Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως το κάνετε αυτό;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Κώστα ήρθες στην παρέα του Note και εσύ; παρένθεση ήταν το s9+?

Καλορίζικο και σε σένα και στον Αχιλλέα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνετε αυτό;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Με την λειτουργία "έξυπνη επιλογή" του spen. Επιλέγεις αυτό που θες και πατάς εξαγωγή κειμένου. Εμένα βέβαια δουλεύει σωστά μόνο στα Αγγλικά, τα Ελληνικά τα εξάγει σε γραμμική Β.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Κώστα ήρθες στην παρέα του Note και εσύ; παρένθεση ήταν το s9+?

Καλορίζικο και σε σένα και στον Αχιλλέα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Ναι, φίλε μου Λάζαρε, ήρθα και εγώ στην παρέα με ένα πανέμορφο, κατάμαυρο Note9.

Ηδη συμμερίζομαι αυτό που έγραψαν κάποια παιδιά ότι θα αράξουν στην συγκεκριμένη συσκευή για καιρό. Στην τελική ζ δεν του λείπει τίποτα και το πενάκι (που τόσο μου είχε λείψει από το Note 4) είναι σε άλλη διάσταση.

Θα είμαι εδώ και θα τα λέμε λοιπόν. :)

 

Ευχαριστώ φίλε unfused! Εχω δει του κόσμου τα βίντεο για τις νέες λειτουργίες του S-Pen αλλά αυτό μου διέφυγε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από το NOTE4 στο ΝΟΤΕ9 γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει αν έχει την δυνατότητα το note 9 να γράφεις χειρόγραφες σημειώσεις απάνω στο ημερολόγιο (όταν αυτό έχει προβολή μήνα) με το spen όπως στο note4 καθώς ήταν μια λειτουργία για εμένα πολύ βολική.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Κρίμα πάντως, γιατί θεωρώ πως ήταν μια χρήσιμη και εξυπηρετική λειτουργία.

Φαντάζομαι ότι ούτε στο note 8 θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

Κάτι πήγε στραβά με την αναβάθμιση (και καλά) της φωτογραφικής μηχανής.

Μετά την ολοκληρωση στα παρακάτω modes:

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ (με iso πάνω από 100)

ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ (συνέχεια)

ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ (συνέχεια)

ΠΑΡΕΛ. ΧΡΟΝΟΥ (κατά τη λειτουργία με flash)

η οθόνη αναβοσβύνει γρήγορα σαν να είμαι σε ενα δωμάτιο που το φώς να ανάβει και να σβήνει με ταχύτητα.

 

το αναβόσβημα περνάει και στις σωμένες φωτογραφίες ή gif, αργές κινήσειςε κτλ

 

Στο αυτόματο είναι ΟΚ (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) όπως και στο βίντεο και στις selfie

 

Εννοείται ότι άφησα να ολοκληρωθωθεί η εγκατάσταση και ότι έκανα και επανεκίνηση μπάς και στρώσει.

 

Αυτό το έκανε στο NOTE 3 και 4 σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Εδώ μιλάμε για φουλ φωτισμό

 

Το έχει κάνει σε κανέναν άλλον? Τι κάνουμε?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

Κάτι πήγε στραβά με την αναβάθμιση (και καλά) της φωτογραφικής μηχανής.

Μετά την ολοκληρωση στα παρακάτω modes:

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ (με iso πάνω από 100)

ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ (συνέχεια)

ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ (συνέχεια)

ΠΑΡΕΛ. ΧΡΟΝΟΥ (κατά τη λειτουργία με flash)

η οθόνη αναβοσβύνει γρήγορα σαν να είμαι σε ενα δωμάτιο που το φώς να ανάβει και να σβήνει με ταχύτητα.

 

το αναβόσβημα περνάει και στις σωμένες φωτογραφίες ή gif, αργές κινήσειςε κτλ

 

Στο αυτόματο είναι ΟΚ (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) όπως και στο βίντεο και στις selfie

 

Εννοείται ότι άφησα να ολοκληρωθωθεί η εγκατάσταση και ότι έκανα και επανεκίνηση μπάς και στρώσει.

 

Αυτό το έκανε στο NOTE 3 και 4 σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Εδώ μιλάμε για φουλ φωτισμό

 

Το έχει κάνει σε κανέναν άλλον? Τι κάνουμε?

 

ΤΝΧ

 

στη λειτουργια slow motion λογικο ειναι να αναβοσβηνει. εισαι σε εσωτερικο χωρο λογικο και αναβοσβηνει το φως που καταγραφει. δεν ειναι τιποτα, ειναι φυσικο. ολα το κανουν. Επισης το super slow motion το κανει πιο εντονα ακριβως γιατι ειναι δυνατο απο το απλο slow motion.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στη λειτουργια slow motion λογικο ειναι να αναβοσβηνει. εισαι σε εσωτερικο χωρο λογικο και αναβοσβηνει το φως που καταγραφει. δεν ειναι τιποτα, ειναι φυσικο. ολα το κανουν. Επισης το super slow motion το κανει πιο εντονα ακριβως γιατι ειναι δυνατο απο το απλο slow motion.

