Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω εφαρμογές και ρυθμίσεις από το redmi note 5 στο mi max 3?

 

Με το mi mover φιλε. Ειναι προεγκατεστημενο και στα 2 κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω απο Honorbuy.Το μονο προβλημα που εχω,ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τις επαφες μου απο το gmail.Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Sakisq_87 με την global σου ήρθε ή με την κινεζια;;; Η αλήθεια είναι ότι ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω αλλά είδα το ποστ σου και είπα να περιμένω να ρωτήσω........
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι με την κινέζικη, πηγαινε στο Settings -> Installed apps -> Google play services, ενεργοποίησε το autostart, πάτα στο permissions και επέτρεψε τα όλα. Κάνε τα ίδια βηματα και για τα παρακάτω (Google play store, Google services framework, Google Account Manager, Google Calendar Sync, Google Contacts Sync)

 

Σε μερικά από τα παραπάνω services θα σου βγάλει και την επιλογη battery saver, βάλτο στο no restrictions

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Είμαι στα πρόθυρα της παραγγελίας καθ ότι το Xperia z ultra άρχισε μετά από 4 χρόνια να ρεταρει. Ενδιαφέρομαι για το mi max 3 αλλα θέλω βοήθεια. 4gb ram ή 6gb; Απ όσο βλέπω η έκδοση με τα 6 gb δεν είναι global stable. Έχω βρει κάποιους οδηγούς στο xda(όσον αφορά το πέρασμα official global) . Τους έχει δοκιμάσει κανείς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by PALALOS
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι τέλη οκτώβρη-νοέμβρη όπου θα έρθει ελλάδα επίσημα για να μην έχεις τα τρεξίματα που είχα εγώ (πήρα από κίνα, ήρθε με μούφα rom, κλείδωσα τον bootloader και brickαρε και δεν έχω υποστήριξη από κανέναν).
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι τέλη οκτώβρη-νοέμβρη όπου θα έρθει ελλάδα επίσημα για να μην έχεις τα τρεξίματα που είχα εγώ (πήρα από κίνα, ήρθε με μούφα rom, κλείδωσα τον bootloader και brickαρε και δεν έχω υποστήριξη από κανέναν).
Τελικά δεν έβγαλες άκρη;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έβγαλες άκρη;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με Κίνα όχι, η Xiaomi κάνει τον Κινέζο λόγω ότι δεν αγοράστηκε από official πηγή, ο προμηθευτής που το πήρα λέει ότι δεν υποστηρίζει software πρόβλημα. Μόνο με Mi store εδώ στην Ελλάδα, αλλά θα πρέπει πρώτα να έρθει επίσημα στην Ελλάδα ώστε να το στείλω και να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι τέλη οκτώβρη-νοέμβρη όπου θα έρθει ελλάδα επίσημα για να μην έχεις τα τρεξίματα που είχα εγώ (πήρα από κίνα, ήρθε με μούφα rom, κλείδωσα τον bootloader και brickαρε και δεν έχω υποστήριξη από κανέναν).
Αδερφέ κάποιος σε άλλο νήμα της xiaomi είχε το ίδιο θέμα και τελικά το ξεμπρικαρε μ έναν οδηγό. Δε θυμάμαι που ακριβώς το διάβασα. Νομίζω στο νήμα του mi8. Κοίταξε το

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω μια ερώτηση να κάνω. Βλέπω ότι κυκλοφορεί το mimax 3 σε μαγαζιά στην Ελλάδα. Ξερει κάποιος φίλος αν είναι με την κανονική version η όλα έχουν κινεζική. Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για τα ελληνικά μαγαζιά που το διαθέτουν κάποια έχουν την global version και κάποια όχι. Πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι τέλη οκτώβρη-νοέμβρη όπου θα έρθει ελλάδα επίσημα για να μην έχεις τα τρεξίματα που είχα εγώ (πήρα από κίνα, ήρθε με μούφα rom, κλείδωσα τον bootloader και brickαρε και δεν έχω υποστήριξη από κανέναν).

