Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

αα αυτό πρέπει να το πω αλλιώς θα σκασω. ένας φίλος μου βρήκε ένα βράδυ έξω από ATM ένα 500ευρω...

εγώ 10.000 δρχ είχα βρει κ πηγε στο ΖΑΡΑ.. μπλουζιτσα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mένω σε χωριό.

Παρ' όλα αυτα, 2 πορτοφόλια έχω βρει.

Όταν ήτανε οι δραχμές 30χιλιαρικα. Είδα την ταυτότητα,

και κατευθείαν στον παππού τον οποίο το είχε χάσει.

Τώρα με τα ευρώ, με ένα φίλο μου, ένα πορτοφόλι

που είχε μεσα 250ευρώ! Και φύγαμε κατευθείαν για την κοινώτητα

όπου εκεί φώναξε το μεγάφωνο.Και το πορτοφόλι παραδόθηκε

στον κάτοχο.

 

Είμαι καλό παιδί τελικά... :(

:lol::p:)

Link to comment
Share on other sites

Γυρνωντας ενα βραδυ με δυο φιλες μου, ο δημος για μια ακομη φορα ειχε ξεχασει να ανψει τα φωτα στους δρομους, οποτε πισσα σκοταδι, και περπατωντας βλεπω ξαφνικα διπλα στο ποδι μου ενα χαρτονομισμα των 50 ευρω, διπλωμενο . Σκυβω να το πιασω, και νιωθω μια τεραστια γλυκα οταν καταλαβαινω απο την αφη οτι ηταν χοντρο το πακετακι που σηκωνα...τελικα ηταν 5 χαρτονομισματα, δηλαδη 250 ευρω. Εδωσα απο 1 στην καθε μια κοπελιτσα, και κρατησα τα αλλα 3 ^^

 

Να τα παμε στην αστυνομια ουτε λογος, αφου ηταν σκετα χρηματα, χωρις πορτοφολι, οποτε αδικος κοπος....

 

Ειχα βρει και παλαιοτερα κατι μικροποσα, χιλιαρικα και τα λοιπα...

 

 

Οπως επισης να επισημανω, οτι μια φορα που εχασα το πορτοφολι μου, το βρηκα στο τοπικο αστυνομικο τμημα, αθικτο, το εχε παραδωσει ενας κυριουλης που ηταν στην ιδια Pub με εμενα , που ειχα γινει ντεφι στο κεφι τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακόμα είχαμε δραχμές, όλο κ κάτι έβρισκα, αλλά με τα ευρώ μόνο 5λεπτα! Χθες όμως, περπατούσαμε με μια φίλη μ κ βρήκαμε ενα χαρτονόμισμα των 5ευρώ. Τι σημαίνει; τύχη...? στην επιστροφή βρήκαμε κ ένα μικρό πανέμορφο κουταβάκι στο δρόμο που έκλαιγε... Φυσικά πήραμε κ τα δύο!

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εγώ κάτι ψιλά συνίθως τυχαίνει να βρώ.. Μια φορά μόνο είχα βρει 5 ευρώ πέρυσι το καλοκαίρι μέσα στην θάλασσα!!! Την ώρα που έβγαινα απο την θάλασσα και ενώ το νερό ήταν λίγο πιο πάνω απο τα γόνατα μου βλέπω μέσα στο νερό κάτι χάρτινο το οποίο δεν φαινόταν καθαρά. Τελικά το πιάνω και βλέπω οτι ήταν 5 ευρώ. Το άφησα στον ήλιο και μέσα σε λίγα λεπτά είχε στεγνώσει, και τελικά πλήρωσα την ξαπλώστρα και τον καφέ!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρόνια στην πλατεία ένα χαρτονόμισμα των 5 ευρώ. Όμως καθημερινά βρίσκω στο δρόμο ψιλά, 5λεπτά όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά... Εντάξει!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν στο δημοτικό,ένα πρωί καθώs περπατούσα για το σχολείο βρήκα στο δρόμο 5.000 δραχμέs,χρήματα τα οποία ξόδεψα στο κυλικείο του σχολείου τιs επόμενεs 4 εβδομάδεs...Που να βλέπατε την εκφραση τηs ιδιοκτητριαs του κυλικείου όταν έσκασα μύτη με το πεντοχίλιαρο!;-)

Επίσηs,μία φορά είχα βρει μέσα στα χιόνια 50€ αλλά ήταν σκισμένο στη μέση.Έψαξα τριγύρω μήπωs βρω και το άλλο μισό χωρίs αποτέλεσμα!:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χάχα τι μου θύμισες!!στο σχόλιο μικρός έψαχνα χρήματα για να πάρο κάτι ζεστό από το κυλικείο.."πεπαταω" κανονικά τσούρ 30 ευρώ!!!(λίρες ήταν τότε)

