Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν μας διαβάζουνε, αλλά πλέον πιανω Ν78 από την 203085... (100+50 MHz)

 

Μέτρηση μέσα στο σπίτι 

Screenshot_20240506_064039_Speedtest.jpg

Screenshot_20240506_064413_NetMonster.jpg

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Δεν ξέρω αν μας διαβάζουνε, αλλά πλέον πιανω Ν78 από την 203085... (100+50 MHz)

 

Μέτρηση μέσα στο σπίτι 

Screenshot_20240506_064039_Speedtest.jpg

Screenshot_20240506_064413_NetMonster.jpg

Νέα προστέθηκε λγκ η n78 εκεί πάνω . Και μετά την κάνουν σιγά σιγά optimise ότι εγινε σερρες και έχει όλη η πολη n78 . 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, georgebad said:

Νέα προστέθηκε λγκ η n78 εκεί πάνω . Και μετά την κάνουν σιγά σιγά optimise ότι εγινε σερρες και έχει όλη η πολη n78 . 

Έτσι και να πιάσουν και τις υπόλοιπες πόλεις ανατολική Μακεδονία και Θράκη 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία Αγίου Γεωργίου Μελισσίων.

Screenshot_20240506_173437_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

eNB 103558 Κατερίνη. Συνεγκατασταση με την victus. Περάσανε οπτικές ίνες σε όλη την πόλη, ακόμα να βγάλουν τα τύμπανα!

20240506_131507_1715016106457.jpg

20240506_154831_1715016147838.jpg

20240506_131512_1715016182473.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cris4524 said:

ακόμα να βγάλουν τα τύμπανα!

Αυτες ειναι ζευξεις προς ολο το νομο και ακομα πιο περα.  Αλλα και ολη η βορεια Ελλαδα να παρει ινες, παλι θα μεινουν για backup.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήγα σε πολύ δύσκολο σημείο στο νοσοκομείο και από 5G με πέταξε κατευθείαν εκτός υπηρεσίας.

Δεν γύρισε καν στο Ε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, MIKU said:

Πάντως πήγα σε πολύ δύσκολο σημείο στο νοσοκομείο και από 5G με πέταξε κατευθείαν εκτός υπηρεσίας.

Δεν γύρισε καν στο Ε.

Αυτό παρατήρησα και εγώ σε πολλούς επαρχιακούς δρομους στην Ήπειρο. 5G ή No Service, τίποτα ενδιάμεσο. 

Παρ όλα αυτά σε κλήσεις με γύρισε σε GPRS

Το θέμα είναι ότι η 1 γραμμή 5G με κυρια Β20 ήταν χειρότερη από EDGE

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η δύναμη του SA 🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο τοπικά,αλλά λόγω του κόσμου που έχει πάνω+πελάτες περιαγωγής έχουμε γυρίσει στις εποχές 2010 όπου τα mobile data της πράσινης σέρνονται. Ξαναλέω δεν είναι παντού,αλλά και με βάση άλλους στο forum βλέπω ότι είναι σε και κάποιες άλλες περιοχές

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά των δύο;

Τώρα τελευταία μου βγάζει συχνά το 2ο σύμβολο.

Screenshot_20240507_165859_Chrome.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και η μπάντα 78 για την 3054 (Πλάκα Λιτοχώρου)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cocu said:

Ενεργοποιήθηκε και η μπάντα 78 για την 3054 (Πλάκα Λιτοχώρου)

Καλύπτει μεγάλο εύρος;;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, cocu said:

Ενεργοποιήθηκε και η μπάντα 78 για την 3054 (Πλάκα Λιτοχώρου)

Εκεί ήταν που υπέφερε τα καλοκαίρια;;;;Αντε να ενεργοποιήσουν τις n78 γιατί έχουν βγάλει αρκετές άδειες και έχουν βάλει λίγες από αυτές που έχουν αδειοδοτηθεί

 

48 minutes ago, MIKU said:

Ποια η διαφορά των δύο;

Τώρα τελευταία μου βγάζει συχνά το 2ο σύμβολο.

