Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηλια, θα κασαρει τα παντα σε λιγες μερες κι η εμπειρια χρησης θα είναι η ιδια (και στα σημεια καλυτερη) με το σ9+

Η μπαταρια κι η γραφιδα είναι οι μονοι λογοι αλλαγης, συν η πιο πληθωρικη εμφανιση - συγκριτικα με ένα σ9+, αυτό είναι δεδομενο (συν τα 64γιγα της εσωτερικης, που αν χρησιμοποιείς δευτερη καρτα μονιμα είναι σουπερ χρήσιμα, ελεω απουσιας micro sd σε αυτή την περιπτωση) ;)

Βαγγέλη αυτό περιμένω κι εγώ να δω...Προς το παρόν του το έστησα πάλι απο την αρχή, του ξήλωσα πολλά άχρηστα και περιμένω 3-4 μέρες να δω.

Η αλήθεια είναι ότι προσωπικά τον αποθηκευτικό χώρο δε το κοιτάω, δε με ενδιαφέρει τόσο. Τα πάντα τα έχω στο σύννεφο. Δε ξέρω τί μπορεί να γεμίσει 128GB!!!:confused:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτό περιμένω κι εγώ να δω...Προς το παρόν του το έστησα πάλι απο την αρχή, του ξήλωσα πολλά άχρηστα και περιμένω 3-4 μέρες να δω.

Η αλήθεια είναι ότι προσωπικά τον αποθηκευτικό χώρο δε το κοιτάω, δε με ενδιαφέρει τόσο. Τα πάντα τα έχω στο σύννεφο. Δε ξέρω τί μπορεί να γεμίσει 128GB!!!:confused:

 

Στον browser χρησιμοποίησε την beta έκδοση .Τέτοια lag δεν έχω.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά όσο αστείο κι αν ακουστεί έχω lag στο άνοιγμα των επαφών. Ειδικά όταν είμαι συνδεδεμένος στο internet δεν ξέρω τι συγχρονισμούς προσπαθεί να κάνει αλλά καμμία φορά καθυστερεί να μου ανοίξει 5-10 δευτερόλεπτα μια επαφή...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, που προήλθα από το S9+ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Μπαταρία μεγάλη διάφορα και τα gimmicks της πένας ανεβάζουν τη συσκευή σε άλλο επίπεδο, μακρυά από τον ανταγωνισμό.

Επίσης το θεωρώ πανέμορφο. Ούτε αηδιες notch μπανιέρες, ούτε ασύμμετρα πηγούνια, ούτε μοιάζει με κακή Κινέζικη αντιγραφή συσκευής από την Καλιφόρνια. ;) Αν έχεις, δε, το μαύρο όταν η οθόνη είναι κλειστή μοιάζει όλη η πρόσοψη με οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πια ανάλυση οθόνης είσαι; Εγώ γύρισα σε fhd+ από την υψηλή που το είχα είμαι περισσότερο ευχαριστημένος από αυτή την επιλογή με καλύτερη μπαταρία Άλλωστε η διαφορά στην ανάλυση της οθόνης είναι πολύ μικρή.

Μην ξεχνάτε ότι είμαστε στις 6,4 ίντσες οπότε με τις διάφορες διαρροές που υπάρχουν μέχρι στιγμής άμα εξαφανιστεί το πάνω Πλαίσιο Δεν χρειάζεται να μεγαλώσει και πολύ οθόνη αυτό που θα ήθελα εγώ από το καινούργιο Note θα ήτανε να ήταν τελείως επίπεδη η οθόνη .Όσο για την μπαταρία θεωρώ ότι με το καινούργιο chip στα 8nm με την ίδια μπαταρία θα είναι αρκετό για να έχει καλύτερη αυτονομία.

Fhd+ & εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, που προήλθα από το S9+ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Μπαταρία μεγάλη διάφορα και τα gimmicks της πένας ανεβάζουν τη συσκευή σε άλλο επίπεδο, μακρυά από τον ανταγωνισμό.

