Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην pie με κλειστή οθόνη αν κρατήσεις και πιέσεις στο κάτω μέρος και στο κέντρο της οθόνης ανοίγει η οθόνη.

double tap για ανοιγμα οθονης μονο απο AOD. κανεις double tap στο home button

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 2η beta είναι διαθέσιμη με διάφορα fixs, ανάμεσα τους όπως αναφέρει και το ρολόι. Για να δούμε..

 

https://www.sammobile.com/2018/12/11/second-galaxy-note-9-android-pie-beta-update-released/

 

Περιμένουμε να την ανεβάσουν πρώτα στο σχετικό νήμα στους xda για να τη κατεβάσουμε και να τη περάσουμε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γίνετε στην οθόνη κλειδώματος να βλέπουμε ολόκληρες τις ειδοποιήσεις; δηλαδή τι γράφουν κτλ; στην 8 γινόταν. Τώρα μου τα εμφανίζει με το σήμα της εφαρμογής όπως στην aod

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Κάποιος ρε παιδιά;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μία δοκιμή και έστειλα WIFICALL στο 1333,και μου απήντησαν ότι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί στη σύνδεση μου.Εγώ όμως δεν την έχω,και φαίνεται ότι υπάρχει η καταγραφή στο σύστημα τους από την ύπαρξη και λειτουργία της,όταν είχα το Note 8,το οποίο πούλησα πριν από μερικές ημέρες.

Η ερώτηση που κάνω είναι αν πρέπει να πάω στo Γερμανό,και να τους πω να μου βάλουν Κοσμοτέ στο τηλέφωνο.Θα το κάνουν άραγε εκεί ή θα πάω τσάμπα;

Χάνω τίποτα από την αλλαγή αυτή,παράλληλα με το κέρδος που θα εχω με τη λειτουργία του wifi call;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μία δοκιμή και έστειλα WIFICALL στο 1333,και μου απήντησαν ότι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί στη σύνδεση μου.Εγώ όμως δεν την έχω,και φαίνεται ότι υπάρχει η καταγραφή στο σύστημα τους από την ύπαρξη και λειτουργία της,όταν είχα το Note 8,το οποίο πούλησα πριν από μερικές ημέρες.

Η ερώτηση που κάνω είναι αν πρέπει να πάω στo Γερμανό,και να τους πω να μου βάλουν Κοσμοτέ στο τηλέφωνο.Θα το κάνουν άραγε εκεί ή θα πάω τσάμπα;

Χάνω τίποτα από την αλλαγή αυτή,παράλληλα με το κέρδος που θα εχω με τη λειτουργία του wifi call;

Μέχρι πριν ένα χρόνο τη περνούσε ο Γερμανός. Δε γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Πρέπει να έχεις EUR ή COS firmware για να φανεί η επιλογή.

Το καλό: Αν στο σπίτι σου, στη δουλειά σου έχεις χάλια σήμα που αναγκάζεσαι με βγείς εγώ για να δεχτείς /κάνεις κλήση, κι έχεις καλο wifi, είναι μια πολύ καλή λύση.

 

Το κακό: Αν έχεις κακό σήμα και το wifi σέρνεται ή αν είσαι σε χώρο που έχεις σήμα αλλά το wifi είναι ασθενές, η κλήση θα πέφτει.

Επίσης αν αρχίσεις μια κλήση στο χώρο με το wifi και βγείς έξω, και συνεχίσεις την κλήση, η κλήση πέφτει μόλις χαθεί το wifi.

 

Αν βάλεις COS η μόνη διαφορά ότι θα παίρνεις λίγο αργότερα τις αναβαθμίσεις. Με EUR είναι καλύτερα, αλλά δε νομίζω να τη περνάνε αυτή στο Γερμανό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχουν οδηγίες για να περάσω την beta στα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν ένα χρόνο τη περνούσε ο Γερμανός. Δε γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Πρέπει να έχεις EUR ή COS firmware για να φανεί η επιλογή.

Εγώ ΕUR έχω,αλλά δεν φαίνεται το τηλεφωνάκι με το wifi ψηλά όπως γινόταν με το Note 8 .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά για να περάσω την beta?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, είχα την εντύπωση ότι αυτή που φοράμε ήταν η 2η beta.

Η 2η beta είναι διαθέσιμη με διάφορα fixs, ανάμεσα τους όπως αναφέρει και το ρολόι. Για να δούμε..

