Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε παιδιά ορματε...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός

Και αυτά αναφέρει η αναβάθμιση5471344c9729cf9c605ea48f68ec6595.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβηκε και εγκαθισταται τωρα το update (note 9 512gb) :)
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γίνετε να αλλάξω firmware από Vodafone στην απλή Gr? Χωρίς να χαθεί η εγγύηση;
Ναι φυσικά και γίνεται, σε υπολογιστή μέσω odin.

Θα βρεις άπειρους οδηγούς στο YouTube για τη διαδικασία.

Λίγο να γνωρίζεις από αρχεία και υπολογιστή δε θα δυσκολευτείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε backup τις εφαρμογές μας με τα δεδομένα τους χωρίς ρουτ; Γιατί θα το δώσω για αλλαγή μπαταρίας και θα γίνει φορμάτ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έκανε λήψη ενημέρωσης αλλά το κινητό λέει ότι η λήψη τέθηκε σε παύση με χρόνο που απομένει 00¨00¨00.

Πατάω το κουμπί που είναι φωτεινό για λήψη αλλά δεν κάνει κάτι από χθες...

Πως μπορώ να διαγράψω την λήψη αυτή που λέει ότι είναι σε παύση και να κατεβάσω πάλι την αναβάθμιση από την αρχή?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μπαταρία λύθηκε πλέον και όλα καλά. Επανήλθε στο 100% με μια επανεκκίνηση.

 

Για την αναβάθμιση ακόμη δεν είδα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε backup τις εφαρμογές μας με τα δεδομένα τους χωρίς ρουτ; Γιατί θα το δώσω για αλλαγή μπαταρίας και θα γίνει φορμάτ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένας εδώ βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας εδώ βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανένας εδώ βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παλιά ( εποχές νοτε 4 ανδροιντ 4-6 ) για non -rooted χρησιμοποιούσαμε αυτό τώρα δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει ακόμα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=el

 

Εγώ ακόμα με ενημέρωση Αυγούστου σταθερά και έχω παρατηρήσει μείωση αρκετή τώρα τελευταία σε Σταν μπαι ειδικά, άλλα δεν έχω αλλάξει κάτι από εφαρμογές και χρήση φαντάζομαι τπτ πάλι τα google serv θα είναι.

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό δε λειτουργεί όπως παλιά και είναι ρίσκο... Γι'αυτό δε το πρότεινα.

 

Να κάνω μια ερώτηση;;

Τι θέλουμε να κάνουμε back up που δε γίνεται ή με το Samsung cloud, πχ κλήσεις μηνύματα φωτογραφίες, ή με τη Google, πχ παιχνίδια φωτογραφίες κτλ;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο καιρό ΚΑΙ εγώ έχω θέμα με την μπαταρία;

Διάβασα πιο πάνω και δε βρήκα κάποιο "μπούσουλα"....Περιμένουμε; αν κάνω factory reset στρώνει;

Σε αντίστοιχες καταστάσεις με άλλα κινητά samsung παλιότερα δεν μπορώ να πω ότι σωζόταν και ιδιαίτερα η κατάσταση. Αλλά είναι πολύ "νωρίς" για το κινητό για να έχει τέτοια "θέματα".

Τι λέτε (τελικά; )

:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό δε λειτουργεί όπως παλιά και είναι ρίσκο... Γι'αυτό δε το πρότεινα.

 

Να κάνω μια ερώτηση;;

Τι θέλουμε να κάνουμε back up που δε γίνεται ή με το Samsung cloud, πχ κλήσεις μηνύματα φωτογραφίες, ή με τη Google, πχ παιχνίδια φωτογραφίες κτλ;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Viber what's up κλπ οπως επίσης πολλές άλλες εφαρμογές που θέλουν στήσιμο από την αρχή. Εδώ το ios είναι πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Viber what's up κλπ οπως επίσης πολλές άλλες εφαρμογές που θέλουν στήσιμο από την αρχή. Εδώ το ios είναι πολύ μπροστά.
Και το Viber και το what's up έχουν επιλογή για αντίγραφα ασφαλείας στις ρυθμίσεις εδώ και καιρό...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγάλο θέμα με τα δεδομένα πλέον, όπως υπήρχε πριν χρόνια τουλάχιστον.

Backup μέσα στις ίδιες τις εφαρμογές, cloud της εκάστοτε εταιρείας, συγχρονισμοι αυτόματα κλπ.

Εννοείται βέβαια ότι το iOS είναι δεκαφέυγα χρόνια μπροστά στο θέμα backup, αλλά εφόσον δεν είδαμε ακόμα σοβαρό εργαλείο για backup από τη μαμα Google, δεν νομίζω να δούμε ποτέ..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το τελευταίο update έσκισε την μπαταρία.
Έσκισε την μπαταρία στα δύο και την έκανε διπλή η έσκισε την μπαταρία στα δύο πέταξε τη μισή και μας έμεινε η άλλη μισή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια είναι η αυτονομία. Έχω την τελευταία ενημέρωση 2 εβδομάδες και δεν παρατήρησα κανένα drain.bb2fc39497177c8a08cf9907f734cdcc.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσκισε την μπαταρία στα δύο και την έκανε διπλή η έσκισε την μπαταρία στα δύο πέταξε τη μισή και μας έμεινε η άλλη μισή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα το 2ο, ίσως είναι η ιδέα μου αλλά νομίζω είμαι αρκετά κάτω χωρίς να αλλάξω τη χρήση μου ούτε να βαλω άλλες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έκανε λήψη ενημέρωσης αλλά το κινητό λέει ότι η λήψη τέθηκε σε παύση με χρόνο που απομένει 00¨00¨00.

Πατάω το κουμπί που είναι φωτεινό για λήψη αλλά δεν κάνει κάτι από χθες...

Πως μπορώ να διαγράψω την λήψη αυτή που λέει ότι είναι σε παύση και να κατεβάσω πάλι την αναβάθμιση από την αρχή?

Κανείς γι αυτό?

.........

Τα wallpapers + live του OnePlus 7T

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hampusolsson.abstruct

ή

https://androidfilehost.com/?fid=1899786940962594135

Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει ένας, ότι μπήκε στις εφαρμογές και έκανε διαγραφή δεδομένων, της εφαρμογής λογισμικού update... κάτι τέτοιο,,

ΥΠΟ ΙΔΙΑΝ ΕΥΘΎΝΗ,, αλλιώςς πας για factory reset, κάνε backup, sto pc/cloud

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο καιρό ΚΑΙ εγώ έχω θέμα με την μπαταρία;

Διάβασα πιο πάνω και δε βρήκα κάποιο "μπούσουλα"....Περιμένουμε; αν κάνω factory reset στρώνει;

Σε αντίστοιχες καταστάσεις με άλλα κινητά samsung παλιότερα δεν μπορώ να πω ότι σωζόταν και ιδιαίτερα η κατάσταση. Αλλά είναι πολύ "νωρίς" για το κινητό για να έχει τέτοια "θέματα".

Τι λέτε (τελικά; )

:)

 

Έλεγξε λίγο αν έχεις ενεργοποιημένη στην φωτογραφική τις ετικέτες τοποθεσίας! Ρουφά την μπαταρία!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...