Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδον ισοδυναμοι, λιγο καλυτερη καρτα γραφικων ο 960, καλυτερο μοντεμ/gps θεωρω ο 710, νεοτερη τεχνολογια 12nm. 16 o 960. Εμπαινε σε ναυαρχιδες αλλα πλεον ειναι 2 χρονων με οτι συνεπαγετε.

https://www.notebookcheck.net/Kirin-960-vs-Kirin-710_8366_10172.247596.0.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σχεδον ισοδυναμοι, λιγο καλυτερη καρτα γραφικων ο 960, καλυτερο μοντεμ/gps θεωρω ο 710, νεοτερη τεχνολογια 12nm. 16 o 960. Εμπαινε σε ναυαρχιδες αλλα πλεον ειναι 2 χρονων με οτι συνεπαγετε.

https://www.notebookcheck.net/Kirin-960-vs-Kirin-710_8366_10172.247596.0.html

 

το οτι ο 960 εχει σχεδόν 100000 ποντους περισσοτερους στο andutu, δεν σημαινει οτι δεν ειναι και τοσο ισοδυναμοι?

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Τους 100.000 ποντους διαφορα που τους ειδες? 34000 ειναι η διαφορα αλλα μονο στο antutu. Tο λινκ το ανοιξες? Αυτα τα τεστ antutu, geekbench κλπ αφορουν περισσοτερο τους gamers, εισαι gamer? Αν ναι τοτε λαθος τηλεφωνο κοιτας. Εξαλλου η νεοτερη τεχνολογια και η αρχιτεκτονικη των 12nm του 710 εναντι των 16 nm του 960 αντισταθμιζει καπως τα πραγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης μην πεφτεις στην λουμπα των specs, παιζουν κι αλλα πραγματα ρολο, το μοντεμ πχ του 710 ειναι κορυφαιο, καταρχην ειναι lte-a 4g+ κατα δευτερο κανε ενα τεστ. Μπες στο ασανσερ και λογικα θα χαθει το σημα. Μετρα ποσα δευτερολεπτα θα κανει να επανελθει το σημα βγαινοντας απο αυτο. Και για να μη θεωρηθω fanboy να πω οτι πρωτη φορα εχω τηλεφωνο με kirin chipset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρετε αν έχει ακτινοβολία το honor 8x? Ενδιαφέρεται ο σύζυγός να το αγοράσει από Γερμανια ,Ισχυεί η εγγύηση στην Ελλαδα?Απλα βρίσκεται εκει και είναι ευκαιρία αν ειναι καλό να το αγοράσει.Ψαχνουμε ένα κινητό να μην έχει ακτινοβολία και μέχρι 250 ευρώ.Το xiaomi το έχω αποκλείσει.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Τους 100.000 ποντους διαφορα που τους ειδες? 34000 ειναι η διαφορα αλλα μονο στο antutu. Tο λινκ το ανοιξες? Αυτα τα τεστ antutu, geekbench κλπ αφορουν περισσοτερο τους gamers, εισαι gamer? Αν ναι τοτε λαθος τηλεφωνο κοιτας. Εξαλλου η νεοτερη τεχνολογια και η αρχιτεκτονικη των 12nm του 710 εναντι των 16 nm του 960 αντισταθμιζει καπως τα πραγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης μην πεφτεις στην λουμπα των specs, παιζουν κι αλλα πραγματα ρολο, το μοντεμ πχ του 710 ειναι κορυφαιο, καταρχην ειναι lte-a 4g+ κατα δευτερο κανε ενα τεστ. Μπες στο ασανσερ και λογικα θα χαθει το σημα. Μετρα ποσα δευτερολεπτα θα κανει να επανελθει το σημα βγαινοντας απο αυτο. Και για να μη θεωρηθω fanboy να πω οτι πρωτη φορα εχω τηλεφωνο με kirin chipset.

