Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως αντιμετώπισε κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τη λύση;

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Ρε παιδιά, μια βοήθεια!!!!! :cry::cry::cry::cry:

 

 

#post 218!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, μια βοήθεια!!!!! :cry::cry::cry::cry:

 

 

#post 218!!!!

 

δεν κοιτάς λίγο στο φόρουμ xiaomi-miui.gr , τα παιδιά εκεί κάνουν εξαιρετική δουλειά σε android και μήπως μπορούν να σε βοηθησουν στο θέμα σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν κοιτάς λίγο στο φόρουμ xiaomi-miui.gr , τα παιδιά εκεί κάνουν εξαιρετική δουλειά σε android και μήπως μπορούν να σε βοηθησουν στο θέμα σου
.

 

 

Done.

Πολύ περίεργο πάντως, αναγράφεται "ασθενές σήμα GPS" ενώ είμαι έξω στο δρόμο.

Παλιότερα, δεν το έκανε.

Και με το που παω στο χάρτη, μου βγάζει ένα λευκό φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω προβλημα με τα ελληνικα γιατι εβαλα το mi tools και μου εκανε update τι να κανω για να τα ξαναβαλω;μου λεει οτι η εκδοση του mi fit

ειναι ενημερωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω προβλημα με τα ελληνικα γιατι εβαλα το mi tools και μου εκανε update τι να κανω για να τα ξαναβαλω;μου λεει οτι η εκδοση του mi fit

ειναι ενημερωμένη.

 

μάλλον πρέπει να κατεβάσεις τα αρχεία fw +res και να τα περάσεις μέσω Notify & Fitness, οδηγίες στο 1ο post του ανάλογου τόπικ στο xiaomi-miui.gr

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα σε android κινητό και τώρα το miband μου τα βγάζει κινέζικα.... Πως βάζω ελληνικά? υπάρχει η 1.6 με ελληνικά? Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. στο ρολόι έχει μόνο μια άσκηση δεν μπορεί να μπει και τρέξιμο, ποδήλατο;

huawei a2 color band έχει περπάτημα τρέξιμο και ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω εδώ και μια βδομάδα το mi band 3 στο οποίο όλα μια χαρά απο ειδοποιήσεις , βλέπω και επαφές στα ελληνικά και μηνύματα και ειδοποιήσεις απο ινσταγκραμ και messenger αλλά έχω μια άλλη ερώτηση και ίσως είμαι και ο ξενέρωτος της υπόθεσης: Διαπίστωσε κανένας ότι μετράει σωστά βήματα ; εγώ 10 κάνω μετρημένα απο μένα , 15 με 20 γράφει , να μη μιλήσω για την ανάλυση ύπνου που λέει διάφορα. Μήπως φταίνε τα ελληνικά firmware?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ ότι απασχολεί περισσότερο πως θα φαινονται τα ελληνικά , πως θα συγχρονίζει αν θα έχει ειδοποιήσεις, εντάξει σημαντικό δε λέω, αλλά τελικά ο λόγος που το παίρνεις που είναι οι μετρήσεις, είναι άλλα αντ'αλλων τις περισσότερες φορές. Εκτός και αν το θες για ένα ωραίο βραχιολάκι που λέει την ώρα και στα ελληνικά.

Εκτός και αν φταίει μόνο το δικό μου οπότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ ότι απασχολεί περισσότερο πως θα φαινονται τα ελληνικά , πως θα συγχρονίζει αν θα έχει ειδοποιήσεις και τελικά ο λόγος που το παίρνεις που είναι οι μετρήσεις, είναι άλλα αντ'αλλων τις περισσότερες φορές. Εκτός και αν το θες για ένα ωραίο βραχιολάκι που λέει την ώρα και στα ελληνικά.

Εκτός και αν φταίει μόνο το δικό μου οπότε πάω πάσο.

 

Για μένα είναι απλά ενδεικτικό και μόνο και είμαι ικανοποιημένος.

Βλέπω πχ 1000 και λέω δε περπάτησα σήμερα.

Βλέπω 10000 λέω καλά τα πήγαμε.

Δες το μόνο έτσι, αλλιώς δώσε ( καλά ) λεφτά και πάρε κανένα garmin, που και πάλι απόλυτη ακρίβεια δεν θα έχει.

