Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη ζήτησες με κάποιο συγκεκριμένο όνομα;

 

Όχι στο service μονο μια έχουν και την τοποθετούν αυτοί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρω τα 50 πολλα για το dome που επιπλεον διαβαζω οτι ραγιζει για πλακα. Λυσεις τυπου liquid glass αν δει κανεις στο youtube θα απογοητευτει.

Παρηγγειλα 3 ζελατίνες ringke

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=20567&virtuemart_category_id=1091

 

Θα ενημερωσω οταν παραλαβω και τη δοκιμασω.

Το ζητουμενο για μενα οι χαρακιες απο αμμο και κλειδια σε τσεπη. Αν και γενικα δεν ειχα ποτε θεμα με γρατσουνιές ακομα και σε κινητα που ειχα πολλους μηνες χωρις glass η κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τα 50 πολλα για το dome που επιπλεον διαβαζω οτι ραγιζει για πλακα. Λυσεις τυπου liquid glass αν δει κανεις στο youtube θα απογοητευτει.

Παρηγγειλα 3 ζελατίνες ringke

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=20567&virtuemart_category_id=1091

 

Θα ενημερωσω οταν παραλαβω και τη δοκιμασω.

Το ζητουμενο για μενα οι χαρακιες απο αμμο και κλειδια σε τσεπη. Αν και γενικα δεν ειχα ποτε θεμα με γρατσουνιές ακομα και σε κινητα που ειχα πολλους μηνες χωρις glass η κατι αλλο.

Μλις πηρα liquid glass .μη μου λες τετοια....πιο πολυ με απασχολουν οι αμιχες καθημερινης χρησης.ειδα στο youtube καλα αποτελεσματα.spigen πηρα.εχεις καποια αναλογη αρνητικη εμπειρια?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μλις πηρα liquid glass .μη μου λες τετοια....πιο πολυ με απασχολουν οι αμιχες καθημερινης χρησης.ειδα στο youtube καλα αποτελεσματα.spigen πηρα.εχεις καποια αναλογη αρνητικη εμπειρια?
Εγώ το έβαλα πέρσυ στο Ν8 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αύριο θα το βάλω και στο 9...τέτοια οθόνη δεν την κρύβεις με ζελατίνες κτλ κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το liquid glass για το οποίο μιλάτε όλοι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω εγώ για τις liquid προστασίες είναι ότι προσθέτουν ένα ανεπαίσθητα λεπτό στρώμα το οποίο επίσης χαραζεται και είναι ψιλό άγνωστο κι αν μετά αφαιρείται. Προσωπικά νομίζω ότι αν κάποιος είναι λίγο προσεκτικός δεν θα έχει πρόβλημα και χωρίς καμμια προστασία. Όχι σε ίδια τσέπη με κέρματα κλειδιά άμμο. Για πτώση κλπ δεν προστατεύει κανένα τζαμακι, θέλει καλή θήκη, spigen UAG κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το liquid glass για το οποίο μιλάτε όλοι;

 

Spigen nano liquid.παντως σε βιντεακια ειδα να το περνανε απο διαφορες δοκιμασιες επιτυχως

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που ξέρω εγώ για τις liquid προστασίες είναι ότι προσθέτουν ένα ανεπαίσθητα λεπτό στρώμα το οποίο επίσης χαραζεται και είναι ψιλό άγνωστο κι αν μετά αφαιρείται. Προσωπικά νομίζω ότι αν κάποιος είναι λίγο προσεκτικός δεν θα έχει πρόβλημα και χωρίς καμμια προστασία. Όχι σε ίδια τσέπη με κέρματα κλειδιά άμμο. Για πτώση κλπ δεν προστατεύει κανένα τζαμακι, θέλει καλή θήκη, spigen UAG κλπ.

 

Γιατι να χρειαστει να αφαιρεθει?αφου δεν φαινεται κατι στην οθονη.επισης ποτε δεν ειχα προστασια σε κανενα κινητο.στο n4 εκανα μια τεραστια γρατσουνια ομως μολις το πηρα και το προσεχω σαν τα ματια μου και στο n8 ειχα μικρες γρατσουνιες.φυσικα δεν το ειχα ποτε με κλειδια κλπ.τωρα πως εγιναν,δε γνωριζω.ετσι ειπα μια καποια προστασια λογικα θα εχει.αν και δειχνει πως δεν παθαινει τιποτα.ειδομεν..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και να σπάσει για πλάκα, που δεν σπάει η dome, παραγγέλνεις άλλη με την απόδειξη απο το amazon με 11.5 ευρώ....

