Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, waeo said:

Αυτόν τώρα τον ένιωσα 😂 τους άλλους το πρωί όχι αλλά στην Κρήτη έχω συνηθίσει όποτε δεν πτοούμαι τόσο εύκολα.

Δεν θέλει να ανεβάσω τις μετρήσεις που έκανα για αυτό 😂.. Πιο βράδυ που θα έχω χρόνο για επεξεργασία θα τις ανεβάσω στα αντίστοιχα νήματα.

Έναν πολυ σύντομο απολογισμό τώρα θα ήθελα. Πως σου φαίνονται τα πράγματα; Είσαι ικανοποιημένος ή οχι από το δίκτυο στα Γιάννενα στα σημεία που κινήθηκες;

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.kar said:

Έναν πολυ σύντομο απολογισμό τώρα θα ήθελα. Πως σου φαίνονται τα πράγματα; 

Με βάση τις περιοχές που πήγα (δεν ξέρω καν τι έχω καλύψει 😂🥲) είναι εντάξει  (κάποιες περιοχές είναι χάλια όμως).

Μιας και είμαστε στο νήμα του 5G όμως όπου έπιασα ήταν πολύ καλή.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, waeo said:

Με βάση τις περιοχές που πήγα (δεν ξέρω καν τι έχω καλύψει 😂🥲) είναι εντάξει  (κάποιες περιοχές είναι χάλια όμως).

Μιας και είμαστε στο νήμα του 5G όμως όπου έπιασα ήταν πολύ καλή.

Όπου πιάνεις 5G είναι πολυ καλή. Αλλά  στο 90% των περιπτώσεων που έχει μόνο 4G είναι πανωλεθρία. Περιμένω μετρήσεις με ανυπομονησία, και τις καλές και τις κακές. 
(Συγγνώμη αν ειναι λίγο οφ τοππικ,πείτε μου να το σβήσω)Το μόνο σίγουρο είναι πως έχει δυστυχώς χάσει την εμπιστοσύνη των κατοίκων της πόλης. Οι πιο πολλοί (ελάχιστοι έχουν COSMOTE στην πόλη)  παίζουν με τις άλλες δυο, και αν όντως δεις τα δίκτυα τους σε όλη την πόλη πλάι πλάι με την κοσμοτε, θα καταλάβεις αμέσως τον λόγο που λίγοι προτιμούν την πράσινη. Η διαφορά ειναι αισθητή. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις με 5G auto και σε εξωτερικό χώρο.

(Άσχετο, με την αναβάθμιση στο iOS 16.3.1 δίνει κάποιες επιπλέον πληροφορίες στις πληροφορίες δικτύου)

92BD70B0-BBF8-431E-9245-0AAC39C4F61D.jpeg

FC3FEB4C-1E44-4468-A460-E24E92594257.png

1D757623-B5CB-4672-A5BB-6BCCFA9210E4.png

EF292C2F-8002-4FC9-AF37-327E24BD1F47.png

2901457D-8899-4FA0-9B2A-FE211A0CEFBF.png

999D6779-F6D5-4BDC-8117-35CA6CD61C59.jpeg

FDAEF927-FEAD-491B-9ED3-0943F85FE933.png

C5B68C6B-C487-4A74-9BF4-A3731E2E2747.jpeg

064B8B34-4404-4AF1-81F8-5EEE90484EA5.png

BC8D6787-6570-49E9-9935-D6BA81E9197E.jpeg

A8A56F38-5790-4166-BFDF-13E5BE41A7BC.png

EBE25602-AEC1-421E-998A-9DA6DF95AAA8.jpeg

1F42ABC6-865E-4AF9-94E3-97A1EBADB68F.png

32FBC27A-2206-4E59-A9E0-023D68AA1C1D.png

D5B41766-EF1F-43AE-B987-561FC589852A.png

BB46FA04-8CCD-4387-B5FA-1F6A6487A18B.jpeg
 

Όπου έχουν αναβαθμίσει στα Ιωάννινα φαίνεται η διαφορά. 

