Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος ρε παιδιά. 90 ευρώ για κάρτα; τι έχεις να αποθηκεύσεις δηλαδή.;τους άθλιους του βικτωρος Ουγκο; και δηλαδή τι; δεν γεμίζει καμια φορά αυτή η κάρτα. Όσο μεγάλη και να είναι πάλι θα γεμίσει άμα αποθηκεύεις ακόμα και την σκόνη από το δρόμο.... Να μου πεις δίνω λεφτά για ραμ να το καταλάβω, αλλά κάρτα μνήμης;;;; την ιστορία της ζωής μου θα κουβαλάω μαζί μου;;
Είναι προφανές ότι τα παιδιά αγνοούν το cloud και το streaming. Θα βγουν και θα πουν για ταινίες, μουσικές κλπ, και πόσο κοστίζει το streaming και τα δεδομένα στην Ελλάδα και και και.. Ετοιμάζω ποπ κορν..

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι τα παιδιά αγνοούν το cloud και το streaming. Θα βγουν και θα πουν για ταινίες, μουσικές κλπ, και πόσο κοστίζει το streaming και τα δεδομένα στην Ελλάδα και και και.. Ετοιμάζω ποπ κορν..

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Τίποτα δεν αγνοούμε φίλτατε. Έχω 50gb γεμάτα στο mega δωρεάν και streamarw μέσω netflix cosmote go και plex δικού μου server. Η κάρτα μνήμης όμως είναι αναντικαταστατη. Έχω 128gb με ελάχιστα χρήματα με σειρές flac βίντεο χωρίς να με νοιάζει αν έχω ίντερνετ η MB για να μπω στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα?? εδώ λέμε για το Mi Max 3.... δεν μας ενδιαφέρουν οι τιμές των microsd...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο, δες εδώ mi MAX 3 EU 4+64G

Τιμή με κουπόνι απο 238,26€ στα 216,82€, Κωδικός κουπονιού “ 11BGM3Ghttps://bit.ly/2xDQp8R με Paypal & Priority Direct Mail :p

 

Κωστα ευχαριστω πολυ,αλλα ακομα δεν το αποφασισα,λογω του οτι δεν ειμαι σιγουρος για εγγυηση κλπ.και υστερα εχω μονο μακ!!Δεν εχω καθολου windows!!Και κανεις απο την οικογενεια!Το αναφερω για τη περιπτωση που χρειαστει καποιο ξεκλειδωμα,φλασαρισμα κλπ.!!Ασε που δεν ασχολουμαι πια με το "αθλημα"!!Γι αυτο θελω κατι που να μη χρειαζεται τετοια διαδικασια...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Οι μνημες που βλεπετε ειναι U1 καλυτερες ειναι οι U3 αλλα δεν ξερω κατα ποσο χρειαζεται καλυτερη μνημη ενα κινητο.

Καλα σοβαρα ταινιες στο κινητο χαθηκαν οι τηλεορασεις; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν αγνοούμε φίλτατε. Έχω 50gb γεμάτα στο mega δωρεάν και streamarw μέσω netflix cosmote go και plex δικού μου server. Η κάρτα μνήμης όμως είναι αναντικαταστατη. Έχω 128gb με ελάχιστα χρήματα με σειρές flac βίντεο χωρίς να με νοιάζει αν έχω ίντερνετ η MB για να μπω στο cloud.

 

+1… και να συμπληρώσω όταν γράφεις video σε υψηλή ανάλυση ή θες αρχεία-εφαρμογές με μεγάλη χωρητικότητα την λύση στην δίνει μια μεγάλη microSD από το να αρχίσεις να προβληματίζεσαι τι να σβήσεις στην κύρια μνήμη της συσκευής…αυτά κ απο εμένα και κλείνουμε το θέμα με τις μνήμες…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά. 90 ευρώ για κάρτα; τι έχεις να αποθηκεύσεις δηλαδή.;τους άθλιους του βικτωρος Ουγκο; και δηλαδή τι; δεν γεμίζει καμια φορά αυτή η κάρτα. Όσο μεγάλη και να είναι πάλι θα γεμίσει άμα αποθηκεύεις ακόμα και την σκόνη από το δρόμο.... Να μου πεις δίνω λεφτά για ραμ να το καταλάβω, αλλά κάρτα μνήμης;;;; την ιστορία της ζωής μου θα κουβαλάω μαζί μου;;

 

αχαχαχαχα πέθανα στο γέλιο! :lol::lol::lol:

Κι εγω αυτό σκεφτόμουν, δηλαδή πρέπει να μην την αδειάζεις ποτε την κάρτα!

