Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως καλό βλέπω και το honor note 10 σε σχέση με το max 3 συγκεκριμένα δεν έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή το honor note 10 το βρίσκω το 6+64 στα 340 όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα θα αποφασίσω ακόμα το max 2 με καλύπτει
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με καταστημα απο σκρουτζ και μου ειπε πως εαν το παραγγειλω τωρα σε 10 ημερες θα το εχω σε global version με το αντιστοιχο αυτοκολητακι στην πλευρα του κουτιου.Ειναι σοβαρο καταστημα δινει 2 χρονια εγγυηση.Αρα κυκλοφορησε η global.....
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με καταστημα απο σκρουτζ και μου ειπε πως εαν το παραγγειλω τωρα σε 10 ημερες θα το εχω σε global version με το αντιστοιχο αυτοκολητακι στην πλευρα του κουτιου.Ειναι σοβαρο καταστημα δινει 2 χρονια εγγυηση.Αρα κυκλοφορησε η global.....

 

δεν εχει βγει αν ναι θα ηταν εδω:

 

http://en.miui.com/download.html

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο software optimization στο Mi Max 3.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτό το tempered glass https://www.ebay.com/itm/IMAK-9H-Full-Cover-Pro-Tempered-Glass-Screen-Film-For-Xiaomi-Mi-Max-3-Redmi-6-6A/113175731280?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413479984513&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Έχει κόλλα σε ολόκληρη την επιφάνεια, όχι όπως κάποια άλλα που έχουν μόνο στις άκρες

Μετά την εφαρμογή είχαν μείνει κάποιες μικρές φουσκάλες οι οποίες έφυγαν πιέζοντας τες με το νύχι.

Η κάμερα δεν έχει τρύπα, καλύπτεται από γυαλί.

 

Πριν από αυτό, είχα ένα παρόμοιο γυαλί το οποίο είχε κόλλα μόνο στις άκρες

Παραθέτω 2 φωτογραφίες για σύγκριση με το προηγούμενο γυαλί, στα δεξιά είναι το iMak.

 

Όπως βλέπετε η οθόνη φαίνεται πιο σκούρα σε σχέση με το προηγούμενο που φαινόταν πιο ανοιχτό γκρι

Side_By_Side1.png

 

εδώ πίεσα με αρκετή δύναμη με το δάχτυλο ώστε να συγκρίνω το πόσο ορατά είναι τα αποτυπώματα.

Side_By_Side2.png

 

Προς το παρών είμαι ευχαριστημένος, περιμένω να δω και την αντοχή του στο χρόνο.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.... Ήθελα να ρωτήσω έχω πρόβλημα με τη σύνδεση και την ομιλία... Και τα δεδομένα... Δηλαδή με χάνει ο συνομιλητής.... Και μερικές φορές δε φόρτονουν οι σελίδες.... Δοκίμασα διαφορετικές σιμ... Reset.... Λέτε να είναι ελαττωματικό...; ;φορά την MIUI GLOBAL 9.6

9.6.4.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να βάλεις ένα screenshot την καρτέλα με την έκδοση του κινητού σου; Πιθανώς έχεις κάποια άλλη έκδοση και όχι global... Δεν υπάρχει επισημη global ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.... Ήθελα να ρωτήσω έχω πρόβλημα με τη σύνδεση και την ομιλία... Και τα δεδομένα... Δηλαδή με χάνει ο συνομιλητής.... Και μερικές φορές δε φόρτονουν οι σελίδες.... Δοκίμασα διαφορετικές σιμ... Reset.... Λέτε να είναι ελαττωματικό...; ;φορά την MIUI GLOBAL 9.6

9.6.4.0

 

Φίλε μου φοράει την fake Global rom που βάζουν τα κινεζομαγαζα. Την είχα κι εγώ και είχα πολύ κακό σήμα παντου. Έβαλα την official κινεζικη ρομ και όλα δουλεύουν ρολόι. Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η global έκδοση που πουλάει το honorbuy είναι όντως η κανονική global

 

Video με unboxing της Global έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο η το 6.8 της Asus?

 

Με χαλαει η αναλογια οθονης γιατι αν ειναι οταν το βαζω στο πλαι να ειναι ποιο μικρο απο το 2 τι να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω εαν καποιος το παραλαβει απ το καταστημα που εχει το σκρουτζ ας μας ενημερωση αν οντως ειναι global version οπως ισχυριζετε το καταστημα.Ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

Αυτο η το 6.8 της Asus?