Φωτο της ημέρας vol 2

 

D55BB41C-D74C-4CFC-91DB-8BCA65459992.jpeg

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, waeo said:

Μετρήσεις με 5G auto και σε εξωτερικό χώρο.

(Άσχετο, με την αναβάθμιση στο iOS 16.3.1 δίνει κάποιες επιπλέον πληροφορίες στις πληροφορίες δικτύου)

 

92BD70B0-BBF8-431E-9245-0AAC39C4F61D.jpeg

FC3FEB4C-1E44-4468-A460-E24E92594257.png

1D757623-B5CB-4672-A5BB-6BCCFA9210E4.png

EF292C2F-8002-4FC9-AF37-327E24BD1F47.png

2901457D-8899-4FA0-9B2A-FE211A0CEFBF.png

999D6779-F6D5-4BDC-8117-35CA6CD61C59.jpeg

FDAEF927-FEAD-491B-9ED3-0943F85FE933.png

C5B68C6B-C487-4A74-9BF4-A3731E2E2747.jpeg

064B8B34-4404-4AF1-81F8-5EEE90484EA5.png

BC8D6787-6570-49E9-9935-D6BA81E9197E.jpeg

A8A56F38-5790-4166-BFDF-13E5BE41A7BC.png

EBE25602-AEC1-421E-998A-9DA6DF95AAA8.jpeg

1F42ABC6-865E-4AF9-94E3-97A1EBADB68F.png

32FBC27A-2206-4E59-A9E0-023D68AA1C1D.png

D5B41766-EF1F-43AE-B987-561FC589852A.png

BB46FA04-8CCD-4387-B5FA-1F6A6487A18B.jpeg

Αριστη δουλειά. Μπράβο. Θα κάτσεις πολλές μέρες;

Πήρες πάντως μια πολυ καλή γεύση από το δίκτυο. Κέντρο-Λίμνη Άριστο, τα λόγια είναι περιττά.
Πέρα απο κει (περιοχή πανω απο τη διαδρομή ΚΤΕΛ-Αεροδρόμιο, περιοχη που μένω κλπ) κυριαρχεί μετριότητα κατα κύριο λόγο, και σε αρκετα σημεία αν μπεις παραμέσα στις περιοχές, μιλάμε για πανωλεθρία😂.

δεν τους φοβάμαι καθόλου τους Γερμανούς. Με το που δω κινητικότητα Και  αναβαθμισεις ξανά στα Γιάννενα, θα πάρω ένα καρτοκινητο και θα σας ανεβάζω ταχύτητες. 
Edit: να πω πως πρέπει να ξαναπεράσουν τα αναβαθμισμένα σημεία της λίμνης με πιο δυνατή Ν78 (τώρα πολλεσ Φορές δεν πιάνει καν Ν78 δίπλα στη λίμνη) για να γίνουν ανταγωνιστικοί. Όχι ότι αυτές οι ταχύτητες δεν είναι καλές,ίσα ίσα είναι υπερβολικα μεγάλες και πρακτικά άχρηστες, απλά δεν αγγίζουν τον ανταγωνισμό και σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα 27€ που μου ζήτησαν για 10GB/μήνα με κοσμοτε one. Μακαρι  να είμαστε εδώ  να δούμε τι θα γίνεται τέτοια εποχή του χρονιυ 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.kar said:

Αριστη δουλειά. Μπράβο. Θα κάτσεις πολλές μέρες;

Πήρες πάντως μια πολυ καλή γεύση από το δίκτυο. Κέντρο-Λίμνη Άριστο, τα λόγια είναι περιττά.
Πέρα απο κει (περιοχή πανω απο τη διαδρομή ΚΤΕΛ-Αεροδρόμιο, περιοχη που μένω κλπ) κυριαρχεί μετριότητα κατα κύριο λόγο, και σε αρκετα σημεία αν μπεις παραμέσα στις περιοχές, μιλάμε για πανωλεθρία😂.

