Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με dss στο Mikel στο γήπεδο των Σερρών

https://www.speedtest.net/my-result/i/4431148651

Περιοχή που πριν είχα 10mbps

 

Εξαιρετικά!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Από τα 50 στα 250 περιοχή Άγιος Δημήτριος Σερρών

https://www.speedtest.net/my-result/i/4432954108

Που. Α ενεργοποίησουν και n78

Link to comment
Share on other sites

Την Ν78 για πότε λένε; :)

Κανείς δεν ξέρει , τα πάνελ υπάρχουν πάντως ...

Εδώ στον Πύργο του ΟΤΕ στην Θεσσαλονίκη δεν τη έχουν ανοίξει .Δεν νομίζω να το χρειάζονται και όλας σε αυτή την φάση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έμαθα από φίλο. Ανατολική αττική σήμερα ενεργοποίησαν 5G. Είναι πολύ δύσκολο σημείο και είναι η μόνη εταιρία που έχει κάλυψη ακόμα και 2g στην συγκεκριμένη περιοχή. Άνοιξαν 4G+ και 5G. Πάλλα είχε μια σκέτη 800αρα. Μπράβο τίποτα άλλο.

 

 

image.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία. Εγώ Δάφνη Αττικής έχω 5 όπως βλέπετε σήμα αλλά ποτέ δεν έχω πιάσει πάνω από 110 mbps

Galaxy s21 Ultra

 

Edited

Έκανα τεστ στο ίδιο ακριβώς σημείο με 4g+ από την ίδια συσκευή απενεργοποιησα το 5G

Και ιδού τα αποτελέσματα

Edited by minas6600
4g
[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έμαθα από φίλο. Ανατολική αττική σήμερα ενεργοποίησαν 5G. Είναι πολύ δύσκολο σημείο και είναι η μόνη εταιρία που έχει κάλυψη ακόμα και 2g στην συγκεκριμένη περιοχή. Άνοιξαν 4G+ και 5G. Πάλλα είχε μια σκέτη 800αρα. Μπράβο τίποτα άλλο.

 

 

image.png

 

H κοσμοτετούρα είναι'' μπριλάντι και διαμάντι''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

H κοσμοτετούρα είναι'' μπριλάντι και διαμάντι''
Όντως και μονόδρομος για αυτον που θέλει μεγαλύτερη κάλυψη 5G

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όντως και μονόδρομος για αυτον που θέλει μεγαλύτερη κάλυψη 5G

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι είναι και σε χωριά απομονωμένα μέσα στα βουνά των Σερρών ..Μάλιστα έβαλε και καινούργιο σταθμό μέσα στο 20 ..η άλλες πυτε 2g

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και σε χωριά απομονωμένα μέσα στα βουνά των Σερρών ..Μάλιστα έβαλε και καινούργιο σταθμό μέσα στο 20 ..η άλλες πυτε 2g

 

Είπαμε......H κοσμοτετούρα είναι'' μπριλάντι και διαμάντι'' και εχει στείσει δίκτυο εκει που οι άλλοι ούτε καν τα ξέρουν...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

QweZapK.jpg

9o2B6LC.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέο μεγαλύτερο

 

yN5M80s.jpg

Link to comment
Share on other sites

QweZapK.jpg

9o2B6LC.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέο μεγαλύτερο

 

yN5M80s.jpg

 

Ο μί τζί..!!!Περιοχή?Εγω δε προκειται να τα δω ποτέ αυτά..χαχαχα

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ο μί τζί..!!!Περιοχή?Εγω δε προκειται να τα δω ποτέ αυτά..χαχαχα

 

Υπαρχουν και μεγαλυτερα speedtest ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θέλω να δω οταν θα έχουν οι περισσότεροι 5g συσκευές που θα πέσει ..... :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και μεγαλυτερα speedtest ;)

 

Δε διαφωνώ,η μόνη περιοχή που είναι κλάφτα χαράλαμπε είναι η δικιά μου..μάλλον θα πάμε στο 6g εδώ απευθείας..:D :lol: :lol:

Εώς τότε κάντε τεστάκια αβέρτα να βλέπουμε το μεγαλείο του δικτύου!

Τουλάχιστον να παρηγορούμαστε έτσι εδώ στη περιοχή. :D

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε......H κοσμοτετούρα είναι'' μπριλάντι και διαμάντι'' και εχει στείσει δίκτυο εκει που οι άλλοι ούτε καν τα ξέρουν...