 

Digital _entity μπες στο xda και πηγενε στο xiaomi mi max 3 guides και κάπου στο 7 με 8 θέμα έχει οδηγίες για το πρόβλημα σου. Ελπίζω να βοήθησα.(What to do when you're stuck in EDL-Mode (black screen = no fastboot - no recovery)

Edited by PALALOS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι εφόσον μου απαντήσουν ότι είναι Global Version είμαστε οκ. Δηλαδή είναι γνήσια. Πχ υπάρχει κατάστημα το οποίο λέει ότι το τηλέφωνο είναι EU. Συγνώμη για ΤΙΣ πολλές ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.

Για τον φίλο που ρωτάει για τα ελληνικά μαγαζιά που το διαθέτουν κάποια έχουν την global version και κάποια όχι. Πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Digital _entity μπες στο xda και πηγενε στο xiaomi mi max 3 guides και κάπου στο 7 με 8 θέμα έχει οδηγίες για το πρόβλημα σου. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο από τα μαγαζιά που είδες έχει την official global version κάποια άλλα όχι. Καλύτερα ρώτα με ένα τηλέφωνο για αποφυγή παρεξηγήσεων. Πάντως φίλος από εδώ από το φόρουμ που παρήγγειλε από honorbuy πήρε την έκδοση 4gb με official global. Και μάλιστα με πολύ γρήγορη παραλαβή
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο από τα μαγαζιά που είδες έχει την official global version κάποια άλλα όχι. Καλύτερα ρώτα με ένα τηλέφωνο για αποφυγή παρεξηγήσεων. Πάντως φίλος από εδώ από το φόρουμ που παρήγγειλε από honorbuy πήρε την έκδοση 4gb με official global. Και μάλιστα με πολύ γρήγορη παραλαβή

 

+1

Παρελαβα και εγω απο Honorbuy global version κλειστο στο κουτι του.

(Το προγουμενο mi max 3 πορασμενο απο eglobalcentral με china fake πωληθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Το πήρα σήμερα το πρωί από το phonemart στην Αθήνα. Ήταν εννοείται σφραγισμένο στη ζελατίνα και είχε αυτοκόλλητο μέσα από τη ζελατίνα global version. Έχει όλες τις γλώσσες πάνω κάτω οπότε δεν έχω κανένα θέμα. Η τιμή του ήταν στα 305 ευρώ αλλά επειδή το πήρα με τιμολόγιο δεν πλήρωσα το ΦΠΑ κι έτσι έδωσα 256. Ότι ερώτηση έχετε εδώ είμαι αν μπορώ να σας φανώ χρήσιμος.
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες συσκευές της xiaomi (Mi8, Mix 2s κλπ) εάν έχεις κινέζικη συσκευή και περάσεις την global ROM και κλειδώσεις τον bootloader, το κινητό κολλάει στο recovery και βγάζει το μήνυμα "this miui version cannot be installed". Πιθανολογώ πως το ίδιο θα συμβαίνει και με το Mi Max 3 μιας και απ' ότι κατάλαβα είναι καινούρια πολιτική της εταιρείας.
Σήμερα είχαμε τις παρακάτω ανακοινώσεις σχετικά με το θέμα αυτό οι οποίες βέβαια είναι λίγο αντικρουόμενες, η πρώτη λέει ότι στα κινητά που προορίζονται για την κίνα δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε την global rom, ενώ στην δεύτερη ότι δεν μπορούμε να έχουμε global rom σε κινέζικο κινητό με κλειδωμένο bootloader.

 

