Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, γενικά δε βάζω stable ποτέ. Αλλά δεν είχε κάποιο πρόβλημα να θέλω να κάνω ολική εκκαθάριση.. Μόνο το notification mod

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *#*#869434#*#* (vowifi) εκεί που παίρνεις τηλέφωνο.

Αν είναι ενεργοποιημένο θα σου γράψει ένα μήνυμα ότι απενεργοποιήθηκε και το αντίθετο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα να ρωτήσω. Δοκίμασες να περάσεις την stable μέσω υπολογιστή?

Έτσι ξέρω ότι περνάει μέσα στο κινητό όλα τα αρχεία από την αρχή και επαναφέρεις το κινητό ότι προβλήματα και αν είχε.

 

Οκ ευχαριστώ! μόλις το απενεργοποιησα. Αλλα υο ακριβώς ειναι αυτό το vowifi?

 

Edit: τελικα τοξανακανε και το εκανα παλι enable

Edited by furious_n-gage
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! μόλις το απενεργοποιησα. Αλλα υο ακριβώς ειναι αυτό το vowifi?

 

Edit: τελικα τοξανακανε και το εκανα παλι enable

 

Αν το εχω καταλάβει και εγώ σωστά. Είναι μία υπηρεσία που όταν δεν έχεις σήμα για να πάρεις τηλέφωνο συνεργάζεται το κινητό με το wi-fi για να πάρεις. Ελεγα μήπως είχε σχέση με αυτό που σου κάνει.

 

Όχι, γενικά δε βάζω stable ποτέ. Αλλά δεν είχε κάποιο πρόβλημα να θέλω να κάνω ολική εκκαθάριση.. Μόνο το notification mod

 

Οk. Δεν κατάλαβα ότι είχες μόνο πρόβλημα εκεί.

Στο είπα μήπως και είχε καταστραφεί κανένα αρχείο και δεν μπορεί να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ενημέρωση σε εμας που είμαστε με stable θα εχουμε; Και αν ναι,πότε;
Από μέρα σε μέρα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να ψάξω κάποιο θέμα στην εφαρμογή θέματα μου βγάζει συνέχεια σφάλμα "Ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο" ενώ στην αρχική σελίδα βλέπω κανονικά όλα τα θέματα που έχει τις κατηγορίες κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέφτομαι μετά από 9 γεμάτα χρόνια να φύγω από το iOs και να πάω προς ο Android μεριά.

Ο λόγος όπως καταλάβατε το Pocophone.

Τα specs για την τιμή του είναι πολύ καλά!

Γενικά είμαι από τους ανθρώπους που προσέχουν πολύ τα πράγματα τους, οπότε δεν με πολυαπασχολεί πως το κινητό δεν είναι αδιάβροχο κλπ.

Με ενδιαφέρει κυρίως από θέμα λειτουργικού.

Ειναι σταθερό ή έχει προβλήματα και αν ναι ποια είναι αυτα;

Γενικά δεν θέλω να ψαχτώ με roms κλπ. Με ενδιαφέρει η out of the box εμπειρία.

Μερικές εφαρμογές, μουσική, φωτογραφίες, βασικά πράγματα δηλαδή.

Να πω οτι σε κάτι πιο ακριβό δεν με ενδιαφέρει (400+) μιας και σε αυτά τα λεφτά θα κοίταγα και πάλι προς iphone μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέφτομαι μετά από 9 γεμάτα χρόνια να φύγω από το iOs και να πάω προς ο Android μεριά.

Ο λόγος όπως καταλάβατε το Pocophone.

Τα specs για την τιμή του είναι πολύ καλά!

Γενικά είμαι από τους ανθρώπους που προσέχουν πολύ τα πράγματα τους, οπότε δεν με πολυαπασχολεί πως το κινητό δεν είναι αδιάβροχο κλπ.

Με ενδιαφέρει κυρίως από θέμα λειτουργικού.

Ειναι σταθερό ή έχει προβλήματα και αν ναι ποια είναι αυτα;

Γενικά δεν θέλω να ψαχτώ με roms κλπ. Με ενδιαφέρει η out of the box εμπειρία.

Μερικές εφαρμογές, μουσική, φωτογραφίες, βασικά πράγματα δηλαδή.

Να πω οτι σε κάτι πιο ακριβό δεν με ενδιαφέρει (400+) μιας και σε αυτά τα λεφτά θα κοίταγα και πάλι προς iphone μεριά.

 

Αν γνωριζεις τις ελλειψεις του κινητου(nfc,πλαστικο στην πλατη,απουσια OIS),και τις αποδεχθεις τοτε προχωρα αφοβα..Το κινητο γι αυτα που προσφέρει ειναι σκυλι και απροβληματιστο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, θα πάρουμε σχετικά άμεσα ένα update με τις πολλές διορθώσεις και προσθήκες, εκτός των 60 fps. Τα οποία θα έρθουν με ξεχωριστό update εντός του μήνα ή τον Απρίλιο.
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζεις τις ελλειψεις του κινητου(nfc,πλαστικο στην πλατη,απουσια OIS),και τις αποδεχθεις τοτε προχωρα αφοβα..Το κινητο γι αυτα που προσφέρει ειναι σκυλι και απροβληματιστο

 

Μια ερώτηση, διαβάζω σε σχόλια στο Σκρουτζ πως δεν δέχεται συσκευές bluetooth αν δεν είναι Xiaomi.

Εγώ έχω airpods, άρα δεν θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

και δεύτερον και σημαντικότερο.

Επειδή θα αγοράσω στο αμάξι καινούριο radio cd που να δέχεται bluetooth ώστε να ακούω Spotify. Ούτε αυτό θα το δέχεται;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, διαβάζω σε σχόλια στο Σκρουτζ πως δεν δέχεται συσκευές bluetooth αν δεν είναι Xiaomi.

