Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα του σήματος έχει βελτιωθεί. Με wind σε φάση να βγαίνω στο μπαλκόνι οπότε χρειάζεται να μιλήσω, Τώρα δε το έχω αυτό το θέμα. Άσε που χειμωνιασε :)
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο μας λες και σε ποιά εταιρεία είσαι? Γιατί όπως τα περιγράφεις μάλλον για wind το βλέπω να έχεις. Γιατί ψήνομαι και εγώ να το πάρω γι'αυτό ρωταω και η διαφορά του σήματος που λες είναι ένα ακόμα στην στον κατάλογο με τα υπέρ

Σε cosmote.

Αξιζει με χιλια η μεταβαση .Δε θα το μετανιωσεις!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως η wind σε σχέση με παλαιότερα έχει βελτιωθεί σε όλα της είτε σε κινητή ((απρόσμενα ευχαριστημένος) είτε σε σταθερή που παίζει ίδιες τιμές σε μετρήσεις με Voda στην περιοχή μου. Σίγουρα και το νοτέλι το 9 θα έχει καλύτερο σήμα .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πέρυσι που είχα το note 4 - exydnos- με wind μπορώ να πω ότι με το note 9 έχω καλύτερο σήμα:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω τέλεια πολύ χαίρομαι τέτοια να ακούω και για το σήμα :D :D Πραγματικά πρέπει να είναι το ποιο ολοκληρομενο κινητό που κυκλοφορεί στην αγορά μέχρι στιγμής...!!! Αντε να πληρωθώ και αρχές Ιανουαρίου να το τσιμπήσω και εγώ. Εγώ με Cosmote είμαι οπότε εντάξει πολύ καλύτερα από Wind θα έλεγα :p :ninja: Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote.

Αξιζει με χιλια η μεταβαση .Δε θα το μετανιωσεις!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά παιδιά με ψήσετε θα το πάρω και το κρίμα στο λαιμό μου.Μηπως να έγραφα γράμμα στον Αγιο Βασίλη προλαβαίνω???:lol::lol:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια απο χθες εχει σταματησει να δουλευει η το σκαναρισμα ιριδας,συνεχεια μου λεει οτι το προσωπο ειναι πολυ κοντα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι η πρώτη pie beta για exynos ξεκίνησε στα γερμανικά.

Για να μη ρωτάτε, θέλει γερμανικό firmware και γερμανική Sim.

Αναμονή για flashαρισματα όταν βγει για Odin.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με ψήσετε θα το πάρω και το κρίμα στο λαιμό μου.Μηπως να έγραφα γράμμα στον Αγιο Βασίλη προλαβαίνω???:lol::lol:
Αν έχεις τέτοιο κονέ, πες του να μου φέρει και μένα ένα για back up αφου μεχρι το Note 10 δεν ξαναλλαζω.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα ! Σας εχει τυχει με ενεργοποιημενη την εξυπνη αναμονη, σε καποιους φωτισμους να μην σβηνει η οθονη σας;
Link to comment
Share on other sites

Θα μας κουφάνει η Sammy.

Από τη στιγμή που πήρα το ΝΟΤΕ 9 γκρινιάζω για τη κατάργηση των thumbnails στη συλλογή.

Προχθές πήρα το ΤΑΒ 4.

Κάι τα 2 τρέχουν Έκδοση Android 8.1.0 & Samsung Experience 9.5

Μαντεψτε: Το ΤΑΒ εχει τα thumbnails ενω στο ΝΟΤΕ 9 τα εβγάλαν.

Τι άλλο θα κάνεις βρε Sammy για να μας ξενερώσεις.

 

Και μιας και το έφερε η συζήτηση...

 

Η σταθεροποιηση βιντεο δεν ειναι πραγματικα χαλια με αυτα τα "κολληματακια / θαμπωματακια" που κανει κατα τη βιντεοσκοπηση?

Εχετε πειρα απο αλλα κινητα με σταθεροποιηση video? Ειναι αντιστοιχα χαλια?*

Διορθωνεται με κανενα τροπο στο ΝΟΤΕ 9?

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως, το video stabilization που έχει η Sammy είναι ίσως το καλύτερο της αγοράς.

Σε συναυλία με κούνημα και δεν κουνιέται ρούπι η εικόνα!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 ωρες SOT με wifi, data, spotify, fcbk, 2 emails, messenger, viber, youtube, bluetooth, garmin...