δεν τους φοβάμαι καθόλου τους Γερμανούς. Με το που δω κινητικότητα Και  αναβαθμισεις ξανά στα Γιάννενα, θα πάρω ένα καρτοκινητο και θα σας ανεβάζω ταχύτητες. 
Edit: να πω πως πρέπει να ξαναπεράσουν τα αναβαθμισμένα σημεία της λίμνης με πιο δυνατή Ν78 (τώρα πολλεσ Φορές δεν πιάνει καν Ν78 δίπλα στη λίμνη) για να γίνουν ανταγωνιστικοί. Όχι ότι αυτές οι ταχύτητες δεν είναι καλές,ίσα ίσα είναι υπερβολικα μεγάλες και πρακτικά άχρηστες, απλά δεν αγγίζουν τον ανταγωνισμό και σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα 27€ που μου ζήτησαν για 10GB/μήνα με κοσμοτε one. Μακαρι  να είμαστε εδώ  να δούμε τι θα γίνεται τέτοια εποχή του χρονιυ 

Θα είμαι εδώ μέχρι την άλλη βδομάδα. Κάτι κεραίες που είδα πάνω στα βουνά απέναντι από την λίμνη είναι της κόκκινης-μπλε φαντάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, waeo said:

Θα είμαι εδώ μέχρι την άλλη βδομάδα. Κάτι κεραίες που είδα πάνω στα βουνά απέναντι από την λίμνη είναι της κόκκινης-μπλε φαντάζομαι;

Και των τριών.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, waeo said:

Θα είμαι εδώ μέχρι την άλλη βδομάδα. Κάτι κεραίες που είδα πάνω στα βουνά απέναντι από την λίμνη είναι της κόκκινης-μπλε φαντάζομαι;

Αν λες αυτές πάνω από τους λιγκιαδες, είναι όλων των εταιριών+ράδιο. Χωρίς αυτές, παρά πολλοί εσωτερικοί χώροι θα ήταν εκτός δικτύου. Σώζουν την κατάσταση, ακόμα και με χαμηλές ταχύτητες. Αυτό ισχύει για ολες τις εταιρίες. Πάντως σε σχέση με πριν 3 μήνες, μου φαίνεται ότι βελτιώθηκαν οι ταχύτητες στη λίμνη. Πρέπει  εννοείται να αναβαθμιστουν κάτι σταθμοί που τώρα είναι μια τρύπα στο νερό κυριολεκτικά. 
έχουν παρά πολυ δρόμο ακόμα για να φτάσουν σε ενα καλό επίπεδο συγκριτικά με τον ανταγωνισμό.
Συμπερασματικα, Όσον αφορα τα ιωαννινα, απαραιτητες οι Προσθήκες σταθμών και οι αναβαθμισεις για να πούμε ότι γίνεται πρόοδος και αξίζει τα λεφτά του, ο κατ ευφημισμό καλύτερος πάροχος κινητής στην χώρα. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάνο είναι ο κατά μέσο όρο καλύτερος πάροχος. Δε μπορεί να είναι παντού καλύτερη 🙂 αλλιώς θα είχαμε ένα πάροχο στην Ελλάδα. Ο φίλος μου ο @p_k αναρωτιέται που έχει συνδρομητές η Vodafone και του εξηγώ ότι έχει πολύ δυνατές περιοχές… Και στα Ιωάννινα φαντάζομαι αν και είναι ‘πισω’ δεν είναι τόσο πίσω ώστε να μην έχει συνδρομητές. Και στην Καρδίτσα η cosmote σε εποχές gsm ήταν τραγική. Και όμως είχε ένα 30% της πόλης λόγω κάλυψης στα ορεινά και Αργιθέα. Όμως ένα 40% είχε telestet Tim γιατί καμπάνιαζε στα υπόγεια…