 

https://www.sammobile.com/2018/12/11/second-galaxy-note-9-android-pie-beta-update-released/

 

Περιμένουμε να την ανεβάσουν πρώτα στο σχετικό νήμα στους xda για να τη κατεβάσουμε και να τη περάσουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να πας στην εφαρμογή του τηλεφώνου στις ρυθμίσεις και να το ενεργοποιήσεις.

Εγώ ΕUR έχω,αλλά δεν φαίνεται το τηλεφωνάκι με το wifi ψηλά όπως γινόταν με το Note 8 .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΕUR έχω,αλλά δεν φαίνεται το τηλεφωνάκι με το wifi ψηλά όπως γινόταν με το Note 8 .

 

Εγώ μια χαρά έχω wifi call με eur...

Στην εφαρμογή τηλεφώνου, στις ρυθμίσεις, δε σου εμφανίζει την επιλογή;

Να φανταστώ ότι δεν έχεις 2 sim και έχεις βάλει κλήσεις με την άλλη κάρτα και όχι cosmote.

 

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά για να περάσω την beta?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις EUR firmware και κάρτα sd είναι εύκολο.

Κατεβάζεις το .zip αρχείο , το βάζεις χύμα στη κάρτα, μπαίνεις σε recovery mode (volume up button+ bibxy+power button) , επιλέγεις update zip (δε θυμάμαι ακριβώς πώς το γράφει) και τέλος.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,σορρυ για το off αλλα μετά το note 5,λέω να επιστρέψω πάλι στη σειρά.Θέλω το μεγάλο μοντέλο 8/512 ,λέτε οτι είναι καλή περίοδος για μεταχειρισμένο 2/3 μηνων βρίσκω στα 720-800 αξίζει σε αυτα τα χρήματα το τηλέφωνο η να κοιτάξω για καινούργιο;; προς το παρών είμαι στο s8+ ..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,σορρυ για το off αλλα μετά το note 5,λέω να επιστρέψω πάλι στη σειρά.Θέλω το μεγάλο μοντέλο 8/512 ,λέτε οτι είναι καλή περίοδος για μεταχειρισμένο 2/3 μηνων βρίσκω στα 720-800 αξίζει σε αυτα τα χρήματα το τηλέφωνο η να κοιτάξω για καινούργιο;; προς το παρών είμαι στο s8+ ..

Αξιζει φιλε μου αλλωστε δεν εκλεισε καν εξαμηνο απο την κυκλοφορια του.Προσοχη παντα στις συναλλαγες με μεταχειρισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούριο update zip?

Επίσης ξέρει κάποιος πως "εξαφανιζεται" η γραμμή πλοήγησης;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by marlborakis
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μία δοκιμή και έστειλα WIFICALL στο 1333,και μου απήντησαν ότι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί στη σύνδεση μου.Εγώ όμως δεν την έχω,και φαίνεται ότι υπάρχει η καταγραφή στο σύστημα τους από την ύπαρξη και λειτουργία της,όταν είχα το Note 8,το οποίο πούλησα πριν από μερικές ημέρες.

Η ερώτηση που κάνω είναι αν πρέπει να πάω στo Γερμανό,και να τους πω να μου βάλουν Κοσμοτέ στο τηλέφωνο.Θα το κάνουν άραγε εκεί ή θα πάω τσάμπα;

Χάνω τίποτα από την αλλαγή αυτή,παράλληλα με το κέρδος που θα εχω με τη λειτουργία του wifi call;

Κάνε μια απενεργοποίηση (δεν θυμάμαι τι ακριβώς στέλνεις) κι ενεργοποίησε την ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε στο startup;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε στο startup;

Δε μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο στο Android. Πιθανόν με task manager που δε προτείνεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,σορρυ για το off αλλα μετά το note 5,λέω να επιστρέψω πάλι στη σειρά.Θέλω το μεγάλο μοντέλο 8/512 ,λέτε οτι είναι καλή περίοδος για μεταχειρισμένο 2/3 μηνων βρίσκω στα 720-800 αξίζει σε αυτα τα χρήματα το τηλέφωνο η να κοιτάξω για καινούργιο;; προς το παρών είμαι στο s8+ ..

