Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω τρεις καρτες περασμενες χωρις κανενα προβλημα.μηπως να παρεις ενα τηλ στην τραπεζα?
Δεν είναι μόνο αυτό..δοκίμασα να σβήσω την εφαρμογή και να την ξαναπεράσω. Δες τι βγάζει. d82718205c6f3947844e3363d43165ec.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρεις καρτες περασμενες χωρις κανενα προβλημα.μηπως να παρεις ενα τηλ στην τραπεζα?

 

Μπορείς και κάνεις ανέπαφες συναλλαγές??? Το αποκλείω εκτός κι αν έχεις συσκευή με android 7

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι μόνο αυτό..δοκίμασα να σβήσω την εφαρμογή και να την ξαναπεράσω. Δες τι βγάζει. d82718205c6f3947844e3363d43165ec.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αυτό βγάζει σε όλους. Αν το επαναλάβεις κάμποσες φορές μετά σε πάει στο επόμενο βήμα για να καταχωρίσεις την κάρτα όπου σε βγάζει ΠΑΝΤΑ λανθασμένος κωδικός (κι ας είναι ο σωστός).

Επικοινώνησες μαζί τους???? Έχω απορία τι βλακεία θα βρούνε να σου πούνε.....:cool:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχω ενα θεματακι με το PowerAmp Pro. Ενω στο N8 είχα τα κουμπάκια για τον έλεγχο των κομματιων κατεβάζοντας την status bar, τωρα ναι νε6ν υπάρχουν αλλα ειναι grayed out και πατώντας τα δε γίνεται τιποτα.

Δεν ειδα κατι στα permissions πάντως.

 

Καμια ιδέα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχω ενα θεματακι με το PowerAmp Pro. Ενω στο N8 είχα τα κουμπάκια για τον έλεγχο των κομματιων κατεβάζοντας την status bar, τωρα ναι νε6ν υπάρχουν αλλα ειναι grayed out και πατώντας τα δε γίνεται τιποτα.

Δεν ειδα κατι στα permissions πάντως.

 

Καμια ιδέα?

Μήπως έχεις βάλει να παίξει τραγούδι από κάποιον explorer και γι'αυτό δε βρίσκει άλλα κομμάτια;

Με τί έκδοση είσαι;

 

Με Android 8.0 κανένα πρόβλημα.a40adcae1110b85415b27b8707a3c960.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει να παίξει τραγούδι από κάποιον explorer και γι'αυτό δε βρίσκει άλλα κομμάτια;

Με τί έκδοση είσαι;

 

Με Android 8.0 κανένα πρόβλημα.a40adcae1110b85415b27b8707a3c960.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Οχι ρε γμτ τον κλασικο φακελο με τη μουσικη μου παιζω, μεσα απο την εφαρμογη λειτουργουν τα παντα, απο το status bar τα πατας κ δεν κανουν τιποτα.

Με 8.1 ειμαι, στο Ν8 πρεπει να ειχα 8.0 τωρα που το λες.

 

Επισης μια αλλη απορια, στο Ν8 η Bixby ξεκλειδωνε την οθονη λεγοντας της το φωνητικο password που εχεις θεσει. Εδω δεν βρισκω την αναλογη επιλογη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα, έπειτα από note 4 επιστρέφω ξανά σε σειρά note & πιο συγκεκριμένα στο note 9 με τιμή 677€ (λόγω τιμολογίου). θεωρώ ότι είναι μια τίμια τιμή για το τέρας. Έχω έναν φόβο καθώς πρώτη φορά σε curved κινητό & ψάχνω για μια tpu θήκη που να παρέχει μία ικανοποιητική προστασία. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα, έπειτα από note 4 επιστρέφω ξανά σε σειρά note & πιο συγκεκριμένα στο note 9 με τιμή 677€ (λόγω τιμολογίου). θεωρώ ότι είναι μια τίμια τιμή για το τέρας. Έχω έναν φόβο καθώς πρώτη φορά σε curved κινητό & ψάχνω για μια tpu θήκη που να παρέχει μία ικανοποιητική προστασία. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ποιο κατάστημα το πήρες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα το πήρες;;;;
https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/samsung-galaxy-note-9-dual-sim-512gb-8gb-ram-black.html

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω έναν φόβο καθώς πρώτη φορά σε curved κινητό & ψάχνω για μια tpu θήκη που να παρέχει μία ικανοποιητική προστασία. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Πολύ καλές ποιοτικά και με υψηλά επίπεδα προστασίας είναι οι θήκες της Spigen και της UAG. Από εκεί και πέρα έχει να κάνει και με το γούστο του καθενός.

