Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γελοία πράγματα.

Τουλάχιστον να παραμείνει η ισχύς της κάρτας για ένα χρόνο. Έτσι κι αλλιώς 1Gb δεν είναι τίποτα. Αν θες να το χρησιμοποιήσεις μια φορά το χρόνο πχ, να μην πρέπει να αλλάζεις sim.

 

Sent from my SM-G970F

 

Παραμένει Μαρκ. Δεν ζητάει ανανέωση. Δεν ξέρω τι συνέβη στον φίλο πιο πάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 954
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δεν ζητάει ανανέωση, επιβεβαιώνω κι εγώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ ούτε να επιβεβαιώσω ούτε να διαψεύσω. Έχω αγοράσει πακέτο το καλοκαίρι που λήγει τέλος του μήνα. Άρα θα ξέρω μετά από δύο μήνες.

Υποπτεύομαι διαφορετική συμπεριφορά ανά sim. Εφόσον άλλοι έχουν πρόβλημα και άλλοι όχι.

Όπως είπα, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να κρατήσω τη sim, χωρίς να χρειάζεται να την ταΐζω ανά τακτά διαστήματα, παρά μόνο να αγοράσω κανένα πακέτο Πάσχα ή/και καλοκαίρι. Τον υπόλοιπο χρόνο που είμαι Αθήνα μου είναι άχρηστη η wind για δεδομένα...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Οσοι καναμε ανανεωση μετα την ημ/νια που αναφερει η ανακοίνωση περασαμε στο καθεστώς διμήνου.

 

Σαν καρτα βέβαια δεν χάνεται το νουμερο, απλως δεν μπαινει το 1gb

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να θέλει χρήματα κάθε δίμηνο γιατί να μην μπαίνει το 1γιγα λόγω σταθερου;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να θέλει χρήματα κάθε δίμηνο γιατί να μην μπαίνει το 1γιγα λόγω σταθερου;

 

δεν μπαινει γιατι ουσιαστικά το θεωρεί ληγμένο νούμερο.

 

και να μπει δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι δεν θα εχει μεσα το 0,01 λεπτο που πιστώνει η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να'ναι η wind...

Αυτά τα sms είναι από την data card.

Για κάποιο λόγο μπαίνουν 2gb το μήνα αντί για 1, ενώ έρχεται ειδοποίηση πως μπήκε 1.

Επίσης ήρθε μήνυμα για τα 120' ( να επαναλάβω πως είναι η data card και όχι το καρτοκινητό που μπαίνουν τα 120'). Το νούμερο που έχω επιλέξει να μπαίνουν είναι ένα Q με χωρίς υπόλοιπο λόγω παρέλευσης διμήνου από ανανέωση, και αν δοκιμάσω να καλέσω λέει πως η σύνδεση έχει απενεργοποιηθεί... Εισερχόμενες δέχεται πάντως...

 

1a8b573e8935b8f55136b26ad79dca42.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

Αν δω οτι το καναν να θελει 2μηνη ανανεωση για να εχεις το 1gb το μηνα που σου υποσχεθηκαν να σου παρεχουν ΔΩΡΕΑΝ αν κανεις συμβολαιο σταθερου.

 

Αυτο δεν σημαινει μονομερη αλλαγη των ορων της συνδεσης?

 

Δεν πρόκειται να τους αφησω ετσι,προτεινω να κανετε το ιδιο,η ΕΕΤΤ δεν αστειευται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να πατήσεις σε κάτι γιατί δεν είναι κάτι που περιλαμβάνεται στην κύρια υπηρεσία που αγοράζεις, αλλά κάτι που σου δίνει σαν δώρο. Δεν έχω διαβάσει το συμβόλαιο, αλλά κατά 99% θα έχουν προβλέψει κάτι στους όρους που έχεις υπογράψει.