Επίσης το θεωρώ πανέμορφο. Ούτε αηδιες notch μπανιέρες, ούτε ασύμμετρα πηγούνια, ούτε μοιάζει με κακή Κινέζικη αντιγραφή συσκευής από την Καλιφόρνια. ;) Αν έχεις, δε, το μαύρο όταν η οθόνη είναι κλειστή μοιάζει όλη η πρόσοψη με οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ 100% Κώστα. Και εγώ μετά το s9+ που ήρθα πολύ καλύτερη μπαταρία, αποθηκευτικος χώρος όσος πρέπει να ξεκινάνε η ναυαρχίδες, μεγαλύτερη οθόνη και πενάκι μαγικό. Επίσης αυτό που γράφεις για την εμφάνιση και ειδικά για το total black όταν είναι σβηστή η οθόνη είναι ότι ομορφότερο εκεί έξω, για μένα η εμφάνιση είναι το Α και το Ω σε μια συσκευή.

Για τον Ηλία που λέει για ψιλό καθυστέρηση με τον Samsung browser συμφωνώ και σε μένα το κάνει αλλά είναι και το μόνο σκάλωμα που βλέπω και σίγουρα φταίει η εφαρμογή μιας και με Chrome δεν έχω κανένα θέμα. Lag πουθενά αλλού ούτε για δείγμα. Το τηλέφωνο είναι άριστο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο όταν μιλάω στο τηλέφωνο με wifi call μου ρίχνει την γραμμή. Το έχει κάνει & σε άλλο αυτό? Κλήση με viber κάνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο όταν μιλάω στο τηλέφωνο με wifi call μου ρίχνει την γραμμή. Το έχει κάνει & σε άλλο αυτό? Κλήση με viber κάνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον δίκτυο... Το είχα σε άλλη συσκευή και χωρίς να κάνω τίποτα έφτιαξε...

Θα δίκτυα μας... μας δουλεύουν κανονικά.

Εν τω μεταξύ το είχα και με wifi all και με volte και με κλασική κλήση (cosmote)

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο όταν μιλάω στο τηλέφωνο με wifi call μου ρίχνει την γραμμή. Το έχει κάνει & σε άλλο αυτό? Κλήση με viber κάνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το παθαίνω πάνω από 10-15 φορές την ημέρα από day 1 αγορά της συσκευής. Είμαι στο πράσινο δίκτυο αν παίζει ρόλο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, που προήλθα από το S9+ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Μπαταρία μεγάλη διάφορα και τα gimmicks της πένας ανεβάζουν τη συσκευή σε άλλο επίπεδο, μακρυά από τον ανταγωνισμό.

Επίσης το θεωρώ πανέμορφο. Ούτε αηδιες notch μπανιέρες, ούτε ασύμμετρα πηγούνια, ούτε μοιάζει με κακή Κινέζικη αντιγραφή συσκευής από την Καλιφόρνια. ;) Αν έχεις, δε, το μαύρο όταν η οθόνη είναι κλειστή μοιάζει όλη η πρόσοψη με οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα σ αυτό!

Επίσης ερχόμενος από s9+(κυρίως).

Ο πρώτος λόγος που το διάλεξα ήταν η μπαταρία μαζί με την μεγαλύτερη οθόνη και το ποιο τετραγωνισμενο σχέδιο...

Είχα στόχο την 8/512 έκδοση αλλά ξεκίνησα με 6/128 και μετά από λίγο στην 8/512.

Πραγματικά η μοναδική συσκευή που όσο και να ψάχνω ψεγάδι δεν βρίσκω.!

 

Δεν έχω δοκιμάσει φυσικά τις πολύ πρόσφατες ναυαρχίδες άλλων εταιριών αλλά ούτε και θα ήθελα.