Θεωρώ ότι είναι χαζομάρα να το φουλάρεις τόσο πολύ ένα τηλέφωνο/ταμπλετ μιας και από κάποια στιγμή και μετά και με ορισμένες αναβαθμίσεις θα αρχίσει τα λαγκ, τις καθυστερήσεις κτλ. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωστα ευχαριστω πολυ,αλλα ακομα δεν το αποφασισα,λογω του οτι δεν ειμαι σιγουρος για εγγυηση κλπ.και υστερα εχω μονο μακ!!Δεν εχω καθολου windows!!Και κανεις απο την οικογενεια!Το αναφερω για τη περιπτωση που χρειαστει καποιο ξεκλειδωμα,φλασαρισμα κλπ.!!Ασε που δεν ασχολουμαι πια με το "αθλημα"!!Γι αυτο θελω κατι που να μη χρειαζεται τετοια διαδικασια...:)

 

Μα δεν πρόκειται να χριστεί ποτέ ούτε ξεκλείδωμα ούτε φλασάριμσα αφού θα είναι η Global version! :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε αξίζει να περιμένουμε την Black Friday; Θα βγει άραγε global edition στην έκδοση με τα 6gb ή τζάμπα περιμένουμε; Είμαι στο τσακ να παραγγείλω την Global 4gb απο Βanggood..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε αξίζει να περιμένουμε την Black Friday; Θα βγει άραγε global edition στην έκδοση με τα 6gb ή τζάμπα περιμένουμε; Είμαι στο τσακ να παραγγείλω την Global 4gb απο Βanggood..
Και εγώ ήμουν σε ένα τέτοιο δίλημμα φίλε… Γλυκοκοιτούσα και εγώ τα 6GB αλλά δεν κρατήθηκα… Σίγουρα όλο και κάποια προσφορά μπορεί να παίξει τότε αν και επίσημα δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Ποιο φθηνά από Banggood πάντως τα 4GB δεν θα τα βρεις πουθενά αλλού…ακόμα και στην Black Friday δεν νομίζω Ελλάδα να πέσει στα 215€ τα 4GB… Εγω έκανα κίνηση από εκεί και ξεμπέρδεψα…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν σε ένα τέτοιο δίλημμα φίλε… Γλυκοκοιτούσα και εγώ τα 6GB αλλά δεν κρατήθηκα… Σίγουρα όλο και κάποια προσφορά μπορεί να παίξει τότε αν και επίσημα δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Ποιο φθηνά από Banggood πάντως τα 4GB δεν θα τα βρεις πουθενά αλλού…ακόμα και στην Black Friday δεν νομίζω Ελλάδα να πέσει στα 215€ τα 4GB… Εγω έκανα κίνηση από εκεί και ξεμπέρδεψα…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, ένα κλικ είμαι και γω πριν την αγορά. Απο την άλλη λέω να περιμένω να πέσει η τιμή των 6gb και ας το πάρω σε Chinese έκδοση, καθώς η μόνη διαφορά θα είναι η γλώσσα στα Αγγλικά. Decisions...

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα πέθανα στο γέλιο! :lol::lol::lol:

Κι εγω αυτό σκεφτόμουν, δηλαδή πρέπει να μην την αδειάζεις ποτε την κάρτα!

Θεωρώ ότι είναι χαζομάρα να το φουλάρεις τόσο πολύ ένα τηλέφωνο/ταμπλετ μιας και από κάποια στιγμή και μετά και με ορισμένες αναβαθμίσεις θα αρχίσει τα λαγκ, τις καθυστερήσεις κτλ. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα δεν πρόκειται να χριστεί ποτέ ούτε ξεκλείδωμα ούτε φλασάριμσα αφού θα είναι η Global version! :)

 

Σ ευχαριστω κι εσενα Βασιλη (αν δε κανω λαθος τ ονομα σου χαχαχα)!! Αλλα λεω να το ψαξω λιγο ακομα!Παντως αρχιζω και ψηνομαι!:lol: Αληθεια,αν παρω και καμια θηκη-γυαλι απο εκει (banggood.com) θα μου ερθουν ταυτοχρονα και με τον ιδιο τροπο?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε αξίζει να περιμένουμε την Black Friday; Θα βγει άραγε global edition στην έκδοση με τα 6gb ή τζάμπα περιμένουμε; Είμαι στο τσακ να παραγγείλω την Global 4gb απο Βanggood..