Και για άλλη μια φορά, καταγγελία είναι εντελώς ανούσιο να γίνει έτσι. Άκλαυτη θα πάει. Αν θες να έχει πιθανότητα να ασχοληθούν, θα πρέπει να έχεις επικοινωνήσει πρώτα με τη wind ζητώντας κάτι, να έχεις καταγεγραμμένη την απάντηση (που προφανώς δεν σε ικανοποιεί) και μετά να προχωρήσεις σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Και έτσι να γίνει, δεν δίνω πολλές πιθανότητες να πετύχεις κάτι. Εκτός αν σου δώσουν κάτι χωρίς να ασχοληθούν ιδιαίτερα για να διαβάσουν (από την wind) την καταγγελία (κάτι θυμάμαι στο παρελθόν που είχε γίνει από κάποιον για γελοίο λόγο και του ικανοποίησαν το αίτημα, υποθέτω γιατί μπορούσαν και για να τον ξεφορτωθούν). Αλλά και τι να σου δώσουν. Αν η κάρτα αχρηστεύεται μετά το δίμηνο, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να αλλάξει μόνο για έναν συνδρομητή αυτό.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να πατήσεις σε κάτι γιατί δεν είναι κάτι που περιλαμβάνεται στην κύρια υπηρεσία που αγοράζεις, αλλά κάτι που σου δίνει σαν δώρο. Δεν έχω διαβάσει το συμβόλαιο, αλλά κατά 99% θα έχουν προβλέψει κάτι στους όρους που έχεις υπογράψει.

Και για άλλη μια φορά, καταγγελία είναι εντελώς ανούσιο να γίνει έτσι. Άκλαυτη θα πάει. Αν θες να έχει πιθανότητα να ασχοληθούν, θα πρέπει να έχεις επικοινωνήσει πρώτα με τη wind ζητώντας κάτι, να έχεις καταγεγραμμένη την απάντηση (που προφανώς δεν σε ικανοποιεί) και μετά να προχωρήσεις σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Και έτσι να γίνει, δεν δίνω πολλές πιθανότητες να πετύχεις κάτι. Εκτός αν σου δώσουν κάτι χωρίς να ασχοληθούν ιδιαίτερα για να διαβάσουν (από την wind) την καταγγελία (κάτι θυμάμαι στο παρελθόν που είχε γίνει από κάποιον για γελοίο λόγο και του ικανοποίησαν το αίτημα, υποθέτω γιατί μπορούσαν και για να τον ξεφορτωθούν). Αλλά και τι να σου δώσουν. Αν η κάρτα αχρηστεύεται μετά το δίμηνο, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να αλλάξει μόνο για έναν συνδρομητή αυτό.

 

Sent from my SM-G970F

Πρωτα επικοινωνία με wind και μετα με ΕΕΤΤ βεβαια.

 

Εγω παντως εχω βγαλει ακρη μεσω της ΕΕΤΤ παλι για υποθεση της wind και πηρα πισω λεφτα που η wind δεν τα αναγνωριζε.

 

Η ΕΕΤΤ ειναι σοβαρο εργαλειο,μην την υποτιμας.

 

Και απο μια καταγγελια μονο,αν φαει κανα ωραιο προστιμο μπορει να το παρει πισω σιωπηλά.

 

Αλλα αν υπαρξουν κι αλλες,οι πιθανοτητες αυξανονται.

 

Γι αυτο ασχολειθειτε,μη νομιζετε οτι ειστε μικροι και η wind μεγαλη και κανει οτι θελει.

 

99% των περιπτωσεων που το εχω τραβηξει το θεμα εχω βρει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

στην συγκεκριμενη περιπτωση,το διμηνο ειναι αλλαγη που εχει ανακοινωθει,κι εφοσον δεν κοβεις την συγκεκριμενη συνδεση θεωρειται οτι αποδεχεσαι την αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, σας έχω νέα...

Προχθές είχα 4gb εκ των οποίων τα 2 έληγαν την ίδια ημέρα και άλλα 2 που θα έπρεπε να λήγουν τέλος του μήνα.

Σήμερα δεν έχω τίποτα...

Και για του λόγου το αληθές, δεν τα έφαγα μιας και η κίνηση των δεδομένων ήταν μόλις 6, κάτι mb.

Τι έγινε; Είχα αγοράσει το μεγάλο πακέτο των 30€ τέλος Ιουλίου με διάρκεια 2 μήνες, έληξε 30 Σεπτεμβρίου, και έπειτα μηδενισμός. Θέλει πράγματι ανανέωση κάθε δύο μήνες..