σαν ******* τα περνώ και αγοράζω μια κούτα από γαλατάκια

Proud owner of sony erricson k800i

----------------------------------

Posa frapedia roufiksate simera??oeo

Link to comment
Share on other sites

Αν κ παλιό εμενα μου έχει μείνει αξέχαστο το 500αρικο που βρήκα μέσα στην θάλασσα στα βαθιά.. με την μάσκα.. που το στέγνωσα και το έπαιξα στα ηλεκτρονικά... χαχα :D
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει διαφορα κερματα στην αυλη του σχολειου τοτε. Εκτος σχολειου διαφορα αλλα τα ποιο βασικα ηταν ενα δεκαχιλιαρο που τοτε αγορασα ενα cdτου καλλιρη και κατι ακουστικα και παγοτα. Και τωρα προσφατα ενα κινητο το οποιο επεστρεψα οχι σαν κατι αλλους καγκουρες που τα κραταν για να τα βαλουν στη συλλογη τους. Απο τοτε και μετα μονο χανω.
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγαινα με τον πατερα μου στην τραπεζα..διαφωνησαμε για το που θα παρκαρω,τελικα εγινε το δικο μου και με το που ανοιξε την πορτα του σθνοδηγου για να βγει,ειδε κατω 5€ ;)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

να μωρε μια φορα βρηκα ενα τσουβαλι με 25,5 εκ. € αλλα φανταστηκα οτι καποιος "πλουσιος" θα το εχασε δεν το πηγα πουθενα... :lol:

 

τεσπα... παλια ειχα βρει κατι 500δραχμα και μερικες φορες χιλιαρικο. απο εκει και περα τπτ εκτος απο μερικες φορες κατι 2ευρα και ποιο ψιλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ βρήκα στον αποκριάτικο χορό του σχολείου μου,έξω από το club όταν έφευγα 5 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Έχω βρεί πολλές φορές χρήματα στον δρόμο αλλα τις περισσότερες φορές κάτι ψιλα(1-50c)Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρεί είναι 20 Euro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
οταν ημουνα πιτσιρικας ειχα βρει ενα 500ρικο.Ειχα χαρει τοσο πολυ, ηταν πολυ μεγαλο το ποσο για ενα 10χρονο στα μεσα του 80. Εξαργυρωθηκε σε παγωτα δακουλινια κ φοφικο!
Link to comment
Share on other sites

:luck::luck::luck::luck:Πριν απο 3 χρονια κ περιπου τετοιο καιρο, ειχα βρει στο μεση του δρομου 160 ευρω σε 20ευρα.Ειχα περασει το καλοκαιρι μια χαρα!!!:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 360 ευρω , τα πηρα , αλλα μετα απο ενα λεπτο ειδα εναν φιλο μου να τα ψαχνει και του τα εδωσα ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν εβρισκα κανενα μεγαλο ποσο θα τα επεστρεφα.

Είναι αηδια να απολαμβανεις ξερωντας ότι καποιος τα εχασε.

Λιγο τραβηγμενο αλλα εγω καπως ετσι θα εκανα.

Βεβαια να υπαρχει και καμμια ταυτοτητα ή καποιο στοιχείο γιατι αλλιώς ....

 

Τωρα αμα βρεις κανα κιτρινο ή κανα πρασινο στο δρομο είναι φανταστικα!.

 

για οσους δεν ξερουν το κιτρινο ειναι >400ρι και το πρασινο 500ρι!

 

Εγω μια φορα επιασα 400ρι > νομιζω κυκλοφορουν περισσοτερο.

 

Γενικα παντως οταν βρισκεις ετσι πεταμενο κατι αξιας ειναι ωραιο συναισθημα ανεβαίνουν αδρεναλινες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

 

Τωρα αμα βρεις κανα κιτρινο ή κανα πρασινο στο δρομο είναι φανταστικα!.

 

για οσους δεν ξερουν το κιτρινο ειναι >400ρι και το πρασινο 500ρι!

 

Εγω μια φορα επιασα 400ρι > νομιζω κυκλοφορουν περισσοτερο.

 

Γενικα παντως οταν βρισκεις ετσι πεταμενο κατι αξιας ειναι ωραιο συναισθημα ανεβαίνουν αδρεναλινες κτλ.

 

αχρωματωψια εχεις?

πρασινο=100

κιτρινο=200

μωβ=500

 

 

 

400ρι δεν υπαρχει...(τωρα πως το επιασες αλλη ιστορια....):ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν εβρισκα κανενα μεγαλο ποσο θα τα επεστρεφα.

Είναι αηδια να απολαμβανεις ξερωντας ότι καποιος τα εχασε.

Λιγο τραβηγμενο αλλα εγω καπως ετσι θα εκανα.

Βεβαια να υπαρχει και καμμια ταυτοτητα ή καποιο στοιχείο γιατι αλλιώς ....

 

Τωρα αμα βρεις κανα κιτρινο ή κανα πρασινο στο δρομο είναι φανταστικα!.

 

για οσους δεν ξερουν το κιτρινο ειναι >400ρι και το πρασινο 500ρι!

 

Εγω μια φορα επιασα 400ρι > νομιζω κυκλοφορουν περισσοτερο.

 

Γενικα παντως οταν βρισκεις ετσι πεταμενο κατι αξιας ειναι ωραιο συναισθημα ανεβαίνουν αδρεναλινες κτλ.

 

αχρωματωψια εχεις?

πρασινο=100

κιτρινο=200

μωβ=500

 

 

 

400ρι δεν υπαρχει...(τωρα πως το επιασες αλλη ιστορια....):ninja:

 

:lol::lol::lol:

 

παντως κ εγω πιστευω πως θα τα επεστρεφα αν εβρισκα στοιχεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...