Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. μια φορά το χρόνο.

Κάτι άλλο έχει γίνει στην περίπτωσή σου. Είτε δεν έχεις πλέον σταθερό στην Wind είτε έχεις μεταφέρει την προσφορά σε άλλη sim.

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει αυτο. Μαλλον το εφαγε ολο το 1 γιγα και πρεπει να βαλει λεφτα (5 ευρω το ελαχιστο) ή να ζητησει να του πιστωσουν λιγα λεπτα του ευρω ωστε να ξαναπαιρνει το 1 γιγα. Καλο ειναι να μιλησει πρωτα με την εξυπηρετηση. Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι.

Εγώ δεν έφαγα ποτέ το 1gb. Που στη περίπτωση μου ήταν 1.5gb 500mb δώρο..

Ανανέωση δεν ξέρω πώς κάνω δεν γίνεται δηλαδή να κάνω ούτε κλήση για υπόλοιπο.

Για λαλακες ψάχνουν;

Και αυτό το μια ανανέωση το χρόνο ποιος το λέει;

Ότι να ναι η wind

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει τίποτα. Wind λαμογιες..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η σύνδεση του σταθερού είναι καινούργια ;

Μήπως πήρες την κάρτα πριν ενεργοποιηθεί το σταθερό ;

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα η σύνδεση είναι ένα 7μηνο... Πριν 3ης μηνες το γύρισα σε vdsl

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την κάρτα τη πήρα πριν ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα η σύνδεση είναι ένα 7μηνο... Πριν 3ης μηνες το γύρισα σε vdsl

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την κάρτα τη πήρα πριν ένα μήνα.

 

Σκέφτηκα το ενδεχόμενο να μην έχει καταχωρηθεί στην σύνδεσή σου .

Αλλά καθώς η σύνδεση είναι παλαιότερη της κάρτας λογικά είναι καταχωρημένη . Στην θέση σου θα περνούσα από ένα κατάστημα να ελέγξουν τι συμβαίνει και να πάρω μια καινούργια κάρτα .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτηκα και αυτό που λες ή να έκανε μουφα ενεργοποίηση.. το θέμα είναι πως σταξαμε 10€ στην κοσμοτε τώρα μιας και δεν μπορούσα να δουλέψω το βιμπερ δίχως δεδομένα.

 

Έλεγα να πήγαινα και σε f2g αλλά θυμήθηκα το πόσο προβληματική εταιρεία είναι.

 

Στο chat στο fb μετά από δύο απαντήσεις μου είπε να καλέσω το 11880 της wind δλδ εξυπηρέτηση να χρεωθώ για να με εξυπηρετήσουν.. τον ρώτησα το λόγο δεν έλαβα απάντηση.. έτσι έβαλα Καρτουλα...

 

50mbps πληρώνω και πιάνω 38-40..

 

Κάθε 3ης και λίγο θα πρέπει να τα σκάω στην εξυπηρέτηση μαζί τους... Βαρέθηκα...

Θα περάσω από κατάστημα και θα ρωτήσω την όλη διαδικασία... Καθώς και στο ίδιο τους το site δεν υπάρχουν πληροφορίες τι και πώς...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο που προσφέρει 20 GB με 18 ευρώ είναι μόνο για την πρώτη φορά που θα το παραγγείλεις ή μπορεί να συνεχίσεις να αγοράζεις αυτό ακριβώς το πακέτο;

 

Ειναι μονο για την πρωτη φορα.

Πήγα σήμερα στο κατάστημα της Κοζάνης να πάρω αυτό το πακέτο και έκαναν πως (ή οντως δεν ήξεραν) ότι υπάρχει και μου πλάσαραν το συμβόλαιο το οποίο δεν αγόρασα.. Ετσι το παρήγγειλα απευθειας απο την σελίδα της wind και στο κατάστημα (οπως και παλιότερα για άλλα μικροθέματα) , δεν πρόκειται να με ξαναδούν.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα κανονικά από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη, το οποίο πάντα εξυπηρετεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο κατάστημα της Κοζάνης να πάρω αυτό το πακέτο και έκαναν πως (ή οντως δεν ήξεραν) ότι υπάρχει και μου πλάσαραν το συμβόλαιο το οποίο δεν αγόρασα.. Ετσι το παρήγγειλα απευθειας απο την σελίδα της wind και στο κατάστημα (οπως και παλιότερα για άλλα μικροθέματα) , δεν πρόκειται να με ξαναδούν.. :lol:

 

 

Θα το βάλεις δεύτερη SIM ?

