Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα κανένα FC.

 

Μην ξεχάσετε να αναβαθμίσετε και τις εφαρμογές της Samsung(αριθμομηχανή κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις:

Κανενα Force close, ο,τι δοκιμασα παιζει αψογα. Ηδη ενεργοποιησα full screen gestures, aod (με ενεργο tap κι εμφανιση για 30 δευτερα - πολυ ωραια επιλογη) και συνδυασμο lift to wake up με ξεκλειδωμα προσωπου. Ο παραπανω συνδυασμος παιζει αψογα (νομιζω μαλιστα οτι το ξεκλειδωμα με προσωπο εγινε καλυτερο απο ποτε - εξακολουθει ομως να ειναι πιο αργο απο oneplus 6t κλπ).

Πολυ ομορφο το νεο ui (clean γραμμες, οι τυποι που το σχεδιασαν κατεχουν το αθλημα "usability of an operating system") κι εχουν γουστο οι επιλογες τους. Θα ηθελα να μπορω να μικρυνω τα εικονιδια των εφαρμογων οταν ανοιγεται ενας φακελος.

Για την ωρα, το μονο που εχω βρει να μην παιζει ειναι το samsung pass, αλλα θα το ψαξω λιγο το θεμα...

ΥΓ Μια χαρα παιζει τελικα το samsung pass, ηταν excluded στο package disabler pro...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Samsung browser έβαλαν την επιλογή να μην είναι μαύρη η πλοήγηση αν έχεις μαύρο θέμα!!! :D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάνε register όσες φορές απαιτηθεί μέσα στο σπίτι σου και δεν ξεκλειδώνει αυτόματα.

Μία μικρή αλλαγή σε γεωγραφικό μήκος και πλάτος τη βλέπει σαν "νέο σημείο". 2-3 εγγραφές αν κάνεις όταν σου βγαζει πάλι το μοτίβο, θα είσαι οκ

Δε γίνεται τίποτα.Το έκανα πολλές φορές,μέχρι και στα μπαλκόνια βγήκα,αλλά και πάλι μόλις το ανοίγω μου βγάζει το μοτίβο.:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις:

Κανενα Force close, ο,τι δοκιμασα παιζει αψογα. Ηδη ενεργοποιησα full screen gestures, aod (με ενεργο tap κι εμφανιση για 30 δευτερα - πολυ ωραια επιλογη) και συνδυασμο lift to wake up με ξεκλειδωμα προσωπου. Ο παραπανω συνδυασμος παιζει αψογα (νομιζω μαλιστα οτι το ξεκλειδωμα με προσωπο εγινε καλυτερο απο ποτε).

Πολυ ομορφο το νεο ui (clean γραμμες, οι τυποι που το σχεδιασαν κατεχουν το αθλημα "usability of an operating system") κι εχουν γουστο οι επιλογες τους. Θα ηθελα να μπορω να μικρυνω τα εικονιδια των εφαρμογων οταν ανοιγεται ενας φακελος.

Για την ωρα, το μονο που εχω βρει να μην παιζει ειναι το samsung pass, αλλα θα το ψαξω λιγο το θεμα...

ΥΓ Μια χαρα παιζει τελικα το samsung pass, ηταν excluded στο package disabler pro...

Μόλις διάβασα για το Samsung pass στην αρχή έκανα πίσω. Τελικά αφού δουλεύει θέλω και εγώ! Η συσκευή είναι αγορασμένη από cosmote. Για βοηθήστε ρε παίδες από που και πιο firmware να κατεβάσω. Θέλω να κάνω αυτό που το περνάτε μέσω sd card χωρίς επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα για το Samsung pass στην αρχή έκανα πίσω. Τελικά αφού δουλεύει θέλω και εγώ! Η συσκευή είναι αγορασμένη από cosmote. Για βοηθήστε ρε παίδες από που και πιο firmware να κατεβάσω. Θέλω να κάνω αυτό που το περνάτε μέσω sd card χωρίς επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο λινκ που εδωσε ο Ηλιας πισω:

 

* Download update.zip from here : https://mega.nz/#!gXISGIiS!eClFr00EJbIM8tPi9npSvGGh_QC4r2JQJn3nwQfmTc8

* If you have sd card place update.zip in it boot to recovery by holding power up + power +bixby button.

* Go to apply update from SD card.

* just choose install update,

Ειναι πανευκολο και δε βλεπω κανενα λογο να κανω wipe date, ολα φαινεται να παιζουν σωστα...