Σίγουρα είναι μπροστά η cosmote αλλά ας μην παραβλέπουμε πόσο συνετέλεσε σε αυτό και το χρόνιο μονοπώλιο στη σταθερή τηλεφωνία. Δεν αποτελεί δικαιολογία για τους ανταγωνιστές της αλλά είναι μία πραγματικότητα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι μπροστά η cosmote αλλά ας μην παραβλέπουμε πόσο συνετέλεσε σε αυτό και το χρόνιο μονοπώλιο στη σταθερή τηλεφωνία. Δεν αποτελεί δικαιολογία για τους ανταγωνιστές της αλλά είναι μία πραγματικότητα.

 

Αυτό ίσως τους βοήθησε να φέρουν fiber σε πολλούς σταθμούς ώστε να μην έχουν ασύρματο backhaul , η στο ότι μπόρεσαν ξαι έβαλαν στο 80% των καταστημάτων τους κεραίες μεγαθήρια . Ακόμα και στο ότι ακούγοντας cosmote ο άλλος που είχε πάντα ΟΤΕ σπίτι του δν σκεφτόταν καν στο ποια εταιρία να επιλέξει ... Αλλα ξαι η Vodafone το Vodafone group έχει από πίσω ...Θα έπρεπε να δίνει ποκυ μεγαλύτερο ανταγωνισμό , νομίζω ότι πλέον έχουν πέσει αρκετά πίσω , όχι τόσο σε κάλυψη αλλά σε χωρητικότητα και features ...Για πολλά πράγματα είναι μονόδρομος η cosmote ..Εδώ μπήκε το 2020 για να δούμε volte από VF

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα πλεονεκτήματά του και τα μείον του.

Μην ξεχνάτε ότι η Cosmote ξεκίνησε χρόνια μετά τους άλλους 2 και με δυσμενή συχνότητα (1800) αντί για τα 900 των άλλων.

Όποτε πάντα έχει 2 όψεις κάθε νόμισμα.

Είμαστε τυχεροί που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν ενεργεί καθαρά εταιρικά η Cosmote και βλέπει τον εαυτό της (μερικώς) σαν τον κρατικό φορέα που πρέπει να καλύψει τα πάντα, χωρίς να περιμένει κέρδος από κάθε κεραία που θα βάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα πλεονεκτήματά του και τα μείον του.

Μην ξεχνάτε ότι η Cosmote ξεκίνησε χρόνια μετά τους άλλους 2 και με δυσμενή συχνότητα (1800) αντί για τα 900 των άλλων.

Όποτε πάντα έχει 2 όψεις κάθε νόμισμα.

Είμαστε τυχεροί που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν ενεργεί καθαρά εταιρικά η Cosmote και βλέπει τον εαυτό της (μερικώς) σαν τον κρατικό φορέα που πρέπει να καλύψει τα πάντα, χωρίς να περιμένει κέρδος από κάθε κεραία που θα βάζει.

Τα 900 ποτέ τα πήρε ;

Link to comment
Share on other sites

Τα 900 ποτέ τα πήρε ;

e-gsm εχει πάρει απο το 2001 νομίζω ,που δεν το παίζουν οι πολύ παλιές συσκευές για παράδειγμα nokia 6110 ,7110

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό 5g δεν βλέπεις αυτόματα 5g στη συσκευή όπου φυσικά υπάρχει; Πρέπει να κάνεις κάτι άλλο; Να στείλεις κάποιο μύνημα;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό 5g δεν βλέπεις αυτόματα 5g στη συσκευή όπου φυσικά υπάρχει; Πρέπει να κάνεις κάτι άλλο; Να στείλεις κάποιο μύνημα;

 

Ο κάθε πάροχος κινητής και καλά έχει πιστοποιημένες συσκευές για 5G πρέπει να στείλεις μήνυμα για να δεις 5G χαζομάρες μαρκετίστικες των εταιριών για να πουλήσουν τις δικές τους συσκευές.

 

Αυτό δεν συμβαίνει με πολλές συσκευές που υποστηρίζουν 5G αλλά ΔΕΝ είναι πιστοποιημένες. Αν υποστηρίζει η συσκευή σου τις μπάντες (Ν1,Ν3,Ν28,Ν78) δεν νομίζω να χρειάζεται κανένα μήνυμα και θα δεις 5G κανονικά αρκεί να είναι ρυθμισμένο στο 5G/LTE/3G/2G αυτόματο.

 

Εγώ έχω 5G κανονικά χωρίς να στείλω κανένα μήνυμα (COSMOTE). H συσκευή μου δεν είναι πιστοποιημένη γιατί δεν είναι Ευρωπαϊκή.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έστειλα στο messenger μύνημα και μου απάντησε ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση της σύνδεσης μου!!! Τους απάντησα ότι έχω συσκευή που είναι 5g τους είπα και το μοντέλο να το εντάξουν. Δηλαδή τώρα θα πρέπει να ψάξω να βρω συσκευή που αυτοί υποστηρίζουν για να το ενεργοποιήσω;; Καλά κρασιά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...