνα, πανω στην Αλεξανδρας και εβγαινε πολυ καλη αλλα την εσβησα,βαρεθηκα να τη βαλω. αυτο που θελω να πω ειναι οτι στη δικη σου, και τα trails ειναι λιγο καμμενα. Γιαυτο σου λεω οτι δε χρειαζονται τοσα δευτερα.. απλα να εχει λιγη κινηση για να μην ειναι μια ψιλη γραμμουλα στον δρομο με ενα αμαξι πχ.

 

Δες εδω, με λιγη κινηση το G5 μου:

31019399622_d821978d79_z.jpgG5 by Nikos Bletas, on Flickr

 

αν ο δρομος ηταν πιο μεγαλος( 2 λωριδες με κινηση) ή ειχε ροη με αρκετα αυτοκινητα θα εβγαινε πιο εντυπωσιακο και τα trails σωστα, οχι κιτρινα προς καμμενα, γιαυτο μια δοκιμη με 3-5 αναλογα τις συνθηκες θα σε πεισει :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 6 GCam HDR+ Enchanced

 

44518991994_0d59bf28cf_z.jpgIMG_20181010_205719 by Andreas, on Flickr

 

45241001711_0bdbff6e5d_z.jpgIMG_20181010_205739 by Andreas, on Flickr

 

Tap to focus στην λαμπα

 

44330754885_8ec4983c17_z.jpgIMG_20181010_205905 by Andreas, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει star trails η light painting το κινητο ειναι προτιμοτερο του manual ..εφοσον θες αυτο ακριβως.

Bγαινει στη πρωτη ληψη...

(που στην ουσια δεν ειναι μια ληψη το κινητο κανει καμποσες κρατωντας την -ας πουμε- τη γενικη φωτεινοττητα σταθερη και στις επομενες προσθετει οτι φως(φωτεινοτερο) εχει μετακινηθει. Για οποιον ασχολειται με photoshop κατι αντιστοιχο με lighten στα layers)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει star trails η light painting το κινητο ειναι προτιμοτερο του manual ..εφοσον θες αυτο ακριβως.

Bγαινει στη πρωτη ληψη...

(που στην ουσια δεν ειναι μια ληψη το κινητο κανει καμποσες κρατωντας την -ας πουμε- τη γενικη φωτεινοττητα σταθερη και στις επομενες προσθετει οτι φως(φωτεινοτερο) εχει μετακινηθει. Για οποιον ασχολειται με photoshop κατι αντιστοιχο με lighten στα layers)

 

Είναι ένα πολύ ενδιαφέρον mode αυτό της huawei. Σε γλυτώνει από πολύ δουλειά. Πολύ ενδιαφέρον είναι και το silky water που έχεις αποτέλεσμα blur στα νερά αλλά ακόμα και μέρα (τραβάει πάλι πολλαπλες λήψεις). Ο abdalis θυμάμαι είχε βγάλει πανέμορφες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Στο ιδιο στυλ ειναι και αυτο..απλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις μερα.

(ειναι πιο ευελικτο στις ρυθμισεις αν ειδα καλα εκ πρωτης. Το μεν s.t ειναι κολλημενο με iso 64 και απο κλειστρο νομιζω ειδα απο 1/2 μεχρι 0,70 το δε silky water παει μεχρι iso 3200 αλλα το κλειστρο δε βλεπω να κατεβαινει πιο λιγο απο 1/5. )

 

Μπορεις να αφαιρεσεις και κοσμο απο ενα πολυσυχναστο μερος..αρκει να περπατει (καθετα στο καδρο κατα προτιμηση). Οι αργοι θα δημιουργησουν ghosting αλλα αναλογα τη φωτογραφια μπορει να δωσει το κατι παραπανω.

Δοκιμασε το σε καποια πλατεια πχ...με κοσμο/αμαξια να κινουνται.

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως. Ιδιος στυλ. Αντι να ασχοληθεις με ps με πολλαπλες ληψεις κλπ τα κανει αυτοματα η συσκευη. Αυτη ειναι η πραγματικη δυναμη της huawei φωτογραφικα, δηλαδη τα Modes της. Φυσικα ολα αυτα προυποθέτουν τριποδάκι.
Link to comment
Share on other sites

Tα εκανε και το nubia που ειχα πιο πριν..:-p

 

Δεν εχω παιξει με ολα τα κινητα αλλα πλεον βρισκεις modes σε αρκετα ..καμποσα ..ολα?

