Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ευχαριστώ πολύ, μια χαρά λειτούργησε! :)

Για το Instagram, ναι μεν κάνει κανονικά εγκατάσταση αλλά η αλήθεια είναι πως τα stories τα τραβάει για να γίνουν fit στη οθόνη με αποτέλεσμα να χάνεται από τις άκρες αρκετή πληροφορία. :(

Αν υπάρχει λύση για το συγκεκριμένο θέμα θα χαρώ να την ακούσω :O

Έχεις δίκιο... δεν το είχα προσέξει, γιατί δεν χρησιμοποιώ πολύ το instagram, όντως κόβει κάμποσο από την ιστορία...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι έχετε θεμα με ινσταγκραμ εχετε global edition συσκευές ή οχι;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι global version με Miui 10

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα το redmi note 4 και το mi max 2 ειχα και κάποια θεματακια με εφαρμογές gallery του play store, οπως το QuickPic και το F-Stop. Δεν διάβαζαν την κάρτα μνημης μετα από κάποιο διάστημα και μάλιστα οταν την έβαζα σε card reader μου εβγαζε μνμ το laptop οτι η καρτα ειναι κατεστραμμένη και θελει φορματ. Μαλιστα αν δεν εκανα φορματ οταν τις έβαζα στα xiaomi μετα απο κάποιο διάστημα μου χάνονταν ολα τα αρχεια. Το θεμα ειναι οτι η ιδια καρτα σε αλλα κινητα οπως sony και nokia που τη δοκιμασα δουλευε αψογα και πριν και μετά τα xiaomi. Μονο σε αυτα έβγαζε προβλήματα. Γι αυτο και προσοχη με τις καρτες μνημης σε Xiaomi μην ψάχνετε τα αρχεία σας καμια μερα.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ σκέφτομαι την μετάβαση από redmi note 3 pro στο max3 θα ήθελα να ρωτήσω πως σας φαίνεται η οθόνη κάτω από τον ήλιο.Ειναι ευανάγνωστη κ με καλά χρώματα? Έχει η γυναίκα το redmi 5 plus κ μου αρέσει η φωτεινότητα του κ τα χρώματα του, φαντάζομαι το ίδιο καλή θα είναι κ του max3, έτσι? Σκεφτόμουν κ το poco(ξέρω εντελώς άλλο τηλέφωνο) αλλά μάλλον το απορρίπτω γιατί θα μου φαίνεται μικρή ή οθόνη του, είπα να πάω στο max3 γιατί όντως θα δω διάφορα στο μέγεθος της οθόνης κ ας μην έχω τις ίδιες επιδόσεις (δεν μου πολυχρειαζονται)
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε!Εδώ είσαι φίλε μου:

 

https://www.mymemory.co.uk/

 

https://www.mymemory.co.uk/sandisk-256gb-ultra-micro-sd-card-sdxc-uhs-i-a1-adapter-100mb-s.html

 

Το μαγαζί το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο...είναι 15 χρόνια στον χώρο με τεράστια εμπειρία και είναι και από UK...Τους έστειλα mail πριν κάνω την αγορά αν κάνουν shipping Ελλάδα και μου απάντησαν ναι μέσα σε 7-10 μέρες θα έχει έρθει...Το κόστος για το shipping είναι πολύ μικρό £1.95 η κάρτα είναι στις £81.99 συνολικά η αγορά πάει στα 93€ περίπου μαζί με το shipping αν αναλογιστείς ότι στα μεγάλα μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα φέρνουν μόνο την 200αρα με 89€ είναι εξαιρετική η τιμή που την πουλάνε!Από skroutz που το έψαξα δεν έβρισκα ετοιμοπαράδοτη και όλες ήταν με παραγγελία αμφιβόλου προέλευσης-ποιότητας οπότε παρόλο που μπορεί να την πούλαγαν 15€-20€ ποιο φτηνά δεν ήθελα να το ρισκάρω...Για e-bay...amazon...aliexpress ούτε λόγος...Εκεί γίνεται πανηγύρι με τις fake...Μέχρι και videakia στο youtube υπάρχουνε για να ξεχωρίζεις τις real από τις fake...Anyway...Η κάρτα ήρθε σφραγισμένη με την συσκευασία της όπως είναι στην photo μέσα σε 7 μέρες!Όλα καλά!Δουλεύει άψογα και την βλέπει μια χαρά το θηρίο!;)Την έκανα και ένα format για να την setaro και τώρα είναι πανέτοιμη για fullarisma...:lol:

