Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι κανατε clean install αργοτερα,ειδατε καλοια βελτιωση στην μπαταρια ή στην ενταση των ηχων ειδοποιησεων?Με τρωει να κανω clean install

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω samsung notes χρηση στο παρασκηνιο στην καταναλωση μπαταριας.πως το αλλαζουμε?ουτε στην βελτιοποιηση εφαρμογβν μπορω να κανω κατι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έβαλε την PIE εάν είδε διάφορα στην κάμερα και στην μπαταρία αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έβαλε την PIE εάν είδε διάφορα στην κάμερα και στην μπαταρία αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό!

 

Κάμερα δεν ασχολούμαι με λεπτομέρειες για σου πω αν έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Μπαταρία ναι, υπάρχει μια μικρή βελτίωση.

 

Πρωτη φορα βλεπω samsung notes χρηση στο παρασκηνιο στην καταναλωση μπαταριας.πως το αλλαζουμε?ουτε στην βελτιοποιηση εφαρμογβν μπορω να κανω κατι
Εμένα είναι τελευταίο στη χρήση μπαταρίας κι αυτό προφανώς γιατί έχω ανοιχτό τον συγχρονισμό με cloud.

Pie με καθαρή εγκατάσταση...8185f387864269dd904e1b22a4c1a6ad.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Notes σκαλώνει συνήθως όταν ανοίγεις να κάνεις μια σημείωση και αφήσεις ανοιχτό για μερικά λεπτά μέχρι να την ολοκληρώσεις. Μετά μένει ενεργό και τρώει σαν μπουρι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Notes σκαλώνει συνήθως όταν ανοίγεις να κάνεις μια σημείωση και αφήσεις ανοιχτό για μερικά λεπτά μέχρι να την ολοκληρώσεις. Μετά μένει ενεργό και τρώει σαν μπουρι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα δεν ισχύει αυτό που λες.

Δε κάνω βέβαια 50 σημειώσεις τη μέρα, αλλά 1-2 σημειώσεις θα τις κάνω και δεν έχω δει να τρώει σαν μπουρι τη μπαταρία όπως λες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε βέβαια οποίος θέλει να πάτε κεντρικές ρυθμίσεις, εφαρμογές, S note, Δεδομένα εφαρμογής και να απενεργοποιησετε τα δεδομένα παρασκήνιου
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο ξυπνητήρι μέχρι χθες είχε την επιλογή για εκφώνηση ώρας.Σημερα δεν υπάρχει.Μηπως ξέρεις κάποιος πως ενεργοποιειται;Το πιο πιθανό είναι ότι εξερευνώντας τα διάφορα μενού απο κάπου το απενεργοποιησα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Και αλλη μια ερώτηση.

 

To volume up down, πλεον μου αλλάζει την ενταση του ringtone, δεν έχει το κουμπακι που πατουσες για να βγει η επιλογη εντασης media, system κλπ.

Ενεργοποιείται καπως αυτο?

 

ΕΝΤΙΤ: Άκυρο, το βρηκα. :)

ΠΩΣ γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ γίνεται;;

 

Ρυθμίσεις, Ήχοι, ρυθμίσεις ηχων ένταση για πολυμέσα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ γίνεται;;

 

Πατας το volume up/down και οταν σου βγάλει την ένδειξη του Ringtone το σερνεις προς τα κατω και σου εμφανίζονται οι παλιές επιλογες. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Πως μπορω να απενεργοποιησω τα πλαϊνα flaps που φαινονται παρακατω??? Εμφανιστηκαν σημερα μετα απο restart

..και κανοντας swipe (ειτε απο το αριστερο ειτε απο το δεξι) λειτουργει ως back.

Tο προβλημα ειναι οτι εμφανιζει δυσλειτουργια με το keyboard (τα πληκτρα που ειναι κοντα σε αυτα)...[ATTACH]67179[/ATTACH]

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Πως μπορω να απενεργοποιησω τα πλαϊνα flaps που φαινονται παρακατω??? Εμφανιστηκαν σημερα μετα απο restart

..και κανοντας swipe (ειτε απο το αριστερο ειτε απο το δεξι) λειτουργει ως back.

Tο προβλημα ειναι οτι εμφανιζει δυσλειτουργια με το keyboard (τα πληκτρα που ειναι κοντα σε αυτα)...[ATTACH]67179[/ATTACH]

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Θεωρώ ότι είναι από κάποια 3η εφαρμογή που έχεις βάλει γιατί δεν υπάρχει αυτό το χαρακτηριστικό. :/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!! Θα ψαξω να βρω τι εκανα...ξανα

 

 

Ειχες απολυτο δικαιο! Ηταν μια εφαρμογη που λεγοταν One Hand! Με το που την εκανα uninstall ολα εγιναν οπως πριν!!!