 

Με χαλαει η αναλογια οθονης γιατι αν ειναι οταν το βαζω στο πλαι να ειναι ποιο μικρο απο το 2 τι να το κανω;

 

 

Γιατί "στο πλάι" να είναι πιο μικρό από το 2?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρελαβα σημερα το κινητο απο eglobal. Ειναι Unlocked (φανταζομαι με unofficial τροπο) και φοραει μια fake MIUI Global Beta 8.8.3 ROM. Τι ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω μεχρι να κυκλοφορησει η Global?

 

Μπορω να φλασαρω με fastboot την τελευταια κινεζικη Dev ROM χωρις anti-roll back (MIUI Beta ROM 8.8.16), ετσι ωστε να εχω και root, να κλειδωθει ο Bootloader και να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα με official τροπο?

 

Ή μπορω να κλικαρω το κουμπακι "Clean All" αντι για "Clean all and lock" στο MiFlash, ωστε να μην κλειδωθει ο Bootloader και να μην χρειαζεται να περιμενω για permission. Υπαρχει καποιο μειονεκτημα?

Edited by Eladrin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρελαβα σημερα το κινητο απο eglobal. Ειναι Unlocked (φανταζομαι με unofficial τροπο) και φοραει μια fake MIUI Global Beta 8.8.3 ROM. Τι ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω μεχρι να κυκλοφορησει η Global?

 

Μπορω να φλασαρω με fastboot την τελευταια κινεζικη Dev ROM χωρις anti-roll back (MIUI Beta ROM 8.8.16), ετσι ωστε να εχω και root, να κλειδωθει ο Bootloader και να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα με official τροπο?

 

Ή μπορω να κλικαρω το κουμπακι "Clean All" αντι για "Clean all and lock" στο MiFlash, ωστε να μην κλειδωθει ο Bootloader και να μην χρειαζεται να περιμενω για permission. Υπαρχει καποιο μειονεκτημα?

 

Σημερα παρελαβα και εγω απο eglobal.

Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για εμενα.

:D

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω εαν καποιος το παραλαβει απ το καταστημα που εχει το σκρουτζ ας μας ενημερωση αν οντως ειναι global version οπως ισχυριζετε το καταστημα.Ευχαριστω......

 

Καλά, όλα το μεγάλα κινεζομάγαζα το global version το έχουν preorder και αποστολή μετά τις 15 Σεπτεμβρίου, είναι δυνατόν να υπάρχει διαθέσιμο στην Ελλάδα; Κινέζικη version είναι με φλασαρισμένη global rom.

Link to comment
Share on other sites

Το honorbuy βλέπω έχει την global έκδοση σε stock και μάλιστα σε ευρωπαϊκή αποθήκη.... Χμμμ με τρώει το χέρι μου, αλλά μάλλον θα περιμένω ακόμα λιγο...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όλα το μεγάλα κινεζομάγαζα το global version το έχουν preorder και αποστολή μετά τις 15 Σεπτεμβρίου, είναι δυνατόν να υπάρχει διαθέσιμο στην Ελλάδα; Κινέζικη version είναι με φλασαρισμένη global rom.

 

Και είναι και πολύ χάλια η fake Global rom. Δεν μπορείς ουτε κλήση να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορω να κλικαρω το κουμπακι "Clean All" αντι για "Clean all and lock" στο MiFlash, ωστε να μην κλειδωθει ο Bootloader και να μην χρειαζεται να περιμενω για permission. Υπαρχει καποιο μειονεκτημα?
Το μειονέκτημα είναι ότι εαν για κάποιο λόγο στο μέλλον κλειδώσει o bootloader και ταυτόχρονα το κινητό έχει κολλησει σε bootloop, δεν θα μπορεις να το ξεκλειδώσεις με το Mi Unlock tool γιατί δεν ακολουθησες ποτέ την διαδικασια ξεκλειδώματος ώστε να έχει ο λογαριασμος δικαιωμα ξεκλειδώματος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί "στο πλάι" να είναι πιο μικρό από το 2?

 

Γιατι το 2 ειναι 16:9 και το 3 18 η 21:9 αρα ποιο στενο και ποιο μσκρυ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω απο eglobal.

Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για εμενα.

:D

 

Εχεις καποιο λινκ?τελωνειο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το μειονέκτημα είναι ότι εαν για κάποιο λόγο στο μέλλον κλειδώσει o bootloader και ταυτόχρονα το κινητό έχει κολλησει σε bootloop, δεν θα μπορεις να το ξεκλειδώσεις με το Mi Unlock tool γιατί δεν ακολουθησες ποτέ την διαδικασια ξεκλειδώματος ώστε να έχει ο λογαριασμος δικαιωμα ξεκλειδώματος.