Σε ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό ποστ σου,πολυ κατατοπιστικός, θα την κάνω κι εγω την κίνηση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...κ εγώ πιστεύω ότι δεν μπορεί να είναι χειρότερη από του redmi 5 plus.Θα έχει το ίδιο ωραία χρώματα κ φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει απαντηθει,αλλα δε μπορω να βρω κατι.Σκεφτομαι να το παραγγείλω (mi max 3 global φυσικα) απο το Honorbuy EU.Αξιζει?Γραφει οτι φοραει γνησια ρομ!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει απαντηθει,αλλα δε μπορω να βρω κατι.Σκεφτομαι να το παραγγείλω (mi max 3 global φυσικα) απο το Honorbuy EU.Αξιζει?Γραφει οτι φοραει γνησια ρομ!

 

Καλησπέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα:) Από Honorbuy δεν έχω άποψη...Σίγουρα μπορώ να σου πω από Banggood ότι έχουμε αγοράσει αρκετοί από εδώ μέσα global version και ήταν όλα μια χαρά...;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή δεν παίζει Instagram?

Πάντως από play store γράφει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή.

Υπάρχει τρόπος?

 

Ούτε εγω έχω θέμα, παίζει κανονικά το insta και τα stories! Global version :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα

 

Καλησπερα!Σ'ευχαριστω πολυ,αλλα ακομα το σκεφτομαι!Εχω το iphone 6s plus τωρα αλλα σιγα-σιγα,η μπαταρια του δε κραταει οσο θα ηθελα,Οποτε θελω κατι με μεγαλη μπαταρια!Εξ'αλλου ειχα κανα Xiaomi (redmi note 3 pro,mi max 1&2)!!Που σημαινει οτι κατι ξερω!;):)Και υστερα ειναι πανακριβο ενα σφραγισμενο νεο μοντελο iphone!Απλα δε θελω να ασχολουμε με ξεκλειδωματα κλπ.για να εχω μια ρομ σωστη!Και βλεπω εδω,οτι το mi max 3 global,εινα μια χαρα αν εχει γνησια ρομ!Με τις αναβαθμισεις του κλπ.Εκτος κι αν δε καταλαβα καλα.Ομως η αγορα απο το Honorbuy EU,αξιζει σε σχεση με τα υπολοιπα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά την παραλαβή του θηρίου αρχίζουν σιγά σιγά να μου έρχονται και τα υπόλοιπα delivery...:ninja: Σήμερα παρέλαβα και την κάρτα μνήμης SanDisk micro SD 256GB ultra μετά από ομολογουμένως πάρα πολύ ψάξιμο γιατί παίζουνε πάρα πολλές fake στο internet και θέλει τεράστια προσοχή...Έχω εξαιρετική εμπειρία χρήσης από SanDisk έχοντας στο note 4 μια 128αρα που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο εδώ και 4 χρόνια το ίδιο περιμένω και από την 256αρα όπου σε συνδυασμό με τα 64gb της συσκευής ο χώρος αποθήκευσης τώρα απογειώνεται!!!:superman: Περιμένω επίσης μερικές θήκες ακόμα για να δούμε ποια θα κάτσει ποιο καλά και μερικά tempered glass...Μόλις έρθουν θα ανεβάσω αμέσως photos... ;) Η συσκευή είναι εκπληκτική πάντως εδώ και μια βδομάδα που την δουλεύω...Είμαι ακόμα με την 9 δεν έχω βάλει 10 αλλά όλα καλά μέχρι στιγμής!Δεν έχω ολοκληρώσει το setarisma της για να το κάνω όπως το galaxy note 4 το οποίο ακόμα χρησιμοποιώ σαν κύρια συσκευή μιας και δεν έχω ακόμα θήκη για το θηρίο αλλά μόλις μου έρθουν με βλέπω να το εγκαινιάζω και εκτός οικιακού χώρου...:lol: Πήγα το σαβ/κο έτσι για πλάκα να δω θήκες σε διάφορα μαγαζάκια και γέλαγα από τις τιμές που μου τα πουλούσαν ενώ και η ποιότητα τους ήταν για κλάματα...:ninja: Ας είναι καλά το internet να αγοράζουμε από εκεί να βρίσκουμε την υγειά μας!:D Χαιρετώ για την ώρα! :)

