Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Bixby Vision λειτουργεί όντως πολύ καλά. Έκανα δοκιμές με φωτογραφίες αλλά και απευθείας με το S Pen.

 

Έχει πολλά καλούδια το άτιμο το note.

Επίσης, το θέμα με τις ειδοποιήσεις που δεν ακούγεται ο ήχος, λύθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων των ειδοποιήσεων.

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Bixby Vision λειτουργεί όντως πολύ καλά. Έκανα δοκιμές με φωτογραφίες αλλά και απευθείας με το S Pen.

 

Έχει πολλά καλούδια το άτιμο το note.

Επίσης, το θέμα με τις ειδοποιήσεις που δεν ακούγεται ο ήχος, λύθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων των ειδοποιήσεων.

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Καλορίζικο φίλε και σε εσένα. Την εμπειρία και τις δυνατότητες του note δεν τις βρίσκεις αλλού. Σε λίγες μέρες βγαίνει το Huawei Mate 20 pro, πέρασε από το μυαλό μου να περιμένω να το δω πρωτα και αυτο, όσο καλό και να είναι, note 9 δεν θα είναι, οπότε για εμένα δεν είχε νόημα να περιμένω να το δω πριν αποφασίσω για το note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ. Ναι αν ξέρει κάποιος ας μας πει, πάντως γενικά είναι bug γιατί μέσω bixby vision το ocr στα ελληνικά δουλεύει κανονικά, το δοκίμασα μόλις τώρα και κάνει εξαγωγή κειμένου στα Ελληνικά κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο και εμένα. Με το Bixby vision μια χαρά, αλλά με την έξυπνη επιλογή γίνεται μπάχαλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν παιδιά, εμένα μάλλον έστρωσε μόλις κατέβασα το s Translator.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας τσεκάρει κάποιος μεσα στην εφαρμογή S translator αν τον αφήνει να επιλέξει Ελληνικα.... Εμένα βγάζει τις παρακάτω γλώσσες χωρίς ελληνικά... Παντ ς οτι και αν δοκίμασα δεν μου μετατρέπει σωστά το κείμενο σε ελληνικά... Εκτός και αν χρειάζεται ρυθμίσεις από το πληκτρολόγιο της Samsung μιας και δουλεύω SwiftKey...

Screenshot_20181005_164638_S_Translator.jpg"]Screenshot_20181005_164638_S_Translator.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εμένα. Με το Bixby vision μια χαρά, αλλά με την έξυπνη επιλογή γίνεται μπάχαλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν παιδιά, εμένα μάλλον έστρωσε μόλις κατέβασα το s Translator.

Από το Samsung apps της Samsung την εφαρμογή λες; Εγώ το είχα ήδη κατεβασμένο, δεν μου είχε επιλογή για ελληνικά, το έσβησα και το ξανά κατέβασα, πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ας τσεκάρει κάποιος μεσα στην εφαρμογή S translator αν τον αφήνει να επιλέξει Ελληνικα.... Εμένα βγάζει τις παρακάτω γλώσσες χωρίς ελληνικά... Παντ ς οτι και αν δοκίμασα δεν μου μετατρέπει σωστά το κείμενο σε ελληνικά... Εκτός και αν χρειάζεται ρυθμίσεις από το πληκτρολόγιο της Samsung μιας και δουλεύω SwiftKey...

http://Screenshot_20181005_164638_S_Translator.jpg

Όπως έγραψα και πριν και εμένα δεν με αφήνει, όμως εάν πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής για να κατεβάσεις γλώσσες φαίνονται γκριζαρισμένα τα ελληνικά, δεν ξέρω γιατί, δείχνει σαν να είναι κατεβασμένα ήδη.eea0ba3f83d6191e30770fe42cc4ad87.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ότι και να κανω την εξαγωγή σε text απο ελληνικά δεν την κάνει με τίποτα είτε είναι από browser είτα απο social είτε απο στοκ mail είτε μς ενεργοποιημενω το στοκ πληκτρολόγιο είτε οτιδήποτε ... Δοκίμασα τα πάντα... Την κάνει μόνο με κεφαλαία ελληνικά και με αγγλικά οπως και να ναι... Κάτι παίζει τώρα αλλα δεν ξέρω τι! Μου έσπασε τα νεύρα οπότε το παρατάω για να μην το πετάξω απ το παράθυρο.... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα... Από τις συντομευσεις του s pen αν επιλέξεις μετάφραση σας αφήνει να μεταφράσετε ελληνικό κείμενο ή μεμονωμένες λέξεις από ελληνικά σε διαφορετική γλώσσα πχ. Αγγλική? Εμένα δεν με αφήνει μόνο από αγγλικά σε ελληνικά... ή από αγγλικά σε καμία 15 άρια ακόμα άλλες γλώσσες...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα... Από τις συντομευσεις του s pen αν επιλέξεις μετάφραση σας αφήνει να μεταφράσετε ελληνικό κείμενο ή μεμονωμένες λέξεις από ελληνικά σε διαφορετική γλώσσα πχ. Αγγλική? Εμένα δεν με αφήνει μόνο από αγγλικά σε ελληνικά... ή από αγγλικά σε καμία 15 άρια ακόμα άλλες γλώσσες...
Μόλις το δοκίμασα στο Samsung Tab S3, το ίδιο ακριβώς κάνει. Ίσως επειδή έχουμε τη γλώσσα συστήματος στα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα... Από τις συντομευσεις του s pen αν επιλέξεις μετάφραση σας αφήνει να μεταφράσετε ελληνικό κείμενο ή μεμονωμένες λέξεις από ελληνικά σε διαφορετική γλώσσα πχ. Αγγλική? Εμένα δεν με αφήνει μόνο από αγγλικά σε ελληνικά... ή από αγγλικά σε καμία 15 άρια ακόμα άλλες γλώσσες...
Ναι, μπορώ να το κάνω κανονικά και με τους δύο τρόπους.

