Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους..σήμερα πήρα και εγώ το mi band 3.....όλα καλά μέχρι τώρα απλά μου φαίνεται οτι μετράει αρκετά βήματα παραπάνω από όσα κανω...πρέπει να ρυθμίσω κάτι?????
Ανακριβές γυροσκόπιο έχει απλά περιμένει μήπως και στρώσει με κάποιο update σε ένα βαθμό το ίδιο είχε γίνει και με το 2 μετά από 4 5 το έφτασαν σε καλό επίπεδο θυμάμαι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Βρίσκω το mi band 3 international version και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Στις πληροφορίες αναφέρει ότι υποστηρίζει την αγγλική γλώσσα και ότι γλώσσα έχει το κινητό, αν κατάλαβα καλά.

Εγώ που έχω το κινητό μου στα ελληνικά, όταν έρχεται μια ειδοποίηση στο viber ή από το gazzetta πχ που είναι γραμμένο στα ελληνικά, πώς θα το εμφανίζει στην οθόνη του mi band?

Γνωρίζει κανείς να μου πει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σαφές μειονέκτημα. Προεξέχει αρκετά.

 

*Καλή ιδέα. Θα το ενσωματώσω κι εγώ.

Είναι καλό πάντως να ξέρεις έτσι κι αλλιώς πως να το αλλάζεις το firmware κατά το δοκούν :)

 

 

EDIT: Mi Fit ελληνικό με ενσωματωμένο το ελληνικό firmware, με αναγνώριση κλήσης και καιρό στα ελληνικά (με γλώσσα τηλεφώνου ελληνικά).

Εδώ

 

σε ευχαριστώ πολύ για την άψογη βοήθεια σου , αλλά πάνω που είπα ουφ ξένιασα από τα κινέζικα, κάθε φορά που ανοίγω το mifit μου κάνει την ίδια αναβάθμιση ξανά και ξανά...καμία ίδέα?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την άψογη βοήθεια σου , αλλά πάνω που είπα ουφ ξένιασα από τα κινέζικα, κάθε φορά που ανοίγω το mifit μου κάνει την ίδια αναβάθμιση ξανά και ξανά...καμία ίδέα?

 

Έχεις δίκιο θα το διορθώσω άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο θα το διορθώσω άμεσα!

οπότε περιμένουμε νέο αρχείο? επίαης στον καιρό βγάζει και ένα ερωτηματικό... σε ευχαριστώ όπως και να έχει!

Link to comment
Share on other sites

οπότε περιμένουμε νέο αρχείο? επίαης στον καιρό βγάζει και ένα ερωτηματικό... σε ευχαριστώ όπως και να έχει!

 

Ήδη το ανεβάζω.

Κάνε σε 5 λεπτά refresh γιατί θα κάνω edit το post, για να μη γεμίζει το θέμα.

 

*UPDATE*

 

Διορθώθηκε

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αυτό το πρόβλημα, με το mi fit (greek) 3.4.6

 

Έγιναν 2 flash αυτόματα από την εφαρμογή MiFit 3.4.6 GR (firmware + resources) και τέλος!!

 

Όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

StratosGr τώρα κάνει τα ίδια στο ενημέρωση πηγων....

 

Δική μου αβλεψία.

Βασικά είχα βάλει λάθος mi fit.

Είχα φτιάξει ένα μίας χρήσης και μετά διαγραφή, για να μπορούν να το κάνουν ελληνικό και αυτοί που είχαν ήδη περασμένο το καινούριο κινέζικο firmware.

Γιατί αν έβλεπε ίδια έκδοση το Mi fit, δε θα έκανε αναβάθμιση και δε θα έβαζε το ελληνικό.

Σε 5 λεπτά θα είναι επάνω.

------------

UP!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ok το κατεβάζω και ενημερώνω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok!!! ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!! Τώρα όταν θα βγει αναβάθμιση τι θα πρέπει να κάνω? Επίσης το ερωτηματικό στον καιρό?

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ok το κατεβάζω και ενημερώνω!

Ok!!! ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!! Τώρα όταν θα βγει αναβάθμιση τι θα πρέπει να κάνω? Επίσης το ερωτηματικό στον καιρό?

Καλή συνέχεια!

 

Αν βγει αναβάθμιση θα τροποποιήσω την καινούρια.

Έχεις ακόμα το ερωτηματικό;

Αν ναι, δοκίμασε να αλλάξεις πόλη στο mi fit και την επιστρέφεις μετά για να ξανακάνουν συγχρονισμό.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Βρίσκω το mi band 3 international version και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Στις πληροφορίες αναφέρει ότι υποστηρίζει την αγγλική γλώσσα και ότι γλώσσα έχει το κινητό, αν κατάλαβα καλά.

Εγώ που έχω το κινητό μου στα ελληνικά, όταν έρχεται μια ειδοποίηση στο viber ή από το gazzetta πχ που είναι γραμμένο στα ελληνικά, πώς θα το εμφανίζει στην οθόνη του mi band?

Γνωρίζει κανείς να μου πει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία γνώμη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαμά χωρίς να το πειράξεις μάλλον κινέζικα θα έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Μαμά χωρίς να το πειράξεις μάλλον κινέζικα θα έρχονται.
Αφού μιλάμε για την international έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε για την international έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχει κανείς θα μας πει.