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i66.tinypic.com/6rmq8g.jpg[/img]

 

Εννοείται! Οι τιμές εδώ είναι απλά αστείες.....ποιες θήκες έχεις πάρει;

Φαντάζομαι γυαλί nilkin....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!Σ'ευχαριστω πολυ,αλλα ακομα το σκεφτομαι!Εχω το iphone 6s plus τωρα αλλα σιγα-σιγα,η μπαταρια του δε κραταει οσο θα ηθελα,Οποτε θελω κατι με μεγαλη μπαταρια!Εξ'αλλου ειχα κανα Xiaomi (redmi note 3 pro,mi max 1&2)!!Που σημαινει οτι κατι ξερω!;):)Και υστερα ειναι πανακριβο ενα σφραγισμενο νεο μοντελο iphone!Απλα δε θελω να ασχολουμε με ξεκλειδωματα κλπ.για να εχω μια ρομ σωστη!Και βλεπω εδω,οτι το mi max 3 global,εινα μια χαρα αν εχει γνησια ρομ!Με τις αναβαθμισεις του κλπ.Εκτος κι αν δε καταλαβα καλα.Ομως η αγορα απο το Honorbuy EU,αξιζει σε σχεση με τα υπολοιπα?

 

Δεν θα κερδίσεις κάτι από Honorbuy, το τσιμπάς πολύ φτηνότερα από Banggood και σε 10 ημέρες το έχεις σπίτι σου, έτοιμο να το λιώσεις και να ευχαριστηθείς την ατελείωτη μπαταρία του! :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Οι τιμές εδώ είναι απλά αστείες.....ποιες θήκες έχεις πάρει;

Φαντάζομαι γυαλί nilkin....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα κερδίσεις κάτι από Honorbuy, το τσιμπάς πολύ φτηνότερα από Banggood και σε 10 ημέρες το έχεις σπίτι σου, έτοιμο να το λιώσεις και να ευχαριστηθείς την ατελείωτη μπαταρία του! :)

 

Ειναι το global ομως?Αν θελεις δωσε ενα λινγκ... :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το global ομως?Αν θελεις δωσε ενα λινγκ... :)

 

Απο Banggood χτύπα το φίλε...Έχει δίκιο ο φίλος vtag...θα σου έρθει σφαίρα και είναι και η global version...;) Απλά προσπάθησε να βρεις κανένα κουπόνι για να το πάρεις και ποιο φθηνά...

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Max-3-Global-Version-6_9-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1344226.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=HK

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Οι τιμές εδώ είναι απλά αστείες.....ποιες θήκες έχεις πάρει;

Φαντάζομαι γυαλί nilkin....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα κερδίσεις κάτι από Honorbuy, το τσιμπάς πολύ φτηνότερα από Banggood και σε 10 ημέρες το έχεις σπίτι σου, έτοιμο να το λιώσεις και να ευχαριστηθείς την ατελείωτη μπαταρία του! :)

 

Χτύπησα σίγουρα την nillkin το link που είχες δώσει από e-bay... ;)

 

https://www.ebay.com/itm/New-Original-Nillkin-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Mi-Max-3-H-Pro/202441250168?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Από θήκες γενικά έχω μια τρέλα με τις wallet...αλλά κοιτάζω και λίγο ποιο απλές...Ενώ πάντα κοιτάζω να έχω διπλή προστασία για το κινητό...Όπως στο galaxy note 4 έτσι και στο mi max 3 έχω παραγγείλει μια θήκη τύπου pocket (σαν mini τσαντάκι) όπου μέσα θα χωράει και η wallet αλλά και όποια άλλη θήκη επιλέξω!Στην pocket γράφει ότι είναι για το mi max 2 αλλά οι διαστάσεις που γράφει πρέπει να καλύπτουν και το mi max 3...Έχω δει και άλλες που μου έχουνε κάνει κλικ αλλά αναμένω για την ώρα αυτές:

