Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι μου είπε ο άλλος.

ακόμα καλύτερα αν ειναι παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό εδω μήπως συμβαίνει και στο poco?

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7906481#post7906481

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε κανενα προβλημα , μολις σεταρησα το δωρο που μου εκαναν, και αυτο κανενα προβλημα. Οποτε ελευθερωσα για να πουλησω το 6/128 GB, του εκανα επαναφορα και ολα τελεια.

ετσι μου είπε ο άλλος.

ακόμα καλύτερα αν ειναι παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό εδω μήπως συμβαίνει και στο poco?

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7906481#post7906481

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο....... Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πριν λίγες μέρες ξεκλείδωσα το bootloader, πέρασα Twrp, έκανα root και εγκατέστησα την pixel experience 10, χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα.

Επειδή η rom ήταν λίγο ασταθής, είπα να την αλλάξω και να πάω στην picel 9.0 ή το lineage OS. Το πρόβλημα που έχω είναι, ότι οποία rom και να προσπάθησα, όταν κάνει boot μου ζητάει

" Κωδικό για να μπω στο Android". Εγώ δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό. Και κάποιους που σκέφθηκα....μπας και.... έφαγα πόρτα. Δοκίμασα άλλη rom και άλλη και πάντα το ίδιο stop. Η μόνη που περνάει άνετα χωρίς κωδικό και αηδίες είναι η 10.3.8.0 stable και μάλλον και άλλες official.

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα;; Έχετε κάποια ιδέα πως λύνεται;; Μπορείτε να με βοηθήσετε με το τι σκέφτεστε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικά το encryption. Πρέπει να φλασαρεις το don't force encryption zipακι που μπορείς να βρεις στο xda εκεί αν το κοιτάξεις λίγο στο thread της rom.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικά το encryption. Πρέπει να φλασαρεις το don't force encryption zipακι που μπορείς να βρεις στο xda εκεί αν το κοιτάξεις λίγο στο thread της rom.

Σε ευχαριστώ! Το έψαξα στο xda και βρήκα πολλές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Περιμένοντας το miui 11, έβαλα το dark mode μέσω εντολής adb (είναι η 1η φορά που κάνω κάτι σχετικό, έως τώρα ο μόνος λόγος που συνέδεα το κινητό στο pc ήταν η μεταφορά αρχείων. Οπότε δεν είχα καμία εμπειρία με τέτοιες εντολές και προφανώς απολύτως καμία με root, custom roms κλπ). Ήταν σχετικά εύκολο και τελικά αυτό το μαμίσιο dark mode είναι το καλύτερο, πιο συμβατό και χωρίς ψεγάδια/bugs, σε σχέση με τα διάφορα -σκούρα και μη- θέματα στο theme store.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Περιμένοντας το miui 11, έβαλα το dark mode μέσω εντολής adb (είναι η 1η φορά που κάνω κάτι σχετικό, έως τώρα ο μόνος λόγος που συνέδεα το κινητό στο pc ήταν η μεταφορά αρχείων. Οπότε δεν είχα καμία εμπειρία με τέτοιες εντολές και προφανώς απολύτως καμία με root, custom roms κλπ). Ήταν σχετικά εύκολο και τελικά αυτό το μαμίσιο dark mode είναι το καλύτερο, πιο συμβατό και χωρίς ψεγάδια/bugs, σε σχέση με τα διάφορα -σκούρα και μη- θέματα στο theme store.
Έτσι!!!

 

Τα πάρα πολλά σκούρα θέματα είχα δοκιμάσει, όλα καποια στιγμή τα "μπερδευαν" και κάποια μενου δεν διαβάζονταν. Με το μαμά μαυρο με adb ΟΛΑ jet!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Περιμένοντας το miui 11, έβαλα το dark mode μέσω εντολής adb (είναι η 1η φορά που κάνω κάτι σχετικό, έως τώρα ο μόνος λόγος που συνέδεα το κινητό στο pc ήταν η μεταφορά αρχείων. Οπότε δεν είχα καμία εμπειρία με τέτοιες εντολές και προφανώς απολύτως καμία με root, custom roms κλπ). Ήταν σχετικά εύκολο και τελικά αυτό το μαμίσιο dark mode είναι το καλύτερο, πιο συμβατό και χωρίς ψεγάδια/bugs, σε σχέση με τα διάφορα -σκούρα και μη- θέματα στο theme store.