Αλλά δε νομίζω ότι η international έχει ελληνικούς χαρακτήρες μέσα στο band.

Αν έχει αγγλικούς αλαμπουρνέζικα θα έρχονται τα ελληνικά.

Αυτό εννοούσα με το κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει αναβάθμιση θα τροποποιήσω την καινούρια.

Έχεις ακόμα το ερωτηματικό;

Αν ναι, δοκίμασε να αλλάξεις πόλη στο mi fit και την επιστρέφεις μετά για να ξανακάνουν συγχρονισμό.

 

όχι πλέον δεν έχω ερωτηματικό.Οπότε σε κάθε ενημέρωση απλά απεκανταστώ την παλαιά και ξανα περνάω την καινούρια. Απο το ίδιο link-post φαντάζομαι... ( σε κούρασα )

Link to comment
Share on other sites

όχι πλέον δεν έχω ερωτηματικό.Οπότε σε κάθε ενημέρωση απλά απεκανταστώ την παλαιά και ξανα περνάω την καινούρια. Απο το ίδιο link-post φαντάζομαι... ( σε κούρασα )

 

Για ότι νέο βγει, θα γίνει καινούριο ποστ που θα έχει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς θα μας πει.

Αλλά δε νομίζω ότι η international έχει ελληνικούς χαρακτήρες μέσα στο band.

Αν έχει αγγλικούς αλαμπουρνέζικα θα έρχονται τα ελληνικά.

Αυτό εννοούσα με το κινέζικα.

Οπότε είτε την κινεζική έκδοση πάρω είτε την global θα πρέπει να περάσω το firmware με τα ελληνικά για να τα δω κιόλας. Σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είτε την κινεζική έκδοση πάρω είτε την global θα πρέπει να περάσω το firmware με τα ελληνικά για να τα δω κιόλας. Σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά το συμπέρασμα είναι ότι δε χρειάζεσαι το international που είναι και λίγο ακριβότερο.

Αλλά καλό είναι για 100% σιγουριά, να απαντήσει κάποιος με international, που δε νομίζω πάντως να έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το συμπέρασμα είναι ότι δε χρειάζεσαι το international που είναι και λίγο ακριβότερο.

Αλλά καλό είναι για 100% σιγουριά, να απαντήσει κάποιος με international, που δε νομίζω πάντως να έχει ελληνικά.

Πόσο ποιο ακριβό είναι 10 15? Ευρώ αν ναι δεν υπάρχει ούτε 1 στα 10000 για τόσο λίγο να καθεσε να παιδεύεσαι
Link to comment
Share on other sites

Πόσο ποιο ακριβό είναι 10 15? Ευρώ αν ναι δεν υπάρχει ούτε 1 στα 10000 για τόσο λίγο να καθεσε να παιδεύεσαι

 

Οι τιμές έχουν διαφορά. 22.5 κινέζικο 39 international.

Βασικά αν δεν είχα κάνει εγώ λάθος στο decompile, δεν είναι καθόλου παίδεμα.

Απλά βάζεις την εφαρμογή και αναβαθμίζεται.

Όπως ακριβώς στο original firmware (χωρίς τα ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές έχουν διαφορά. 22.5 κινέζικο 39 international.

Βασικά αν δεν είχα κάνει εγώ λάθος στο decompile, δεν είναι καθόλου παίδεμα.

Απλά βάζεις την εφαρμογή και αναβαθμίζεται.

Όπως ακριβώς στο original firmware (χωρίς τα ελληνικά).

Αυτή την στιγμή το international έχει 22.40 συν 6.40 μεταφορικά στο GB αλλά απλά έχει αγγλικά. Όχι ελληνικά. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον σε ερώτηση που τους έκανα. Άρα αν το πάρω θα πρέπει επίσης να βάλω ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή το international έχει 22.40 συν 6.40 μεταφορικά στο GB αλλά απλά έχει αγγλικά. Όχι ελληνικά. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον σε ερώτηση που τους έκανα. Άρα αν το πάρω θα πρέπει επίσης να βάλω ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά το international έχει όσο σου είπα.

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009564787940.html?wid=1733065

Αυτό που δίνουν σε παρόμοια τιμή με το κινέζικο, είναι κινέζικο που του έχει βάλει το gearbest τα αγγλικά (βέβαια αυτή είναι και η διαφορά από το εργοστάσιο!) και στην οποία το mi fit δεν αναβαθμίζεται (το γράφει και στην περιγραφή) και θα περιμένεις πότε θα σου δώσει άλλη το gearbest...

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009283725849.html?wid=1349303

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το international έχει όσο σου είπα.

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009564787940.html?wid=1733065

Αυτό που δίνουν σε παρόμοια τιμή με το κινέζικο, είναι κινέζικο που του έχει βάλει το gearbest τα αγγλικά (βέβαια αυτή είναι και η διαφορά από το εργοστάσιο!) και στην οποία το mi fit δεν αναβαθμίζεται (το γράφει και στην περιγραφή) και θα περιμένεις πότε θα σου δώσει άλλη το gearbest...

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009283725849.html?wid=1349303

Τελικά ποιο να πάρω που να μπορεί να δουλέψει με το κινητό μου που το έχω στα ελληνικά και να μπορεί να μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις και τα μυνήματα στα ελληνικά.

Έχω πέλαγωσει με τόσα που διαβάζω αριστερά και δεξιά. :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...