 

https://www.aliexpress.com/item/JINSERTA-For-Xiaomi-Mi-Max-MAX2-Case-Universal-Multifunction-Wallet-Leather-Bag-Waist-Belt-Clip-Pouch/32847945197.html

 

https://www.aliexpress.com/item/Luxury-Wallet-case-For-Xiaomi-Mi-MAX-3-Flip-Magnet-Leather-Capa-Stand-Crad-pocket-Photo/32924947491.html

 

Παρήγγειλα και ένα ακόμα φτηνιάρικο tempered glass:

 

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-Max-3-Tempered-Glass-Xiaomi-Mi-Max-3-Screen-Protector-Xiaomi-Mi-Max-3/32899486839.html

 

Ενώ περιμένω πως και πως και την παρακάτω wallet που για μένα είναι η ποιο μουράτη μάλιστα μπορείς να βάλεις και logo της επιλογής σου πάνω στην θήκη.Απλά έχω επικοινωνήσει με τον dealer και με έχουν ενημερώσει ότι είναι υπό κατασκεύη για το mi max 3 και μόλις είναι διαθέσιμη θα με ειδοποιήσουν για να την χτυπήσω κατευθείαν...;)

 

https://www.ebay.com/itm/202214518824?ul_noapp=true

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο Banggood χτύπα το φίλε...Έχει δίκιο ο φίλος vtag...θα σου έρθει σφαίρα και είναι και η global version...;) Απλά προσπάθησε να βρεις κανένα κουπόνι για να το πάρεις και ποιο φθηνά...

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Max-3-Global-Version-6_9-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1344226.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=HK

 

Nα σαι καλα!Θα το ψαξω και αν τελικα το παρω,θα ενημερωσω.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα!Θα το ψαξω και αν τελικα το παρω,θα ενημερωσω.:)
Πέτρο, δες εδώ mi MAX 3 EU 4+64G

Τιμή με κουπόνι απο 238,26€ στα 216,82€, Κωδικός κουπονιού “ 11BGM3Ghttps://bit.ly/2xDQp8R με Paypal & Priority Direct Mail :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε!Εδώ είσαι φίλε μου:

 

https://www.mymemory.co.uk/

 

https://www.mymemory.co.uk/sandisk-256gb-ultra-micro-sd-card-sdxc-uhs-i-a1-adapter-100mb-s.html

 

Το μαγαζί το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο...είναι 15 χρόνια στον χώρο με τεράστια εμπειρία και είναι και από UK...Τους έστειλα mail πριν κάνω την αγορά αν κάνουν shipping Ελλάδα και μου απάντησαν ναι μέσα σε 7-10 μέρες θα έχει έρθει...Το κόστος για το shipping είναι πολύ μικρό £1.95 η κάρτα είναι στις £81.99 συνολικά η αγορά πάει στα 93€ περίπου μαζί με το shipping αν αναλογιστείς ότι στα μεγάλα μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα φέρνουν μόνο την 200αρα με 89€ είναι εξαιρετική η τιμή που την πουλάνε!Από skroutz που το έψαξα δεν έβρισκα ετοιμοπαράδοτη και όλες ήταν με παραγγελία αμφιβόλου προέλευσης-ποιότητας οπότε παρόλο που μπορεί να την πούλαγαν 15€-20€ ποιο φτηνά δεν ήθελα να το ρισκάρω...Για e-bay...amazon...aliexpress ούτε λόγος...Εκεί γίνεται πανηγύρι με τις fake...Μέχρι και videakia στο youtube υπάρχουνε για να ξεχωρίζεις τις real από τις fake...Anyway...Η κάρτα ήρθε σφραγισμένη με την συσκευασία της όπως είναι στην photo μέσα σε 7 μέρες!Όλα καλά!Δουλεύει άψογα και την βλέπει μια χαρά το θηρίο!;)Την έκανα και ένα format για να την setaro και τώρα είναι πανέτοιμη για fullarisma...:lol:

 

Πολλά χρήματα ενώ στα 40 ευρώ θα επερνες την ίδια σε 200gb. Δηλαδή έδωσες 50 ευρώ για 56gb. Πολύ κακή αγορά για μένα.