 

Δοκίμασε να γυρίσεις τη γλώσσα συσκευής στα Αγγλικά.

 

Edit: Performance Mode και τα μυαλά στο τηγάνι. Το affect στην μπαταρία είναι πολύ χαμηλό ( ίσως να είναι και λιγότερο από ότι πιστεύω)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορώ να το κάνω κανονικά και με τους δύο τρόπους.

 

Δοκίμασε να γυρίσεις τη γλώσσα συσκευής στα Αγγλικά.

 

Edit: Performance Mode και τα μυαλά στο τηγάνι. Το affect στην μπαταρία είναι πολύ χαμηλό ( ίσως να είναι και λιγότερο από ότι πιστεύω)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Συγνώμη αλλα δεν είναι στις επιλογές μου να γυρίσω την γλώσσα στα Αγγλικά.

Εσενα που σου δουλεύει έχεις την γλώσσα στα Αγγλικά?

Αν ναι ας επιβεβαιώσει και κάποιος με την γλώσσα στα Ελληνικά αν του δουλεύει το translate από Ελληνικά στις υπόλοιπες γλώσσες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα δεν είναι στις επιλογές μου να γυρίσω την γλώσσα στα Αγγλικά.

Εσενα που σου δουλεύει έχεις την γλώσσα στα Αγγλικά?

Αν ναι ας επιβεβαιώσει και κάποιος με την γλώσσα στα Ελληνικά αν του δουλεύει το translate από Ελληνικά στις υπόλοιπες γλώσσες

Ναι στα Αγγλικά το έχω. Συνήθεια.

 

Ίσως υπάρχει κάτι ακόμα που δεν βρίσκουμε. Το ψάχνω πάντως.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στα Αγγλικά έχω τη γλώσσα συσκευής και από το παραπάνω screenshot που πόσταρα φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά.

Επίσης, το S Translator ΔΕΝ το έχω εγκαταστήσει. a91d573f0cd1ebfca77192d0afbfc1da.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά γύρισα και εγω την γλώσσα συσκευης στα Αγγλικά εκανα και επανάκινηση αλλα τίποτα και έτσι πάλι δεν βγάζει το text σωστά μόνο ακαταλαβιστικα.... Κάτι θα έχει περαστεί σε εσάς που δεν το έχω εγω...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα... Από τις συντομευσεις του s pen αν επιλέξεις μετάφραση σας αφήνει να μεταφράσετε ελληνικό κείμενο ή μεμονωμένες λέξεις από ελληνικά σε διαφορετική γλώσσα πχ. Αγγλική? Εμένα δεν με αφήνει μόνο από αγγλικά σε ελληνικά... ή από αγγλικά σε καμία 15 άρια ακόμα άλλες γλώσσες...

 

Ούτε στο δικό μου μπορώ να επιλέξω πρώτη γλώσσα τα ελληνικά

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,ποιο browser τρεχεις?δοκιμασε τον απο τον στοκ της samsung.μου εσκασε τωρα ,μηπως φταιει αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμα... Από τις συντομευσεις του s pen αν επιλέξεις μετάφραση σας αφήνει να μεταφράσετε ελληνικό κείμενο ή μεμονωμένες λέξεις από ελληνικά σε διαφορετική γλώσσα πχ. Αγγλική? Εμένα δεν με αφήνει μόνο από αγγλικά σε ελληνικά... ή από αγγλικά σε καμία 15 άρια ακόμα άλλες γλώσσες...

 

Και μενα σαν γλωσσα πηγης τα ελληνικα δε μου τα δινει.μονο απο αγγλικα σε αλλες γλωσσες

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,ποιο browser τρεχεις?δοκιμασε τον απο τον στοκ της samsung.μου εσκασε τωρα ,μηπως φταιει αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και μενα σαν γλωσσα πηγης τα ελληνικα δε μου τα δινει.μονο απο αγγλικα σε αλλες γλωσσες

 

Opera δουλεύω... Δηλαδη Bill αν κάνεις την εξαγωγή σε κείμενο από Facebook ή Instagram ή mail app δρν σου λειτουργεί σωστά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά γύρισα και εγω την γλώσσα συσκευης στα Αγγλικά εκανα και επανάκινηση αλλα τίποτα και έτσι πάλι δεν βγάζει το text σωστά μόνο ακαταλαβιστικα.... Κάτι θα έχει περαστεί σε εσάς που δεν το έχω εγω...
Μια από τα ίδια και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opera δουλεύω... Δηλαδη Bill αν κάνεις την εξαγωγή σε κείμενο από Facebook ή Instagram ή mail app δρν σου λειτουργεί σωστά?

