Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά. Και εμένα cosmote είχε και γύρισε σε EUR, κανενα θέμα. Μάλλον θα παίρνουμε και πιο νωρίς αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Και εμένα cosmote είχε και γύρισε σε EUR, κανενα θέμα. Μάλλον θα παίρνουμε και πιο νωρίς αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και από θέμα εγγύησης?? Αν χρειαστεί και το πάμε στο servis περνάμε πάλι της cosmote?? Και όσο για το πρώτο σκέλος της ερώτησης μου? Περνάμε με τη σειρά όλες τις Beta ή το κάνουμε κάπως αλλιώς??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψήνομαι να περάσω την Pie, περνάμε την Beta 1 πρώτα και μετά Beta 2, Beta 3 κλπ?? Και κάτι ακόμα, επιδή το τηλέφωνο φοράει ROM της Cosmote, θα έχω κάποιο θέμα? Αργότερα όταν βγεί θα πρέπει να βάλω την official pie της cosmote??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε λίγες μέρες θα την έχεις επίσημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να την βάλω χωρίς call recording.
Ήμουν της ίδιας άποψης, αξίζει ωστόσο η μετάβαση.

Πρόκειται για περιορισμό από μεριάς Android λογισμικού (Google) και όχι Samsung οπότε δυστυχώς ισχύει με όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Και από θέμα εγγύησης?? Αν χρειαστεί και το πάμε στο servis περνάμε πάλι της cosmote?? Και όσο για το πρώτο σκέλος της ερώτησης μου? Περνάμε με τη σειρά όλες τις Beta ή το κάνουμε κάπως αλλιώς??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το σωστα πήγαινε για το ότι την περνάμε όπως περιγράφεις, όχι δεν υπάρχει θέμα με εγγύηση. Αν χρειαστεί service δεν χρειάζεται να περάσεις cosmote.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείς κάποιο πρόβλημα; Εμένα πάει μια χαρά από την πρώτη beta. Εγώ προσωπικά δεν έκανα εκτός από όταν πέρασα την πρώτη beta και εκεί έκανα restore backup που είχα κρατήσει με smartswitch.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα θέμα, το κινητό πετάει από την πρώτη beta απλά μετά από 4 "dirty" φλασαρισματα έκανα τελικά επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει τιποτα. Αστο να πεσει μια φορα στο 2% περιπου και φορτισε το σε λειτουργια πτησης με την βασικη φορτιση θα συνελθει απο κει και περα κανε φορτισεις απο 20% και πανω.Εαν σου καθεται και 40% βαλτο μπριζα.

 

Καλημέρα.

Τελικά επανήλθε. Ευχαριστώ. Ολα καλά.

Πάλι αρχκική ένδειξη πάνω από 1 μέρα.

 

Αν μπορούσες να εξηγήσεις τι ακριβώς είχε συμβεί να ξέρουμε?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Την Καλημέρα μου σε όλους χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία.

Μια ερώτηση σε όσους έχουν την pie όταν έχετε ενεργοποιημένα τα navigation gestures φαίνονται υποχρεωτικά και οι τρεις γραμμές στο κάτω μερος της οθόνης η υπάρχει επιλογή να μην φαίνονται καθόλου.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Την Καλημέρα μου σε όλους χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία.

Μια ερώτηση σε όσους έχουν την pie όταν έχετε ενεργοποιημένα τα navigation gestures φαίνονται υποχρεωτικά και οι τρεις γραμμές στο κάτω μερος της οθόνης η υπάρχει επιλογή να μην φαίνονται καθόλου.

Καλημέρα.

Ρυθμίσεις-εμφάνιση-γραμμή πλοήγησης-υποδείξεις για χειρονομίες ;)

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μηπως δοκιμασε κανεις τωρα με την pie αν ξαναλειτουργουν οι 2 σιμ μαζι με sd καρτα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ρυθμίσεις-εμφάνιση-γραμμή πλοήγησης-υποδείξεις για χειρονομίες ;)

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Επειδή δεν έχω περάσει την pie να υποθέσω ότι εκεί έχει επιλογή να κρύβονται οι γραμμές;

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω περάσει την pie να υποθέσω ότι εκεί έχει επιλογή να κρύβονται οι γραμμές;

Σωστά. Υπάρχει αυτή η επιλογή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο περίεργο που παρατήρησα είναι ότι στο μενού "φροντίδα συσκευής" κάνει πάρα πολύ ώρα έλεγχο και μερικές φορές δεν τον ολοκληρώνει κιόλας. Κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο περίεργο που παρατήρησα είναι ότι στο μενού "φροντίδα συσκευής" κάνει πάρα πολύ ώρα έλεγχο και μερικές φορές δεν τον ολοκληρώνει κιόλας. Κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής που εμφανίζεται απ ότι λένε και στο s9+ στη pie.