 

e0a6b59da6f831a984c818a5781bcbef.jpg

39f9493305c073f2a3f38d06e1e6213c.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται! Οι τιμές εδώ είναι απλά αστείες.....ποιες θήκες έχεις πάρει;

Φαντάζομαι γυαλί nilkin....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα κερδίσεις κάτι από Honorbuy, το τσιμπάς πολύ φτηνότερα από Banggood και σε 10 ημέρες το έχεις σπίτι σου, έτοιμο να το λιώσεις και να ευχαριστηθείς την ατελείωτη μπαταρία του! :)

Μια χαρά τιμές έχουμε Ελλάδα 200gb στα 42 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά χρήματα ενώ στα 40 ευρώ θα επερνες την ίδια σε 200gb. Δηλαδή έδωσες 50 ευρώ για 56gb. Πολύ κακή αγορά για μένα.

 

e0a6b59da6f831a984c818a5781bcbef.jpg

39f9493305c073f2a3f38d06e1e6213c.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά τιμές έχουμε Ελλάδα 200gb στα 42 ευρώ.

 

Οταν έχω την δυνατότητα για max χωρητικότητα 256gb γιατί να μην την εκμεταλευτώ; Εδωσα 214€ για την συσκευή και στο παρελθόν έχω δώσει κ περισσότερα στα 50€ παραπάνω θα τσιγκουνευτώ; Και τα 42€ για την 200αρα στο skroutz δεν θα τα έδινα γιατί παίζουνε και εκεί fake..Για την 256αρα η ποιο χαμηλή τιμή απο 86€ ξεκινούσε με παραγγελία και με το ρίσκο τι θα σου έρθει… Από όσα μαγαζιά έχω αγοράσει στο skroutz και τα εμπιστευόμουν την πουλούσαν πάνω από 90€ οπότε μου ερχόταν μια η άλλη.. Γενικά από μαγαζιά που δεν έχω ξανά αγοράσει τα αποφεύγω… Κοιτάζω πάντα ποιο αξιόπιστες επιλογές για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...Είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος από την αγορά και προτιμώ sansisk πάντα γιατί δεν με έχει κρεμάσει ποτέ και σε παλιότερες συσκευές… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχω την δυνατότητα για max χωρητικότητα 256gb γιατί να μην την εκμεταλευτώ; Εδωσα 214€ για την συσκευή και στο παρελθόν έχω δώσει κ περισσότερα στα 50€ παραπάνω θα τσιγκουνευτώ; Και τα 42€ για την 200αρα στο skroutz δεν θα τα έδινα γιατί παίζουνε και εκεί fake..Για την 256αρα η ποιο χαμηλή τιμή απο 86€ ξεκινούσε με παραγγελία και με το ρίσκο τι θα σου έρθει… Από όσα μαγαζιά έχω αγοράσει στο skroutz και τα εμπιστευόμουν την πουλούσαν πάνω από 90€ οπότε μου ερχόταν μια η άλλη.. Γενικά από μαγαζιά που δεν έχω ξανά αγοράσει τα αποφεύγω… Κοιτάζω πάντα ποιο αξιόπιστες επιλογές για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...Είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος από την αγορά και προτιμώ sansisk πάντα γιατί δεν με έχει κρεμάσει ποτέ και σε παλιότερες συσκευές… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fake δεν είναι γιατί πήρα 2 για φίλους στα 35 ευρώ που έπεσαν και είναι κομπλέ. Είναι ακριβώς ίδιο μοντέλο με το 256gb SanDisk 100mb ταχύτητα. Η 256 είναι πανάκριβη για μένα θες κοντά τριπλάσια χρήματα για 56gb παραπάνω. Η 200αρα έπαιζε στα 65 ευρώ έφαγε μεγάλη πτώση τιμής τον τελευταίο καιρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 256αρα πάντως παίζει στα 78 ευρώ από Ελλάδα ή ίδια ακριβώς απλά χωρίς αντάπτορα.