ΑΚομα και στις mirorrless παιζουν τετοια modes..

Δεν ειναι τιποτα..χωρια που τιποτα δεν ειναι πατεντα κανενος στη φωτογραφια. Μπορουν να περασουν ολα παντου εφοσον το επιδιωξει ο κατασκευαστης. Θεμα sw ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ. Αλλά στα κινητά προσωπικά μόνο στη huawei έχω δει το silky water. Τώρα αν το βρίσκεις και σε nubia, με βάζεις σε πειρασμό να το τσεκαρω :lol:

 

Προφανώς δεν μιλάω για long exposure αλλά για modes με πολλαπλές λήψεις που σε απελευθερουν από άποψη overexposure, καμμένα highlights κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα πολύ ενδιαφέρον mode αυτό της huawei. Σε γλυτώνει από πολύ δουλειά. Πολύ ενδιαφέρον είναι και το silky water που έχεις αποτέλεσμα blur στα νερά αλλά ακόμα και μέρα (τραβάει πάλι πολλαπλες λήψεις). Ο abdalis θυμάμαι είχε βγάλει πανέμορφες φωτογραφίες.
Κι εγώ χαχ

 

43715466891_65279eb202_k.jpg2018-07-29_07-42-46 by Achilles Gk, on Flickr

 

28983233118_2870ff93ec_k.jpgΒελβεντό by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χαχ

 

[ig]https://farm1.staticflickr.com/940/43715466891_65279eb202_k.jpg[/img]2018-07-29_07-42-46 by Achilles Gk, on Flickr

 

[ig]https://farm2.staticflickr.com/1755/28983233118_2870ff93ec_k.jpg[/img]Βελβεντό by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε και τόση ώρα παλεύω να θυμηθώ ποιες ήταν αυτές που μου είχαν κάνει εντύπωση. Όντως το εφέ τα σπάει. Κυρίως γιατί γίνεται ημέρα και τελειώνεις χωρίς χρήση pc..

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να γίνει σε lg ή Samsung κλπ..

Πάντως είναι ωραίο αν και όταν είχα τo mate δεν κατάφερα να το κάνω ποτέ γιατί ήθελε αυστηρά τρίποδο και σε αντίστοιχα σκηνικά δεν το είχα μαζί..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντε και τόση ώρα παλεύω να θυμηθώ ποιες ήταν αυτές που μου είχαν κάνει εντύπωση. Όντως το εφέ τα σπάει. Κυρίως γιατί γίνεται ημέρα και τελειώνεις χωρίς χρήση pc..

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να γίνει σε lg ή Samsung κλπ..

Πάντως είναι ωραίο αν και όταν είχα τo mate δεν κατάφερα να το κάνω ποτέ γιατί ήθελε αυστηρά τρίποδο και σε αντίστοιχα σκηνικά δεν το είχα μαζί..

 

Αν θες τραβάς burst και μετά στο photoshop το κάνεις. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις και την cortex camera που στο xda λένε ότι κάνει παρόμοια δουλειά. Δεν το χω δοκιμάσει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τραβάς burst και μετά στο photoshop το κάνεις. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις και την cortex camera που στο xda λένε ότι κάνει παρόμοια δουλειά. Δεν το χω δοκιμάσει πάντως

 

Απαπαπα, δουλεύω σε pc όλη μέρα, δε θέλω να ασχοληθώ ούτε λεπτό μετά με κάτι τέτοιο. Μόνο ο.τι παίρνεις από την συσκευή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τότε την cortex camera αν έχεις όρεξη. Θεωρητικά κάνει το ίδιο. Πρακτικά δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό και εύκολο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τότε την cortex camera αν έχεις όρεξη. Θεωρητικά κάνει το ίδιο. Πρακτικά δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό και εύκολο είναι.

 

Την είδα αλλά έχει 2.5 αστέρια στις αξιολογησεις στο play και 3.5 ευρώ και δε με αφήνει να διαβάσω κριτικές για κάποιο λόγο. Μόνο 3 μου δείχνει, δεν ξέρω γιατί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντε και τόση ώρα παλεύω να θυμηθώ ποιες ήταν αυτές που μου είχαν κάνει εντύπωση. Όντως το εφέ τα σπάει. Κυρίως γιατί γίνεται ημέρα και τελειώνεις χωρίς χρήση pc..