Screenshot_20240507_165859_Chrome.jpg

Δεν είναι καλό. Σημαίνει 5G disconnected που στην ουσία είναι 4.5 G το 4G+ δηλαδή με λίγα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως αφού έχει φουλ σήμα;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MIKU said:

Γιατί όμως αφού έχει φουλ σήμα;

Είτε εξοικονόμηση μπαταρίας είτε δε χρειάζεσαι τις ταχύτητες του 5G. Μπορεί και τα δυο

Δεν είναι κάτι, μην ανησυχείς. Ούτε σε επηρεάζει κάπως αρνητικα. Όλα τα κινητά το κανουν

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panos.k2 said:

Είτε εξοικονόμηση μπαταρίας είτε δε χρειάζεσαι τις ταχύτητες του 5G. Μπορεί και τα δυο

Δεν είναι κάτι, μην ανησυχείς. Ούτε σε επηρεάζει κάπως αρνητικα. Όλα τα κινητά το κανουν

Το κάνει κυρίως όταν κάνω διαμοιρασμό για λήψη.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, panos.k2 said:

Είτε εξοικονόμηση μπαταρίας είτε δε χρειάζεσαι τις ταχύτητες του 5G. Μπορεί και τα δυο

Δεν είναι κάτι, μην ανησυχείς. Ούτε σε επηρεάζει κάπως αρνητικα. Όλα τα κινητά το κανουν

 

29 minutes ago, MIKU said:

Το κάνει κυρίως όταν κάνω διαμοιρασμό για λήψη.

Από την ίδια την εταιρεία μου έχουν πει ότι είναι λόγω εξοικονόμησης μπαταρίας. Όταν τους είπα ότι δεν την έχω ενεργοποιημένη μου είπαν ότι κατά 99 τοις εκατό τότε είναι από το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Πολυγυρος Χαλκιδικης. Τρομερες ταχυτητες 5G προφανως αδειο το δικτυο. Το θεμα ειναι πως θα τις πιασουμε ειμαι 10χλμ μακρια σε ευθεια γραμμη που προφανως σκετο το router δεν τις πιανει χωρις εξωτερικη κεραια. Δινει πονο παντως σταθερο και πολυ γρηγορο. 

viber-image-2024-05-07-18-15-21-786.jpg

viber-image-2024-05-07-18-15-21-360.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, king2009 said:

Πολυγυρος Χαλκιδικης. Τρομερες ταχυτητες 5G προφανως αδειο το δικτυο. Το θεμα ειναι πως θα τις πιασουμε ειμαι 10χλμ μακρια σε ευθεια γραμμη που προφανως σκετο το router δεν τις πιανει χωρις εξωτερικη κεραια. Δινει πονο παντως σταθερο και πολυ γρηγορο. 

viber-image-2024-05-07-18-15-21-786.jpg

viber-image-2024-05-07-18-15-21-360.jpg
 

Τούμπανο! Τι ρούτερ έχεις σπίτι;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MIKU said:

Τούμπανο! Τι ρούτερ έχεις σπίτι;

Αυτο ειναι με το κινητο Poco F3 στο σπιτι εχω το ZTE 5001 ανιωθο 1+ χρονο δεν εχει κανει κιχ και το σκεφτομαι για κεραια αν ομως εχω σιγουρο οτι μπορω να πιασω τετοιες ταχυτητες απο αυτη την κεραια στον Πολυγυρο. Εδω χωριο ειμαστε με Ν1 band στο 5G που δινει τα ιδια και χειροτερα απο το καλο 4G+ με 3CA.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, king2009 said:

Πολυγυρος Χαλκιδικης. Τρομερες ταχυτητες 5G προφανως αδειο το δικτυο. Το θεμα ειναι πως θα τις πιασουμε ειμαι 10χλμ μακρια σε ευθεια γραμμη που προφανως σκετο το router δεν τις πιανει χωρις εξωτερικη κεραια. Δινει πονο παντως σταθερο και πολυ γρηγορο. 

viber-image-2024-05-07-18-15-21-786.jpg

viber-image-2024-05-07-18-15-21-360.jpg
 

Εντυπωσιακό το ότι έβαλαν στον Πολύγυρο και ακόμα δεν έχει μπει εντός Θεσσαλονίκης σε αρκετά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VasilisSam said:

Εντυπωσιακό το ότι έβαλαν στον Πολύγυρο και ακόμα δεν έχει μπει εντός Θεσσαλονίκης σε αρκετά σημεία.

Ναι δεν το περιμενα τετοιες ταχυτητες. 6500 ειναι οι μονιμοι κατοικοι και το δικτυο ειναι παντα αδειο καμια σχεση με Νεα Μουδανια που και εκει εχει 3500 band αλλα πεφτει αρκετα περισσοτερο η ταχυτητα την μερα το βραδυ και εκει πιανω πανω απο 1000mb. Τους εχω πριξει λιγακι και για τα Σημαντρα που ειμαι μπας και βαλουν 3500 band τους λεω ρε παιδια η Ν1 band ειναι χειροτερη και απο 4G+ μπας και νιωσουν μου λεει δεν ξερουμε τις αναβαθμισεις που θα κανουν οι τεχνικοι. Στελνω παντως καθε τοσο ποτε δεν ξερεις. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...