Εγώ έχω airpods, άρα δεν θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

και δεύτερον και σημαντικότερο.

Επειδή θα αγοράσω στο αμάξι καινούριο radio cd που να δέχεται bluetooth ώστε να ακούω Spotify. Ούτε αυτό θα το δέχεται;

 

Δεν ξέρω για τα airpods αλλά έχω συνδέσει περίπου 10 διαφορετικά ακουστικά και ηχεία (όχι xiaomi) και όλα λειτουργούσαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα airpods αλλά έχω συνδέσει περίπου 10 διαφορετικά ακουστικά και ηχεία (όχι xiaomi) και όλα λειτουργούσαν κανονικά.

 

Ε οπότε φαντάζομαι δεν θα έχουν θέμα. Τα έχω συνδέσει από περιέργεια και σε άλλο κινητό αλλά και σε windows laptop και δεν είχαν θέμα (μόνο τα gestures δεν λειτουργούν, πράγμα λογικό)

Οπότε ούτε με το radio του αυτοκινήτου θα έχω θέμα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζεις τις ελλειψεις του κινητου(nfc,πλαστικο στην πλατη,απουσια OIS),και τις αποδεχθεις τοτε προχωρα αφοβα..Το κινητο γι αυτα που προσφέρει ειναι σκυλι και απροβληματιστο
Το πλαστικό στην πλάτη δεν είναι έλλειψη. Για μένα είναι πλεονέκτημα.

Κατά τα άλλα ελλείψεις είναι

Nfc, υπέρυθρες, 4g+, ois, αδιαβροχοποιηση

Τα ζυγίζεις και πράττεις.

Προσωπικά θα ήθελα υπέρυθρες. Για τα υπόλοιπα ούτε κρύο ούτε ζέστη

 

Σχετικά με το bluetooth,μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπισει κάποιο πρόβλημα. Έχει συνδεθεί πανευκολα με ότι έχω δοκιμασει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, διαβάζω σε σχόλια στο Σκρουτζ πως δεν δέχεται συσκευές bluetooth αν δεν είναι Xiaomi.

Εγώ έχω airpods, άρα δεν θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

και δεύτερον και σημαντικότερο.

Επειδή θα αγοράσω στο αμάξι καινούριο radio cd που να δέχεται bluetooth ώστε να ακούω Spotify. Ούτε αυτό θα το δέχεται;

Τα ακουστικά της Apple δε νομίζω είναι συμβατά. Ίσως κάνω λάθος αλλά ψάξε το θέμα περισσότερο.

Όταν μιλάμε για Bluetooth, Apple και διαφορετικό λειτουργικό τότε δύσκολα τα πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά της Apple δε νομίζω είναι συμβατά. Ίσως κάνω λάθος αλλά ψάξε το θέμα περισσότερο.

Όταν μιλάμε για Bluetooth, Apple και διαφορετικό λειτουργικό τότε δύσκολα τα πράματα.

 

 

 

Γενικά είναι συμβατά με Android συσκευές. Τα έχει πάρει και φίλος που έχει το Galaxy S8.

Με το Pocophone επειδή διάβασα πως έχει θέμα με Bluetooth πλην xiaomi δεν ξέρω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ μιλάω με ανοικτή ακρόαση από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Γενικά ως Bluetooth δουλεύει άψογα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ μιλάω με ανοικτή ακρόαση από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Γενικά ως Bluetooth δουλεύει άψογα.

 

 

 

Μια χαρά όποτε! Λογικά τον αλλο μήνα θα προχωρήσω σε αγορά και θα επανέλθω με εντυπώσεις!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες μιλουσα με φιλο που ειχε το κινητο και το πουλησε λογω touch lag. Ο ισχυρισμος του ηταν οτι δεν του το εμφανιζε παντα αλλα μερικες-καποιες φορες και ηταν ενοχλητικο. Κυριως του το εμφανιζε οταν η συσκευη ηταν σε ορθια θεση και ακουμπουσε η πλατη του καπου.

Τελικα οντως ισχυει αυτο το θεμα και ακομα δεν το εχουν επιδιορθωσει με καποιο update?

Link to comment
Share on other sites

Άντε λοιπόν άλλη μία φορά να απαντηθεί. Δεν το είχαν όλοι. Σχετικά λίγοι θα έλεγα. Στην συντριπτική πλειοψηφία διορθώθηκε μέσω update.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το αγοράζεις, δεν σου κάνει το λειτουργικό ή το βάρος ή δεν ξέρω εγώ τι, το βάζεις αγγελία, την ίδια μέρα το πουλάς έχοντας χάσει ελάχιστα.

 

Το κινητό είναι πολύ hot, μέχρι να βγει το poco 2 (δεν έχω πληροφόρηση, έτσι το λέω) αλλάζει χέρια άμεσα, χωρίς παζάρια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το αγοράζεις, δεν σου κάνει το λειτουργικό ή το βάρος ή δεν ξέρω εγώ τι, το βάζεις αγγελία, την ίδια μέρα το πουλάς έχοντας χάσει ελάχιστα.

 

 

 

Το κινητό είναι πολύ hot, μέχρι να βγει το poco 2 (δεν έχω πληροφόρηση, έτσι το λέω) αλλάζει χέρια άμεσα, χωρίς παζάρια.

 

 

 

Ακριβώς με αυτή την λογική σκέφτομαι και εγώ.

Σε αυτά τα χρήματα δεν αποτελεί ρίσκο για μένα η μετάβαση σε Android και ευκαιρία να είναι να δοκιμάσω και αυτό το λειτουργικό.

Αν δεν μου κάνει το πουλάω χάνοντας ελάχιστα χρήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...