Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είναι κάποιος κάτοχος που να έχει νούμερο cosmote με ενεργοποιημένο WiFi calling από άλλη συσκευή και να δουλεύει το volte και στο poco;
Αν πας λίγο πιο πίσω θα βρεις δικό μου ποστ που αναφέρω ότι δουλεύει και οδηγίες για το σεταρισμα του κινητού.

Να αναφέρω ότι την υπηρεσία volte wofi δεν την ενεργοποίησα απο καποια αλλη συμβατη συσκευή με την υπηρεσία, αλλά μετα απο επικοινωνία με την εξυπηρέτηση απο το chat που υπάρχει στο site της cosmote, λέγοντας τους οτι η συσκευή μου ειναι ένα iphone. Αυτό που μου ζήτησαν ηταν το κινητό, το ονομα και το αφμ, αν θυμάμαι καλά. Μου είπαν το κλασσικό, οτι πρέπει να στειλω sms, αλλα με λιγη πίεση και καποιες δικαιολογίες τελικά μου ενεργοποιησαν την υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πας λίγο πιο πίσω θα βρεις δικό μου ποστ που αναφέρω ότι δουλεύει και οδηγίες για το σεταρισμα του κινητού.

Να αναφέρω ότι την υπηρεσία volte wofi δεν την ενεργοποίησα απο καποια αλλη συμβατη συσκευή με την υπηρεσία, αλλά μετα απο επικοινωνία με την εξυπηρέτηση απο το chat που υπάρχει στο site της cosmote, λέγοντας τους οτι η συσκευή μου ειναι ένα iphone. Αυτό που μου ζήτησαν ηταν το κινητό, το ονομα και το αφμ, αν θυμάμαι καλά. Μου είπαν το κλασσικό, οτι πρέπει να στειλω sms, αλλα με λιγη πίεση και καποιες δικαιολογίες τελικά μου ενεργοποιησαν την υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία ευχαριστώ. Επειδή όμως τυχαίνει να έχω και συμβατή συσκευή θα το ενεργοποιήσω εκεί.

Αξίζει άραγε να περιμένω καμιά προσφορά για Χριστούγεννα ή είναι ήδη χαμηλά η τιμή και δεν θα το ρίξουν; Είδα για Black Friday στην Αγγλία το είχαν ρίξει 50£ αλλά εδώ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω αυτό...https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/tempered-glass-xiaomi-pocophone-f1-nillkin-20640/ Ναι είναι λίγο ακριβό αλλά δεν εχω μετανιώσει το παραμικρό σεντσι που ξόδεψα γι αυτό. Τέλεια κάλυψη (full glue δηλαδή) και αίσθηση - απόκριση.

 

Νομίζω ότι προτιμώ αυτή το τζαμάκι, γνωστή μάρκα και βλέπω ότι πιάνει όλη την οθόνη.

 

Και εγώ από Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση και πήρα 1 χρόνο για τυχόν σπάσιμο, νερό κλπ αλλά και πάλι δεν λέει θέλει το τζαμάκι του, έτσι το έχω συνηθίσει. Ψάξιμο στο aliexpress για άπειρες θήκες.

Εσείς που το έχετε πάρει από επίσημο αντιπρόσωπο, το έχετε πειράξει; εννοώ εάν του βάλω μέσω update αντί για stable -> dev rom δεν νομίζω οτι θα έχω θέμα; σωστά; μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω αυτό...https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/tempered-glass-xiaomi-pocophone-f1-nillkin-20640/ Ναι είναι λίγο ακριβό αλλά δεν εχω μετανιώσει το παραμικρό σεντσι που ξόδεψα γι αυτό. Τέλεια κάλυψη (full glue δηλαδή) και αίσθηση - απόκριση.

Το παρέλαβα χθες. Εντάξει η αίσθηση είναι κλασική Nillkin. Όμως αυτό που με χάλασε είναι ότι στις άκριες "δαγκώνει". Στο προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν περισσότερο στρογγηλεμενες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το pocof1 !!! Και η κάμερα είναι μία χαρά δεν είναι τοπ αλλά είναι καλή!!

Τώρα το ένα θέμα είναι είναι το sreenshot όταν θέλω να πάρω πιο μακρύ και δεν μπορώ!! Μάλλον είναι bug!! Εσείς μπορείτε?

Και το άλλο είναι όταν μέσα από mail θέλω να ανοίξω ένα σιτε πάει με το στοκ browser ενώ θέλω με τον crhome !! Πώς μπορώ να το κάνω να ανοίγει με το chrome?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παραγγειλα αυτο το γυαλι

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Pocophone-F1-Nillkin-9H-PRO-2-5D-Thin-Tempered-Glass-Screen-Protector/153171783282?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Ειναι πιο λεπτο και οχι τοσο χοντροκομμενο ενω προστατευει μια χαρα.Το ειχα φορεμενο σε νοτε 3 αρκετο καιρο,ειχε φαει ποσες τουμπες,ειχε ραγισει και πριν λιγες βδομαδες που το βγαλα η οθονη απο κατω ηταν σα καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το pocof1 !!! Και η κάμερα είναι μία χαρά δεν είναι τοπ αλλά είναι καλή!!