Σε αυτό με το σήμα ΣΕ ΑΣΑΝΣΕΡ, ΟΝΤΩΣ

ΚΟΡΥΦΗ....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ξέρετε αν έχει ακτινοβολία το honor 8x? Ενδιαφέρεται ο σύζυγός να το αγοράσει από Γερμανια ,Ισχυεί η εγγύηση στην Ελλαδα?Απλα βρίσκεται εκει και είναι ευκαιρία αν ειναι καλό να το αγοράσει.Ψαχνουμε ένα κινητό να μην έχει ακτινοβολία και μέχρι 250 ευρώ.Το xiaomi το έχω αποκλείσει.Ευχαριστώ
Εγγυήσεις ισχύουν για όλη την ΕΕ, αν αγοραστεί εντός ΕΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΊΟ, ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ μαγαζί (όχι παραεισαγωγες ΚΟΚ)

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό με το σήμα ΣΕ ΑΣΑΝΣΕΡ, ΟΝΤΩΣ

ΚΟΡΥΦΗ....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγγυήσεις ισχύουν για όλη την ΕΕ, αν αγοραστεί εντός ΕΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΊΟ, ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ μαγαζί (όχι παραεισαγωγες ΚΟΚ)

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την Media markt της Γερμανιας θα αγοραστει.Μηπως γνωρίζεις τα επίπεδα ακτινοβολίας του?

Link to comment
Share on other sites

Από την Media markt της Γερμανιας θα αγοραστει.Μηπως γνωρίζεις τα επίπεδα ακτινοβολίας του?
Είναι επίσημος πωλητής.

 

Θα έχει λογικά (.) εγγύηση εντός ΕΕ

 

sar δε θυμάμαι.

Κάποιος το αναφέρει παραπάνω

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

0,81w/kg κεφαλι

1,02w/kg σωμα

ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι επίσημος πωλητής.

 

Θα έχει λογικά (.) εγγύηση εντός ΕΕ

 

sar δε θυμάμαι.

Κάποιος το αναφέρει παραπάνω

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολύ .Ναι την είδα την απαντηση ..

0,81w/kg κεφαλι

1,02w/kg σωμα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κόσμημα8c21312b9b8cbfe8e989c863247e3ce9.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Βγάζει 8+ ώρες SOT7c1a1f91f06a43ff09aba1740f0c0ff4.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει στο eBay το 8x με 6gb Ram τόσο την 64ρα όσο και την 128ρα έκδοση αξίζουν τα 2 επιπλέον GBytes για να το πάρω από το eBay ή να προτιμήσω την έκδοση με τα 4gb εδώ στην Ελλάδα ; Επίσης αξίζει να πάω στην 128 έκδοση ή με την 64 και μια καλή γρήγορη microsd είμαι καλυμμένος ; Γίνεται να εγκατασταθούν εφαρμογές μέσα στην microsd ή μόνο φωτογραφίες και αρχεία; Υποστηρίζονται όλες οι συχνότητες LTE 4G από το 8x ; (Εγώ έχω Vodafone)

 

Τέλος επειδή βρήκα και το 8x max στο eBay αξίζει η αγορά του έναντι του 8x υποστηρίζει 4G σήμα στην Ελλάδα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει στο eBay το 8x με 6gb Ram τόσο την 64ρα όσο και την 128ρα έκδοση αξίζουν τα 2 επιπλέον GBytes για να το πάρω από το eBay ή να προτιμήσω την έκδοση με τα 4gb εδώ στην Ελλάδα ; Επίσης αξίζει να πάω στην 128 έκδοση ή με την 64 και μια καλή γρήγορη microsd είμαι καλυμμένος ; Γίνεται να εγκατασταθούν εφαρμογές μέσα στην microsd ή μόνο φωτογραφίες και αρχεία; Υποστηρίζονται όλες οι συχνότητες LTE 4G από το 8x ; (Εγώ έχω Vodafone)

 

Τέλος επειδή βρήκα και το 8x max στο eBay αξίζει η αγορά του έναντι του 8x υποστηρίζει 4G σήμα στην Ελλάδα ;

Ότι και να πάρεις να είναι το L21/L09

Τα άλλα είναι κινεζικες εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το 8x max δεν βγαινει με B20 σε καμια εκδοση. Και το 8x με Β20 βγαινει σε 4/64 μονο με εξαιρεση την 4/128 που βγαινει σε ιταλικη εκδοση σαν view 10 lite. Για μενα παρτο απο ελλαδα να εχεις την εγγυηση μαζι με μια καλη sd 32/64 για φωτο και video και εισαι αρχοντας.
Link to comment
Share on other sites

