Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την παραγγελία σήμερα για το Xiaomi Mi Band 3

Το νέο Mi Band 3 διαθέτει Bluetooth 4.2 LE συμβατότητα, IP67 πιστοποίηση φυσικά και όλα – τουλάχιστον- τα χαρακτηριστικά του προκατόχου του.

Οι λεπτομέρειες δείχνουν όμως ότι η οθόνη του Mi Band 3 είναι πιο… στρογγυλεμένη σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Στο κάτω μέρος διατηρείται το κυκλικό home button όμως η οθόνη πλέον είναι αφής, αφού μπορούμε να εκτελέσουμε συγκεκριμένες λειτουργίες με swipe up/down/left/right κλπ!

Παράλληλα δείχνει πληροφορίες καλούντος (Caller ID), ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές, διαθέτει μετρητή καρδιακών παλμών, είναι αδιάβροχο έως και τα 50 μέτρα. Η αυτονομία του θα αγγίζει τις 20 ημέρες, ενώ θα διατεθεί σε 3 χρώματα (Πορτοκαλί, Μαύρο, Μπλε).

Μαύρο το δικό μου με επιπλέον δυο διαφορετικά στο χρώμα λουράκια + 5 temp! Όλα μαζί στα 34 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής priority line!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει η μεταβαση απο το 2?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

μάλλον όχι θα έλεγα. ειδικά αν το εχεις παραμετροποιήσει με τo ελληνικό firmware.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

μάλλον όχι θα έλεγα. ειδικά αν το εχεις παραμετροποιήσει με τo ελληνικό firmware.

Αυτο καταλαβα...

Θα πάω στο 3 μονο αν πεσει η τιμη του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi Band 3 – Πρώτη ελληνική παρουσίαση. Αξίζει να το πάρει κάποιος? Δείτε με φωτογραφίες και βίντεο.

https://itechnews.gr/2018/06/mi-band-3-proti-elliniki-paroysiasi-axizei-na-to-parei-kapoios-deite-me-fotografies-kai-vinteo/#

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο επικοινωνίας με το MI Band 3!

Enjoy Mi Band 3 in English! Πως αλλάζουμε την γλώσσα από κινέζικα σε αγγλικά!

https://gadgetgig.com/xiaomi-mi-band-3-unboxing-review-best-fitness-tracker/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Απο οσους το εχουν, βλεπουν ποιος τους παιρνει τηλεφωνο? Caller id δηλαδη, και επισης ειδοποιησεις ημερολογιου φαίνονται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε φως ημέρας υπάρχει βελτίωση στην ανάγνωση της οθόνης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο reviews που διαβασα:

Απο οσους το εχουν, βλεπουν ποιος τους παιρνει τηλεφωνο? Caller id δηλαδη, και επισης ειδοποιησεις ημερολογιου φαίνονται;

Ναι, αρκει να εχεις τη γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικα

Επίσης σε φως ημέρας υπάρχει βελτίωση στην ανάγνωση της οθόνης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι(?)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι αλλαγές (44 ΜΒ) στο MiFit 3.4.2

 

• Working with multiple smart devices

Supporting Mi Band, Amazfit Bip, Mi Body Composition Scale, Mi Scale, Amazfit Pace, and Amazfit Smart Chip, etc.

 

• Tracking every workout accurately

Recording stats of running, cycling, walking, etc.

Providing professional analysis of postures and heart rate to make your workouts more scientific and effective.

 

• Personalized sleep assistant

Analyzing various factors affecting sleep quality deeply, and giving suggestions for improvement.

 

• Measuring your fitness

Measuring 10 groups of stats via Mi Body Composition Scale for better shaping your body and detecting health risks.

 

• Multiple reminders & notifications

Alarm will vibrate to wake you up without disturbing others.

Sending notification alerts straight to the wrist so you don't miss any calls, SMS, WeChat, QQ, and email messages.

Idle alert will send a gentle buzz when you have been sitting still for too long. It tells you when it's time for a short walk or water break.

Ab7L3j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει πετύχει κανείς να το αλλάξει σε αγγλική version; ακολούθησα πολλές οδηγίες από πολλά site αλλά τίποτα. Ενώ γυρνάει σε αγγλική version μόλις παίρνει την κυρία εφαρμογή μου ξανακάνει update σε κινέζικα. Μετά δεν μπορώ να το γυρίσω ξανά σε αγγλικά.