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mixtri said:

Πάνο είναι ο κατά μέσο όρο καλύτερος πάροχος. Δε μπορεί να είναι παντού καλύτερη 🙂 αλλιώς θα είχαμε ένα πάροχο στην Ελλάδα. Ο φίλος μου ο @p_k αναρωτιέται που έχει συνδρομητές η Vodafone και του εξηγώ ότι έχει πολύ δυνατές περιοχές… Και στα Ιωάννινα φαντάζομαι αν και είναι ‘πισω’ δεν είναι τόσο πίσω ώστε να μην έχει συνδρομητές. Και στην Καρδίτσα η cosmote σε εποχές gsm ήταν τραγική. Και όμως είχε ένα 30% της πόλης λόγω κάλυψης στα ορεινά και Αργιθέα. Όμως ένα 40% είχε telestet Tim γιατί καμπάνιαζε στα υπόγεια…

Το κατ ευφημισμό το λέω γιατί αρκετοί εδώ μέσα είναι απόλυτοι και δογματικοι 

Τόσο πίσω δεν ειναι, όχι. Είναι απλά να μην μένεις σε κάποιες περιοχές που είναι ανύπαρκτη κυριολεκτικά. Είναι ακριβώς όπως το παρομοιάζεις με την Καρδίτσα. Η COSMOTE εδώ δεν καμπανιάζει σε κανενα υπόγειο, σε αντίθεση με τη nova. Είναι πολυ καλή και έχει και αυτή παντοδύναμες περιοχές στην πόλη, αλλά έχει Και απίστευτα προβληματικά σημεία που πραγματικά αναρωτιέσαι πως είναι δυνατόν μια εταιρια που μας έχει συνηθίσει σε τέλειες ταχύτητες και σημα, να επιτρέπει να υπάρχουν ακόμα τέτοιες τεράστιες τρύπες που δεν βγαινει Ούτε κληση. 
τι γίνεται στη Σουηδία, πως Πάνε τα δίκτυα εκεί; Πήρε μπροστά η Telia ή πάει ακόμα με το πάσο της;

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα νέα με τσ Registration failure  μεγάλου αριθμού συνδρομητών εχτές.

Πολλοί συνδρομητές δεν είχαν ουτε 4G ούτε 2G ενω υπήρχε σήμα.  Ουσιαστικά οι συσκευές δεν μπορουσαν να συνδεθούν καθολου στο δίκτυο κσι έδειχναν πως δεν υπήρχε καθολου σήμα.

 

Απο οτι εχω καταλάβει εχουν μοιρασει τις βασεις δεδομένων με τα Registration σε 4 , 5 κομμάτια   και αυτή τη φορα τους έπεσε το ...1.

Το είχε παθει και πριν 1 μηνα σε μεγαλύτερη κλίμακα.

 

Ειχε συμβεί και στην Vodafone πέρυσι  πανελλαδικά σε ολα τις βσσεις ταυτόχρονα.

 

Έχουν αγριεψει τα πράγματα με τοση πολυπλοκότητα στην Βίβλο του .... 3GPP.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, panos.kar said:

Το κατ ευφημισμό το λέω γιατί αρκετοί εδώ μέσα είναι απόλυτοι και δογματικοι 

Τόσο πίσω δεν ειναι, όχι. Είναι απλά να μην μένεις σε κάποιες περιοχές που είναι ανύπαρκτη κυριολεκτικά. Είναι ακριβώς όπως το παρομοιάζεις με την Καρδίτσα. Η COSMOTE εδώ δεν καμπανιάζει σε κανενα υπόγειο, σε αντίθεση με τη nova. Είναι πολυ καλή και έχει και αυτή παντοδύναμες περιοχές στην πόλη, αλλά έχει Και απίστευτα προβληματικά σημεία που πραγματικά αναρωτιέσαι πως είναι δυνατόν μια εταιρια που μας έχει συνηθίσει σε τέλειες ταχύτητες και σημα, να επιτρέπει να υπάρχουν ακόμα τέτοιες τεράστιες τρύπες που δεν βγαινει Ούτε κληση. 
τι γίνεται στη Σουηδία, πως Πάνε τα δίκτυα εκεί; Πήρε μπροστά η Telia ή πάει ακόμα με το πάσο της;