 

527b1e44ae833c994abe5ec3bde93db7.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν

Fake δεν είναι γιατί πήρα 2 για φίλους στα 35 ευρώ που έπεσαν και είναι κομπλέ. Είναι ακριβώς ίδιο μοντέλο με το 256gb SanDisk 100mb ταχύτητα. Η 256 είναι πανάκριβη για μένα θες κοντά τριπλάσια χρήματα για 56gb παραπάνω. Η 200αρα έπαιζε στα 65 ευρώ έφαγε μεγάλη πτώση τιμής τον τελευταίο καιρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 256αρα πάντως παίζει στα 78 ευρώ από Ελλάδα ή ίδια ακριβώς απλά χωρίς αντάπτορα.

 

527b1e44ae833c994abe5ec3bde93db7.jpg

 

Και από e-bay φίλε και amazon ή ali express μπορώ να σου βρω σε εξεφτελιστικές τιμές 200αρες και 256αρες κάρτες με 20,30,40,50 και 60€ αλλά το ρισκάρεις;Ξέρεις ότι θα είναι γνήσιες; Γίνεται τρελό πανηγύρι με τις fake εκεί… Είναι ξεκάθαρα που θα πέσεις...Δεν λέω ότι όλα τα μικρομάγαζα εδώ στην Ελλάδα φέρνουν fake… Θέλει καλό ψάξιμο... Αν έχεις κάποιο έμπιστο μαγαζί φυσικά προχωράς την αγορά από εκεί… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν

 

Και από e-bay φίλε και amazon ή ali express μπορώ να σου βρω σε εξεφτελιστικές τιμές 200αρες και 256αρες κάρτες με 20,30,40,50 και 60€ αλλά το ρισκάρεις;Ξέρεις ότι θα είναι γνήσιες; Γίνεται τρελό πανήγυρι με τις fake εκεί… Είναι ξεκάθαρα που θα πέσεις...Δεν λέω ότι όλα τα μικρομάγαζα εδώ στην Ελλάδα φέρνουν fake… Θέλει καλό ψάξιμο... Αν έχεις κάποιο έμπιστο μαγαζί φυσικά προχωράς την αγορά από εκεί… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς από ebay δεν περνω τίποτα εκτός trusted seller εκεί γίνετε χαμός με fake. Από Ελλάδα όμως δεν υπάρχει λόγος τουλάχιστον καταστήματα του skroutz δεν παίζουν ποτέ με fake. Εφόσον δουλέψεις και τα 256gb καλώς την πήρες. Στα 35 ευρώ σκέφτομαι την 200αρα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς από ebay δεν περνω τίποτα εκτός trusted seller εκεί γίνετε χαμός με fake. Από Ελλάδα όμως δεν υπάρχει λόγος τουλάχιστον καταστήματα του skroutz δεν παίζουν ποτέ με fake. Εφόσον δουλέψεις και τα 256gb καλώς την πήρες. Στα 35 ευρώ σκέφτομαι την 200αρα.

 