Δεν μου λείπει τίποτα και θα μείνω μέχρι το s10 από ότι φαίνεται.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και aduard .Μετα την εγκατασταση καντε enable .Στη συνεχεια πηγαινετε στο μενου του βρειτε Dns ενεργοποιηστε το πηγαινετε custom και βαλτε adguard dns (secure) οχι regular .Με τα ελλ.δικτυα παει σφαιρα δεν ξερω για τα παιδια που ειναι σε δικτυα εξωτερικου.

Λινκ ---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7682429#post7682429

 

46494642_1012871745551637_8759992701098655744_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=599c928e4980a7e8fc7961deecfdf0a4&oe=5C6B8CE5

 

46453150_1012871852218293_9111841374084268032_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=05de86b96579c065093f51936952b8a3&oe=5C71D214

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά. Μόλις ήρθα στη παρέα προερχόμενος από s9 plus... δεν ξέρω αν επραξα καλά βέβαια γιατί δε βλέπω μεγάλες διαφορές...Μ'αρέσει πιο πολύ το σχέδιο του κινητού και ελπίζω να έχει καλύτερη μπαταρία....Επίσης ήθελα παραπάνω χωρητικότητα γιατί το δουλεύω δικαρτο...

 

Επίσης στο Samsung firmware γράφει Csc COS .. Ελληνικό είναι.. αλλά μήπως θα ήταν καλύτερα να ήταν EUR? ΓΙΑ τα updates...

 

 

By the way κάτι διάβασα για παραγγελία dome glass ... είμαι Θεσσαλονίκη και ενδιαφέρομαι....ειδικά άμα το περνάει κανεις άλλος κερνάω καφέ!!!

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνει το 512/8 έχει καλή προσφορά στο you. Στα 999€.

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-samsung-galaxy-note-9-dual-sim-midn-(1)

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνει το 512/8 έχει καλή προσφορά στο you. Στα 999€.

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-samsung-galaxy-note-9-dual-sim-midn-(1)

 

Μόλις το παρέλαβα :p:p:p απο εκει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

962 έχει στο bestprice.gr και πριν 10 μέρες ήταν στα 870 περίπου.

https://www.bestprice.gr/item/2155391870/samsung-galaxy-note-9-512gb-dual.html?qid=3hoLMwPCk_O_ed6d8&seq=2

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις ******** που έκανε ο ανταγωνισμός Βλέπε Huawei Λογικό είναι

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις ******** που έκανε ο ανταγωνισμός Βλέπε Huawei Λογικό είναι

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει ανάγκη καμιά hua φίλε μου

είναι μια κατηγορία μόνο του,όσοι δεν καταλαβαίνουν που απευθύνεται ας πάνε όπου θέλουν

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα μεγαλύτερες συσκευές (τώρα είμαι ακόμα με το S7) είχα θέμα στο κράτημα τον συσκευών γιατί γενικά με το γυαλί γλιστράνε

Με δεδομένο ότι το Note 9 είναι από μόνο του μεγάλο οπότε και με θήκη μεγαλώνει ακόμα πιο πολύ θα ήθελα να μου πείτε αν η συσκευή μπορεί να δουλευτεί άνετα και χωρίς την θήκη, σε καθημερινές συνθήκες χωρίς να έχει το άγχος ότι θα ξεγλιστρήσει μέσα από τα χέρια σου

πχ έχω ένα p10lite της γυναίκας μου και αν και σε μέγεθος είναι οκ στο κράτημα είναι χάλια.

