Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H miui 11 παίζει wificalling με Cote ?? Ρωτάω γιατί το Redmi Note 7 έχει θέμα με την 11.
Μόλις την έβαλα φίλε και βλέπω ότι χάθηκε το εικονίδιο του wificalling.

 

Του volte υπάρχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αψυχολόγητη κίνηση να αφαιρεθεί το WiFi calling.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αψυχολόγητη κίνηση να αφαιρεθεί το WiFi calling.
Στις ρυθμίσεις της κάρτας σιμ υπάρχει κανονικά. Το σηματάκι με το ανάποδο τηλέφωνο( σύμβολο wificalling) πάνω στην μπάρα έχει εξαφανιστεί. Οπότε δεν έχουμε wificalling μέχρι νεωτέρας.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λειτουργεί κανονικά και το wifi call και το volte

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τα νουμπς, πως κανουμε εγκατασταση αυτο το zip με το 1.84GB; Κατι διαβασα για root directory στο xda, θελει να το κανω root ή συνεχιζω να ειμαι νουμπ και κανω λαθος;

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τα νουμπς, πως κανουμε εγκατασταση αυτο το zip με το 1.84GB; Κατι διαβασα για root directory στο xda, θελει να το κανω root ή συνεχιζω να ειμαι νουμπ και κανω λαθος;

Πατα επτά οκτώ φορές το σήμα του miui 10 θα σιυ βγάλει ένα μήνυμα και μετά πάνω δεξιά στις τελίτσες θα σου έχει και επιλογή πακέτου ενημέρωσης το τικαρεις πατάς οκ και voila έγινε. Τα κάνει μόνο του από κει και πέρα

Link to comment
Share on other sites

@petran7777 @gasleon01 @vaggos400 ευχαριστώ παιδες για το feedback. Για COSMOTE μιλάμε, έτσι?

 

Μηπως έχει να κάνει με τον τροπο αναβάθμισης το εαν θα λειτουργήσει το WifiCall? Το zip (1.8GB) χρησιμοποιήσατε ή το ΟΤΑ ?

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου! Η αναβάθμιση έγινε με ότα. Κοσμοτε έχω. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι πριν κάνα 3μηνο το είχα ενεργοποιησει με τις εντολες

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@petran7777 @gasleon01 @vaggos400 ευχαριστώ παιδες για το feedback. Για COSMOTE μιλάμε, έτσι?

 

Μηπως έχει να κάνει με τον τροπο αναβάθμισης το εαν θα λειτουργήσει το WifiCall? Το zip (1.8GB) χρησιμοποιήσατε ή το ΟΤΑ ?

Με το zip έκανα την αναβάθμιση.

 

Για cosmote wificalling.

 

Θα το κοιτάξω πάλι μόλις πάω σπίτι μπορεί να έχουμε θέμα εμείς που κατεβάσαμε την ρομ.

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκπληξη της ημέρας, μου ήρθε ειδοποίηση για την νέα αναβάθμιση.

 

Screenshot-2019-11-01-11-13-28-544-com-android-updater.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ολα, εγώ έχω WiFi calling.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το zip έκανα την αναβάθμιση.

 

Για cosmote wificalling.

 

Θα το κοιτάξω πάλι μόλις πάω σπίτι μπορεί να έχουμε θέμα εμείς που κατεβάσαμε την ρομ.

Μην κοιτάξεις τίποτα.

 

Μου ήρθε τώρα η 11 μεσω ΟΤΑ και με το που έκανε το reboot δεν είχα WifiCalling. Έκανα επανεκκίνηση, το ίδιο! :(

 

Άνοιξα dialer και έγραψα *#*#869434#*#* (*#*#VOWIFI#*#*) έβγαλε μήνυμα Carrier check enabled, (δηλαδή το απενεργοποίησα από την συσκευή) και μετά άλλη μια φορά *#*#869434#*#* έβγαλε μήνυμα Carrier check disabled (το ξαναενεργοποίησα) και τώρα παίζeι JET !!! :D

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του mi 8 και κατεβάζω την καινούρια έκδοση με miui 11 android 9. Σε εσάς με το poco miui 11, η ηχογράφηση κλήσης συνεχίζει να υπάρχει? Ή αλλάζει με το 'τηλεφωνο' της google? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του mi 8 και κατεβάζω την καινούρια έκδοση με miui 11 android 9. Σε εσάς με το poco miui 11, η ηχογράφηση κλήσης συνεχίζει να υπάρχει? Ή αλλάζει με το 'τηλεφωνο' της google? Ευχαριστώ πολύ
Παιζει!! όπως ήταν με το MIUI 10!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Από την εμπειρία χρήσης είναι προς το καλύτερο (ταχύτητα-μπαταρία) ? Ρωτάω γιατί πιστεύω πάνω κάτω poco και mi 8 είναι τα ίδια σαν hardware.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή νομίζω πως έχει βελτιωθεί εκθετικά προς το καλύτερο η ήδη τέλεια διάρκεια της μπαταρίας;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει update! :D :D

 

Edit: Τα νέα εικονίδια του stock theme του miui, που κάνουν αντίθεση με το μαύρο φόντο παντού, δίνουν πολύ ωραία εικόνα! :happy: Χωρίς να ξεχνάω τις νέες transition screens!

 

Τα νέα wallpapers, αν και λίγα, πολύ ευπρόσδεκτα!

 

Οι νέοι ήχοι ειδοποίησης είναι όντως πιο ήρεμοι, από όσους είχαμε συνηθίσει γενικά σε κινητά.

 

Οι επιλογές για volte και vowifi στις ρυθμίσεις συνεχίζουν να υπάρχουν, όπως και οι αντίστοιχες ενδείξεις, στην κορυφή της οθόνης.

 

Πολύ καλό update! :happy:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή νομίζω πως έχει βελτιωθεί εκθετικά προς το καλύτερο η ήδη τέλεια διάρκεια της μπαταρίας;

Είπα ν το πω και εγώ αλλά θα ακούσω πάλι τα πάντα από μερικούς.. Μετά από 2 μέρες χρήσης σχεδόν τώρα επεσε η μπαταρία μου στο 16%... Φοβερή διαχείριση στην ήδη πολύ καλή μπαταρία αλλά με το 11 απογειώθηκε..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...