 

Για αυτά τα θέματα όμως ρίξε μια ματιά καλύτερα στο σχετικό thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για τη κάμερα

Γενικά είστε ευχαριστημένοι από τις φωτογραφίες στο 9αρι;

Εχετε δει βελτίωση στην λήψη φωτογραφιών?

Υπάρχει καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση για φωτο κόντρα στο φωτισμο;

Φωτός που βγάζω και ο ήλιος βρίσκεται απέναντι ή έχει πολύ ουρανό, το αντικειμνενο βγαίνει σκοτεινό και η φωτο είναι με πατημένα χρώματα λές και είναι ζωγραφιά με νερομπογιες.

Και ειδικά σε πρόσωπα, τα πατημένα χρώματα είναι πολύ έντονα σε μεγέθυνση.

 

Καμία συμβουλή?

Τνχ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για τη κάμερα

Γενικά είστε ευχαριστημένοι από τις φωτογραφίες στο 9αρι;

Εχετε δει βελτίωση στην λήψη φωτογραφιών?

Υπάρχει καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση για φωτο κόντρα στο φωτισμο;

Φωτός που βγάζω και ο ήλιος βρίσκεται απέναντι ή έχει πολύ ουρανό, το αντικειμνενο βγαίνει σκοτεινό και η φωτο είναι με πατημένα χρώματα λές και είναι ζωγραφιά με νερομπογιες.

Και ειδικά σε πρόσωπα, τα πατημένα χρώματα είναι πολύ έντονα σε μεγέθυνση.

 

Καμία συμβουλή?

Τνχ

 

Γενικά στο αυτόματο τις βγάζει λίγο πιο φωτεινές απ ότι τις θέλω, αλλά όχι κάτι τρελό η άσχημο. Συνήθως βγάζω στο pro mode για να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Σε γενικές γραμμές πάντως έχει πολύ καλή κάμερα!

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στο αυτόματο τις βγάζει λίγο πιο φωτεινές απ ότι τις θέλω, αλλά όχι κάτι τρελό η άσχημο. Συνήθως βγάζω στο pro mode για να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Σε γενικές γραμμές πάντως έχει πολύ καλή κάμερα!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κάποιο σχόλιο/συμβουλη για φωτο με οπίσθιο φωτισμό?

 

Έχεις διαπιστώσει εσύ ή κάποιος άλλος αυτό που παρατήρησα ότι τα πρόσωπα σε λήψεις με οπίσθιο φωτισμό βγαίνουν σκούρα και οτι γενικά τα χρώματα βγαίνουν σαν πατημένα υδροχρωματα?

 

Επίσης έχει διαπιστώσει κανείς βελτίωση με την αναβάθμιση?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κάποιο σχόλιο/συμβουλη για φωτο με οπίσθιο φωτισμό?

 

Έχεις διαπιστώσει εσύ ή κάποιος άλλος αυτό που παρατήρησα ότι τα πρόσωπα σε λήψεις με οπίσθιο φωτισμό βγαίνουν σκούρα και οτι γενικά τα χρώματα βγαίνουν σαν πατημένα υδροχρωματα?

 

Επίσης έχει διαπιστώσει κανείς βελτίωση με την αναβάθμιση?

 

ΤΝΧ

Αν καταλαβαίνω καλά τι λες δοκίμασε αυτό. Επέλεξε που θα κάνει focus το κινητό με το δάχτυλο σου πάνω στην οθόνη. Αν το θέμα σου (ένας άνθρωπος πχ) έχει πίσω του ήλιο και σου τον βγάζει πολύ σκούρο πάτησε με το δάχτυλο σου πάνω του και θα κάνει focus και φωτομέτρηση σε αυτόν και θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Αυτό πάντως δεν είναι πρόβλημα του κινητού, σε κόντρα φως και με κανονική φωτογραφική μηχανή το ίδιο θέμα θα είχες αν απο μόνη της η μηχανή έκανε focus στα φωτεινά σημεία της εικόνας, τα υπόλοιπα σημεία που θα ήταν στην σκιά θα έβγαιναν πολύ σκοτεινά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για τη κάμερα

Γενικά είστε ευχαριστημένοι από τις φωτογραφίες στο 9αρι;

Εχετε δει βελτίωση στην λήψη φωτογραφιών?

Υπάρχει καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση για φωτο κόντρα στο φωτισμο;

Φωτός που βγάζω και ο ήλιος βρίσκεται απέναντι ή έχει πολύ ουρανό, το αντικειμνενο βγαίνει σκοτεινό και η φωτο είναι με πατημένα χρώματα λές και είναι ζωγραφιά με νερομπογιες.

Και ειδικά σε πρόσωπα, τα πατημένα χρώματα είναι πολύ έντονα σε μεγέθυνση.