Στην αρχή η ΚΟΣΜΟΤΕ έπαιζε με GSM 1800. Για εμένα ήταν no-go για πόλεις και εσωτερικούς χώρους. Βέβαια έτσι πιέστηκε και έκανε πιο πυκνό δίκτυο από τις άλλες.

Όσον αφορά την TELIA SE, πήρε μπρος επιτέλους... Αλλά για εμένα η 3 παραμένει η πιο ποιοτική. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mixtri said:

Στην αρχή η ΚΟΣΜΟΤΕ έπαιζε με GSM 1800. Για εμένα ήταν no-go για πόλεις και εσωτερικούς χώρους. Βέβαια έτσι πιέστηκε και έκανε πιο πυκνό δίκτυο από τις άλλες.

Όσον αφορά την TELIA SE, πήρε μπρος επιτέλους... Αλλά για εμένα η 3 παραμένει η πιο ποιοτική. 

Κοιταξε πιστεύω πως στη Σουηδία η ποιοτικότερη είναι η Telia σε γενικές γραμμές. Δεν ξέρω βεβαια κατά ποσό αξίζουν τα λεφτά της. Έχει κάνει κάποιες απίστευτες καινοτομίες στην ποιότητα κλήσης, κάτι τέτοιο είχα ακούσει. 
 Η 3 είναι παράδειγμα προς μίμηση καθώς μεταμόρφωσε ολικά το δίκτυο της. 2+ χρόνια και μέχρι πριν καποιους μηνες που ήμουν μόνιμα πάνω, Είχα τελετφουα. Στην αρχή την είχα με το XS Max και για κάποιο διάστημα με το 13 Pro Max. Στην Στοκχόλμη ήταν ΚΟΡΥΦΗ. 5G έβλεπα ελάχιστα αλλά είχε σημα, σημα καμπάνα όπως έλεγε και η παλιά διαφήμιση της κοσμοτε. Πολυ κοντα στο Κέντρο της Στοκχόλμης έμενα αυτό έλειπε να μην είχα σημα, αλλά γενικά ήμουν πολυ ικανοποιημένος. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Αντί να προσθέσουν τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας περισσότερες κεραίες μάλλον ....παμε για αύξηση ισχύος στο Uplink των συσκευών τα επόμενα χρόνια. 

( Αν δεν δινεις καλο Uplink απο τη συσκευή ...δεν παίρνεις καλο Downlink . Απλό TCP IP fundamental rule )

Φτάσαμε σε Power Class 1,5 σε συσκευή χειρός !

 Βέβαια ....δεν θα μουδιάζει το αυτί σας απο το SAR .  Οι συσκευές θα χρησιμοποιούν την κατα πολυ μεγαλύτερη επιτρεπόμενη

 (πλεον PC 1.5 ) ισχύ για ειδικές συνθήκες.