Το κράτημα της συσκευής επομένως πως είναι χωρίς θήκη? πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα μεγαλύτερες συσκευές (τώρα είμαι ακόμα με το S7) είχα θέμα στο κράτημα τον συσκευών γιατί γενικά με το γυαλί γλιστράνε

Με δεδομένο ότι το Note 9 είναι από μόνο του μεγάλο οπότε και με θήκη μεγαλώνει ακόμα πιο πολύ θα ήθελα να μου πείτε αν η συσκευή μπορεί να δουλευτεί άνετα και χωρίς την θήκη, σε καθημερινές συνθήκες χωρίς να έχει το άγχος ότι θα ξεγλιστρήσει μέσα από τα χέρια σου

πχ έχω ένα p10lite της γυναίκας μου και αν και σε μέγεθος είναι οκ στο κράτημα είναι χάλια.

Το κράτημα της συσκευής επομένως πως είναι χωρίς θήκη? πως τα πάει?

 

Xωρις θηκη ευτυχως δε γλιστραει γιατι το περιμετρικο κομματι αλουμινιου (εκει που το πιανεις δηλαδη) ειναι ματ βαμμενο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το συγκρίνεις με s7 δεν υπάρχει επαφή όσον αφορά το μέγεθος... Εγώ που έχω s8 plus και μου φάνηκε πλακάκι! Προσωπικά μιλάω πάντα,αν θυμάμαι όμως καλά κι άλλα παιδιά το έχουν χαρακτηρίσει έτσι...σε συνθήκες καθημερινής χρήσης σίγουρα κουράζει απ'την άλλη όλα είναι θέμα συνήθειας! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μιας που είχαμε κουβέντα εδώ για ομαδική παραγγελία done, μόλις αγόρασα από το παρακάτω κατάστημα με 20% έκπτωση οπότε τρέξτε.... (το έγραψα και στο σχετικό νήμα)

https://plusmobi.net

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εχθές το oneplus gestures και θέλω να κρύψω την navigation bar με το hide nav bar που μου λέει να κατεβάσω. Υπάρχει κίνδυνος να βγω εκτός εγγύησης με Knox κτλ αν κάνω την διαδικασία που λέει?

Και μια ακόμα ερώτηση στη notification bar όταν πατάω επάνω στη sim που θέλω να επιλέξω για τα δεδομένα για να αλλάξω την προεπιλογή με βάζει στο μενού αντί να μπορώ να το κάνω επιτόπου. Μπορώ να το ρυθμίσω κάπως? Στην αρχή το έκανε κανονικά και άλλαξε από μόνο του.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα... σας εχει τυχει να μην ενεργοποιειται η ληψη βιντεο και να φτιαχνει με επαννεκινηση;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εχθές το oneplus gestures και θέλω να κρύψω την navigation bar με το hide nav bar που μου λέει να κατεβάσω. Υπάρχει κίνδυνος να βγω εκτός εγγύησης με Knox κτλ αν κάνω την διαδικασία που λέει?

Και μια ακόμα ερώτηση στη notification bar όταν πατάω επάνω στη sim που θέλω να επιλέξω για τα δεδομένα για να αλλάξω την προεπιλογή με βάζει στο μενού αντί να μπορώ να το κάνω επιτόπου. Μπορώ να το ρυθμίσω κάπως? Στην αρχή το έκανε κανονικά και άλλαξε από μόνο του.

Καμία εγγύηση δεν χάνεις. Δεν γράφει ο Knox.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, μια απορια μιας και μολις παρελαβα και εγω το εργαλειο.

Το πενακι απο κατω νιωθω οτι παιζει λιγο οταν ειναι μες το κινητο και το ακουμπαω με το δαχτυλο. ΠΑλια νομιζω ηταν πιο σταθερο μεσα. Δηλαδη αν το κουνουσες με το δαχτυλο δεν ειχε παιξιματακι. Τωρα καπως δε μαρεσει, το κανει και σε εσας? θεωρω οτι ισως ειναι φυσιολογικο αλλα θαθελα τη γνωμη σας, πως ειναι στα δικα σας. Εννοειται οτι δεν παιζει μονο του, απλα αν το κουνησω αριστερα-δεξια με το δαχτυλο βλεπω παιξιμο ελαφρυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...