Μετά από αυτό νομίζω πως ήρθε η ώρα να την πετάξω τη sim και να μην ασχοληθώ ξανά για κινητό με αυτήν την γελοία πραγματικά εταιρία.

Στο καλό και να μου γράφει.

 

Υ.Γ. Πόσο λάθος έκανα που νόμιζα ότι θα μπορώ να το επιβεβαιώσω μετά από δύο μήνες. Δεν λογάριαζα πως μετράει η ανανέωση που είχα κάνει τέλος Ιουλίου αλλά βλακωδώς πίστευα πως είχα δυο μήνες μετά τη λήξη των αγορασμένων mb...

 

2683c8236f17bc54e20532b23b95b35e.jpg6b3e011563b4bf9f40b951df39cfc74b.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

στην συγκεκριμενη περιπτωση,το διμηνο ειναι αλλαγη που εχει ανακοινωθει,κι εφοσον δεν κοβεις την συγκεκριμενη συνδεση θεωρειται οτι αποδεχεσαι την αλλαγη.
Το "δωρεαν'" 1gb/μηνα το οποιο πληρωνεις 2.5ε/μηνα μου το "ανακοινωσαν" οταν με εψηναν να κανω την συνδεση??

 

Μην δικαιολογουμε τους απαραδεκτους ΚΑΙ ψευτες τωρα.

 

Σε κανα 2μηνο που ληγει το συμβολαιο του σταθερου και θα κανω φορητοτητα θα με παρακαλανε παλι αλλα θα παρουν το ΧΧΧΧΧ.

 

Απλα δεν θα θελα να ειμαι στην θεση αυτης/αυτου που θα με παρει και θα μου πει μεταξυ αλλων "θα εχετε και 1 gb το μηνα ΔΩΡΕΑΝ λογω σταθερου!"

 

Θα κανει κομπρεσες στα αυτια της μετα με αυτα που θα ακουσει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογώ τίποτα,λέω πως είναι η κατάσταση.Το ίδιο ισχύει και στις καρτοκινητές συνδέσεις στις οποίες όταν ξεκινάς να είσαι πελάτης έχεις συγκεκριμένα δεδομένα για τα τιμολόγια τους και για τα πακέτα τους και κάθε τρεις και λίγο έρχονται αλλαγές τις οποίες δεν τις είχες συμφωνήσει εξαρχής. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες. Ακόμα και στα συμβόλαια το ίδιο γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δικαιολογώ τίποτα. Είναι γελοίοι οι άνθρωποι και το λέω σε όλους.

Απλά λόγος να κάνω κάτι παραπάνω δεν είναι. Δεν είναι στις παροχές του double play αυτό, αλλά ένα δωράκι. Και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρω double play με vdsl 50 με 17€ αλλού, δεν μπορώ να τους επιδείξω κανένα πτηνό...

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντα αναρωτιόμουν γιατί, σε αυτή την προσφορά με το σταθερό, να μην βάζουν και τα 120 λεπτά και το 1 GB στην ίδια κάρτα... Έλεγα ότι είναι χαζοί και απλώς μας παιδεύουν και παιδεύονται και αυτοί (που επίσης ισχύουν όλα!). Αυτό σε εποχές που το καρτοκινητό ήθελε ανανέωση μια φορά το χρόνο, και το mobile broadband επίσης -- και μπορούσες εύκολα να το αφήσεις να λήξει και να ζητήσεις νέα κάρτα. Να τώρα που μπορούν να χρεώνουν για δύο διαφορετικές κάρτες! Βέβαια να δούμε πόσοι θα κρατήσουν τη δεύτερη κάρτα...

 

Είναι και αυτός ένας τρόπος να κόβεις κόστη, αλλά κυρίως να κρατάς πελάτες και να τους έχεις ευχαριστημένους...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λογικό γιατί δεν μπαίνουν στην ίδια κάρτα. Άλλωστε για τη wind μιλάμε που ψάχνει διαρκώς να βρει τους πιο γελοίους τρόπους να σε χρεώσει.