 

Εχω μπλεξει τα μπουτια μου.

 

Αυτο που θελω να κανω ειναι μολις ερθει global rom να την περασω και να παιρνω απο εκει και περα κανονικα τα updates μονο για global. Δεν με νοιαζει να φλασαρω αλλες rom ξανα.

Τι πρεπει ακριβως να κανω?

Εχω ηδη ξεκλειδωτο bootloader (πιθανολογω unofficial).

Πρεπει να φλασαρω offical dev china, να κλειδωσω bootloader, μετα να κανω αιτημα για να τον ξεκλειδωσω επισημα?

Ακομα και αν παιξει αυτη η διαδικασια, οταν τον ξεκλειδωσω official, φλασαρω την global ρομ, μπορω ξανα μετα να τον κλειδωσω?

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν παιξει αυτη η διαδικασια, οταν τον ξεκλειδωσω official, φλασαρω την global ρομ, μπορω ξανα μετα να τον κλειδωσω?
Είναι "λίγο" περίπλοκη η κατάσταση

 

Στις τελευταίες συσκευές της xiaomi (Mi8, Mix 2s κλπ) εάν έχεις κινέζικη συσκευή και περάσεις την global ROM και κλειδώσεις τον bootloader, το κινητό κολλάει στο recovery και βγάζει το μήνυμα "this miui version cannot be installed". Πιθανολογώ πως το ίδιο θα συμβαίνει και με το Mi Max 3 μιας και απ' ότι κατάλαβα είναι καινούρια πολιτική της εταιρείας.

 

Εάν συμβαίνει το ίδιο και στο Mi Max 3, υπάρχουν τα παρακάτω ενδεχόμενα

 

1ο ενδεχόμενο: Έχεις unofficial ξεκλείδωτο bootloader και φλασάρεις απευθείας την global και κλειδώνεις τον bootloader

Σε αυτή την περίπτωση θα κολλήσει στο recovery και θα λέει "this miui version cannot be installed". O bootloader θα έχει πλέον κλειδώσει και δεν θα μπορείς να φλασάρεις άλλη fastboot ROM, ούτε να ξεκλειδώσεις με το Mi Unlock Tool θα μπορείς μιας και δεν ακολούθησες ποτέ την διαδικασία ξεκλειδώματος. Σε αυτή την περίπτωση μόνο μέσω Test point και EDL authorized account μπορείς να επαναφέρεις το κινητό

 

2ο ενδεχόμενο: Έχεις περάσει την επίσημη κινέζικη ROM, έχεις κλειδώσει και μετά ξεκλειδώσει επίσημα τον bootloader με τον δικό σου λογαριασμό. Εάν σε αυτή την περίπτωση περάσεις την global και κλειδώσεις τον bootloader, πάλι θα κολλήσει στο recovery με το ίδιο μήνυμα, η διαφορά τώρα όμως είναι ότι μπορείς με το Mi Unlock Tool να ξεκλειδώσεις άμεσα τον bootloader και το κινητό θα bootάρει κανονικά με την global.

 

3o ενδεχόμενο: Έχεις unofficial ξεκλείδωτο bootloader και φλασάρεις απευθείας την global χωρίς όμως να κλειδώσεις τον bootloader.

Εάν όλα πάνε καλά και δεν κλειδώσει o bootloader, το κινητό θα bootάρει κανονικά με την global. Υπάρχει όμως το ενδεχόμενο να κλειδώσει ο bootloader αυτόματα χωρίς να το επιλέξεις εσύ ή να κλειδώσει σε κάποιο μελλοντικό update, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος και αν συμβεί αυτό θα βρεθείς στην ίδια κατάσταση με το 1ο ενδεχόμενο

 

Οπότε το ιδανικό είναι να κλειδώσεις και μετά να ξεκλειδώσεις επίσημα τον bootloader με την κινέζικη ROM, μετά να περάσεις την global και να αφήσεις το αφήσεις ξεκλείδωτο. Αν για κάποιο λόγο ξανακλειδώσει, δεν σε νοιάζει, με το mi unlock tool ξεκλειδώνεις άμεσα.

 

Από την άλλη βέβαια, κάπου πήρε το μάτι μου στο XDA ένα περιστατικό όπου προσπάθησε να περάσει την κινέζικη και να κλειδώσει αλλά για κάποιο λόγο μπρίκαρε η συσκευή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, έχει το ρίσκο του όποιον δρόμο και να ακολουθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...