Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eν τω μεταξύ το θέμα που έχω είναι δωρεάν. Άντε και πες ότι θέλω να το πληρώσω ώστε να μην με πρήζει κάθε 15 μέρες να το αλλάξω ή να το ξαναβάλω. Πώς θα γίνεται αφού είναι δωρεάν; :p

 

Ε θα αλλάξει τον τρόπο έτσι ώστε να σου πετάει pop up μήνυμα “πλήρωνε εδώ και τώρα “

:lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά paid θέματα είναι 2-3 ευρώ ,ελάχιστα είναι του 1 ευρώ.

 

Και από την άλλη δεν έχουν δώσει όλοι 900-1000-1200 ευρώ για την συσκευή αλλά πολύ λιγότερο(λίγων ημερών μεταχειρισμένα,προσφορές κλπ)

 

Απλά η Sammy είναι αδικαιολόγητη και αφαιρεί ένα ισχυρό χαρτί στις επιλογές σε customization που σου παρείχε απλόχερα.

 

Στην ουσία πλήττει τους χρήστες που τους αρέσει να αλλάζουν look and feel στο UI.

 

Δεν φτάνει που με Pie πάει το substratum theme για μη root συσκευές ελεο Google τώρα στο καπάκι σου κάνει πιο δύσκολο και κοστοβόρο τη χρήση του δικού της theme store που μάλιστα με πολύ πιο περιορισμένο customization που σου παρεχει σε σχέση με substratum theme.

 

Πχ αγοράζοντας ένα substratum theme έχεις πενταπλάσιες δυνατότητες για customizations και μπορούσες να το συνδυάσεις με αλλά ταυτόχρονα free η paid.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν ξέρω πόσα θέματα είναι από την ίδια την Samsung και αν θα ισχύει και για αυτά (υποθέτω ναι) τα περισσότερα όμως είναι από τρίτους που δουλεύουν να τα φτιάξουν, κάποια από αυτά ήταν επί πληρωμή, προφανώς το μεγαλύτερο ποσοστό βολευοταν με τα free και μάλλον έβγαζαν ελάχιστο κέρδος. Πραγματικά θα ντρεπόμουν να έχω πάρει το note και να τσιγκουνευόμουν μερικά ευρώ που θα στήριζαν και τη δουλειά των άλλων και θα μπορούσαν να συνεχίσουν να φτιάχνουν θέματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα θέματα είναι από την ίδια την Samsung και αν θα ισχύει και για αυτά (υποθέτω ναι) τα περισσότερα όμως είναι από τρίτους που δουλεύουν να τα φτιάξουν, κάποια από αυτά ήταν επί πληρωμή, προφανώς το μεγαλύτερο ποσοστό βολευοταν με τα free και μάλλον έβγαζαν ελάχιστο κέρδος. Πραγματικά θα ντρεπόμουν να έχω πάρει το note και να τσιγκουνευόμουν μερικά ευρώ που θα στήριζαν και τη δουλειά των άλλων και θα μπορούσαν να συνεχίσουν να φτιάχνουν θέματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την ίδια λογικη ας βάλουν όλα τα app paid σε Apple/Google store right?

 

Και μάλιστα απευθύνεσαι σε άνθρωπο που πάνω από τα μισά app σε Google,Apple τα έχω αγοράσει.

 

Και σε επίπεδο customizations έχω αγοράσει 6-7 substratum theme που όμως η μεγάλη διαφορά με αυτά του Samsung theme store ότι είναι συμβατά με πλήθος συσκευών και συνδυάζονται ματαξυ τους και έχεις υπέρ τριπλάσιο επιλογές σε customization.

 

Δηλαδή εγώ που αλλάζω τακτικά πρέπει να αγοράσω καμία 100ρια κάθε χρόνο για μα καλύπτει ενώ έως τώρα μπορούσα και δωρεάν.

 

Ας μειώσει το επίπεδο έσοδων της η Sammy κατά 0.2% και ας πληρώνει η ίδια τους δημιουργούς των there σε τελική.

 

Γιατί ο τελικός χρήστης να τα πληρώνει.

 

Τόσο καιρό πως μπορούσαν και τα είχαν δωρεάν νομίζεις δεν πληρώνονταν έστω ένα ποσοστό που δεν το βλέπαμε εμείς??

