Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις επεσε παραγγελια απο βανγοοδ :p με priority. οποιος ηδη κατοχος εχει υπ οψην καλο τζαμακι (full διαφανο, χωρις περιγραμμα) και θηκες είτε σιλικονη είτε τετραδιο, ολες οι υποδειξεις - αποψεις - γνωμες ευπροσδεκτες
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

μολις επεσε παραγγελια απο βανγοοδ :p με priority. οποιος ηδη κατοχος εχει υπ οψην καλο τζαμακι (full διαφανο, χωρις περιγραμμα) και θηκες είτε σιλικονη είτε τετραδιο, ολες οι υποδειξεις - αποψεις - γνωμες ευπροσδεκτες

Το έχω παραγγείλει και εγώ ..... και περιμένω

Τελικά εμείς σχεδόν πάντα παραγγέλνουμε μαζι .... :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

μέχρι εδώ καλα καταλαβαίνω.

στο βήμα 9 όμως τι εννοεί με το wifi? να μην εχει κωδικό?

εγώ αυτό που έχω στο σπίτι είναι με κωδικό..

Ναι, απ' ότι θυμαμαι το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο είναι λιγο περιεργο και ισως σε δυσκολεψει στην πληκτρολόγηση του κωδικου
Link to comment
Share on other sites

μολις επεσε παραγγελια απο βανγοοδ :p με priority. οποιος ηδη κατοχος εχει υπ οψην καλο τζαμακι (full διαφανο, χωρις περιγραμμα) και θηκες είτε σιλικονη είτε τετραδιο, ολες οι υποδειξεις - αποψεις - γνωμες ευπροσδεκτες

 

Και εγω το παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα από Banggood και ήδη έφτασε Ελλάδα και το περιμένω από μέρα σε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ ..... και περιμένω

Τελικά εμείς σχεδόν πάντα παραγγέλνουμε μαζι .... :p

 

:lol: :lol: :lol: :p :p :p αντε με το καλο να μας ερθει να μπω και εγω στον κοσμο των μεγαλων οθονων, να ξεστραβωθω επιτελους. εαν εχεις κατι σε θηκη + τζαμι στειλε. θηριο μεν, αλλα ας του φορεσουμε και καμια πανοπλια :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ποσο το μαλι

 

212€ :):):D

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol: :lol: :lol: :p :p :p αντε με το καλο να μας ερθει να μπω και εγω στον κοσμο των μεγαλων οθονων, να ξεστραβωθω επιτελους. εαν εχεις κατι σε θηκη + τζαμι στειλε. θηριο μεν, αλλα ας του φορεσουμε και καμια πανοπλια :p

 

Τσέκαρε για θήκες και τζάμια στο Gearbest, έχει μεγάλη ποικιλία σε πολύ καλές τιμές και έρχονται σφαίρα με το Belgium!

Βρήκα και αυτό το tempered glass και φαίνεται φοβερό σε ποιότητα και σε σχεδίαση για την οθοναρα του τηλεφώνου μας! https://m.banggood.com/NILLKIN-CPMAX-3D-Full-Coverage-Anti-explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi8-Mi-8-p-1318175.html

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε κουπονι :p

Έλα Λευτερη 10BGMAX3G κουπονι για την εκπτωση :D

Και link για θηκες για τον συνοδοιπορο τον Alfakias74 :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.... εκει στο βανγοοδ τι δουλεια κανουν τα παιδια.... εγινε η αποστολη 4 ωρες μετα την παραγγελια, φωτιες πετανε :lol: :lol: :lol: :D :D :D:ninja:
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.... εκει στο βανγοοδ τι δουλεια κανουν τα παιδια.... εγινε η αποστολη 4 ωρες μετα την παραγγελια, φωτιες πετανε :lol: :lol: :lol: :D :D :D:ninja:

 