 

ο,τι και να πω για το κινητο θα ειναι λιγο!!! Respect στο βασιλια!d94586ea13867b469abc490a553f87cb.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε το εξής παράλογο. Ενώ έχω ενεργοποιημένο κανονικά το game launcher, μετά από κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών μου έχει βγάλει όλα τα games στο appdrawer, ενώ τα έχει κανονικά και στο game launcher. Υπάρχει ρύθμιση να εξαφανιστούν τα εικονίδια απ το appdrawer?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Bill_viber,

 

Οκ η σταθεροποίηση άλλα είναι καθαρό το βίντεο? Δεν έχει σκαλωματα και καμώματα?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε το εξής παράλογο. Ενώ έχω ενεργοποιημένο κανονικά το game launcher, μετά από κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών μου έχει βγάλει όλα τα games στο appdrawer, ενώ τα έχει κανονικά και στο game launcher. Υπάρχει ρύθμιση να εξαφανιστούν τα εικονίδια απ το appdrawer?
Εμένα στο 8αρι, όταν πάω να ανοίξω κάποιες τυχαίες εφαρμογές που δουλεύω μου εμφανίζει τη μπάρα του game launcher με τις έξτρα επιλογές. Το πρόβλημα είναι πως το one handed operation + που χρησιμοποιώ για τα gestures δε δουλεύει παράλληλα με το game launcher γιατί νομίζει πως τρέχω παιχνίδι. Δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για να λειτουργεί αλλά δε το θέλω κιόλας όταν παίζω. Φυσικά τις εφαρμογές που το κάνουν αυτό δεν τις έχω προσθέσει κι ούτε εμφανίζονται στο game launcher. Οπότε μάλλον μιλάμε για bugs που εμφανίστηκαν με το τελευταίο update του launcher.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε OTG έχει αρκετό ρεύμα για να δουλέψει εξωτερικό σκληρό ή παίζει μόνο με USB; Παλιότερα θυμάμαι που μόνο οι Snapdragon σήκωναν σκληρό, οι Exynos όχι. Επίσης δοκίμασα και σε φίλου S9+ και δεν τον αναγνώριζε (ενώ σε Mate 10 Pro μια χαρά) οπότε φαντάζομαι και το Note θα έχει την ίδια συμπεριφορά, αλλά το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε OTG έχει αρκετό ρεύμα για να δουλέψει εξωτερικό σκληρό ή παίζει μόνο με USB; Παλιότερα θυμάμαι που μόνο οι Snapdragon σήκωναν σκληρό, οι Exynos όχι. Επίσης δοκίμασα και σε φίλου S9+ και δεν τον αναγνώριζε (ενώ σε Mate 10 Pro μια χαρά) οπότε φαντάζομαι και το Note θα έχει την ίδια συμπεριφορά, αλλά το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει;

 

Ευχαριστώ!

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει διαβάζω ότι ο σκληρός δίσκος χρειάζεται να παίρνει ρεύμα για να δουλέψει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Eχω ένα παλιό δίσκο, toshiba, το καλώδιο έχει τρία , από το οποίο το ένα Προφανώς (?), είναι για την τροφοδοσία του σκληρού δίσκου ( έτσι μου είπε ένας γνωστός μου,, αλήθεια- ψέμα,, δεν ξέρω).

Φυσικά δεν το συνδέω, μην πάθω κάνα πλάκα, καινούργιο κινητό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Fluid Navigation Gestures

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid

 

Βάλτε τα και θα απογειωθεί η εμπειρία χρήσης. Αγοράστε και την pro έκδοση με 1.8€ για να ξεκλειδωθούν κάποια extra.

 

Είναι απίστευτη αίσθηση να κάνεις back με swipe στην edge οθόνη!!

 

Φυσικά λειτουργούν και τα swipes από το κάτω μέρος της οθόνης.

 

Και το κλασσικό adb μέσω PC για να εξαφανιστεί εντελώς η navigation bar.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Fluid Navigation Gestures

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid

 

Βάλτε τα και θα απογειωθεί η εμπειρία χρήσης. Αγοράστε και την pro έκδοση με 1.8€ για να ξεκλειδωθούν κάποια extra.

 

Είναι απίστευτη αίσθηση να κάνεις back με swipe στην edge οθόνη!!

 

Φυσικά λειτουργούν και τα swipes από το κάτω μέρος της οθόνης.

 

Και το κλασσικό adb μέσω PC για να εξαφανιστεί εντελώς η navigation bar.

Είναι καλύτερο από badlock + one hand operation ?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς τη beta pie ή θα πειραματιστώ μόνος;;;

 

Για όποιον θέλει να δοκιμάσει, οδηγίες εδω:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/galaxy-note-9-android-9-pie-beta-t3870521

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Καμία ευθύνη δε φέρω αν το κινητό σας brickάρει. Θα ήταν προτιμότερο οι πιο έμπειροι χρήστες να ασχοληθούν.

 

Τη περνάω τώρα και ενημερώνω.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς τη beta pie ή θα πειραματιστώ μόνος;;;

 

Για όποιον θέλει να δοκιμάσει, οδηγίες εδω:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/galaxy-note-9-android-9-pie-beta-t3870521

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Καμία ευθύνη δε φέρω αν το κινητό σας brickάρει. Θα ήταν προτιμότερο οι πιο έμπειροι χρήστες να ασχοληθούν.

 

Τη περνάω τώρα και ενημερώνω.

Μην με πριζωνεις και εχω δυο χρονια να ασχοληθω με αυτα και θα πρεπει να τα ξαναθυμηθω ολα απο την αρχη :D :D :D

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...