Για να είμαστε ακριβείς κανένα δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο πλέον έτσι το χρησιμοποιώ και εγώ αφού την πήρα χαμπάρι. Βλέπω νούμερο ενδεικτικό και λέω σήμερα δεν κουνήθηκα ή περπάτησα αρκετά. Μόνο όταν το συνδέω με το gps μπορώ να πω πως εμπιστεύομαι κάπως την μέτρηση της απόστασης και μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ ότι απασχολεί περισσότερο πως θα φαινονται τα ελληνικά , πως θα συγχρονίζει αν θα έχει ειδοποιήσεις, εντάξει σημαντικό δε λέω, αλλά τελικά ο λόγος που το παίρνεις που είναι οι μετρήσεις, είναι άλλα αντ'αλλων τις περισσότερες φορές. Εκτός και αν το θες για ένα ωραίο βραχιολάκι που λέει την ώρα και στα ελληνικά.

Εκτός και αν φταίει μόνο το δικό μου οπότε πάω πάσο.

 

Καλημέρα δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. Εγώ πχ το φοράω μόνο στην δουλειά να μην βγάζω συνέχεια το κινητό από τη τσέπη αν δεν είναι κάτι σημαντικό. Με ενδιαφέρουν σχεδόν αποκλειστικά οι ειδοποιήσεις ενώ δεν χρειάζομαι πιο ακριβό smartwatch. Για αυτό το ρόλο και στα λεφτά του είναι άψογο. Οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι όντως τελείως κατά προσέγγιση και απλά ρίχνω που και που μια ματιά να δω πόσο έτρεξα μέσα στην μέρα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. Εγώ πχ το φοράω μόνο στην δουλειά να μην βγάζω συνέχεια το κινητό από τη τσέπη αν δεν είναι κάτι σημαντικό. Με ενδιαφέρουν σχεδόν αποκλειστικά οι ειδοποιήσεις ενώ δεν χρειάζομαι πιο ακριβό smartwatch. Για αυτό το ρόλο και στα λεφτά του είναι άψογο. Οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι όντως τελείως κατά προσέγγιση και απλά ρίχνω που και που μια ματιά να δω πόσο έτρεξα μέσα στην μέρα.

 

Αν το πήρες για τις ειδοποιήσεις έχεις δίκιο σου κάνει άψογα για τα λεφτά του, εγώ που το ήθελα για τα βήματα και την απόσταση με ψιλο απογοήτευσε. Πάντως το mi band 3 σαν fitness tracker το διαφημίζουν ...

Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το miband 3 σημερα εβγαλε το σηματακι του bluettoth στην οθονη του και δεν κανει pair με τιποτα με την συσκευη μου ενω της προηγουμενες μερες δουλευε μια χαρα ξερει καποιος καποια λυση ? εχω δοκιμασει να κανω restart την συσκευη να κατω απεγκατασταση την εφαρμογη πολλες φορες προσπαθησα να κανω pair αλλα τιποτα .
4 μερες τι εχω στην κατοχη μου και επαθα το ιδιο. Τωρα περιμρνω να αδειασει η μπαταρια. Ελεος!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το έχω πάρει κι εγω εδώ και καμία εβδομάδα προερχόμενος από Miband 1 και 2 και πραγματικά είναι σούπερ!

Πήρα την international έκδοση από Gearbest.....θα εχω κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις;

Έως τώρα πάντως όλα δουλεύουν ρολόι!

Σκέφτομαι να βάλω την ελληνική έκδοση.....είναι εύκολη η διαδικασία;

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο άλλο band που να δείχνει ειδοποιήσεις? Το μήνυμα της ειδοποιησης δηλαδή να το διαβάσεις χωρίς να ανοίξεις το κινητό. Θα το ήθελα πιο round στον καρπό

Το honor band 4 που βγήκε πιο μετά?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι εννοεί ο ποιητής;

Because Xiaomi Mi Band 3 uses two different heart rate sensors, there will exist slight differences in the appearance. However, this will not affect usage.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής;

Because Xiaomi Mi Band 3 uses two different heart rate sensors, there will exist slight differences in the appearance. However, this will not affect usage.

 

Ότι προμηθεύεται σένσορες από 2 διαφορετικούς προμηθευτές.

Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάρουμε ποιον έχουμε;

 

Άμα το... διαλύσεις ίσως και να μπορείς να το δεις.

Τι σε νοιάζει όμως; Το ίδιο δουλεύουν όπως αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καμία αναβάθμιση του apk ξέρουμε αν έχει φτιαχτεί; όπως αυτή του stratos

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγορασω απο το banggood μπορω να του βαλω ελληνικα; Ποια επιλογη ταχυδρομιου για να μην περασει τελωνειο; Αν και νομιζω οτι κατω απο 20€ δεν περναει ετσι κι αλλιως. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...