Και εγώ από εκεί έκανα παραγγελία αλλά έκανα το μοιραίο λάθος να μην βάλω shipping "priority" και μάλον θα μου φύγει ο κούκος αηδόνι… :eek: anyway… ας έρθει η συσκευή, να δουλεύει μια χαρά και αν δώσω κάτι παραπάνω χαλάλι… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το αλλαξεις να μιλησεις μαζι τους να ακυρωθει;

 

Εγω ειμαι σε σκεψη να το παρω η να βρω απο αγγελια κανα zenfone ultra λογω οτι ειναι ποιο φαρδυ και οταν χαζευω στο ιντερνετ το κραταω στο πλαϊ οχι ορθιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το αλλαξεις να μιλησεις μαζι τους να ακυρωθει;

 

Εγω ειμαι σε σκεψη να το παρω η να βρω απο αγγελια κανα zenfone ultra λογω οτι ειναι ποιο φαρδυ και οταν χαζευω στο ιντερνετ το κραταω στο πλαϊ οχι ορθιο.

 

Πλέον όχι… έγινε shipped πολύ γρήγορα… τώρα αναμένω δεν έχω άλλη επιλογή… Μάλον πρέπει να είναι έξω απο το ταχυδρομείο το μαγαζί τους δεν εξηγείται αλλιώς τόσο γρήγορο shipping… :D

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα Λευτερη 10BGMAX3G κουπονι για την εκπτωση :D

Και link για θηκες για τον συνοδοιπορο τον Alfakias74 :p

 

gracias bro, τσεκαρετε και αυτες μαζι με το τζαμακι, η nillkin δειχνει να ειναι καλη

https://www.honorbuy.com/247-xiaomi-mi-max-3

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εκεί έκανα παραγγελία αλλά έκανα το μοιραίο λάθος να μην βάλω shipping "priority" και μάλον θα μου φύγει ο κούκος αηδόνι… :eek: anyway… ας έρθει η συσκευή, να δουλεύει μια χαρά και αν δώσω κάτι παραπάνω χαλάλι… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην φοβάσαι τίποτα! Εγω ποτέ δεν βάζω priority από Banggood και έρχονται όλα σφαίρα με Belgium! :D

Σε μερικές ημέρες θα το απολαμβάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι τίποτα! Εγω ποτέ δεν βάζω priority από Banggood και έρχονται όλα σφαίρα με Belgium! :D

Σε μερικές ημέρες θα το απολαμβάνεις!

 

Οοο φίλε με ηρέμησες τώρα! Μακάρι να είναι έτσι… Δεν είχα ξανά αγοράσει από Banggood και επέλεξα σαν μέθοδο shipping τον ποιο οικονονικό που ήταν "Air Parcel Register" αλλά τώρα που παρακολουθώ το tracking number βλέπω όντως ότι από Βέλγιο θα σκάσει μύτη… Εχουνε αποθήκες εκεί? Από Κινα δεν θα ερχόταν? Εκτός αν είναι κάποια ανταπόκριση… Τελωνείο δηλαδή λες ότι θα το γλυτώσω? Γιατί διαβάζω ότι έπρεπε να επιλέξω priority σαν μέθοδο αποστολής που είναι ποιο safe για αποφυγή περισσοτέρων εξόδων (δασμούς, φόροι κ.λ.π) Anyway ας έρθει και όλα καλά… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

212€ :):):D

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τσέκαρε για θήκες και τζάμια στο Gearbest, έχει μεγάλη ποικιλία σε πολύ καλές τιμές και έρχονται σφαίρα με το Belgium!