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το κουράγιο να αγοράσεις εκατό, κάντο. Δεν μπορούν να συγκριθούν τα apps που αναφέρεσαι, τα paid πληρώνεις και τελείωσες, τα free για να βγάζουν κέρδος οι άνθρωποι που τα έφτιαξαν είτε σε τρελλαινουν στις in app διαφημίσεις ή σε άλλες περιπτώσεις ειδικά παιχνιδιών στις in game αγορες. Θα ήθελες θέματα που να σκάνε διαφημίσεις για να παραμείνουν δωρεαν; Δεν νομίζω...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το κουράγιο να αγοράσεις εκατό, κάντο. Δεν μπορούν να συγκριθούν τα apps που αναφέρεσαι, τα paid πληρώνεις και τελείωσες, τα free για να βγάζουν κέρδος οι άνθρωποι που τα έφτιαξαν είτε σε τρελλαινουν στις in app διαφημίσεις ή σε άλλες περιπτώσεις ειδικά παιχνιδιών στις in game αγορες. Θα ήθελες θέματα που να σκάνε διαφημίσεις για να παραμείνουν δωρεαν; Δεν νομίζω...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα μην νομίζεις οι πλοιοψηφια δέχεται δωρεάν και ας τρώει στη μάπα διαφημίσεις.

Ας βάλει 1-2 μικρά παράθυρα στο theme store που θα παίζουν διαφημίσεις και να εξακολουθεί να παρεχει δωρεάν themes.

 

Οι περισσότεροι θα το δέχονταν από το να σε σπρώχνει με το ζόρι να αγοράζεις.

 

Είναι το τίμημα για να το έχεις δωρεάν που όσοι δεν αντέχουν τα αγοράζουν απλά.

 

Τόσους και τόσους γνωστόυς και φίλους έχω και δεν έχουν πρόβλημα με τις διαφημίσεις οπουδήποτε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το λες, λες και τα 1200 τα εχει παρει η samsung..ουτε τα 500 δεν εχει παρει, μη σου πω 300 το πολυ.

Κατα τα αλλα, τι σχεση εχει αυτο με μια υπηρεσια? εγω εχω λογιστικο και μου πλακωσαν οι συνταξιουχοι για αιτησεις στον εφκα για αναδρομικα, θα το κανω τσαμπα επειδη τους πηρα λεφτα στη δηλωση? καθε δουλεια, καθε εμπορευμα πληρωνεται..το ποσο θες εσυ να το πληρωσεις ειναι αλλο..

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το theme και ούτε πρόκειται όταν πληρώνω μια συσκευή σε αυτά τα λεφτά απαιτώ και όλα τα υπόλοιπα δεν μπορώ αυτές τις γυφτιες από όποιον και να γίνετε άλλωστε υπήρχαν paid και δωρεάν και το ξαναλέω επιπέδου Samsung το θεωρώ γυφτια.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν ανοιγε οταν ηταν κλειδωμενο, αλλα καποια ρυθμιση πρεπει να πειραξα και τωρα αντε βρες την.....

 

Διπλο click στο Bixby button για να βγει αυτο το menu.

 

 

b1.jpg

 

 

Μπαινεις στα settings και αλλαζεις οτι θες απο εκει. Η επιλογη που θες ειναι η 4η και 5η.

 

 

b2.jpg

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα θέματα είναι από την ίδια την Samsung και αν θα ισχύει και για αυτά (υποθέτω ναι) τα περισσότερα όμως είναι από τρίτους που δουλεύουν να τα φτιάξουν, κάποια από αυτά ήταν επί πληρωμή, προφανώς το μεγαλύτερο ποσοστό βολευοταν με τα free και μάλλον έβγαζαν ελάχιστο κέρδος. Πραγματικά θα ντρεπόμουν να έχω πάρει το note και να τσιγκουνευόμουν μερικά ευρώ που θα στήριζαν και τη δουλειά των άλλων και θα μπορούσαν να συνεχίσουν να φτιάχνουν θέματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, μη μπερδεύεσαι. Και κανένας δεν είπε να μη πληρωθεί ο δημιουργός του. Όταν όμως επιλέγει να σου το δώσει δωρεάν (βγάζοντας από διαφημίσεις) και ξαφνικά σου λέει ανα 15 μέρες κάνε επανεγκατασταση τότε γίνεται γελοίος (Sammy, Dev ή οποιοσδήποτε).

Κατά τα άλλα εννοείται πως όταν δίνεις 900-1000€ δεν σκέφτεσαι τα 1-2. Αλλά να δούμε πως θα δουλέψει όλη αυτή η νέα βλακεία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, μη μπερδεύεσαι. Και κανένας δεν είπε να μη πληρωθεί ο δημιουργός του. Όταν όμως επιλέγει να σου το δώσει δωρεάν (βγάζοντας από διαφημίσεις) και ξαφνικά σου λέει ανα 15 μέρες κάνε επανεγκατασταση τότε γίνεται γελοίος (Sammy, Dev ή οποιοσδήποτε).

Κατά τα άλλα εννοείται πως όταν δίνεις 900-1000€ δεν σκέφτεσαι τα 1-2. Αλλά να δούμε πως θα δουλέψει όλη αυτή η νέα βλακεία.

