Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θηρίο λέμε.... b2069e52b8b454bb807f034190d9b1b0.jpg55de45512da6874cb81d8353b8669356.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως το κατάφερες αυτό ρε φίλε... εγώ αντε να έχω κανα τετράωρο οθόνη στο 55%

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με ζορισε μεχρι τωρα ειναι oτι η 2 Sim η 1sim συν sd ..Στο παλιο μου Phablet τα εχω ολα...:(και μια ερωτηση (ακομη) Απο OTG ? Τα τελευταία χρόνια δεν πολυ υποστηριζεται... δεν βρήκα χρονο να το δοκιμάσω ακομη... ξέρει κάνεις??
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4 ημερες στην κατοχη μου, χθες βραδυ πιανω στα χερια μου το 4χ της γυναικας μου να αλλαξω καρτα σιμ. και μου φαινοταν τοσο, μα τοσο μικρο....μινιατουρα λεμε lol: :lol: :lol: :p :p :p
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Tapatalk φίλε.... Μπες και εσύ λίγο από το μαξ3.... τζαμπα η μεγάλη οθόνη?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το εχω παρει ακομα αλλα προτιμω να βλεπω απο την Dell 2518D τζαμπα οι 25 ιντσες;:p

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι κτηνος.

Εχω μονιμα ανοιχτα 4G, wifi, bluetooth.

Με νορμαλ χρηση, πχ fb, μουσικη 2-3 ωρες τη μερα μινιμουμ σε μετρο-γυμναστηριο κτλ βγαζω 3 μερες μπαταριας!:wacko:

Με πολυ βαρια χρηση, (ο,τι εκανα συν) gps 1-2 ωρες βγαζω 2 μερες

εκει που το rexdmi note 3 pro εεβγαζε μιαμιση και μια με το ζορι

βεβαια, το χερι ακομα να συνηθισει το μεγεθος και κυριως το βαρος...:(

Link to comment
Share on other sites

Και το λες χωρίς ντροπή? Γρήγορα τωρα την παραγγελία!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειμαι ακομα σε σκεψη γιατι με χαλανε δυο πραγματα η αναλογια της οθονης και τα κουμπια που ειναι μεσα στην οθονη.

Βλεπεις εχω το κακο συνηθειο οταν χαζευω ιντερνετ στο κινητο και οταν τραβαλω βιντεο η φωτογραφια να το εχω στο πλαϊ και οχι ορθιο.

Αν και η φωτογραφια και το βιντεο απο την στιγμη που εχω την A6500 ειναι για κλαματα μπροστα στα δικα μου ματια.

 

θελω να παω μια μερα σπιτι αυτων που τραβανε βιντεο με το κινητο ορθιο να δω και την τηλεοραση ορθια την εχουν; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε manual mode πόσο φτάνει σε ταχύτητα κλείστρου η κάμερα; 32sec;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε manual mode πόσο φτάνει σε ταχύτητα κλείστρου η κάμερα; 32sec;

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, 32 δευτερόλεπτα

Κυκλοφόρησε και η global beta για όποιον ενδιαφέρεται, έχει ανεβει στο site της xiaomi

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

μας ξέχασε λίγο η infoquest. αρχές Οκτώβρη μου είχαν πει stay tuned, σήμερα πάλι το ίδιο. μέχρι και το note 6 pro ήρθε επίσημα Ελλάδα που κυκλοφόρησε αργότερα στην Κίνα. όχι τίποτα απλά να ξέρουμε διαφορά τιμής bangood με infoquest. έχω παραγγείλει βέβαια τζαμακια θήκες έτσι ώστε αν πάω για αγορά από Κίνα να το δουλέψω Day one όταν έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με ζορισε μεχρι τωρα ειναι oτι η 2 Sim η 1sim συν sd ..Στο παλιο μου Phablet τα εχω ολα...:(και μια ερωτηση (ακομη) Απο OTG ? Τα τελευταία χρόνια δεν πολυ υποστηριζεται... δεν βρήκα χρονο να το δοκιμάσω ακομη... ξέρει κάνεις??

 

Μπορεις να εχεις 2 sim και Micro SD χρησιμοποιωντας εναν ανταπτορα σαν κι αυτον.

Οσο για το OTG, δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

..................

Κυκλοφόρησε και η global beta για όποιον ενδιαφέρεται, έχει ανεβει στο site της xiaomi

Ναι είναι διαθέσιμη εδώ ..... Μπορουμε να την εγκαταστήσουμε απευθείας με manual update ? Να την βαλουμε στον εσωτερικο χωρο της συσκευής και να την επιλέξουμε χειροκίνητα για εγκατάσταση .....? :confused:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι διαθέσιμη εδώ ..... Μπορουμε να την εγκαταστήσουμε απευθείας με manual update ? Να την βαλουμε στον εσωτερικο χωρο της συσκευής και να την επιλέξουμε χειροκίνητα για εγκατάσταση .....? :confused:
Λογικά ναι, απλώς θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, απλώς θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση
Χμ, δεν έχω καμια όρεξη να ξαναστηνω από την αρχή .............. :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εχεις 2 sim και Micro SD χρησιμοποιωντας εναν ανταπτορα σαν κι αυτον.

