Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε στο 8Χ ενημέρωση λογισμικού ΟΤΑ με αριθμό έκδοσης 8.2.0.135 και την πέρασα. Στην ουσία πρέπει να είναι η ενημέρωση κώδικα ασφαλείας του Ιανουαρίου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δες αν είναι σωστό το τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο μηνύματων.

 

Ποιο μοντέλο έχεις;

 

Το ευρωπαϊκό;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του 8x είναι εντυπωσιακή απρόσμενα . Ανοικτά WiFi , 4G DATA , BLUETOOTH , χρήση viber τηλεφώνου ( όχι Facebook ) , όλα αυτά ανοικτά τουλάχιστον για 17 ώρες την ημέρα και η μπαταρία από το 100% πάει στο 20 μέρα από 3 μέρες . Είναι εντυπωσιακό .

Σχετικά με την κάμερα η μόνη δοκιμή που έχω κάνει είναι βίντεο 1080 και φώτο σε μαγαζί( πίστα ) βράδυ που σημαινει φώτα πολλά να πηγαινοερχονται προς όλες τις κατευθύνσεις , προβολείς κόκκινοι μπλε κίτρινοι άσπροι κλπ κλπ και έχω να πω ότι με σταθερό χέρι το βίντεο είναι πολύ καλό . Το ίδιο ισχύει και για τις φώτο .

Ψάχνω να πάρω ή αυτό αλλά με 6ram και δε το βρίσκω Ελλάδα για να έχει εγγύηση , ή το mate 20 (όχι το pro ουτε το lite ) . Υπάρχει κάποια άποψη από κανένα για αυτή τη σύγκριση ? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Celtic ναι το ευρωπαικο. Πως κοιταω αυτο για τα μηνύματα;

Από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής μηνυμάτων.

 

Για βάλε άλλη εφαρμογή μηνυμάτων να δεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στα μπαμ - μπαμ.

 

8x ή play;

 

Είμαι ακόμα σε δίλημμα και δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

Σκοπός αυτονομία και κάμερα και γρήγορη φόρτιση!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα δεν έχω άποψη. Αλλά το play μάλλον έχει πιο γρήγορη φόρτιση, και σίγουρα είναι σε άλλη κατηγορία το SoC. Αυτονομία σχεδόν τα ίδια φαίνονται.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Στα μπαμ - μπαμ.

 

8x ή play;

 

Είμαι ακόμα σε δίλημμα και δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

Σκοπός αυτονομία και κάμερα και γρήγορη φόρτιση!

 

Play

To 8x υπερέχει λίγο σε οθόνη, αυτονομία και ύπαρξη διπλής SIM+ανεξάρτητη SD

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με την καινούργια αναβάθμιση 8.2.0.135 η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα;
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λες και εγω το παρατήρησα.. Βεβαια απο την αλλη, εχω βαλει και 2η sim και καποιες ακομα εφαρμογες οποτε δεν ειναι σταθερη η σύγκριση

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λες και εγω το παρατήρησα.. Βεβαια απο την αλλη, εχω βαλει και 2η sim και καποιες ακομα εφαρμογες οποτε δεν ειναι σταθερη η σύγκριση

 

MakTheo

 

Εγω τη σύγκριση την κάνω με τα παρακάτω δεδομένα.

1. Είχα από πριν 2 κάρτες SIM

2. Δεν έχω κατεβάσει κάποια καινούργια εφαρμογή ώστε να μου κάνει drainning.

3. Η αναβάθμιση πραγματοποιήθηκε μόνη της βράδυ (από λάθος επιλογή στο τηλέφωνο).

 

Πάντως δεν μπορεί να είναι η ιδέα μου κάτι πρέπει να παίζει... Ας το επιβεβαιώσουν και άλλοι αν έχουν παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με την καινούργια αναβάθμιση 8.2.0.135 η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα;

 

Μπα...λες;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το παρατηρησα. 2 σιμ δεδομενα και bluetooth ολη μερα ανοιχτα, πλοηγηση καμια ωρα με gps, ομιλια, ιντερνετ δεν πεφτει με τιποτα. Αλλα 6ωρες το βραδυ κλειστο. Βγαινουν 2 μερες ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

Για το τριμηνο που το χρησιμοποιησα ημουν τοσο ευχαριστημενος απο την αυτονομια που και λιγο να επεφτε παλι καλη θα ειναι. Και η μανα μου στην οποια το εδωσα δεν εχει αναφερει κανενα παραπονο για το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εξαιρετική στο θέμα μπαταρία. Και όταν πάρει και 9 ακόμα καλύτερη.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα και τον δεκτη gps με το igo να τρεχει σαν προγραμμα,εξαιρετικο,αμεση ευρεση δορυφ/ρων και το σημα σταθεροτατο.

Ακομα και στο κεντρο της Αθηνας που κατεβηκα,αναμεσα σε ωηλα κτιρια,δεν εχασε σημα ουτε για δευτερόλεπτο.

Α και την εργοστασιακη ζελατινα να την βγαλετε.....χανει πολυ απο την ομορφια της η οθονη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωσή σας, σας ενημερώνω πως τρέχει ένας διαγωνισμός από τις εκδόσεις Διόπτρα με δώρο δύο τηλέφωνα HONOR 8X.