Βρήκα και αυτό το tempered glass και φαίνεται φοβερό σε ποιότητα και σε σχεδίαση για την οθοναρα του τηλεφώνου μας! https://m.banggood.com/NILLKIN-CPMAX-3D-Full-Coverage-Anti-explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi8-Mi-8-p-1318175.html

 

Το τζαμακι που δείχνεις δεν είναι για το mi max 3. Αν θες την γνώμη μου καλύτερα πάρε της nillkin το πλήρως διάφανο, το περίγραμμα θα σου αλλοίωση την όψη. Κρύβει λίγο οθόνη και την κάνει να φαίνεται ότι είναι πολύ πιο κάτω. Εχω δοκιμάσει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι τίποτα! Εγω ποτέ δεν βάζω priority από Banggood και έρχονται όλα σφαίρα με Belgium! :D

Σε μερικές ημέρες θα το απολαμβάνεις!

 

Φιλε εισαι απολυτα σιγουρος για αυτο που λες; Πρωτη φορα το ακουω.

 

Μεχρι τωρα ηξερα για banggood+priority και gearbest+belgium

 

banggood+belgium για αποφυγη τελωνειου πρωτη φορα βλεπω.

Πες μας 5 πραγματα να μαθουμε κατι καινουργιο. Εχει ενδιαφερον αν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι απολυτα σιγουρος για αυτο που λες; Πρωτη φορα το ακουω.

 

Μεχρι τωρα ηξερα για banggood+priority και gearbest+belgium

 

banggood+belgium για αποφυγη τελωνειου πρωτη φορα βλεπω.

Πες μας 5 πραγματα να μαθουμε κατι καινουργιο. Εχει ενδιαφερον αν ισχυει.

 

Θα σου απαντήσω με pm!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..πέρασα την κινεζική rom. Απλά νομίζω έκανα βλακεια. Πρώτα πάτησα flash και μετά το clean and lock..

Τώρα μπορώ να πάρω τηλ τουλαχιστον. Ο bootloader είναι ακόμα ξεκλείδωτος ομως..και το Google play που είχε ακόμα τον λογαριασμό μου βγάζει error.

Μπορώ να ξανακάνω όλα τα βήματα από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι που δείχνεις δεν είναι για το mi max 3. Αν θες την γνώμη μου καλύτερα πάρε της nillkin το πλήρως διάφανο, το περίγραμμα θα σου αλλοίωση την όψη. Κρύβει λίγο οθόνη και την κάνει να φαίνεται ότι είναι πολύ πιο κάτω. Εχω δοκιμάσει ήδη.

 

Ναι έχεις δίκιο, έβαλα λάθος λινκ!

Δηλαδή από τα 3 ποιο προτείνεις;

1)https://m.banggood.com/NILLKIN-Amazing-CPFull-Coverage-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Max-3-p-1349708.html

2)https://m.banggood.com/NILLKIN-H-Pro-Anti-Explosion-Anti-Scratch-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Max-3-p-1346849.html

3)https://m.banggood.com/NILLKIN-9H-Anti-explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Len-Film-for-Xiaomi-Mi-Max-3-p-1344065.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..πέρασα την κινεζική rom. Απλά νομίζω έκανα βλακεια. Πρώτα πάτησα flash και μετά το clean and lock..

Τώρα μπορώ να πάρω τηλ τουλαχιστον. Ο bootloader είναι ακόμα ξεκλείδωτος ομως..και το Google play που είχε ακόμα τον λογαριασμό μου βγάζει error.

Μπορώ να ξανακάνω όλα τα βήματα από την αρχή?

 

Βοηθήστε με κάποιος. .την ξαναπερασα. Στο παραθυράκι με τα κινέζικα συνδέθηκα με δίκτυο Hotspot αλλά εκεί που ζητάει να δώσω τον κωδικό για το miaccount μου λέει

Αποτυχία επαλήθευσης λογαριασμού (το τρέχον δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με κάποιος. .την ξαναπερασα. Στο παραθυράκι με τα κινέζικα συνδέθηκα με δίκτυο Hotspot αλλά εκεί που ζητάει να δώσω τον κωδικό για το miaccount μου λέει

Αποτυχία επαλήθευσης λογαριασμού (το τρέχον δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο)

 

Εχεις συνδεθει σε wifi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...