 

Δεν αξίζει το dome τα 50 ευρώ και αξίζει η πλαστική ζελατίνα πάνω σε αυτό το κόσμημα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και να σπάσει για πλάκα, που δεν σπάει η dome, παραγγέλνεις άλλη με την απόδειξη απο το amazon με 11.5 ευρώ....

 

Δεν αξίζει το dome τα 50 ευρώ και αξίζει η πλαστική ζελατίνα πάνω σε αυτό το κόσμημα? :lol:

 

Αυτο που λες από που προκύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Για πτώση κλπ δεν προστατεύει κανένα τζαμακι, θέλει καλή θήκη, spigen UAG κλπ.

 

Το κινητό έχει edge οθόνη και εκεί δεν το προστατέυει καμία θήκη εκτός από τις κλειστές, καλύτερα να φάει το χτύπο το τζάμι παρά μια μεγάλη γρατζουνιά η ένα ράγισμα η πανάκριβη οθόνη, οπότε κάνεις λάθος σε αυτό φίλε.

Εννοείτε ότι πρέπει να έχιες καλή θήκη αλλά άλλο η πλαστική μεμβράνη άλλο το dome, κάποια στιγμή θα το καταλάβεις κ εσύ και θα βάλεις, στην αρχή τα ίδια λέγαμε όλοι χαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Το nano liquid δεν προστατευει καθολου απο γρατσουνιες δηκαδη?το εχω στα χέρια μου αλλα δεν ξερω τι να κανω.απο μικρες γρατσουνιες προστατευει?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει edge οθόνη και εκεί δεν το προστατέυει καμία θήκη εκτός από τις κλειστές, καλύτερα να φάει το χτύπο το τζάμι παρά μια μεγάλη γρατζουνιά η ένα ράγισμα η πανάκριβη οθόνη, οπότε κάνεις λάθος σε αυτό φίλε.

Εννοείτε ότι πρέπει να έχιες καλή θήκη αλλά άλλο η πλαστική μεμβράνη άλλο το dome, κάποια στιγμή θα το καταλάβεις κ εσύ και θα βάλεις, στην αρχή τα ίδια λέγαμε όλοι χαχα :)

 

Ναι θα το καταλάβω κι εγώ που θα παει:lol: ως γνωστόν μέχρι χθες είχα ένα νοίκια 3210

Σοβαρά τώρα το τζαμακι δίνει πολύ λίγη έξτρα προστασία, εάν το κινητό πέσει με άσχημη κλίση το μόνο που σώζει τη θραύση της οθόνης είναι μια καλή θήκη που θα απορροφήσει την κρούση.

Σε απευθειας δυνατό χτύπημα πάνω στην οθόνη κανένα τζαμακι δε σε σώζει.

Link to comment
Share on other sites

Το nano liquid δεν προστατευει καθολου απο γρατσουνιες δηκαδη?το εχω στα χέρια μου αλλα δεν ξερω τι να κανω.απο μικρες γρατσουνιες προστατευει?

 

Δυστηχώς είναι πολύ ουτοπικό αυτό που προσφέρει υπο προυποθέσεις, επίσης θα θυμάσαι ότι σε 2-3 μήνες θέλει πάλι καινούριο? Αν δεν θές να έχεις τίποτα πάνω στην οθόνη πάρε μία tech 21 wallet και τέλος.

 

Φίλε μου pittas ενώ η πλαστική μεμβράνη που θα του βάλεις εσύ τι ακρίβως θα του δώσει? Μια φτηνή αίσθηση στο χέρι αντίστοιχη με την οθόνη του 3210 :)

Πέρυσι φίλος μου το έριξε απο το τραπέζι το note 8 και έπασε το dome κ όχι η οθόνη, και άλλο μέλος εδώ ο το έριξε στις σκάλες και έσπασε μόνο το dome.

 

Προφανώς υπάρχει κ περίπτωση να σπάσουν και τα 2 όμως δεν υπάρχει καλύτερη λύση με ανοιχτού τύπου θήκη :)

Edited by Venisk
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη θα το προφυλάξει τουλάχιστον από γρατσουνιές κλειδιά κλπ. Υπάρχουν κάποιες μεμβράνες που δεν έχουν αίσθηση πλαστικουρας, θα ενημερώσω για αυτές που παρήγγειλα.