Σίγουρα e-bay, amazon και ολα τα υπολοιπα internetομαγαζα δεν αξίζει να ρισκάρεις μεγάλες αγορές αν δεν ξέρεις ότι ο πωλητής είναι έμπιστος… θέλει τεράστια προσοχή για αυτό την χτύπησα από το συγκεκριμένο site που ανέφερα στο όποιο είδα ότι δεν είναι όποιο και όποιο και έχει κάνει όνομα στην αγορά της Αγγλίας και όχι μόνο.. Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν να κάνω υπομονή μέχρι Black Friday που όλο και κάποια προσφορά θα έπαιζε αλλά μου είχε γυαλίσει το μάτι η 256αρα και επειδή ήμουν ευχαριστημένος με μια sandisk 128αρα στο galaxy note 4 δεν κρατήθηκα και την χτύπησα με κλειστά μάτια… Αν σε εξυπηρετεί η 200αρα κ η τιμή του είναι καλή και είσαι σίγουρος ότι είναι αυθεντική χτύπα την και εσύ φίλε… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα e-bay, amazon και ολα τα υπολοιπα internetομαγαζα δεν αξίζει να ρισκάρεις μεγάλες αγορές αν δεν ξέρεις ότι ο πωλητής είναι έμπιστος… θέλει τεράστια προσοχή για αυτό την χτύπησα από το συγκεκριμένο site που ανέφερα στο όποιο είδα ότι δεν είναι όποιο και όποιο και έχει κάνει όνομα στην αγορά της Αγγλίας και όχι μόνο.. Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν να κάνω υπομονή μέχρι Black Friday που όλο και κάποια προσφορά θα έπαιζε αλλά μου είχε γυαλίσει το μάτι η 256αρα και επειδή ήμουν ευχαριστημένος με μια sandisk 128αρα στο galaxy note 4 δεν κρατήθηκα και την χτύπησα με κλειστά μάτια… Αν σε εξυπηρετεί η 200αρα κ η τιμή του είναι καλή και είσαι σίγουρος ότι είναι αυθεντική χτύπα την και εσύ φίλε… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το mymemory είναι από τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα οπότε καλά έκανες. Νόμιζα ότι δεν ήξερες τι τιμές παιζουν Ελλάδα από Skroutz και είπα να γράψω μήπως το σκεφτείς και από εδώ. 128 άρα έχω στο note και θέλω μεγαλύτερη. Καλορίζικη και σε σένα και στο κινητο που είναι εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά. 90 ευρώ για κάρτα; τι έχεις να αποθηκεύσεις δηλαδή.;τους άθλιους του βικτωρος Ουγκο; και δηλαδή τι; δεν γεμίζει καμια φορά αυτή η κάρτα. Όσο μεγάλη και να είναι πάλι θα γεμίσει άμα αποθηκεύεις ακόμα και την σκόνη από το δρόμο.... Να μου πεις δίνω λεφτά για ραμ να το καταλάβω, αλλά κάρτα μνήμης;;;; την ιστορία της ζωής μου θα κουβαλάω μαζί μου;;
Link to comment
Share on other sites

Το mymemory είναι από τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα οπότε καλά έκανες. Νόμιζα ότι δεν ήξερες τι τιμές παιζουν Ελλάδα από Skroutz και είπα να γράψω μήπως το σκεφτείς και από εδώ. 128 άρα έχω στο note και θέλω μεγαλύτερη. Καλορίζικη και σε σένα και στο κινητο που είναι εργαλείο.

 

Να είσαι καλά μαν, είναι θηρίο η συσκευή ότι και να λέμε… Οι Κινέζοι έχουν κάνει άλματα… Αναμένω πως και πως θήκες μπας και το βγάλω έξω από το σπίτι… :D Στο note 3 λες φίλε 128αρα; Στο note 4 έχω και εγώ 128αρα… Λες να δουλεύει και εκεί η 256αρα; Δεν την έχω δοκιμάσει για την ώρα αλλά έχω δει κάπου video στο youtube όπου φαίνεται να διαβάζει κ παραπάνω…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά μαν, είναι θηρίο η συσκευή ότι και να λέμε… Οι Κινέζοι έχουν κάνει άλματα… Αναμένω πως και πως θήκες μπας και το βγάλω έξω από το σπίτι… :D Στο note 3 λες φίλε 128αρα; Στο note 4 έχω και εγώ 128αρα… Λες να δουλεύει και εκεί η 256αρα; Δεν την έχω δοκιμάσει για την ώρα αλλά έχω δει κάπου video στο youtube όπου φαίνεται να διαβάζει κ παραπάνω…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι στο 3 έχω 128αρα της Samsung και πάει τραίνο κάτι μήνες που την έχω. Το mi Max 1 το είχα και ήταν απολαυστικό. Απλά λόγω μεγάλου πλάτους δεν μπορούσα να το δουλέψω εύκολα και το έδωσα. Η 256gb δουλεύει κανονικα και σε Note 3 και σε note 4 δεν έχουν θέμα αυτα τα κινητα. 1TB εξωτερικό συνδέω με otg και τον διαβάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...