 

Καμία συμβουλή?

Τνχ

 

Τσέκαρε αν έχεις ενεργοποιημένο το hdr.

Κάνε και tap στο σημείο που σε ενδιαφέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον έκανες λάθος στο λινκ και έδωσες αυτό του 512gb.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 ευρώ μου ζήτησε ο Ξηρογιαννόπουλος για ασφάλεια ενός έτους. Πλέον καλυπτει το 70% της ζημιάς κι όχι όλο όπως παλιά. Πώς το βλέπετε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα στο Θεό πια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

25 ευρώ είχα πληρώσει τον περασμένο Γενάρη (2018) για το s8 plus μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όλα στο Θεό πια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

25 ευρώ είχα πληρώσει τον περασμένο Γενάρη (2018) για το s8 plus μου.

Ναι αλλά ποία η αξία του s8+ τον Ιανουάριο του 18?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πολύ πιο φτηνό, όμως αν θυμάμαι καλά, έχει αναφερθεί από άλλο μέλος, ότι έγινε κατάχρηση σε θέματα θραύσης των συσκευών από πολύ κόσμο, έτσι η εταιρεία άλλαξε τιμολόγηση, τακτική-πολιτική με αποτέλεσμα να αποζημιώνει το 70% όπως αναφέρεται παραπάνω σε συνδυασμό με μεγάλη αύξηση του ποσού της ασφάλισης. Μέχρι πέρυσι ανεξαρτήτου τιμής της συσκευής το ποσό ασφάλισης δεν ξεπερνούσε τα 20 ευρώ. Αργότερα, έπαιζε ρόλο αν είναι όλο γυαλί το κινητό, αργότερα και η τιμή κ.ο.κ.

Αυτό ήταν το νόημα που ήθελα να περάσω... ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πολύ πιο φτηνό, όμως αν θυμάμαι καλά, έχει αναφερθεί από άλλο μέλος, ότι έγινε κατάχρηση σε θέματα θραύσης των συσκευών από πολύ κόσμο, έτσι η εταιρεία άλλαξε τιμολόγηση, τακτική-πολιτική με αποτέλεσμα να αποζημιώνει το 70% όπως αναφέρεται παραπάνω σε συνδυασμό με μεγάλη αύξηση του ποσού της ασφάλισης. Μέχρι πέρυσι ανεξαρτήτου τιμής της συσκευής το ποσό ασφάλισης δεν ξεπερνούσε τα 20 ευρώ. Αργότερα, έπαιζε ρόλο αν είναι όλο γυαλί το κινητό, αργότερα και η τιμή κ.ο.κ.

Αυτό ήταν το νόημα που ήθελα να περάσω... ;)

 

Ε, αφου κανατε διασημο τον Ξηρογιαννακη, λες και τα ασφαλισζει ο ιδιος προσωπικα.... :lol:

Σοβαρα τωρα, περσι ηταν το τυρακι, για να γνωριστειτε, φετος χρεωνουν οπως θα επρεπε να χρεωνουν. Και αφου παει ο καθενας επιτηδες και σπαειψτην οθονη του, τι περιμενεις να γινει;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κάποιο σχόλιο/συμβουλη για φωτο με οπίσθιο φωτισμό?

 

Έχεις διαπιστώσει εσύ ή κάποιος άλλος αυτό που παρατήρησα ότι τα πρόσωπα σε λήψεις με οπίσθιο φωτισμό βγαίνουν σκούρα και οτι γενικά τα χρώματα βγαίνουν σαν πατημένα υδροχρωματα?

 

Επίσης έχει διαπιστώσει κανείς βελτίωση με την αναβάθμιση?

 

ΤΝΧ

 

Εκτός από το να επιλέγεις το πρόσωπο για να γίνει focus και φωτομετρηση με βάση το συγκεκριμένο σημείο, μπορείς και στο αυτόματο να παίξεις με το φως. Στο κάτω μέρος έχει μια μπάρα με μια λάμπα, την μετακινείς προς το - για πιο σκοτεινή και προς το + για πιο φωτεινή. Αλλιώς στο pro για πιο φωτεινό επιλέγεις f 1.5 για πιο ανοιχτό κλειστρο, και επιλέγεις μεγαλύτερο χρόνο έκθεσης η μεγαλύτερο iso. Με την πρώτη επιλογή μπορεί να σου βγει κουνημενη η φωτογραφία αν το παρακάνεις με την δεύτερη χάνεις ποιότητα. Αυτά γενικά.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

45 ευρώ μου ζήτησε ο Ξηρογιαννόπουλος για ασφάλεια ενός έτους. Πλέον καλυπτει το 70% της ζημιάς κι όχι όλο όπως παλιά. Πώς το βλέπετε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι τόσο είναι με την κατάχρηση που έγινε φέτος. Για μενα αξίζει γιατί με 40 ευρώ έχεις μια εξασφάλιση.. Αν πχ φας οθόνη που κάνει 300 ευρώ θα δώσεις 90 εσύ. Άρα 130 συνολικό κόστος.

