Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Panos έχει και ένα thread στο xda που δίνει link για recovery version της global. Αυτό το κατεβάζω και μέσα από recovery το περνάω και τέλος;
Έαν έχεις κινέζικη συσκευή με κινέζικη rom δεν μπορείς να περάσεις την recovery έκδοση, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την fastboot έκδοση της rom με το MiFlash επιλέγοντας το "Clean All" ώστε να μείνει ο bootloader ξεκλείδωτος μετά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου!

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για OTA update στην MIUI 10.0.1.0 από την 9.6.7.0 όπου και ήμουν από day1.

Ελπίζω να την περάσει απροβλημάτιστα.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Έαν έχεις κινέζικη συσκευή με κινέζικη rom δεν μπορείς να περάσεις την recovery έκδοση, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την fastboot έκδοση της rom με το MiFlash επιλέγοντας το "Clean All" ώστε να μείνει ο bootloader ξεκλείδωτος μετά την εγκατάσταση.

 

Ναι έχεις δίκαιο. Μπερδεύτηκα λίγο γιατί είχα σκοπό να βάλω την xiaomi eu. Εκείνη μπαίνει μέσω recovery. Έχουμε καμία πληροφόρηση για το αν μπορούμε να παίρνουμε Ota όταν έχουμε ξεκλείδωτο bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο. Μπερδεύτηκα λίγο γιατί είχα σκοπό να βάλω την xiaomi eu. Εκείνη μπαίνει μέσω recovery. Έχουμε καμία πληροφόρηση για το αν μπορούμε να παίρνουμε Ota όταν έχουμε ξεκλείδωτο bootloader;
Απ' όσο ξέρω, παίρνεις κανονικά OTA ακόμα και με ξεκλείδωτο bootloader. Εγώ που είχα china dev με ξεκλείδωτο bootloader μου ερχόντουσαν κανονικά ειδοποιήσεις για να αναβαθμίσω σε νεότερες εκδόσεις, το ίδιο πιστεύω θα ισχύει και με την global.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου!

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για OTA update στην MIUI 10.0.1.0 από την 9.6.7.0 όπου και ήμουν από day1.

Ελπίζω να την περάσει απροβλημάτιστα.

 

κι εμενα μολις τωρα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η recovery έκδοση της Global 9.6.8.0 με anti-rollback http://bigota.d.miui.com/V9.6.8.0.OEDMIFD/miui_MIMAX3Global_V9.6.8.0.OEDMIFD_548a011c59_8.1.zip

Αν και δεν βρίσκω τον λόγο να την περάσει κανείς από την στιγμή που υπάρχει η νεότερη MIUI 10, ίσως είναι χρήσιμη σε αυτούς που θέλουν να έχουν την πιο πρόσφατη MIUI 9.

 

Εκεί που δεν είχαμε καμία global rom για κατέβασμα, τώρα σκάσανε όλες μαζί μαζεμένες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που το εχετε.. Με την miui 10 πρέπει ακόμη να βαλεις αλλο region για themes και face unlock; Με Ελλαδα δεν "δουλεύουν" αυτα ε;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έαν έχεις κινέζικη συσκευή με κινέζικη rom δεν μπορείς να περάσεις την recovery έκδοση, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις την fastboot έκδοση της rom με το MiFlash επιλέγοντας το "Clean All" ώστε να μείνει ο bootloader ξεκλείδωτος μετά την εγκατάσταση.

Κι εγώ έτσι πρέπει να κάνω λογικά για να περάσω τη global?θυμάσαι είχα περάσει την κινέζικη για να δουλευει..

Καλύτερα θα είναι ή να το αφήσω έτσι ?τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που το εχετε.. Με την miui 10 πρέπει ακόμη να βαλεις αλλο region για themes και face unlock; Με Ελλαδα δεν "δουλεύουν" αυτα ε;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πρεπει να αλλαξεις περιοχη,εγω εβαλα Χονγκ Γκογκ για να εχω και τα δυο :)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πρέπει να κάνω λογικά για να περάσω τη global?θυμάσαι είχα περάσει την κινέζικη για να δουλευει..

Καλύτερα θα είναι ή να το αφήσω έτσι ?τι μου προτείνετε?

Αν θες την global το ίδιο θα κάνεις. H global MIUI 10 δεν έχει πλέον πρόβλημα με τις κλήσεις, και οι δύο rom δουλεύουν καλά, εάν θες οπωσδήποτε ελληνικά μενού πέρνα την global
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να αλλαξεις περιοχη,εγω εβαλα Χονγκ Γκογκ για να εχω και τα δυο :)

 

Ευχαριστω. Και το να βαλεις αλλη χωρα στο region απ αυτη που εισαι, εχει καποιες επιπτωσεις πουθενα στο κινητο ή οχι; Γλωσσα μπορεις να εχεις τα ελληνικα κανονικα;

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Και το να βαλεις αλλη χωρα στο region απ αυτη που εισαι, εχει καποιες επιπτωσεις πουθενα στο κινητο ή οχι; Γλωσσα μπορεις να εχεις τα ελληνικα κανονικα;

 

Όχι πουθενά.ολα δουλεύουν σαν να είχα χώρα Ελλάδα.δεν έπεσε κάτι στην αντίληψη μου

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αν θες την global το ίδιο θα κάνεις. H global MIUI 10 δεν έχει πλέον πρόβλημα με τις κλήσεις, και οι δύο rom δουλεύουν καλά, εάν θες οπωσδήποτε ελληνικά μενού πέρνα την global

Οκ. Για να μην κάνω κατι λάθος. .