 

Εγώ έχω βάλει για ψυχολογικούς λόγους προθεσμία τη black Friday, πιο πολύ για να μη σκάσω αν χάσω καμιά τρελή προσφορά (με τρώει και το Mi Mix 2S - ήδη παίζει στα 330 ευρώ). Κατά τα άλλα, έχω αρχίσει να αμφιβάλω για το αν θα έρθει από την Infoquest, και πλέον το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να κυκλοφορήσει Global έκδοση με 6 GB.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω κι εσενα Βασιλη (αν δε κανω λαθος τ ονομα σου χαχαχα)!! Αλλα λεω να το ψαξω λιγο ακομα!Παντως αρχιζω και ψηνομαι!:lol: Αληθεια,αν παρω και καμια θηκη-γυαλι απο εκει (banggood.com) θα μου ερθουν ταυτοχρονα και με τον ιδιο τροπο?

 

Εαν επιλέξεις να έρθουν από την ίδια αποθήκη που αποσταλεί το κινητό τότε ναι, οπότε το τσεκάρεις αυτό αλλά και πάλι έρχονται τόσο γρήγορα που παίζει να σου έρθουν και πιο γρήγορα οι θήκες από το ίδιο το τηλέφωνο! :lol:

Παρτο και πραγματικά μετά θα αναρωτιέσαι γιατί το σκεφτόμουν και το έψαχνα τόσο πολύ...;)

Link to comment
Share on other sites

Εαν επιλέξεις να έρθουν από την ίδια αποθήκη που αποσταλεί το κινητό τότε ναι, οπότε το τσεκάρεις αυτό αλλά και πάλι έρχονται τόσο γρήγορα που παίζει να σου έρθουν και πιο γρήγορα οι θήκες από το ίδιο το τηλέφωνο! :lol:

Παρτο και πραγματικά μετά θα αναρωτιέσαι γιατί το σκεφτόμουν και το έψαχνα τόσο πολύ...;)

 

Λες ε? Χαχαχα:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται η έκδοση των 6GB θα μείνει στην China version οπότε προσωπικά με αφήνει αδιάφορο..... Τώρα αυτοί που περιμένουν την μαύρη Παρασκευή για να δουν άσπρη μέρα νομίζω ότι αδίκως θα περιμένουν..... Προσωπική μου άποψη...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ σωστα και απ´οτι φαίνεται δεν θα βγει σε Global και το χρυσό χρωμα όπως το ίδιο έγινε και με το Max2!

Όσον αφορά την Black Friday φυσικα και δεν πρόκειται να παίξει κάτι σε Ελλάδα μια και είναι απίθανο να έχουν προλαβει να το φέρουν μέχρι τότε και εαν έχουν προλαβει θα είναι τόσο καινουργιο που δεν πρόκειται να μπει σε προσφορά, εκεί που μπορεί να παίξει σε καλύτερη τιμή είναι σε κινεζομαγαζα στις 11/11!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστα και απ´οτι φαίνεται δεν θα βγει σε Global και το χρυσό χρωμα όπως το ίδιο έγινε και με το Max2!

Όσον αφορά την Black Friday φυσικα και δεν πρόκειται να παίξει κάτι σε Ελλάδα μια και είναι απίθανο να έχουν προλαβει να το φέρουν μέχρι τότε και εαν έχουν προλαβει θα είναι τόσο καινουργιο που δεν πρόκειται να μπει σε προσφορά, εκεί που μπορεί να παίξει σε καλύτερη τιμή είναι σε κινεζομαγαζα στις 11/11!

 

Τα κινεζομαγαζα δεν έχουν Black Friday; Ή είναι προτιμότερη η 11/11;

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση για το 1.000.000:

Αν κάποιος φίλος έχει ενεργοποιήσει το camera2 api, μπορεί να μας πει αν η συσκευή σηκώνει Long Exposure και HDR Technology Preview στο Lightroom Mobile;

(link)

"Long Exposure is a new capture mode that captures a burst of exposures (DNG or JPEG), aligns, and blends them images together to simulate a long exposure (without a tripod.)"