Τώρα αν υπάρχει πιο φθηνή ασφάλεια δεν το ξέρω που να καλύπτει το ίδιο ή παραπάνω. Αν είσαι από αυτούς που προσέχουν καλύτερα την πιο φθηνή με μικρότερη κάλυψη. Πχ μια άλλη μπορεί να θελει 100 ευρώ με 100% κάλυψη αλλά για μένα καλύτερα τα λίγα μπροστά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

45 ευρώ μου ζήτησε ο Ξηρογιαννόπουλος για ασφάλεια ενός έτους. Πλέον καλυπτει το 70% της ζημιάς κι όχι όλο όπως παλιά. Πώς το βλέπετε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα ποσό το προσέχεις. Πάντως υπολόγιζε κάνα 100αρι έξτρα αν τελικά σου σπάσει η οθόνη.. οπότε το μισό θα το χεις πληρώσει.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το να επιλέγεις το πρόσωπο για να γίνει focus και φωτομετρηση με βάση το συγκεκριμένο σημείο, μπορείς και στο αυτόματο να παίξεις με το φως. Στο κάτω μέρος έχει μια μπάρα με μια λάμπα, την μετακινείς προς το - για πιο σκοτεινή και προς το + για πιο φωτεινή. Αλλιώς στο pro για πιο φωτεινό επιλέγεις f 1.5 για πιο ανοιχτό κλειστρο, και επιλέγεις μεγαλύτερο χρόνο έκθεσης η μεγαλύτερο iso. Με την πρώτη επιλογή μπορεί να σου βγει κουνημενη η φωτογραφία αν το παρακάνεις με την δεύτερη χάνεις ποιότητα. Αυτά γενικά.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω. Κυρίως το αυτόματο γιατί με το επαγγελματικό δε το έχω με τις ρυθμίσεις. Θέλω να σηκώνω το τηλέφωνο και να βγάζει μια αξιοπρεπή φωτογραφία, ισάξια με άλλα.

 

Απλά αυτό που μου τη σπάει είναι το οτι νε τόσο που έχουν εκθειάσει τη camera του ΝΟΤΕ 9 περίμενα καλύτερα αποτελέσματα ...και πιο εύκολα.

 

Επίσης αυτό με τα πατημένα χρώματα (σε μεγέθυνση) είχα να το δώ από το ΝΟΤΕ3 που και τότε το έκανε μόνο σε φώτο με χαμηλό ή εσωτερικό φωτισμό. Ας πούμε δε γίνεται να βγάζεις φώτο την Ακρόπολη με κόντρα ουρανό (ούτε κάν ήλιο) με ανάλυση 3024 Χ 3024 και όταν πάς να μεγενθύνεις να φαίνεται σαν ζωγραφιά. Δε μιλάω για το πρόσωπο που ήταν μπροστα που το έχει κάνει γκρίζο.

 

Τέλος πάντων θα το ψάξω όπως είπες. Ευχαριστώ και πάλι unfused

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε γμτ τον κλασικο φακελο με τη μουσικη μου παιζω, μεσα απο την εφαρμογη λειτουργουν τα παντα, απο το status bar τα πατας κ δεν κανουν τιποτα.

Με 8.1 ειμαι, στο Ν8 πρεπει να ειχα 8.0 τωρα που το λες.

 

Επισης μια αλλη απορια, στο Ν8 η Bixby ξεκλειδωνε την οθονη λεγοντας της το φωνητικο password που εχεις θεσει. Εδω δεν βρισκω την αναλογη επιλογη.

 

Καλημερα, να κανω ενα μικρο bump σε αυτο? Ιδιαιτερα στο δευτερο σκελος?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος ενός Note 9 από προχθές πρόσεξα σήμερα ότι οι φακοί της φωτογραφικής δεν είναι κεντραρισμένοι 100% μέσα στο πλαίσιο του σκελετού. Η φωτογραφική λειτουργεί άψογα και δεν έχω προσέξει κάποια παραμόρφωση στις φωτογραφίες που βγάζω. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο στη συσκευή του?

Προσπαθώ να ανεβάσω και φωτογραφία για να δείξω τι ακριβός εννοώ αλλά κάτι δεν κάνω καλά μάλλον..

Edited by mits200
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...