 

Και εγω πρωτη φορα εγραψα εντολη απο το πισι για το κινητο. Ειχε φαση σαν εμπειρια και λογικα στο μελλον θα ασχοληθω περισσοτερο.

Ετσι και αλλιως πρεπει να αρχιζω να τα σκαλιζω αυτα τα μπλιμπλικια (φοιτητης πληροφορικης).

Το καλο ειναι οτι, στο XDA εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες για να κανεις πραγματα που σε ενδιαφερουν στην συσκευη.

Το darkmode τα εσπασε αν και δεν μπορω να συνηθησω την κουρτινα των ειδοποιησεων.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδώ και 3-4 μέρες και αφού έκανα αναβάθμιση στην 10.3.8.0, παρατήρησα ότι μερικές εφαρμογές αφού τις ανοιξω/κλείσω αφήνουν μια σκιά - "θαμπαδα" για λίγα λεπτά στην επιφάνεια. Παραθέτω τις παρακάτω φωτό.

Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα software ή καθαρά πρόβλημα οθόνης;

 

Υγ. Το κινητό δεν έχει φάει "τούμπες".

1-2.jpg

1-1.jpg

Edited by kalou13

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδώ και 3-4 μέρες και αφού έκανα αναβάθμιση στην 10.3.8.0, παρατήρησα ότι μερικές εφαρμογές αφού τις ανοιξω/κλείσω αφήνουν μια σκιά - "θαμπαδα" για λίγα λεπτά στην επιφάνεια. Παραθέτω τις παρακάτω φωτό.

Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα software ή καθαρά πρόβλημα οθόνης;

 

Υγ. Το κινητό δεν έχει φάει "τούμπες".

 

Ετσι οπως το βλεπω μου μοιαζει σαν ghosting, να ειχες δλδ τη φωτεινοτητα πολυ ψηλα και να εδειχνε η οθονη για ωρα μια στατικη εικονα, με αποτελεσμα τα LED να εχουν "κολλησει" εκει (για καλυτερη εξηγηση, γοογλαρε το). Μου φαινεται μαλιστα οτι στην πρωτη εικονα που παρεθεσες, ειχε γραμματα, σαν να επαιζες κανενα παιχνιδι με σταυρολεξο ή κατι τετοιο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Όντως στην 2η φωτό είναι παιχνίδι σταυρόλεξου. Συμβαίνει κ σε αλλες εφαρμογές, όπως πχ youtube, chrome.

Την φωτεινότητα την έχω μονίμως στα 3/4 περίπου, ακόμη όμως κ με τελειως χαμηλή φωτεινοτητα δείχνει το ίδιο.

Edited by kalou13

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τα σκούρα themes όλο και κάνα πρόβλημα θα δημιουργήσουν (μια που δεν θα φαίνεται κάτι στον dialer, στα μηνύματα, σε κάποια drop down menus όπως πχ σε αυτά της συλλογής και άλλα). Το μαμά είναι το καλύτερο και το πιο απροβλημάτιστο :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μέχρι σήμερα δεν είχαν πει πως θα ε έχει έρθει το update?? Τι Ινδία, τι Μπαγκλαντές βάζω σε Region αλλά τίποτα :)

Μεχρι 31, αν και ψιλοχλωμο το βλεπω...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Τον Νοέμβριο θα έρθει πιστεύω

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο forum της Xiaomi γράφουν ότι οι ημερομηνίες ήταν για τους beta testers και οι stable εκδόσεις θα είναι 2-3 εβδομάδες μετά τις 1 ημερομηνίες αυτές.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν ναι , από τελεγκραμ και εγώ το είδα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...