 

Υποψη, δεν θα εχεις COS csc μετα, γιατι ενω ειναι multi csc, δεν υποστηριζει κατα 99,9% COS. Αυτο δε λεει τιποτα, με EUR εισαι καλυτερα, αλλα δεν ξερω αν παιζουν κανονικα wifi calling κλπ μεσω cote. Αυτο θα στο πει καποιος κατοχος cosmote, που εχει ηδη φλασαρει τη ρομ (ο Ηλιας ισως)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε γίνεται τίποτα.Το έκανα πολλές φορές,μέχρι και στα μπαλκόνια βγήκα,αλλά και πάλι μόλις το ανοίγω μου βγάζει το μοτίβο.:(

 

Βαλε ενα ξεκλειδωμα προσωπου (ή και ίριδα) να καθαρισεις :lol:

Πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει στην περιπτωση σου (εχεις ενεργη τοποθεσια υψηλης ακριβειας υποθετω, μονιμα)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εδωσε ο Ηλιας πισω:

 

* Download update.zip from here : https://mega.nz/#!gXISGIiS!eClFr00EJbIM8tPi9npSvGGh_QC4r2JQJn3nwQfmTc8

* If you have sd card place update.zip in it boot to recovery by holding power up + power +bixby button.

* Go to apply update from SD card.

* just choose install update,

Ειναι πανευκολο και δε βλεπω κανενα λογο να κανω wipe date, ολα φαινεται να παιζουν σωστα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαλε ενα ξεκλειδωμα προσωπου (ή και ίριδα) να καθαρισεις :lol:

Πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει στην περιπτωση σου (εχεις ενεργη τοποθεσια υψηλης ακριβειας υποθετω, μονιμα)...

Ευχαριστώ πολύ φίλε, όταν θα βγει η τελική έκδοση θα πρέπει να την περάσουμε έτσι πάλι πριν μπορέσουμε να ξαναπάρουμε OTA updates; Μετά θα συνεχίσω να περνώ τα update από cosmote κανονικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,ενώ έχω wireless fast charger της Samsung, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα ούτε ανοίγει το μενού της ασύρματης φόρτισης στις ρυθμίσεις της μπαταρίας,έχετε καμμία ιδέα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, όταν θα βγει η τελική έκδοση θα πρέπει να την περάσουμε έτσι πάλι πριν μπορέσουμε να ξαναπάρουμε OTA updates; Μετά θα συνεχίσω να περνώ τα update από cosmote κανονικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου απαντησα με edit στο μηνυμα μολις, γιατι φανταστηκα οτι αυτο θα σε ενδιαφερει. Αντιγραφω λοιπον:

Υποψη, δεν θα εχεις COS csc μετα, γιατι ενω ειναι multi csc, δεν υποστηριζει κατα 99,9% COS. Αυτο δε λεει τιποτα, με EUR εισαι καλυτερα, αλλα δεν ξερω αν παιζουν κανονικα wifi calling κλπ μεσω cote. Αυτο θα στο πει καποιος κατοχος cosmote, που εχει ηδη φλασαρει τη ρομ (ο Ηλιας ισως)?

Ολες τις beta θα τις περναμε με τον ιδιο τροπο, οταν ερθει η τελικη θα τη βαλουμε ΟΤΑ και θα παιρνει κανονικα τα updates... Δες το θεμα ομως την COS...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,ενώ έχω wireless fast charger της Samsung, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα ούτε ανοίγει το μενού της ασύρματης φόρτισης στις ρυθμίσεις της μπαταρίας,έχετε καμμία ιδέα?

 

φορτιζεις με μαμα καλωδιο και πριζακι (δηλαδη εργοστασιακα)? Μονο σε αυτη την περιπτωση θα ενεργοποιηθει η σχετικη επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,ενώ έχω wireless fast charger της Samsung, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα ούτε ανοίγει το μενού της ασύρματης φόρτισης στις ρυθμίσεις της μπαταρίας,έχετε καμμία ιδέα?
Ο φορτιστής που δίνεις ρεύμα στον wireless charger είναι της samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου απαντησα με edit στο μηνυμα μολις, γιατι φανταστηκα οτι αυτο θα σε ενδιαφερει. Αντιγραφω λοιπον:

Υποψη, δεν θα εχεις COS csc μετα, γιατι ενω ειναι multi csc, δεν υποστηριζει κατα 99,9% COS. Αυτο δε λεει τιποτα, με EUR εισαι καλυτερα, αλλα δεν ξερω αν παιζουν κανονικα wifi calling κλπ μεσω cote. Αυτο θα στο πει καποιος κατοχος cosmote, που εχει ηδη φλασαρει τη ρομ (ο Ηλιας ισως)?

Ολες τις beta θα τις περναμε με τον ιδιο τροπο, οταν ερθει η τελικη θα τη βαλουμε ΟΤΑ και θα παιρνει κανονικα τα updates... Δες το θεμα ομως την COS...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φορτιζεις με μαμα καλωδιο και πριζακι (δηλαδη εργοστασιακα)? Μονο σε αυτη την περιπτωση θα ενεργοποιηθει η σχετικη επιλογη...