 

Πρώτα απ' ολα ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αλλά δε θυμάμαι να μου το έκανε αυτό πρίν την αναβάθμιση.

Σε reviews στο youtube που έκαναν επίδειξη την αργή κίνηση σε εσωτερικό χώρο δεν είχε αυτό το φαινόμενο. Θα το δοκιμάσω και εξωτερικά και θα αναφέρω.

Και ακόμα και να είναι φυσιολογικό όπως λές στις αργές κινήσεις πόσο φυσιολογικό είναι να το κάνει στην επαγγελματική λήψη? Να μη μπορέις να ανεβάσεις ISO? Δε ξέρω! Δε νομίζω.

 

Με έχει ξενερώσει το θέμα πήγα για βελτίωση και βλέπω χειροτέρευση.

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' ολα ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αλλά δε θυμάμαι να μου το έκανε αυτό πρίν την αναβάθμιση.

Σε reviews στο youtube που έκαναν επίδειξη την αργή κίνηση σε εσωτερικό χώρο δεν είχε αυτό το φαινόμενο. Θα το δοκιμάσω και εξωτερικά και θα αναφέρω.

Και ακόμα και να είναι φυσιολογικό όπως λές στις αργές κινήσεις πόσο φυσιολογικό είναι να το κάνει στην επαγγελματική λήψη? Να μη μπορέις να ανεβάσεις ISO? Δε ξέρω! Δε νομίζω.

 

Με έχει ξενερώσει το θέμα πήγα για βελτίωση και βλέπω χειροτέρευση.

 

ΤΝΧ

Στο slow mo/super slow mo το έκανε και στο S9+ αυτό.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' ολα ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αλλά δε θυμάμαι να μου το έκανε αυτό πρίν την αναβάθμιση.

Σε reviews στο youtube που έκαναν επίδειξη την αργή κίνηση σε εσωτερικό χώρο δεν είχε αυτό το φαινόμενο. Θα το δοκιμάσω και εξωτερικά και θα αναφέρω.

Και ακόμα και να είναι φυσιολογικό όπως λές στις αργές κινήσεις πόσο φυσιολογικό είναι να το κάνει στην επαγγελματική λήψη? Να μη μπορέις να ανεβάσεις ISO? Δε ξέρω! Δε νομίζω.

 

Με έχει ξενερώσει το θέμα πήγα για βελτίωση και βλέπω χειροτέρευση.

 

ΤΝΧ

Λοιπον το Super slow motion αναβοσβηνει μονο αν υπαρχει φως από λαμπα στο δωματιο.Αν υπαρχει φυσικο φως δεν θα πρεπει να αναβοσβηνει...Η λογικη είναι ότι πιανει το τρεμουλιασμα της λαμπας που δεν το βλεπει ουτε το ανθρωπινο ματι.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από το NOTE4 στο ΝΟΤΕ9 γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει αν έχει την δυνατότητα το note 9 να γράφεις χειρόγραφες σημειώσεις απάνω στο ημερολόγιο (όταν αυτό έχει προβολή μήνα) με το spen όπως στο note4 καθώς ήταν μια λειτουργία για εμένα πολύ βολική.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Κάτι τέτοιο??1fc2938aa8d6f25286246c46c28efc94.jpged640f6c0f4fc9e48fb32d3a2290056b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην ακούς.... Οι περισσότεροι από εμάς (τους τρελούς) θα μας δεις κατά τον Νοέμβρη - Δεκέμβρη να κάνουμε πέρασμα από το Mate 20 pro....

 

Κωστα σε βλεπω να εισαι απο τους πρωτους που θα κανουν τη μεταβαση στο P20 pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λετε τωρα ; Τελος χρονου πωλειται Note 9 Γιατι ερχεται απο αλλο πλανητη το S10-5G και θα σπειρει τον ολεθρο ...:p:lol::lol::lol: Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το WiFi call μέσω δικτύου κινητής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το έβαλα σε wifi preferred, ευχαριστώ.