Υπόψιν έχω το κινητό μου στημένο στα ελληνικά.

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι φίλε το έκανα χτες το πρωί και όντως με την δεύτερη μέθοδο γίνετε. Απλά δεν είχα ίντερνετ για να σας το γράψω και με πρόλαβες. Και όπως αναφέρουν το μόνο bug που βρήκα είναι με τον καιρό

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε.... να φανταστω δεν υπαρχει οδηγος για να βαλω ελληνικη γλωσσα στο band? η έστω αγγλικα.....

εχω iPhone ομως.... τωρα στα κινεζικα ειναι ψιλοαχριστο

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα με τα 2 επιπλέον λουράκια και τα 5 προστατευτικά οθόνης...

Ακολούθησα την 2η μέθοδο αναβάθμισης (όπως είπε ο φίλος μας παραπάνω) και το Mi Band 3 αναβαθμίστηκε αμέσως (με την διαδικασία) στα αγγλικά.

Παιχνιδιάρικο gadget φαίνεται εκ πρώτης όψεως....

Υ.Γ. Υπομονή θα κυκλοφορήσει και το ελληνικό soft...και εάν βρω κάτι για το IOS θα σου το γράψω εδώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα στα αγγλικά με ένα προγραμμα για iOS λέγεται mi heart rate

Έπρεπε να πληρώσω όμως 4 ευρώ Για να ξεκλειδώσει τη δυνατότητα αναβάθμισης . (Premium )

Άλλο τρόπο δε βρήκα για iOS ....

Εκτός αν το σεταρεις σε Android και μετά γυρίσεις σε iOS .... δεν ξέρω αν γυρίσει και η γλώσσα μετά

Στο ένα χέρι έχω το Apple Watch στο άλλο το mi band 3. Μου άρεσε η ένταση της δόνησης .... το περίμενα χάλια . Και φυσικά η μπαταρία αν κρατάει 20 μέρες .....

Με χάλασε επίσης που κάποιες φορές χάνει ειδοποιήσεις. Και οι περισσότερες δεν δείχνουν καλά τα ελληνικά χάνονται πολλές λέξεις και καταλαβαίνεις στο περίπου ποιος σε καλεί ή τη έστειλε....

Αλλά 30 ευρώ ήταν αυτά .... μη θελουμε και πολλα

Link to comment
Share on other sites

Το MI band 2 κραταει 25 μέρες πάντως. Το 3 κάπου εκεί λόγω πιο μεγάλης οθόνης. Εξαιρετικά gadget δεν έχω χάσει ποτέ ειδοποίηση. Έχω και το MI band 1s και σκέφτομαι και για το 3 μόλις πέσει στα 15.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία, όλα καλά...αλλά κάποιος οδηγός για ενεργοποίηση των εφαρμογών υπάρχει?

Όλα γίνονται μέσα από το Mifit? Άλλα προγράμματα εφαρμόζονται στο MIFit?

Για δώστε εξηγήσεις σε μας τους αρχάριους ....με ποιόν τρόπο λειτουργούν οι εφαρμογές?

Περιμένω και άλλα δυο.... 1) KAIHAI P9 HRV cardiac health και το 2) Aihontai F4 Color Screen Smart Bracelet

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δόνηση στο 3 είναι δυνατότερη από το 2; επίσης καταγράφει και τον ύπνο κατά την διάρκεια της ημέρας;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το έκανα χτες το πρωί και όντως με την δεύτερη μέθοδο γίνετε. Απλά δεν είχα ίντερνετ για να σας το γράψω και με πρόλαβες. Και όπως αναφέρουν το μόνο bug που βρήκα είναι με τον καιρό

Αυτό με το καιρό δοκίμασε αυτό....

https://geekdoing.com/threads/how-to-make-weather-notifications-in-mi-band-3-in-your-language.73/

και κράτα το site!

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγήκε σήμερα και το Ελληνικό custom firmware, όλα καλά!

Συνεχίζω βέβαια να έχω θέμα με τον καιρό.

Κάποια λύση;632c630d47b8976676d4bca01d53142e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...