Αν σου έδινε στο καρτοκινητό το 1GB, πως θά έβρισκε δικαιολογία να σε χρεώσει το ημερήσιο internet;

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι δύο δίνουν 1gb δώρο με το σταθερό (στην ίδια κάρτα ή σε διαφορετική)??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά τώρα πια δώρο δεν σου δίνει ούτε η wind. Σου ζητάει να πληρώνεις 30€ το χρόνο για να παίρνεις κάθε μήνα 1gb.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά τώρα πια δώρο δεν σου δίνει ούτε η wind. Σου ζητάει να πληρώνεις 30€ το χρόνο για να παίρνεις κάθε μήνα 1gb.

 

Sent from my SM-G970F

30 ευρω για 24GB / έτος. ( Αν δεν εκανα λάθος υπολογισμό )

 

Δεν το λες άσχημο σαν τιμή, αλλά είναι το γιατί και το μαμώτο ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 gb άνισα μοιρασμένα... Τον 1 μήνα θα έχεις 1 και τον άλλον που θα πληρώνεις θα έχεις 3. Αηδίες. Αν είναι καλύτερα να δώσεις 25€ να πάρεις 30gb για δύο μήνες σε τίποτα διακοπές. Εγώ τουλάχιστον μόνο για αυτό θα το κρατήσω. Αν δεν έχει λήξει μέχρι τότε...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

24 gb άνισα μοιρασμένα... Τον 1 μήνα θα έχεις 1 και τον άλλον που θα πληρώνεις θα έχεις 3. Αηδίες. Αν είναι καλύτερα να δώσεις 25€ να πάρεις 30gb για δύο μήνες σε τίποτα διακοπές. Εγώ τουλάχιστον μόνο για αυτό θα το κρατήσω. Αν δεν έχει λήξει μέχρι τότε...

 

Sent from my SM-G970F

Δεν εχεις και άδικο ... Ότι ειναι μια αηδία και μισή είναι προφανές !!

 

Αλλα ακομα και ετσι παραμένει μια οικονομική λύση.

 

Λέτε να μαζευτούμε πολλοί να τους πουμε να τα κανουν rollover ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Προσωπικά μιλώντας, η καρτούλα με το 1gb ποτέ δεν μου φαινόταν κάτι το ιδιαίτερα χρήσιμο, λόγω του ότι ο όγκος των δεδομένων είναι μικρός για τα σύγχρονα δεδομένα, ενώ δεν με βολεύει ιδιαίτερα μια κάρτα που δεν μπορεί να δεχθεί κλήσεις. Η ιδανική της χρήση (για μένα πάντα, το ξεκαθαρίζω) θα ήταν σε κανένα tablet που έχει υποδοχή για sim για κάποια βασική χρήση εκτός σπιτιού.

Τώρα αν είναι να πληρώνω και 5€, νομίζω δεν συμφέρει και τόσο συγκριτικά με κάποιο καρτοκινητό. Καλύτερα να έχω 1-2 νούμερα που δεν χρησιμοποιώ και έρχονται προσφορές. Και στη wind και αλλού.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

24 gb άνισα μοιρασμένα... Τον 1 μήνα θα έχεις 1 και τον άλλον που θα πληρώνεις θα έχεις 3. Αηδίες. Αν είναι καλύτερα να δώσεις 25€ να πάρεις 30gb για δύο μήνες σε τίποτα διακοπές. Εγώ τουλάχιστον μόνο για αυτό θα το κρατήσω. Αν δεν έχει λήξει μέχρι τότε...

Στις βλακείες η Wind δεν παίζεται, γιαυτό και έφυγα (σταθερό) και με πρώτη ευκαιρία θα φύγω και με το κινητο.

Πάντως μπορείς να ισομοιράσεις τα δεδομένα αν κάνεις την ανανέωση στις 15 κάθε 2ου μήνα, αφού τα δωρεάν μπαίνουν κάθε πρώτη

Link to comment
Share on other sites

και εγω τους βαρέθηκα.

θέλει κάθε λιγο να λύνεις εξισώσεις σε υπερβολικό βαθμό και να πληρώνεις σε αυξήσεις περισσότερο απο οτι είναι η αύξηση (ας γελάσω) που ανήγγειλε ο πρωθυπουργός.

Ουστ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...