 

Για τις λεπτομέρειες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

''Στα τέλη του περασμένου μήνα, η Huawei EMUI ανακοίνωσε επίσημα ότι τα Mate 9, Mate 9 Porsche Design, Mate 9 Pro, P10, P10 Plus, Glory V9, Glory 9, Nova 2s, οκτώ μοντέλα δηλαδή συνολικά, θα λάβουν την αναβάθμιση σε EMUI 9.0.

Σήμερα, η εταιρεία ανακοίνωσε ότι άλλα τρία μοντέλα θα πάρουν την αναβάθμιση σε EMUI9.0. Τα μοντέλα αυτά θα είναι τα Glory 8X, Mate 20 Lite (Maimang 7) και Nova 3'' ΑΠΟ iTechNews.gr. https://itechnews.gr/2019/03/huawei-3-montela-tis-pairnoyn-to-emui-9/

Επισης αναφερει ''Οι χρήστες των παραπάνω μοντέλων μπορούν να αναβαθμίσουν στο πιο πρόσφατο σύστημα EMUI 9.0 ανοίγοντας [Υπηρεσία μέλους] ή [Υπηρεσίες] APP – Υπηρεσία – Αναβάθμιση.''

 

Αυτο το Glory 8χ ποιο ειναι ? εχει καμία σχεση με το honor 8x? σκεφτηκα.....

και μετα βρηκα αυτο ''DeviceRanking σας προσφέρει την ευκαιρία να συγκρίνετε τα χαρακτηριστικά του Honor 8x επίσης γνωστό ως Glory 8x, JSN-L21, JSN-L42 με άλλα μοντέλα της Huawei'' https://www.deviceranking.gr/phone/13568/huawei-honor-8x

 

ηρθε η ωρα λετε για android 9??????? Aν ναι τοτε οπως το ιδιο αρθρο αναφερει ''Σε σύγκριση με το EMUI 8.0, το EMUI 9.0 θα ενισχύσει σε μεγάλο βαθμό την λειτουργική αποδοτικότητα. Αυτό γίνεται χάρη στην υποκείμενη βελτιστοποίηση της κωδικοποίησης και την ακριβή πρόβλεψη του ΑΙ, η ταχύτητα ανταπόκρισης του συστήματος είναι βελτιωμένη κατά 25.8%. Ο χρόνος εκκίνησης είναι μικρότερος κατά 102msec, ενώ η ομαλοποίηση του συστήματος είναι καλύτερη κατά 12.9%.''

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

''Στα τέλη του περασμένου μήνα, η Huawei EMUI ανακοίνωσε επίσημα ότι τα Mate 9, Mate 9 Porsche Design, Mate 9 Pro, P10, P10 Plus, Glory V9, Glory 9, Nova 2s, οκτώ μοντέλα δηλαδή συνολικά, θα λάβουν την αναβάθμιση σε EMUI 9.0.

Σήμερα, η εταιρεία ανακοίνωσε ότι άλλα τρία μοντέλα θα πάρουν την αναβάθμιση σε EMUI9.0. Τα μοντέλα αυτά θα είναι τα Glory 8X, Mate 20 Lite (Maimang 7) και Nova 3'' ΑΠΟ iTechNews.gr. https://itechnews.gr/2019/03/huawei-3-montela-tis-pairnoyn-to-emui-9/

Επισης αναφερει ''Οι χρήστες των παραπάνω μοντέλων μπορούν να αναβαθμίσουν στο πιο πρόσφατο σύστημα EMUI 9.0 ανοίγοντας [Υπηρεσία μέλους] ή [Υπηρεσίες] APP – Υπηρεσία – Αναβάθμιση.''

 

Αυτο το Glory 8χ ποιο ειναι ? εχει καμία σχεση με το honor 8x? σκεφτηκα.....

και μετα βρηκα αυτο ''DeviceRanking σας προσφέρει την ευκαιρία να συγκρίνετε τα χαρακτηριστικά του Honor 8x επίσης γνωστό ως Glory 8x, JSN-L21, JSN-L42 με άλλα μοντέλα της Huawei'' https://www.deviceranking.gr/phone/13568/huawei-honor-8x

 

ηρθε η ωρα λετε για android 9??????? Aν ναι τοτε οπως το ιδιο αρθρο αναφερει ''Σε σύγκριση με το EMUI 8.0, το EMUI 9.0 θα ενισχύσει σε μεγάλο βαθμό την λειτουργική αποδοτικότητα. Αυτό γίνεται χάρη στην υποκείμενη βελτιστοποίηση της κωδικοποίησης και την ακριβή πρόβλεψη του ΑΙ, η ταχύτητα ανταπόκρισης του συστήματος είναι βελτιωμένη κατά 25.8%. Ο χρόνος εκκίνησης είναι μικρότερος κατά 102msec, ενώ η ομαλοποίηση του συστήματος είναι καλύτερη κατά 12.9%.''

Ναι θα παρει 9,λογικα μεχρι τελος του τρέχοντος μηνα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα σχεδον 2 μήνες για ενα τζαμακι προστασίας της mofi (το οποιο παρεμπιπτόντως καθεται τελεια, με μαύρο πλαίσιο γυρω, και η συσκευασια του ειναι premium) και χθες το εβαλα και σημερα μου επεσε το κινητό και ραγισε η προστασια.. Τυχερός στην ατυχια μου βεβαια καθως μονο εκει υπηρξε ζημια, η φαση είναι ότι ηταν η πρώτη φορα που τζαμακι εκατσε τόσο άψογα!

 

 

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...