 

Η επικολλησή λειτουργει μια χαρα.οπως σου ειπα χθες.απλα εαν επιλεξω αγγλικο κειμενο δεν μετφραζει στα ελληνικα.βαλε στοκ browser samsung και δοκιμασε την εξυπνη επιλογη κ επικολληση

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Η επικολλησή λειτουργει μια χαρα.οπως σου ειπα χθες.απλα εαν επιλεξω αγγλικο κειμενο δεν μετφραζει στα ελληνικα.βαλε στοκ browser samsung και δοκιμασε την εξυπνη επιλογη κ επικολληση

 

Ναι σε δοκιμή που έκανα με υον browser της Samsung λειτουργεί σωστά η εξαγωγή text απο ελληνικά... Αλλα τι γίνεται με όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές οταν κάνεις εξαγωγή?

Προσωπικά σε εμένα δεν λειτουργεί ούτε στα mail ούτε στο Facebook - Instagram...

Οπότε μάπα το καρπούζι σε 2 απο τις βασικότερες λειτουργίες του S pen τουλάχιστον στους περισσότερους χρήστες στην Ελλάδα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε δοκιμή που έκανα με υον browser της Samsung λειτουργεί σωστά η εξαγωγή text απο ελληνικά... Αλλα τι γίνεται με όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές οταν κάνεις εξαγωγή?

Προσωπικά σε εμένα δεν λειτουργεί ούτε στα mail ούτε στο Facebook - Instagram...

Οπότε μάπα το καρπούζι σε 2 απο τις βασικότερες λειτουργίες του S pen τουλάχιστον στους περισσότερους χρήστες στην Ελλάδα...

Εμένα ούτε στον browser της samsung δουλεύει σωστά. Αν μπορείς βάλε ένα λινκ σελίδας που σου δουλεύει σωστά να το δοκιμάσω.

 

Edit: ακυρο στο note 9 δουλεύει και εμένα απλά μπερδεύτηκα και δοκίμαζα στο tablet Tab S3 που εκεί δεν δουλεύει, ότι να ναι.

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε στον browser της samsung δουλεύει σωστά. Αν μπορείς βάλε ένα λινκ σελίδας που σου δουλεύει σωστά να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ας πουμε εδω την απάντηση σου την δοκιμασα και σε εμφάνιση τηλεφώνου και εμφάνιση Pc... Δούλεψε σωστά και με τα 2...

Screenshot_20181006_211935_Samsung_capture.jpg"]Screenshot_20181006_211935_Samsung_capture.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ας πουμε εδω την απάντηση σου την δοκιμασα και σε εμφάνιση τηλεφώνου και εμφάνιση Pc... Δούλεψε σωστά και με τα 2...

http://Screenshot_20181006_211935_Samsung_capture.jpg

Τελικά δουλεύει και σε μένα μάλλον όπως και σε σένα, τι εννοώ, σε κείμενο δουλεύει αλλά σε εικόνα που έχει κείμενο ελληνικό δεν δουλεύει Θα έπρεπε να δουλεύει. Αντίθετα σε εικόνα με κείμενο αγγλικό δουλεύει όπως θα έπρεπε μία χαρά. Ούτως ή άλλως αυτό είναι το νόημα του extract text, σε απλό κείμενο μπορεί να το επιλέξει κάποιος και με το χέρι και να το κάνει copy.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει και σε μένα μάλλον όπως και σε σένα, τι εννοώ, σε κείμενο δουλεύει αλλά σε εικόνα που έχει κείμενο ελληνικό δεν δουλεύει Θα έπρεπε να δουλεύει. Αντίθετα σε εικόνα με κείμενο αγγλικό δουλεύει όπως θα έπρεπε μία χαρά. Ούτως ή άλλως αυτό είναι το νόημα του extract text, σε απλό κείμενο μπορεί να το επιλέξει κάποιος και με το χέρι και να το κάνει copy.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω κι εγω

3 μεταφράσεις από εδώ με Chrome.

Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την εκάστοτε εφαρμογή.

Εμένα μου δουλεύει στο chrome και αλαμπουρνεζικα στο yandex, fella και gmail

Link to comment
Share on other sites

NIKOLAOS68 αν καταλαβα καλα θελεις να ενοργοποιησεις το dual messenger που εχεις διπλες εφαρμογες facebook messenger viber κτλ πηγαινεις ρυθμισεις ,συνθετες και κατεβαινεις προς τα κατω ενεργοποιεις το dual messenger

 

Αυτό ακριβώς ήθελα. Ευχαριστώ πολυ

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...