Τώρα το ένα θέμα είναι είναι το sreenshot όταν θέλω να πάρω πιο μακρύ και δεν μπορώ!! Μάλλον είναι bug!! Εσείς μπορείτε?

Και το άλλο είναι όταν μέσα από mail θέλω να ανοίξω ένα σιτε πάει με το στοκ browser ενώ θέλω με τον crhome !! Πώς μπορώ να το κάνω να ανοίγει με το chrome?

 

Power button + voll down πατημένα. Full screen

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το pocof1 !!! Και η κάμερα είναι μία χαρά δεν είναι τοπ αλλά είναι καλή!!

Τώρα το ένα θέμα είναι είναι το sreenshot όταν θέλω να πάρω πιο μακρύ και δεν μπορώ!! Μάλλον είναι bug!! Εσείς μπορείτε?

Και το άλλο είναι όταν μέσα από mail θέλω να ανοίξω ένα σιτε πάει με το στοκ browser ενώ θέλω με τον crhome !! Πώς μπορώ να το κάνω να ανοίγει με το chrome?

 

Ρυθμίσεις, Εγκατεστημένες εφαρμογές, 3 τελείες πάνω δεξιά, Προεπιλεγμένες εφαρμογές

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Εγκατεστημένες εφαρμογές, 3 τελείες πάνω δεξιά, Προεπιλεγμένες εφαρμογές
Μπράβο ρε φίλε. Να είσαι καλά και το έψαχνα.

Μου είχε σπάσει τα νευρα ο φυλλομετρητής.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Εγκατεστημένες εφαρμογές, 3 τελείες πάνω δεξιά, Προεπιλεγμένες εφαρμογές

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ !! Γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα το απόγευμα. Pie πότε θα πάρουμε είναι το θέμα.

 

Πριν λίγο την πέρασα κι εγώ. Διορθώθηκε και το θέμα που είχα στο Poco Theme. Όλα μια χαρά τώρα. :happy:

 

Έχουν πει ότι θα τη δώσουν; Αν ναι, δεν τους φοβάμαι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το 10.0.6.0. update.

 

Ισχύει!! Μόλις τώρα μου ήρθε , είναι μεγάλο 1,7gb ενώ το άλλο ήταν μικρό δηλαδή το 10.0.4.0 ήταν 280mb

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα πλήκτρα πλοήγησης που τα πρόσεξα αμέσως, υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική αλλαγή;

Κάποιος είχε πει τις προάλλες ότι μπορείς να αλλάξεις το χρώμα στο συρτάρι εφαρμογών. Ισχύει κάτι τέτοιο ή κατάλαβα λάθος;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα πλήκτρα πλοήγησης που τα πρόσεξα αμέσως, υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική αλλαγή;

Κάποιος είχε πει τις προάλλες ότι μπορείς να αλλάξεις το χρώμα στο συρτάρι εφαρμογών. Ισχύει κάτι τέτοιο ή κατάλαβα λάθος;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να το έχεις σε άσπρο, διαφανές και μαύρο. Αλλά δε νομίζω η αλλαγή να συνδέεται με το νέο MIUI, αλλά με τη νέα έκδοση του poco launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενημερωμένο μου φαίνεται το poco launcher αλλά δε βρίσκω πουθενά την επιλογή χρώματος στο συρτάρι εφαρμογών.

Μπορείς κάποιος να με καθοδηγήσει;

Και κάτι ακόμα. Αν επιλέξεις περιοχή Ινδία, όντως η εφαρμογή του καιρού μπορεί να εντοπίσει τη θέση σου. Αυτό που δεν ξέρω είναι κατά πόσο κάνει update ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Έχει προσέξει κανείς ή δουλεύει μόνο με manual update;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο συρτάρι εφαρμογών, πάτα το γραναζι πανω δεξια στην γωνια , Drawer's background

Light , transparent , dark

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο συρτάρι εφαρμογών, πάτα το γραναζι πανω δεξια στην γωνια , Drawer's background

Light , transparent , dark

Κατάλαβα. Εγώ αυτή την επιλογή δεν την έχω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...βλέπω αρκετό καιρό αυτό το φόρουμ γιατί ήθελα κάποια στιγμή να πάρω το poco αλλα λόγο οικονομικών κατέληξα στο mi8 lite που το βρήκα απο το gearbest στα 190 ευρω. θέλω να ρωτήσω σχετικα με την gcam που λετε οτι βελτιώνει της φωτογραφίες(ειμαι ασχετος δεν ξερω καν τι ειναι το gcam) απλα ηθελα να ξερω αρχικα αν μπορω να το βαλω και στο mi8 lite οταν το παραλαβω. ξερει κάποιος;;;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει βγει η Kevlar εκδοση; Και αν ναι που μπορω να τη βρω;

 

Μόνο στην Ινδία.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

8.11.27. closed beta

 

Εχεις παρατηρήσει φίλε μου κάτι επιπλέον - διαφορετικό στην 27 απο την 8.11.15;

π.χ. προσωπικά χρησιμοποιώ του Τσέχου eu επειδή μπορώ να βαζω ξεχωριστούς ηχους στις εφαρμογές viber κτλ... έχει προστεθεί αυτή η δυνατότητα;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...