Ωραίος φίλε Βαγγέλη, ναι με ενδιαφέρει το wifi call και το volte, αν μπορεί να επιβεβαιώσει ο φίλος Ηλίας, αν και νομίζω ότι έχει γράψει σε κάποιο μνμ του ήδη ότι δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που δίνεις ρεύμα στον wireless charger είναι της samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίος φίλε Βαγγέλη, ναι με ενδιαφέρει το wifi call και το volte, αν μπορεί να επιβεβαιώσει ο φίλος Ηλίας, αν και νομίζω ότι έχει γράψει σε κάποιο μνμ του ήδη ότι δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αν εχει επιβεβαιωσει εφυγες καρφι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εχει επιβεβαιωσει εφυγες καρφι :lol:
Κατεβαίνει ήδη!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το wifi call και το volte δουλεύει άψογα με την beta pie το επιβεβαιώνω και εγω
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το wifi call και το volte δουλεύει άψογα με την beta pie το επιβεβαιώνω και εγω
Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το μπριζακι της Samsung αλλά πάλι δεν είναι η γρήγορη ασύρματη φόρτιση,ούτε υπάρχει το μενου,Μήπως επειδή φοράω την beta pie?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το μπριζακι της Samsung αλλά πάλι δεν είναι η γρήγορη ασύρματη φόρτιση,ούτε υπάρχει το μενου,Μήπως επειδή φοράω την beta pie?

 

Τσεκαρε οτι εχεις κουμπωσει σωστα το καλωδιο στον charger και στο πριζακι της samsung, ιδανικα δοκιμασε κι αλλο καλωδιο αυθεντικο αν εχεις... Αν παλι δεν παιζει, τοτε ισως μολις ανακαλυψες ενα bug της pie. Θα το τσεκαρω κι εγω σπιτι το βραδακι...

ΥΓ Επισης υποθετω δεν εχεις καποιο skin cover ή καποια πολυ χοντρη θηκη....? Προσωπικα εξεπλαγην οταν προ ημερων, ενα απλο carbon skin, "εκοβε" τη γρηγορη ασυρματη φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το μπριζακι της Samsung αλλά πάλι δεν είναι η γρήγορη ασύρματη φόρτιση,ούτε υπάρχει το μενου,Μήπως επειδή φοράω την beta pie?

Ρυθμίσεις-Σύνθετες Λειτουργίες-Αξεσουάρ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Σύνθετες Λειτουργίες-Αξεσουάρ.

 

Ναι ειναι και στο "Μπαταρια- Συνθετες ρυθμισεις" αυτο το μενου, αλλα στην περιπτωση του φιλου δεν ενεργοποιειται πιθανως για καποιο απο τους παραπανω λογους που ανεφερα (καλωδιο - συναρμογη τους κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει το μενού αξεσουαρ,χρησιμοποιώ γνήσιο ασύρματο ταχυφοτρτιστη Samsung,γνήσιο μπριζακι note 9 και καλώδιο micro USB από s7 edge Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει το μενού αξεσουαρ

Δηλαδή σου φορτίζει κανονικά ασύρματα αλλά δε σου βγάζει την επιλογή για γρήγορη φόρτιση; Πριν στην oreo σου δούλευε κανονικά η γρήγορη ασύρματη φόρτιση;

Έχεις περάσει την beta πάνω απο oreo?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτίζει ασύρματα αλλά αργά,δεν εμφανίζει μενού γρήγορη ασύρματη φόρτιση,πέρασα την pie μετά από hard reset μέσω sd,με την oreo δεν το είχα δοκιμασει
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτίζει ασύρματα αλλά αργά,δεν εμφανίζει μενού γρήγορη ασύρματη φόρτιση,πέρασα την pie μετά από hard reset μέσω sd,με την oreo δεν το είχα δοκιμασει
Όποιος μπορεί ας το δοκιμάσει παίδες, μιας και φορτίζω και με ασύρματη με ενδιαφέρει. Δεν την έχω περάσει ακόμα εγώ για να δοκίμαζα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας το δοκιμάσει παίδες, μιας και φορτίζω και με ασύρματη με ενδιαφέρει. Δεν την έχω περάσει ακόμα εγώ για να δοκίμαζα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λειτουργεί κανονικά στο δικό μου η γρήγορη ενσύρματη φόρτιση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά στο δικό μου η γρήγορη ενσύρματη φόρτιση.

 

Δεν μίλα με για Ενσύρματη αλλά για την ασυρματη

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλα με για Ενσύρματη αλλά για την ασυρματη

 

Τυπογραφικό λάθος. Η ασύρματη εννοούσα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...