Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

Guest RouKouNas
Ειχα παει εκδρομη με την ομαδα Water Polo μου στον Παρνασσο και κατσαμε σε μια ταβερνα να φαμε. Ετσι οπως τρωγαμαι ενας φιλος μου μου λεει πως βρηκε ενα πορτοφολι που ειχε μεσα 1000€ και τα ειδα με τα ματια μου! Και ο μαλ#$%ς πηγε και εδωσε το πορτοφολι στον προπονητη και αυτος στην ταβερνα. Φυσικα η ταβερνα θα τα τσεπωσε και θα εκανε παρτυ 5 μερες... :)

 

Δικο μου ηταν... :p :p :p :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τα άλλα 1000 δηλαδή ποιος τα πήρε; :confused: Τα μοιράστηκαν στο αστυνομικό τμήμα; :blink: :worry:

 

Αφού του είπαν ότι δεν βρέθηκε και του έδωσαν 1000 ευρώ πάλι καλά... Γιατί συνήθως πάντα βρίσκεται :whistle: :mad:

Link to comment
Share on other sites

10 stotinki dld oute kan 5 lepta tou evro :O

Αυτό είναι η υποδιαίρεση του λέβα; Στοτίνκι προφέρεται; :confused: Τι μαθαίνει κανείς... :O

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο που έχω βρει στο δρόμο είναι ένα 5χίλιαρο.

Τώρα τελευταία πάντψς βρίσκω στις τσέπες μου παρατημένα από καιρό 20ευρα και 50ευρα. Από το τίποτα καλά είναι κι αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ειχα βρει παλια κατι χιλιαρικακια και πεντακοσαρικα..Αλλα περσυ το Πασχα ειχα βγει εξω και μου λεει η αδερφη μου να τη γυρισω σπιτι γιατι βαριοταν.Οπως παμε στο αμαξι στο παρκινγκ μπαινω πρωτος εγω και καθομαι και οπως ανοιγει την πορτα του συνοδηγου για να μπει βλεπω διπλα στην πορτα ενα w800 να ειναι κατω πεταμενο..της λεω και το πιανει και το παιρνουμε!! μετα γυρισα παλι στο κλαμπ και ενας φιλος μου μου ελεγε να το σκοτωσουμε και θα παιρναμε 380ευρω αλλα ηταν αμαρτια.. Ετσι οπως το κρατουσα ανοιξε το screen saver και ο τυπος ειχε βαλει μια φωτο του εκει..Επειδη ημουν Ναξο τον ηξερα φατσικα και βρηκα ενα φιλο του και του το εδωσα,καθως δεν ειχε καρτα μεσα να παρω τηλεφωνο,σιγα μην χρεωνομουν εγω..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μια φορα οταν ακομα πηγαινα δημοτικο, περπατουσα με δυο φιλες μου κ πεφτει το ματι μου σε ενα γνωριμο ροζ αντικειμενο. Το κοιταζα, το κοιταζα κ σε καποια φαση λεει η μια: ωχ, ενα δεκαχιλιαρο! Αν δεν το ειχε δει θα συνεχιζαμε να περπαταμε κι εγω θα κοιταγα πισω μεχρι να <<θυμηθω>> τι ηταν αυτο :fool: . Φυσικα και το χαλασαμε αρχιζοντας με παγωτα, απ'οτι θυμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βρει 20€ εδω και 2 χρονια:) απο τοτε τπτ
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι απίστευτο! Άλλα σε όσες περιπτώσεις αναφέρατε τα χρήματα τα είχα χάσει εγώ. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με PM για να βρούμε τρόπο να μου επιστρέψετε τα χρήματα.

 

Ευχαριστώ πολύ! :p

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

ego eho vrei epi epohi drahmon ena pentakosariko sti thalassa kai ena dekahiliaro se mia oikodomi. me to euro kesatia :(

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ. Πάντως σε εποχή δραχμών είχα βρεί και δεκαχίλιαρο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω να βρω χρηματα απο την εποχη των δραχμων...δηλαδη παει καιρος :)

Ελπιζω να βρω αναδρομικα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγαλύτερα ποσά που έχω βρει είναι 10χίλιαρο και 50ευρο, και τα δύο από μία φορά. :luck: Το τελευταίο το είδα τυχαία όταν έγραφα ένα σημαντικό μήνυμα στο κινητό περπατώντας και έχοντας το κεφάλι στραμμένο προς τα κάτω. Χωρίς αμφιβολία και χωρίς ενδοιασμούς θα τα παρέδιδα αν ήξερα σε ποιον ανήκαν. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν γινόταν να το μάθω αυτό. Έχω χάσει όμως κι εγώ από απροσεξία ανάλογα ποσά. Κάποτε βρήκα σε πεζόδρομο ένα πορτοφόλι και πριν το εξετάσω καλά-καλά βλέπω μερικά μέτρα πιο πέρα μια κυρία να ψάχνει και συμπέρανα πως ήταν δικό της. Της το έδωσα χωρίς να ρωτήσω πολλά-πολλά και δε θυμάμαι αν είπε καν ευχαριστώ. Δεν μετανιώνω που το έδωσα χωρίς να ξέρω αν είχε χρήματα μέσα και πόσα είχε, αλλά που δεν σιγουρεύτηκα ότι αυτή ήταν η πραγματική κάτοχος. Ακόμα κι 1 λεπτό να βρω κάτω (συμβαίνει κι αυτό!) θα σκύψω να το σηκώσω θεωρώντας τον εαυτό μου τυχερό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει 20 ευρώ, αλλά όχι στο δρόμο, στη θάλασσα:lol:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Σε δραχμες 2 φορες 5χιλιαρο :D σε Ευρω μια φορα 10€. Αλλα 1€ εχω βρει αρκετες φορες!

Για τα ψιλα δεν το συζηταω...εχει βρομισει ο τοπος :p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πριν 25 χρονια ειχα βρει 63 δολαρια στο πεζοδρομιο κοντα στο σπιτι μου! τοτε ηταν το βδομαδιατικο ενος εργαζομενου! ακομα αναρωτιεμαι πως βρεθηκαν τα δολαρια εκει! λιγο πριν μας αφησουν οι δραχμουλες μας (ααααχ.....! αυτο ηταν νομισμα) βρηκα ενα πεντοχιλιαρο στο μαγαζι που δουλευα! δεν το ζητησε κανεις και το κρατησα! μια αλλη φορα εκει που πηγα να παρω κατι παραβολα στο παρακαταθηκων, βλεπω ενα σχισμενο χαρτονομισμα στον καδο τον αχρηστων και μιας και δεν ειχε καθολου σκουπιδια πηρα τα κομματακια και τα ενωσα με κολητικη ταινια! ηταν ενα φθαρμενο δεκαρικο που εμοιαζε με πλαστο! στην τραπεζα ομως το πηρανε κανονικα χωρις κανενα σχολιο!
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτακια σημερα...

αληθεια αυτα που βρισκετε τι τα κανετε?λενε πως δεν κανει να τα ξοδεψουμε.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...