Το 8x max δεν βγαινει με B20 σε καμια εκδοση. Και το 8x με Β20 βγαινει σε 4/64 μονο με εξαιρεση την 4/128 που βγαινει σε ιταλικη εκδοση σαν view 10 lite. Για μενα παρτο απο ελλαδα να εχεις την εγγυηση μαζι με μια καλη sd 32/64 για φωτο και video και εισαι αρχοντας.
Και το ιταλικό 4/128 έχει ευρωπαϊκή/διεθνή/ελληνική εγγύηση

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο για την εγγύηση από την Ιταλία πώς έχει ισχύ και στην Ελλάδα; Το έχουμε επιβεβαιώσει με την αντιπροσωπεία εδώ; Επίσης είναι ξεκλείδωτες οι SIM για τα ελληνικά δίκτυα; Αν ναι, να το παραγγείλω επί τόπου για να το έχω την Παρασκευή! Ειδάλλως υπομονή από skroutz...

 

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B07HJDDLRK#Ask

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο για την εγγύηση από την Ιταλία πώς έχει ισχύ και στην Ελλάδα; Το έχουμε επιβεβαιώσει με την αντιπροσωπεία εδώ; Επίσης είναι ξεκλείδωτες οι SIM για τα ελληνικά δίκτυα; Αν ναι, να το παραγγείλω επί τόπου για να το έχω την Παρασκευή! Ειδάλλως υπομονή από skroutz...

 

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B07HJDDLRK#Ask

 

otiδηποτε παρεις εντος ΕΕ από ΕΠΙΣΗΜΟ καναλι προμηθειας ειναι υποχρεωμενη η αντιπροσωπεια να στο φτιάξει.

Σε κάθε περίπτωση η εγγυηση της ΑΜΑΖΟΝ ξεπερναει κάθε φαντασια,με την καλή εννοια…

ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ.

 

εννοείται πως η αμαζον εντος ΕΕ, όταν η ιδια πουλάει κάτι ως επίσημος πωλητης εννοείται,

πουλάει ξεκλείδωτα κινητα...με ευρωπαικες μπαντες, ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρα σε ελληνικό 8Χ OTA update 594 ΜΒ, αν θυμάμαι καλά, με τα November Android security patches. Αριθμός έκδοσης 8.2.0.130.
Link to comment
Share on other sites

Hρθε και σε μένα.

 

Eχω το Ιταλικό Honor 8x 4/128...

 

Έχει βελτιωμένο ηχο ηχογραφησης βίντεο και ήχου.

 

Ίσως και λίγο βελτιωσή ταχύτητος/απόκρισης....

 

Μπράβο Ηuawei

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγω σε ελληνικό 8X απο Γερμανό. Σαν να μου φαίνεται πιο "κοφτερό" στην απόκριση.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση αυτή παρατήρησα πολύ μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα με την οποία συνδέεται το τηλέφωνο στο Internet. Και στον browser και στο download/upload.
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα κι εγω. Επιβεβαιωνω κι εγω για αυξηση ταχυτητας αποκρισης παντου! Και βελτιωση του ηχου. Μπραβο στην honor που αφουγκραζετε τους χρηστες των προιοντων της!
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα κι εγω. Επιβεβαιωνω κι εγω για αυξηση ταχυτητας αποκρισης παντου! Και βελτιωση του ηχου. Μπραβο στην honor που αφουγκραζετε τους χρηστες των προιοντων της!
Ισχύουν όλα.

Ποιο "κοφτό" έγινε στην απόκριση, όχι τόσο ταχύτερο

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα εκτός eBay που να έχει το honor 8x max ; Με ενδιαφέρει να το παραγγείλω και δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα από όσο εχω ψάξει. Σας παρακαλώ οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι καλοδεχούμενη ώστε αν υπάρχει κάτι να προλάβω να το πάρω πριν τις διακοπές και τις αργίες
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να αξίζει να ασχοληθείς με το 8X Max, αν κάνεις μια αναζήτηση σε διάφορα συγκριτικά θα δεις ότι είναι αρκετά πιο αργό σε σχέση με το Mi Max 3 και με υποδεέστερη οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...