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να γίνει σε lg ή Samsung κλπ..

Πάντως είναι ωραίο αν και όταν είχα τo mate δεν κατάφερα να το κάνω ποτέ γιατί ήθελε αυστηρά τρίποδο και σε αντίστοιχα σκηνικά δεν το είχα μαζί..

Νίκο έχω πάντα ένα σπαστό τριποδάκι στο αυτοκίνητο, χωράει και στην τσέπη μπουφάν. Για μένα είναι ο κυριότερος λόγος που έχω το Huawei.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είδα αλλά έχει 2.5 αστέρια στις αξιολογησεις στο play και 3.5 ευρώ και δε με αφήνει να διαβάσω κριτικές για κάποιο λόγο. Μόνο 3 μου δείχνει, δεν ξέρω γιατί

 

Και μένα το σκορ με αποθάρρυνε. Άσε που συνήθως δεν κουβαλάω τρίποδο οπότε ακλαφτο θα πάει σε μένα το app. Και όταν κουβαλούσα ειχα μαζί και τη μηχανή. Σιγά μην έστηνα ολόκληρο τρίποδο για κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω πάντα ένα σπαστό τριποδάκι στο αυτοκίνητο, χωράει και στην τσέπη μπουφάν. Για μένα είναι ο κυριότερος λόγος που έχω το Huawei.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός, εγώ έχω ένα καλό manfrotto αλλά έχει μπει ντουλάπα μαζί με πολλά ακόμα.. Σε εκδρομή το παίρνω μαζί αλλά δεν είναι ελαφρύ και δεν βολεύει για πολύ κουβαλημα, μόνο αν το σκηνικό είναι κοντά στο αμάξι

 

Και μένα το σκορ με αποθάρρυνε. Άσε που συνήθως δεν κουβαλάω τρίποδο οπότε ακλαφτο θα πάει σε μένα το app. Και όταν κουβαλούσα ειχα μαζί και τη μηχανή. Σιγά μην έστηνα ολόκληρο τρίποδο για κινητό :p

 

Εγώ δεν είχα θέμα να το πληρώσω αλλά με 2.5 αστέρια δεν βλέπω να αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω πάντα ένα σπαστό τριποδάκι στο αυτοκίνητο, χωράει και στην τσέπη μπουφάν. Για μένα είναι ο κυριότερος λόγος που έχω το Huawei.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικα ο κυριοτερος λογος να πας huawei ειναι τα modes. Πολυ ωραιες φωτογραφιες Αχιλλέα. :)

Link to comment
Share on other sites

Honor 10 vs Xiaomi A2

στο αυτόματο και τα δύο

 

 

honor 10, AI off

44525069654_fdefe2f86f_c.jpg2018-10-11_06-03-04 by vasilis poun, on Flickr

 

mi a2

44525096664_8f9ea010d9_c.jpg2018-10-11_06-04-43 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Kανε και ενα βραδινο με αυτες τις δυο συσκευες @punisher24

 

(και αν μπορεις αν εχεις και καμμια με ai on...περα απο τις off)

 

θα κάνω και άλλα και βραδινά.. εντύπωση μου έκανε πως το a2 με διπλάσιο iso έβγαλε πιο σκοτεινό κάδρο αλλά με ελαφρώς καλύτερη λεπτομέρεια πιστεύω

 

τώρα είδα οτι και στο manual τα xiaomi ξεκινούν απο 100 iso και πάνω, ίσως με τρίτη εφαρμογή να έριχνα το iso στο 50 που το έχουν για βασικό σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω και άλλα και βραδινά.. εντύπωση μου έκανε πως το a2 με διπλάσιο iso έβγαλε πιο σκοτεινό κάδρο αλλά με ελαφρώς καλύτερη λεπτομέρεια πιστεύω

 

τώρα είδα οτι και στο manual τα xiaomi ξεκινούν απο 100 iso και πάνω, ίσως με τρίτη εφαρμογή να έριχνα το iso στο 50 που το έχουν για βασικό σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές

 

Μην σου κανει εντυπωση. Διαφορετικες συσκευες... διαφορετικη και η κλιμακα :). Το base iso του xiaomi ειναι 100 οποτε δεν εχεις λογο να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...