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κυρίως στο wifi router το zte mf910

 

Και εγώ το έβαλα πλέον μονιμά στο Huawei που έδιναν δώρο με το συμβόλαιο για να δίνω όταν χρειάζεται σε όλες τις συσκευές και παράλληλά να μην αδειάζω γρηγορά την μπαταριά του κινητού έχοντας το σε 4g συνέχεια. Το zte έχω κάβα για σύνδεση sim άλλου δικτύου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση εμένα που λήγει το double play και ανανέωσα πάλι, η κάρτα με το 1gb που την έχω 2 χρόνια περίπου αν βάλω πάλι 5€ όπως τον πρώτο χρόνο θα συνεχίσει να δουλεύει η πρέπει να πάω να μου δώσουν άλλη, για να μπαίνει το 1GB?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση εμένα που λήγει το double play και ανανέωσα πάλι, η κάρτα με το 1gb που την έχω 2 χρόνια περίπου αν βάλω πάλι 5€ όπως τον πρώτο χρόνο θα συνεχίσει να δουλεύει η πρέπει να πάω να μου δώσουν άλλη, για να μπαίνει το 1GB?

 

 

Η κάρτα Broadband, που δεν έχει τηλεφωνία, χρειάζεται ανανέωση μια φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για αυτό???

Γιατί σε μένα όταν έληξε(στο 3μηνο), δε με βαζαν το 1 Γκιγκα και έπρεπε να κάνω ανανεωση

Έτσι το παράτησα στην τύχη του

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 3μηνο δεν υπάρχει πια, έγινε 2μηνο αλλά για την sim της τηλεφωνίας.

Η sim των data θέλει ανανέωση μια φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω για τον χρόνο εγώ ρώτησα μετά τα δύο χρόνια παραμένω με την ίδια sim και απλώς βάζω τα 5€ για να την ανανέωση? δεν χρειάζεται να την αλλαξω σωστά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σίγουρος για αυτό???

Γιατί σε μένα όταν έληξε(στο 3μηνο), δε με βαζαν το 1 Γκιγκα και έπρεπε να κάνω ανανεωση

Έτσι το παράτησα στην τύχη του

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι και εγω καθε χρόνο 5€ προσέχεις πάντα να μην καταναλώνεις όλα τα Mb κάθε μήνα γιατί αλλιώς μπερδεύει τα πραγμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω για τον χρόνο εγώ ρώτησα μετά τα δύο χρόνια παραμένω με την ίδια sim και απλώς βάζω τα 5€ για να την ανανέωση? δεν χρειάζεται να την αλλαξω σωστά?

 

 

Μόνο αν μπλοκάρει η κάρτα, είτε μετά την πάροδο του 1 χρόνου είτε για άλλη αιτία, θα αλλάξεις κάρτα, εφόσον, βέβαια, εξακολουθείς να έχεις το σταθερό στην Wind.

Η ανανέωση κοστίζει 5€, θα πάρεις ένα περίεργο μήνυμα ότι "Μόλις ενεργοποιήσατε 2GB για 30 ημέρες" αλλά μη δώσεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπερδεψες το "είτε με την πάροδο του 1 χρόνου" εγώ την έχω 2 χρόνια και συνεχίζω στην wind.

Τελικα την κρατω την κάρτα και βάζω τα 5€? μην τα βάζω τζάμπα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, δεν μπορείς να διαβάσεις σωστά τα μηνύματα των άλλων, αφού τα "είτε" πάνε στις περιπτώσεις που μπορεί να μπλοκάρει η κάρτας.

Το είπαμε πολλές φορές ότι, κάθε 1 χρόνο πρέπει να ανανεώνεις με 5€ την sim Broadband.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, δεν μπορείς να διαβάσεις σωστά τα μηνύματα των άλλων, αφού τα "είτε" πάνε στις περιπτώσεις που μπορεί να μπλοκάρει η κάρτας.

Το είπαμε πολλές φορές ότι, κάθε 1 χρόνο πρέπει να ανανεώνεις με 5€ την sim Broadband.

Ολα καλά τότε νάσε καλά φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει...εγω εχω μηδενισει τα mb μια φορα και το 1giga μπηκε κανονικα τον επομενο μηνα.

βεβαια ενα φοβο τον εχω με αυτα που σας τυχαινουν και προσπαθω να μην το ρισκαρω.:p

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, να ρωτήσω μερικά πράγματα:

1) Μπορώ μέσα στον ίδιο μήνα να βάλω πάνω από μία φορά το ίδιο πακέτο; πχ. να βάλω 10 γίγα την 1η του μηνός και πριν τελειώσουν να βάλω άλλα 10; Ή να βάλω την ίδια στιγμή 10+10 γίγα στο καπάκι, αν θέλω να έχω 20 για έναν μήνα;

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται, αλλά θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς

2) Αυτήν τη στιμή τη σιμ του simplefi την έχωσε κινητό. Εάν τη βάλω σε ρουτεράκι mi-fi με ποιον τρόπο θα μπορώ να ελέγχω το υπόλοιπο, από τη στιγμή που δεν θα μπορώ να στέλνω sms; Θα πρέπει να τη βγάζω από το ρούτερ και να την τοποθετώ σε κινητό, προκειμένου να στείλω το μήνυμα στο 1228 ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...