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα στις εφαρμογές της eurobank και winbank, σε revolut παίζει κανονικά. Το έχει λύσει κάνεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ισχύει αυτό που λες.

Δε κάνω βέβαια 50 σημειώσεις τη μέρα, αλλά 1-2 σημειώσεις θα τις κάνω και δεν έχω δει να τρώει σαν μπουρι τη μπαταρία όπως λες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς σε εμένα ισχύει από τη στιγμή που πέρασα την 9 (καθαρή εγκατάσταση). Με συγχρονισμό, χωρίς συγχρονισμό, όχι μόνο ρουφούσε μπαταρία, αλλά ζεσταινόταν και η συσκευή. Απαράδεκτο. Αναγκάστηκα να την παγώσω με το package disabler, αφού είναι γκριζαρισμένη η σχετική επιλογή στην καρτέλα της εφαρμογής, και να χρησιμοποιώ το S Note, που δεν είναι τόσο χρηστικό, αλλά κάνει τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα στις εφαρμογές της eurobank και winbank, σε revolut παίζει κανονικά. Το έχει λύσει κάνεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει αναφερθεί ξανά. Θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή, στις ρυθμίσεις της και να τικαρεις την επιλογή log in με δαχτυλικο.261b16f661766541a90dc68b7651be14.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά. Θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή, στις ρυθμίσεις της και να τικαρεις την επιλογή log in με δαχτυλικο.261b16f661766541a90dc68b7651be14.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κάνεις αναβάθμιση από oreo, τελικά πρέπει να διαγράψεις τα δεδομένα της εφαρμογής (μέσα από τις εφαρμογές) και να ξανασετάρεις την εφαρμογή από την αρχή. Αν προσπαθήσεις χωρίς διαγραφή δεδομένων βγάζει error.

Αυτά έκανα και έπαιξε ... :D:D

 

Ευχαριστώ για την απάντηση any way :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Samsung pass δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές αλλά όχι στο Samsung browser για να κάνω log in σε sites.

 

Δεν κάνει pop up με τίποτα στα site. Μέχρι κ factory έκανα για το λόγο αυτό κ πάλι τα ίδια. Ήταν πολύ χρήσιμο feature για μένα κ με έχει ξενερώσει που δε μπορώ να το κάνω με τίποτα να δουλέψει σε pie.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Samsung pass δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές αλλά όχι στο Samsung browser για να κάνω log in σε sites.

 

Δεν κάνει pop up με τίποτα στα site. Μέχρι κ factory έκανα για το λόγο αυτό κ πάλι τα ίδια. Ήταν πολύ χρήσιμο feature για μένα κ με έχει ξενερώσει που δε μπορώ να το κάνω με τίποτα να δουλέψει σε pie.

Μόλις το δοκίμασα με το facebook και λειτουργεί...:/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση τι πρέπει να κάνω για σταματήσει να μου πετάει διαφημίσεις στον Mozilla και στο Gazzetta αλλά και γενικά. Σε xiaomi είχα το adaway αλλά ήταν root.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση τι πρέπει να κάνω για σταματήσει να μου πετάει διαφημίσεις στον Mozilla και στο Gazzetta αλλά και γενικά. Σε xiaomi είχα το adaway αλλά ήταν root.

Καλημέρα.

Για να μη σε πάω σε πιο σύνθετες λύσεις, για δοκίμασε το παρακάτω και δες αν λειτουργεί:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7760488#post7760488

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Samsung pass δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές αλλά όχι στο Samsung browser για να κάνω log in σε sites.

 

Δεν κάνει pop up με τίποτα στα site. Μέχρι κ factory έκανα για το λόγο αυτό κ πάλι τα ίδια. Ήταν πολύ χρήσιμο feature για μένα κ με έχει ξενερώσει που δε μπορώ να το κάνω με τίποτα να δουλέψει σε pie.

Το Samsung pass και εμένα δουλεύει άριστα και στο Samsung browser σ ολα τα site και σ εφαρμογές.

Κάτι αλλο φταιει.Με dbt CSA7 ειμαι με καθαρή εγκατάστασή!!!

Link to comment
Share on other sites

Από το επόμενο update το alpha wallet θα δέχεται μόνο κάρτες alpha bank.

 

Υπάρχει ασφαλής εφαρμογή που λειτουργεί στο note 9 και να αποθηκεύεις ελληνικές κάρτες και να κάνεις NFC συναλλαγές;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...