"The HDR capture mode automatically analyzes the scene to determine the appropriate spread of exposure values over three shots. Then, after capture, automatically aligns, de-ghosts, and tone maps the image, creating a DNG file. The resulting DNG file offers a much larger dynamic range than a singe raw file while maintaining all other advantages of a raw file such as higher bit-depth per color, lack of JPEG compression, and the ability to address white balance after capture with no loss of information!"

 

Υ.Γ.: Το συγκεκριμένο app, με την υποστήριξη της Adobe, είναι πολλά υποσχόμενο. Πιθανώς να εξελιχθεί όπως το Gcam και το Snapseed.

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα διάβασα εδω , (Ολα τα Post ) πηρα την απόφαση να το παραγγειλω , επέλεξα το Ελληνικό μαγαζι με τα 2 χρονια εγγύηση (Αχρείαστη να ειναι), δεν το θελω για Κύριο , μια που δεν απαρνιέμαι το K zoom της Sami που εχω, αλλά να αντικαταστησει το Phablet της Thl W300 που εχω, που παρότι ζει και βασιλεύει,(ειχα προνοήσει για 2η μπαταρία ) εχει γεράσει το έρμο και δεν συνεργάζεται με νέες εφαρμογες! Παρήγγειλα ηδη 2 θηκες και Tempered Glass Οταν παραλαβω γραφω

 

https://www.ebay.com/itm/202441250168

 

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-Max-3-8-Se-A2-New-Smart-Mirror-Leather-View-Flip-Stand-Case-Cover/192651077312?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=492792716476&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-A2-Lite-8SE-Redmi-S2-Electroplating-Clear-Slim-Soft-TPU-Case-Cover/283109564555?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=583515382762&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό περίπου 2 εβδομάδες... παρατηρώ τα εξής : Αρχικά όλα τα άλλα μου φαίνονται μικρά και άχρηστα παιχνιδακια, το μέγεθος το έχω συνηθίσει πλήρως... και δεν ξέρω τι θα γίνει γιατί δεν νομίζω ότι μπορώ να πάρω στα σοβαρά ένα κλασσικό μικρό κινητό... Ανυπομωνώ για το Mi Max 4!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα διάβασα εδω , (Ολα τα Post ) πηρα την απόφαση να το παραγγειλω , επέλεξα το Ελληνικό μαγαζι με τα 2 χρονια εγγύηση (Αχρείαστη να ειναι), δεν το θελω για Κύριο , μια που δεν απαρνιέμαι το K zoom της Sami που εχω, αλλά να αντικαταστησει το Phablet της Thl W300 που εχω, που παρότι ζει και βασιλεύει,(ειχα προνοήσει για 2η μπαταρία ) εχει γεράσει το έρμο και δεν συνεργάζεται με νέες εφαρμογες!Όταν παραλάβω γράφω ! Παρήγγειλα ηδη 2 θηκες και Tempered Glass Οταν παραλαβω γραφω

 

https://www.ebay.com/itm/202441250168

 

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-Max-3-8-Se-A2-New-Smart-Mirror-Leather-View-Flip-Stand-Case-Cover/192651077312?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=492792716476&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-A2-Lite-8SE-Redmi-S2-Electroplating-Clear-Slim-Soft-TPU-Case-Cover/283109564555?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=583515382762&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Αντε καλώς να μας έρθεις στην παρέα φίλε! Tempered glass και θήκη clear slim soft έχουμε παραγγείλει τα ίδια… Αναμένω και μερικές θήκες ακόμα…Δεν νομίζω να το μετανιώσεις πάντως, εγώ είμαι ευχαριστημένος

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλώς να μας έρθεις στην παρέα φίλε! Tempered glass και θήκη clear slim soft έχουμε παραγγείλει τα ίδια… Αναμένω και μερικές θήκες ακόμα…Δεν νομίζω να το μετανιώσεις πάντως, εγώ είμαι ευχαριστημένος

 

Ελπίζω σύντομα μια που εχει ήδη αποσταλεί!

Τωρα ΕΛΤΑ θα μου πεις...(Πορτα -πορτα)

Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναβαθμισουλα V10.0.6.0.OEDCNFH stable .... Χα χα βαρέθηκα να περνάω αναβαθμίσεις

Εγώ ούτε στους σερβερς της σαομι δεν την βλέπω αυτήν...
Ούτε κι εγώ βλέπω κατι ..... :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...