http://en.miui.com/thread-3831680-1-1.html

http://en.miui.com/thread-3822514-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Το πήρα σήμερα το πρωί από το phonemart στην Αθήνα. Ήταν εννοείται σφραγισμένο στη ζελατίνα και είχε αυτοκόλλητο μέσα από τη ζελατίνα global version. Έχει όλες τις γλώσσες πάνω κάτω οπότε δεν έχω κανένα θέμα. Η τιμή του ήταν στα 305 ευρώ αλλά επειδή το πήρα με τιμολόγιο δεν πλήρωσα το ΦΠΑ κι έτσι έδωσα 256. Ότι ερώτηση έχετε εδώ είμαι αν μπορώ να σας φανώ χρήσιμος.
Καλησπέρα μεγιες το νέο τηλέφωνο. Είναι τελικά με σωστή έκδοση; Εάν θα μπορουσες να μου πεις λίγα παραπαμω πράγματα ωστερνα το πάρω και εγώ από εκεί μέσω της εταιρίας μου. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο απλά είναι τεράστιο! Αν πας στο συγκεκριμένο μαγαζί έχει και δείγμα στο ράφι σε γκολντ χρώμα να το δεις να πάρεις μία γεύση πριν προχωρήσεις στην αγορά. Βέβαια δε σε αφήνουν να ανοίξεις την οθόνη απλά μπορείς να το πιάσεις στα χέρια σου να το περιεργαστεις. Το μόνο που δε με τρέλανε στο τηλέφωνο (αν και έχω μια μικρή επιφύλαξη επειδή μόλις έβγαλα την ζελατίνα της οθόνης έβαλα τεμπερ γκλας και μπορεί να ευθύνεται αυτό) ηταν η μπροστινή κάμερα. Μου φαίνεται κάπως θολή και υποβαθμισμενη από αυτή του redmi note 4x που είχα. Το καλό είναι ότι έχει φλας η μπροστινή και μπορείς να βγάλεις ακόμα και στο σκοτάδι! Μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω τίποτα γιατί το πήρα το πρωί και δεν έχει κάνει πλήρη κύκλο ακόμα. Αύριο βράδυ θα έχω περισσότερες λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει με 300 ευρώ Αθήνα... Γιατί να ρισκάρεις να το φέρεις απέξω και να το στέλνεις πάλι εκεί σε περίπτωση βλάβης?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος από εδώ από το φόρουμ που παρήγγειλε από honorbuy πήρε την έκδοση 4gb με official global. Και μάλιστα με πολύ γρήγορη παραλαβή

Επειδή μάλλον εννοεί εμένα ο φίλος PALALOS, πράγματι το αγόρασα από την Ευρωπαική αποθήκη του Honorbuy το 4/64 με την επίσημη Global ROM (το όποίο από οτι είδα θα έχει κ πάλι διαθέσιμο μετά τις 18/9). Φίλοι μου το νου σας με τη ROM, πριν το παραγγείλετε φροντίστε να επιβεβαιώσετε πως αγοράζετε τη συσκευή με official και global, γιατί όπως θα είδατε άλλαξε πολιτική η Xiaomi και μπρικάρουν η μια μετά την άλλη οι συσκευές με κινεζορόμ.

 

Όσοι έχετε πάρει την global έκδοση έχετε και OTA UPDATES Κανονικά;

Λογικά ναι, δεν έχω πάρει καμία όμως από την ημέρα που το ενεργοποίησα.

 

Λίγες εντυπώσεις επιπλέον για το ΜΑΧ3 και ύστερα από λίγες ημέρες χρήσης του.

GPS: Πολύ καλό και άμεσο. Λοκάρει και δε χάνει σήμα ούτε μια στιγμή σε όσες διαδρομές το δοκίμασα. Αψογη συνεργασία με Google Maps.(+10%)

ΜΠΑΤΑΡΙΑ: Χωρίς να έχω κάνει μετρήσεις, έχω την αίσθηση πως είναι στα ίδια επίπεδα με του προκατόχου ή και ελάχιστα πιο κάτω. Μάλλον ο 636 είναι ελαφρώς πιο ενεργοβόρος συν την μεγαλύτερη οθόνη. (-5%)

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ: Σαφώς καλύτερη από το ΜΑΧ2. Οι ημερήσιες λήψεις είναι ικανοποιητικές και δεν θα απογοητεύσουν το μέσο χρήστη. Στις βραδινές πάντως πέφτει αρκετά το αποτέλεσμα (θόρυβος, προβληματική εστίαση). Συνολικά τη βρίσκω αρκετά τίμια για το badget του smartphone. (+20%).

Με το βίντεο δεν έχω ασχοληθεί ακόμα.

MULTITASKING: Κανένα θέμα όσο και αν το ζόρισα αυτές τις ημέρες. Σε games δεν το έχω δει πως ανταπεξέρχεται γιατί δεν ασχολούμαι. Σε όλες τις ύπόλοιπες λειτουργίες. Browsing, άνοιγμα αρχειων, εκκίνηση dialer, Multimedia χρήση υπακούει άμεσα και δεν έχει κομπιάσει πουθενά. (+15%)

ps: H υποστήριξη της B20 σπέρνει:D

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...