Περιμένουμε ένα update να στρώσει.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και στην σειρά s9 το ίδιο κάνει ορισμένες φορές όσον αφορά την διαχείριση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το device maintenance?

Περιμένουμε update για να λυθεί, δεν είναι τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα στρώσει με update αλλά μέχρι χτες με τις beta πως πήγαινε μια χαρά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα. Το πέρασα όλα οκ. Τώρα είμαστε σε official stable rom;τέλος αυτό ήταν;

 

Να κάνω επαναφορά;

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Που είναι ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;;;

Στραβώθηκα εντελώς μάλλον!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;;;

 

Στραβώθηκα εντελώς μάλλον!

Στο πρώτο comment με τον οδηγό τελευταία παράγραφο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

μάθε το imei της συσκευής (φαίνεται στο κουτί) και πάρε αύριο τηλ στη smartec ή την αντιπροσωπεία να μάθεις άμεσα αν καλύπτεται απο εγγύηση

Αφού με έβαλες σε πειρασμό... έκανα και εγώ όπως μου είπες. Διαπίστωσα ότι δεν είχε καμία εγγύηση γιατί ήταν από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα!! Μπήκα τότε σε δίλημμα γερό : Επιστροφή ή να το κρατήσω (όπως και έκανα σε όλα τα κινητά αγορασμένα από Κίνα)?

Τελικά ζήτησα refund και έγινε άμεσα αποδεκτό! Στην συνέχεια το αγόρασα από τα σκρουτζομάγαζα με εγγύηση 2 ετών (εδώ αν θέλετε γελάτε... γιατί δεν χρησιμοποίησα ποτέ μου την εγγύηση 28 χρόνια τώρα) και ασφαλώς προτίμησα το μεγάλο 8/512 σε μπλε! (πάλι στα ίδια χρώματα...και χωρίς ανανέωση)!

Τελική τιμή 715 Ε με τα μεταφορικά! Έγινε ζημιά (55Ε) μεγαλύτερη από το άλλο κινητό και αυτό οφείλετε στην αλλαγή μεγέθους!

Εν αναμονή της συσκευής...έχετε κάποια συσκευή για ασύρματη φόρτιση να μου προτείνετε? Οι θήκες και το temp Έκλεισαν!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να πάρεις και το smartwatch της Samsung να πάρεις τον γνησιο της Samsung duo.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να πάρεις και το smartwatch της Samsung να πάρεις τον γνησιο της Samsung duo.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι έχω 3-4 τέτοια και είμαι οκ με την καθημερινή τους χρήση!

Το κινητό αυτό βγάζει βίντεο 4κ στα 60Hz?

Ξέρετε κάποιο VR headset και ποιό?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν της ίδιας άποψης, αξίζει ωστόσο η μετάβαση.

Πρόκειται για περιορισμό από μεριάς Android λογισμικού (Google) και όχι Samsung οπότε δυστυχώς ισχύει με όλες τις συσκευές.

 

Για ποιό χαρακτηριστικό της pie θεωρείς πως αξίζει η μετάβαση;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού με έβαλες σε πειρασμό... έκανα και εγώ όπως μου είπες. Διαπίστωσα ότι δεν είχε καμία εγγύηση γιατί ήταν από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα!! Μπήκα τότε σε δίλημμα γερό : Επιστροφή ή να το κρατήσω (όπως και έκανα σε όλα τα κινητά αγορασμένα από Κίνα)?

Τελικά ζήτησα refund και έγινε άμεσα αποδεκτό! Στην συνέχεια το αγόρασα από τα σκρουτζομάγαζα με εγγύηση 2 ετών (εδώ αν θέλετε γελάτε... γιατί δεν χρησιμοποίησα ποτέ μου την εγγύηση 28 χρόνια τώρα) και ασφαλώς προτίμησα το μεγάλο 8/512 σε μπλε! (πάλι στα ίδια χρώματα...και χωρίς ανανέωση)!

Τελική τιμή 715 Ε με τα μεταφορικά! Έγινε ζημιά (55Ε) μεγαλύτερη από το άλλο κινητό και αυτό οφείλετε στην αλλαγή μεγέθους!

Εν αναμονή της συσκευής...έχετε κάποια συσκευή για ασύρματη φόρτιση να μου προτείνετε? Οι θήκες και το temp Έκλεισαν!!

 

ωραίος @τιψ2018

αλλά που βρήκες 715 το 512gb;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...