Οσο για το OTG, δουλευει κανονικα.

 

Ευχαριστώ!!, αλλά από ότι βλέπω, χαλάει την μόστρα (εκτός αν δεν βλέπω σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βλεπεις αηδια ειναι. :lol:

Λες και δεν ειχαν χωρο να βαλουν τρεις θεσεις.:mad:

 

Παντως το Meizu που πηρε η πεθερα μου εχει μονο δυο θεσεις και μονο για καρτες sim καθολου για μνημη και ειναι μονο 16gb

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η global dev και για εμάς
Κωνσταντίνε την έβαλες ? ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βλεπεις αηδια ειναι. :lol:

Λες και δεν ειχαν χωρο να βαλουν τρεις θεσεις.:mad:

 

Παντως το Meizu που πηρε η πεθερα μου εχει μονο δυο θεσεις και μονο για καρτες sim καθολου για μνημη και ειναι μονο 16gb

 

Δε θα έδωσε κοντα 300 φαντάζομαι... χαχα:p

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έδωσε κοντα 300 φαντάζομαι... χαχα:p

 

Αφου ειναι χαζη και αγοραζει απο Κωτσοβολο και πληρωσε κινητο 3/16 220 ευρω γιατι τα 30 της τα πηραν μονο για εγγυηση δοσεων. :lol:

 

Και της ειχα πει μην παρει θα σου βρω με τα μισα καλυτερο η απαντηση ηταν εγω μονο απο κει αγοραζω, τωρα που ειδε το Mi A1 4/64 που εχω οταν της ειπα αυτο εχει 64 μνημη και οχι 16 που ολη την ωρα σου βγαζει μηνυμα για χωρο και οτι το δινω 130 δεν ξερει τι να πει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!, αλλά από ότι βλέπω, χαλάει την μόστρα (εκτός αν δεν βλέπω σωστά)

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την τεχνικη αυτη αν δεν θες ανταπτορα που φαινεται.

'Η να παρεις μια θηκη σαν κι αυτη και να κοψεις μια μικρη εσοχη στο καουτσουκ με ενα κοπιδι εκει που ειναι κολλημενο το ανταπτορακι, η οποια δεν θα φαινεται γιατι μπαινει το πλαστικο μερος απο πανω (εγω αυτο εχω κανει).

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι χαζη και αγοραζει απο Κωτσοβολο και πληρωσε κινητο 3/16 220 ευρω γιατι τα 30 της τα πηραν μονο για εγγυηση δοσεων. :lol:

 

Και της ειχα πει μην παρει θα σου βρω με τα μισα καλυτερο η απαντηση ηταν εγω μονο απο κει αγοραζω, τωρα που ειδε το Mi A1 4/64 που εχω οταν της ειπα αυτο εχει 64 μνημη και οχι 16 που ολη την ωρα σου βγαζει μηνυμα για χωρο και οτι το δινω 130 δεν ξερει τι να πει. :lol:

 

ΕΕ αμα κολλήσει το μυαλο... συνήθεια δευτέρα φυση :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το mi max 3 128/6 πότε προβλέπεται (If so) να έρθει προς τα εδώ; Μόνο το 64/4 βλέπω στα γνωστά σκρουτζομάγαζα.

Επίσημες κυκλοφορίες (infoquest κλπ), δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, απλά το κοιτάζω ως αντικαταστάτη του 2 (το οποίο δεν ξέρω αν θα κρατήσω ή πουλήσω - έχει αποδειχτεί σκυλί του πολέμου).

Το σκέφτομαι και για Κίνα, αλλά δεν θέλω να προχωρήσω σε αγορά κινητού από εκεί (είναι από τα λίγα προϊόντα που αποφεύγω να αγοράσω απ'έξω)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα βγει global το 6/128 οποτε η το παιρνεις Αγγλοκινεζικο η περιοριζεσαι στα 64gb αν το προβλημα σου ειναι ο χωρος και οχι η ram
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κανεις την global dev ? Να μας πει τα διαδικαστικα ..................... :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ χθες μέσω του system updater αφού πρώτα κράτησα ένα τοπικό αντίγραφο των εφαρμογών που είχα.

Το lag στα full screen gestures παραμένει, ειδικά τις πρώτες ώρες μετά την εγκατάσταση ήταν πιο έντονο.

 

Δεν το έχω δουλέψει πολύ, οι μόνες αλλαγές που παρατήρησα προς το παρών είναι οι εξής

- Μετά από την εγκατάσταση κάθε εφαρμογής εκτελείται σάρωση ασφαλείας από το MIUI

- Το ποσοστό της μπαταρίας εμφανίζεται μέσα στο εικονίδιο και όχι δίπλα

- Οι περιοχές είναι πλέον ταξινομημένες αλφαβητικά

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ χθες μέσω του system updater αφού πρώτα κράτησα ένα τοπικό αντίγραφο των εφαρμογών που είχα.

......................

Μετά κανείς επαναφορά από το ίδιο μενού ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...