Ξεκλειδωνω τη συσκευή με το mi unlock

Περνάω την global με το miflash πατώντας Clean all

Και μετά δουλεύει κανονικά στα ελληνικά και παίρνει και updates?

Ένα link της global που πρέπει να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Για να μην κάνω κατι λάθος. .

Ξεκλειδωνω τη συσκευή με το mi unlock

Περνάω την global με το miflash πατώντας Clean all

Και μετά δουλεύει κανονικά στα ελληνικά και παίρνει και updates?

Ένα link της global που πρέπει να βαλω?

Ναι σωστά, ξεκλειδώνεις με το mi unlock αφού έχεις κάνει αίτηση ξεκλειδώματος πρώτα.

Από εδώ κατεβάζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEDMIFH/nitrogen_global_images_V10.0.1.0.OEDMIFH_20181012.0000.00_8.1_global_159a03b105.tgz

Link to comment
Share on other sites

Όχι πουθενά.ολα δουλεύουν σαν να είχα χώρα Ελλάδα.δεν έπεσε κάτι στην αντίληψη μου
Μια χαρα. Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι υστερα απο την αναβαθμιση στην miui 10, ο,τι φωτο βγαζω μεσα απο απο viber, messenger εχουν beautify effect. (Παρολο που ειναι πληρως απενεργοποιημενο μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης της καμερας)

Με την 9αρα δεν συνεβαινε κατι τετοιο.

Το ενοχλητικο αυτο φαινομενο το ειχα συναντησει και σε note 5 με miui 9...

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι υστερα απο την αναβαθμιση στην miui 10, ο,τι φωτο βγαζω μεσα απο απο viber, messenger εχουν beautify effect. (Παρολο που ειναι πληρως απενεργοποιημενο μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης της καμερας)

Με την 9αρα δεν συνεβαινε κατι τετοιο.

Το ενοχλητικο αυτο φαινομενο το ειχα συναντησει και σε note 5 με miui 9...

 

Αφού σε ομορφαίνει τι σε πειράζει;;;;:p:p:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι υστερα απο την αναβαθμιση στην miui 10, ο,τι φωτο βγαζω μεσα απο απο viber, messenger εχουν beautify effect. (Παρολο που ειναι πληρως απενεργοποιημενο μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης της καμερας)

Με την 9αρα δεν συνεβαινε κατι τετοιο.

Το ενοχλητικο αυτο φαινομενο το ειχα συναντησει και σε note 5 με miui 9...

 

κι εγω το ιδιο!

το σιχαινομαι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ο παράξενος με το Λανγκ πάλι, επειδή δεν βλέπω να φτιάχνεται σύντομα το λανγκ, που παρουσιάζεται όταν είναι επιλεγμένη η αρχική οθόνη, θα ήθελα να ρωτήσω τούτο.με ενεργοποιημένα τα τρία πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει τρόπος να αφαιρέσουμε το Άσπρο πλαίσιο που ακολουθεί πάντα τα πλήκτρα; με αποτέλεσμα να μειώνει οθόνη σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές κινητού;ευχαριστώ και πάλι παιδιά!!
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές συστήματος δουλεύουν άψογα! οι άλλες, και ειδικά αυτή του messenger είναι για πολύ κλάμα! άλλα πέραν τούτου το λευκό πλαίσιο στα on screen buttons μπορούμε να το αφαιρέσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει μειωθεί το λαγκ εν σχέση με το miui 9 πάντως..... Με έχει βολέψει τόσο πολύ που δεν μπορώ καθόλου τα on screen buttons, ας ελπίζουμε πως θα το εξαλείψουν σύντομα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό λέω κι εγω, σιγά το λαγκ!

Έχει φάει σκαλωμα ο άλλος.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος είναι ο Μάνος αγορι. είναι αυτό που λέμε έλα μωρέ τώρα!! τι περιμένεις! κινέζικο κινητό πήρες! εντάξει, με κάλυψες αγορι!:p
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος είναι ο Μάνος αγορι. είναι αυτό που λέμε έλα μωρέ τώρα!! τι περιμένεις! κινέζικο κινητό πήρες! εντάξει, με κάλυψες αγορι!:p

 

Μάλλον έχεις συνηθίσεις απο τα τέλεια smooth gestures του iOS 12 και iPhone X όπως κι εγω με το iPad Pro, αλλά δεν το λες και lag του Max3, απλά δεν είναι τόσο smoothness όσο του ios12! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια εμπεριστατωμένη απάντηση vtag !! :D προφανώς αυτό γίνεται, τρώω και εγώ κάτι σκαλώματα!! χαχαχα, να εισαι κάλα! ευχαριστώ πολύ! κάλο βράδυ!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...