 

Σε αυτά τα χρήματα το παίρνεις καινούριο! 735 αυτή τη στιγμή στο skroutz!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα το παίρνεις καινούριο! 735 αυτή τη στιγμή στο skroutz!
Θέλει το 8/512. Καλή περίοδος ήταν πριν λίγες μέρες. Χωρίς ΦΠΑ και 20% επιστροφή eurobank.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι η BETA 2. Ελιναι η 1η BETA.

 

Αναμονή απο xda ακόμα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι η BETA 2. Ελιναι η 1η BETA.

 

Αναμονή απο xda ακόμα...

 

εχεις δικιο μετα το ειδα και το εσβησα

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

To hosts που δίνεις δείχνει να μην λειτουργει 46284523251_2486179cf3_c.jpgScreenshot_20181212-110951_Adhell 3 by pavlos vasilatos, on Flickr"]46284523251_2486179cf3_c.jpgScreenshot_20181212-110951_Adhell 3 by pavlos vasilatos, on Flickr[/url]
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

To hosts που δίνεις δείχνει να μην λειτουργειhttps://flic.kr/p/2dw1hez

Θες να δοκιμάσεις τώρα;

https://www.dropbox.com/s/2anbjoscruinu09/hosts.txt?dl=0

 

Εμένα λειτουργεί χωρίς προβλήματα :

https://www.dropbox.com/s/wp5616h30j5d0lr/Screenshot_20181212-112433_Adhell%203.jpg?dl=0

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και έγραψα ένα μικρό οδηγό για ένα απο τα καλύτερα ad blocker για Android που είναι Free και δε χρειάζεται root. Επίσης απενεργοποιεί εφαρμογές συστήματος.

 

Αρχικά πηγαίνουμε να δημιουργήσουμε το κλειδί που χρειάζεται για να λειτουργήσει η εφαρμογή:

 

1) Μπαίνουμε απο το κινητό και κάνουμε εδώ login με το Samsung Account.

2) Βλέπουμε την ενότητα ''My license keys

A license key is required to activate your downloaded SDKs. View my keys or get new ones'' και επιλέγουμε ''get new ones''.

3) Προς το τέλος της σελίδας ονομάζουμε όπως επιθυμούμε το ''κλειδί'' και πατάμε Generate.

4) Θα σας εμφανίσει το ''κλειδι'' σαν ''KPE Development'' και ένα κλειδί ''Backwards compatible key'' (Επειδή είναι καιρός που το έχω κάνει και έχει αλλάξει και η συγκεκριμένη σελίδα, αν δεν έχει δημιουργηθεί το 2ο κλειδί που αναφέρω, κάπου εκεί θα έχει και την επιλογή δημιουργίας).

5) Κατεβάζουμε το .zip αρχείο απο εδω.

6) Ξεζιπάρουμε, κάνουμε εγκατάσταση το .apk και το άλλο αρχείο (hosts.txt) το βάζουμε χύμα στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.

7) Ανοίγουμε το adhell3 και θα μας ζητήσει να βάλουμε τα 2 κλειδιά που δημιουργήσαμε. Τα κάνουμε copy-paste (μη πάτε να τα αντιγράψετε έναν-έναν τους χαρακτήρες γιατί ιδίως το 2ο είναι τεράστιο)

8) Ενεργοποιούμε το adhell3 και πηγαίνουμε στα Domains – πατάμε+ - Add Provider – και γράφουμε file:///mnt/sdcard/hosts.txt

 

Είμαστε έτοιμοι.

 

*Το hosts.txt που δίνω είναι για να μπλοκάρει πολλές περισσότερες διαφημίσεις στις εφαρμογές και στο διαδίκτυο.

**Στην ενότητα Apps στο Adhell3 έχετε τη δυνατότητα να ''παγώσετε'' εφαρμογές. Να είστε προσεχτικοί όμως τί ''παγώνετε''.

***Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε και σε αυτή τη σελίδα.

 

Υ.Γ.:Επειδή έχω καιρό να κάνω τη διαδικασία δημιουργίας ''κλειδιών'' δε μπορώ να βοηθήσω ακριβώς στο που βρίσκεται το καθένα στη σελίδα!Νομίζω σας έδωσα τα περισσότερα να προχωρήσετε όσοι επιθυμείτε.

Μπράβο Ηλία!

Ο οδηγός είναι μόνο για Samsung ή γίνεται και σε οποιοδήποτε Android;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...