Το dome προφανώς και είναι καλό, αλλά το κόστος των 50 ευρω είναι αρκετό, και ξαναρωτάω, έγραψες ότι αν σπάσει με 11 ευρώ παίρνεις καινούριο. Πως? Εγγύηση προϊόντoς? Μόνο μέσω Amazon?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις register το προιον που αγόρασες απο το amazon, απο καταστήαμτα δεν ισχύει, μετά βάζεις φωτογραφία το προιόν που έχει πάθει ζημειά, την απόδειξη από το αμαζον και σε προωθεί αμέσως στην πλατφορμα που πληρώνεις το ανταλακτικό τζάμι μόλις 11.5 ευρώ :) Και αυτό για πάντα....

 

Ειλικρινά παιδιά δεν υπάρχει καλύτερη λύση για τέτοιου επιπέδου κινητά... μην τσιγκουνεύεστε 50 ευρώ σε μια συσκευή που δώσατε 1 χιλιάρικο για να αγοράσετε....μια φορά θα γίνει η στραβή και το @#%τζαμο θα σας δώσει τα λεφτά του πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα πηρα το liquid με το σκεπτικο της οποιας προστασιας απο μικρες γρατσουνιες.εαν σπασει το εχω ασφαλισει.δινω 100€ (μακρια απο μας) και εχω καινουρια οθονη

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις register το προιον που αγόρασες απο το amazon, απο καταστήαμτα δεν ισχύει, μετά βάζεις φωτογραφία το προιόν που έχει πάθει ζημειά, την απόδειξη από το αμαζον και σε προωθεί αμέσως στην πλατφορμα που πληρώνεις το ανταλακτικό τζάμι μόλις 11.5 ευρώ :) Και αυτό για πάντα....

 

Ειλικρινά παιδιά δεν υπάρχει καλύτερη λύση για τέτοιου επιπέδου κινητά... μην τσιγκουνεύεστε 50 ευρώ σε μια συσκευή που δώσατε 1 χιλιάρικο για να αγοράσετε....μια φορά θα γίνει η στραβή και το @#%τζαμο θα σας δώσει τα λεφτά του πίσω.

 

Αναφέρεσαι σε Amazon.com η Amazon.co.uk?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα σε τσαντάκι και μου έπεσε το τσαντάκι στις σκάλες! Μετά από 16 σκαλοπάτια όταν άνοιξα την τσάντα έτρεμα για το τι θα δω .... Το Dome είχε σπάσει λίγο πάνω από το σημείο του power button και η οθόνη ήταν άθικτη. Τότε είχα στείλει μήνυμα στο Amazon.de και τους εξήγησα τι ακριβώς έγινε και αν υπάρχει τρόπος να αγοράσω ανταλλακτικό τζαμί σε καλύτερη τιμή. Ο άνθρωπος μου ζήτησε συγγνώμη, μου ζήτησε φωτογραφία και μου είπε ότι θα δει αν μπορεί να γίνει refund Αλλά θα πρέπει να περιμένω γιατί η αγορά έγινε από πωλητή του Amazon και fulfilled by Amazon.

 

Μετά από 1 η 2 ώρες ήρθε email ότι θα γίνει refund ολου του ποσού + τα μεταφορικά. Είχα δώσει 58 ευρώ αν δε κάνω λάθος και μου επέστρεψαν και τα 58 πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τζαμάκι έκλεισε για μένα σήμερα οριστικά με την τοποθέτηση του x-one. Πάχος μόλις 0,2 χιλ., απίστευτη διαύγεια και 100% ανταπόκριση.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τζαμάκι έκλεισε για μένα σήμερα οριστικά με την τοποθέτηση του x-one. Πάχος μόλις 0,2 χιλ., απίστευτη διαύγεια και 100% ανταπόκριση.
Μπορείς να βάλεις ένα link γιατί βλέπω πολλά στο skroutz?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τζαμάκι έκλεισε για μένα σήμερα οριστικά με την τοποθέτηση του x-one. Πάχος μόλις 0,2 χιλ., απίστευτη διαύγεια και 100% ανταπόκριση.

 

Από που και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...