Από ποιες ακριβώς διαφημίσεις βγάζει κάποιο κέρδος ο δημιουργός ενός free θέματος;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τριτο μου note 9, από σημερα, πλεον (κι ελπιζω και τελευταιο, μεχρι την επομενη εσοδεια), παλι μαυρελι (ωραιο το μπλε, αλλα ηθελα παλι το κλασικο μαυρο).

Σε αναζητηση γυαλιου παλι, για να δουμε αυτή τη φορα τι θα δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι μιλώντας στην Bixby μπορώ να ανοίξω την τηλεόραση, να κάνω mute ή να αυξομειώσω τον ηχο κ.α.!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διπλο click στο Bixby button για να βγει αυτο το menu.

 

 

b1.jpg

 

 

Μπαινεις στα settings και αλλαζεις οτι θες απο εκει. Η επιλογη που θες ειναι η 4η και 5η.

 

 

b2.jpg

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, αλλα βλεπω δυστυχως οτι στο νοτε 8 μου, το μενου ειναι ελαφρως διαφορετικο και δεν υπαρχει η επιλογη «use while phone is locked».

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass έως 20 ευρώ τι θα προτείνατε ? Κάτι δοκιμασμένο με καλή εφαρμογή και να μη μειώνει ιδιαίτερα την απόκριση της οθόνης

To Dome από μεθαύριο που θα έχει 30% έκπτωση στο amazon λόγω black Friday.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

To Dome από μεθαύριο που θα έχει 30% έκπτωση στο amazon λόγω black Friday.

Αξίζει. Για μένα είναι εξαιρετικό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

samsung η τηλεοραση σου ειναι;;
Samsung ναι, συνδεδεμένη μέσω smartthings. Από την τελευταία dev conference της Samsung είδα ότι το smartthings υποστηρίζει/ πρόκειται να υποστηρίξει όσο περισσότερες συσκευές και όχι μόνο τηλεοράσεις από όσο το δυνατόν περισσότερους κατασκευαστές. Οπότε θέλει δοκιμή αν κάποια τηλεόραση είναι ήδη συμβατή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Dome από μεθαύριο που θα έχει 30% έκπτωση στο amazon λόγω black Friday.
Έχει σκοπό να κάνει κανένας παραγγελία από Αθήνα? Όταν λες 30% ποσό πάει δλδ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει σκοπό να κάνει κανένας παραγγελία από Αθήνα? Όταν λες 30% ποσό πάει δλδ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το dome είναι καλύτερο από το x one?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν παίζει καλύτερο από το dome σκέφτομαι και γω μόλις βγει η προσφορά στο Amazon να βάλω παραγγελία ,σίγουρα θα βγει πιο οικονομικά από δω πού πάει στα 43 ευρώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν παίζει καλύτερο από το dome σκέφτομαι και γω μόλις βγει η προσφορά στο Amazon να βάλω παραγγελία ,σίγουρα θα βγει πιο οικονομικά από δω πού πάει στα 43 ευρώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ρε παίδες, να βάλουμε μια ομαδική και να μην χρεωθουμε μεταφορικά ο κάθε ένας ξεχωριστά ?

Περιμένω και εγώ το note και σκέφτομαι μήπως το βάλω το γυαλί.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, να βάλουμε μια ομαδική και να μην χρεωθουμε μεταφορικά ο κάθε ένας ξεχωριστά ?

Περιμένω και εγώ το note και σκέφτομαι μήπως το βάλω το γυαλί.

Σε αυτό και γω μέσα είμαι ,Αθήνα είσαι ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό και γω μέσα είμαι ,Αθήνα είσαι ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σπάρτη αλλά μπορώ να σου στείλω λεφτά με πολλούς τρόπους, και με μέλη φίλους από εδώ.

Απλά μια ερώτηση, κόλλα έχει το dome? Αν το βγάλεις θα αφήσει σημάδι ? Είδα ότι έχει αρκετή διαδικασία για τοποθέτηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σπάρτη αλλά μπορώ να σου στείλω λεφτά με πολλούς τρόπους, και με μέλη φίλους από εδώ.

Απλά μια ερώτηση, κόλλα έχει το dome? Αν το βγάλεις θα αφήσει σημάδι ? Είδα ότι έχει αρκετή διαδικασία για τοποθέτηση

 

Έχει 2 κόλλες ανά συσκευασία.

Ότι καλύτερο υπάρχει αν μπει σωστά.!

Αν το βγάλεις δεν μένει κανένα ίχνος στην οθόνη..

 

Εγώ παιδιά πλέον σε κάθε συσκευή "edge" θα παίρνω Dome glass!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσα στην ομαδική παραγγελία.

 

Θέλει κάποιος να το αναλάβει ? Εγώ είμαι επαρχία και έχω κάνει και χειρουργείο στο γόνατο, οπότε είναι δύσκολο να παραγγείλω και να σας στέλνω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...