Το δοκιμάζω κι επανέρχομαι. 1e47d8bd698322fc168109fa1c9e703e.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σε βλεπω να εισαι απο τους πρωτους που θα κανουν τη μεταβαση στο P20 pro ;)
Βαγγέλη το hype είναι υψηλό. Σε καμία ώρα μάλλον θα αρχίσω να σκέφτομαι τη μετάβαση και εγώ αλλά ελπίζω να συγκρατηθω

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέπτομαι να πάρω το note 9 όμως μπερδεύομαι με την τιμή που έχει το απλό και η τιμή στο Duo είναι περίπου 100€ πιο φτηνό το duo πέστε ρε παιδιά Γιατί τέτοια διαφορά; αν πάρω το duo θα έχω πρόβλημα; πια η διαφορά μεταξύ αυτόν τον δύο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέπτομαι να πάρω το note 9 όμως μπερδεύομαι με την τιμή που έχει το απλό και η τιμή στο Duo είναι περίπου 100€ πιο φτηνό το duo πέστε ρε παιδιά Γιατί τέτοια διαφορά; αν πάρω το duo θα έχω πρόβλημα; πια η διαφορά μεταξύ αυτόν τον δύο;

 

Καμια και φυσικά θα πάρεις το dual sim.... Το οποίο πωλείτε κανονικά και από την ελληνική αντιπροσωπεία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λετε τωρα ; Τελος χρονου πωλειται Note 9 Γιατι ερχεται απο αλλο πλανητη το S10-5G και θα σπειρει τον ολεθρο ...:p:lol::lol::lol:

 

Θα ερθει το s10 το note 10 και αλλα πολλα αλλα με τις τιμες που εχουμε στα data στην ελλαδα ειναι αχρηστες αυτες οι ταχυτητες.εδω με το 4g+ αν θες τα καταναλωνεις σε λιγα δευτερολεπτα.αν δεν υπαρξουν πακετα 150 giga με μια λογικη τιμη ειναι αχρηστο και το 4g και το 5.

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει το s10 το note 10 και αλλα πολλα αλλα με τις τιμες που εχουμε στα data στην ελλαδα ειναι αχρηστες αυτες οι ταχυτητες.εδω με το 4g+ αν θες τα καταναλωνεις σε λιγα δευτερολεπτα.αν δεν υπαρξουν πακετα 150 giga με μια λογικη τιμη ειναι αχρηστο και το 4g και το 5.

 

Καθόλου άχρηστα δεν είναι, αρκεί να θες να ανοίξεις μια σελίδα, έχει μεγάλη διαφορά η μια ταχύτητα από την άλλη. Τώρα αν θες να κάνεις download Center το κινητό ή να λιώνεις σε social που τρώνε οκ. Όμως και για σερφαρισμα μόνο αξίζουν τα 4g+ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το 5g όμως στα δίκτυα θα έρθει μαζί με το s10 η θα δούμε σοβαρή κάλυψη 5g στα τέλη του 19? Γιατί και με το 4g τα ίδια είχαν γίνει.. Τώρα

το ποσό είναι απαραίτητο είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός. Εγώ μόνο όταν κάνω το κινητό hotspot και είμαι παράλληλα YouTube και social media θα ήθελα καλύτερη ταχύτητα αλλά και πάλι δεν είναι τραγικά τα πράγματα. Προτιμώ λοιπόν το πενάκι απ το 5g.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το 5g όμως στα δίκτυα θα έρθει μαζί με το s10 η θα δούμε σοβαρή κάλυψη 5g στα τέλη του 19? Γιατί και με το 4g τα ίδια είχαν γίνει.. Τώρα

το ποσό είναι απαραίτητο είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός. Εγώ μόνο όταν κάνω το κινητό hotspot και είμαι παράλληλα YouTube και social media θα ήθελα καλύτερη ταχύτητα αλλά και πάλι δεν είναι τραγικά τα πράγματα. Προτιμώ λοιπόν το πενάκι απ το 5g.

 

Καλά ναι, δε μιλάω για άγριο, μιλάω γενικά ότι αξίζει. Σίγουρα το 4g σε καλύπτει αλλά πιστεύω ότι όταν θα δουλεύεις 5g μετά δε θα θες ούτε σελίδα να ανοίξεις με 4g..

Κατά τα άλλα το note είναι τόσο πλήρες που το παίρνεις για 2 χρόνια άνετα ότι και να βγει μετά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το 5g όμως στα δίκτυα θα έρθει μαζί με το s10 η θα δούμε σοβαρή κάλυψη 5g στα τέλη του 19? Γιατί και με το 4g τα ίδια είχαν γίνει.. Τώρα

το ποσό είναι απαραίτητο είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός. Εγώ μόνο όταν κάνω το κινητό hotspot και είμαι παράλληλα YouTube και social media θα ήθελα καλύτερη ταχύτητα αλλά και πάλι δεν είναι τραγικά τα πράγματα. Προτιμώ λοιπόν το πενάκι απ το 5g.

Χωρις να ειμαι σιγουρος πιστευω οτι θα πατησει επανω στις υποδομες του υπαρχον 4G .Θεωρητικα η καλυψη θα ειναι ταχυτατη...Μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για εξαγωγή κειμένου στα ελληνικά είναι με το Bixby vision .

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .

Κάτοχος και εγώ πλέον της συσκευής ( 128 Black ) , ύστερα από ένα σύντομο ( 2 εβδομάδων ) πέρασμα από s9 plus..

Να είμαστε καλά να τα λέμε εδώ λοιπόν..:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...