Η Mediatek το εδωσε ηδη στα καινούργια Motorola Edge 2022 που πουλανε σαν τρελά 😉

Επιτέλους και η Qualcomm με τον νεο Snapdragon X 75 ( !! )

https://www.qualcomm.com/news/onq/2023/02/next-level-connectivity-unveiling-our-new-5g-fwa-platform

 

https://www.qualcomm.com/products/technology/modems/snapdragon-x75-5g-modem-rf-system

 

( Login Required )

ts_13810101v160500p.pdf

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Βομβιδια Αριστοτελους , ΜΕ ΤΡΕΛΟ ΚΟΣΜΟ . 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5491835516

Λίγο ποιο πριν 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5491950233

Τρώει παρα πολύ πόνο αλλά παραμένει λειτουργικότατη 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5491667458

Στο τακαντουμ 

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζονται άλλες 2 κεραίες στην Κατερίνη. Ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Φίλος ταξιδεύει Ηγουμενίτσα-Βενετία με καράβι λόγω δουλειάς. Τι γίνεται με τα δίκτυα στην διαδρομή; Υπάρχουν ελληνικά;

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, panos.kar said:

Φίλε μου είναι πολυ καλό δίκτυο αλλά μην υπερβάλλουμε και στα φυσιολογικά. Με Ν78 κατά κύριο λόγο και τόσο πολυ φασμα που έχει η COSMOTE, αυτό έλειπε, να μην είναι λειτουργική. Καταλαβαίνω όμως ότι το λες σε σύγκριση με το άλλο δίκτυο που γονατίζει για πλάκα. 
τα βομβιδια, ΑΠΛΑ ΚΟΛΑΣΗ

Δεν γονάτισε καμία από τις τρεις , στο 5G , στο LTE δεν έχω ιδέα . Μην το λες στο αναμα του δέντρου γονάτισε . Βέβαια είχα πολύ περισσότερο κόσμο αλλά και σήμερα δεν πηγαίνεις πίσω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgebad said:

Δεν γονάτισε καμία από τις τρεις , στο 5G , στο LTE δεν έχω ιδέα . Μην το λες στο αναμα του δέντρου γονάτισε . Βέβαια είχα πολύ περισσότερο κόσμο αλλά και σήμερα δεν πηγαίνεις πίσω 

Εννοώ ότι η COSMOTE έχει την σταθερότητα και δεν κάνει καθόλου εναλλαγές στην Θεσσαλονίκη.

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Φίλος ταξιδεύει Ηγουμενίτσα-Βενετία με καράβι λόγω δουλειάς. Τι γίνεται με τα δίκτυα στην διαδρομή; Υπάρχουν ελληνικά;
Το 2019 είχα κάνει τη διαδρομή Ηγουμενίτσα-Μπαρι με Superfast, θυμάμαι ότι υπήρχε repeater στο πλοίο και σε κάποια στιγμή στο ύψος του Αυλώνα της Αλβανίας σταμάτησε να δουλεύει. Μέχρι το Μπάρι το κινητό μου έγραφε Cosmote λόγω repeater αλλά δεν δούλευε μετά πιάνει από ιταλικά δίκτυα έτσι και αλλιώς.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panos.kar said:

Εννοώ ότι η COSMOTE έχει την σταθερότητα και δεν κάνει καθόλου εναλλαγές στην Θεσσαλονίκη.

Πουθενά στην Ελλάδα δεν έχει εναλλαγές η cosmote . Ακόμα και με οριακό workable 5G σε κραταει . Αλλά ναι γενικά έχουμε πολλές φορές ότι στην Θεσσαλονίκη αν θες να κίνησε στο κέντρο αρκετά είναι η καλυτερη επιλογή . Και να βαντασδεις ότι ουσιαστική αναβάθμιση έχουν να κάνουν από το 2021 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cocu said:

Αναβαθμίζονται άλλες 2 κεραίες στην Κατερίνη. Ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβαθμιση

Μένουν πολλές ακόμη; Γνωρίζεις εάν θα μπουν καινέες κεραίες;;

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το micro στην Μ.Αλεξανδρου. Άρα πάμε για γενική αναβάθμιση. Μακάρι να μπουν και οι καινούργιες που έχουν πάρει άδεια εδώ και καιρο

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! Όλο και κάτι κάπου κάνουν ανά την χώρα! Θεσσαλονίκη τα παράτησαν άραγε? Πολύ ησυχία..

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...