Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το mifit με το ελληνικό firmware είναι το πρώτο σε κατανάλωση μπαταρίας, πάνω από 10% ενώ ταυτόχρονα υπερθερμαίνει το κινητό. Κα μόνο όταν κλείνεις εντελώς την εφαρμογή πέφτει η κατανάλωση αλλά σε αυτή την περίπτωση χανεται η σύνδεση με το miband. Τι κάνω λάθος; για να υπάρχει σύνδεση με το band πρέπει η εφαρμογή να τρέχει συνεχώς στο background;
Σβήσε το και βάλε το notify fitness αλλά σε αυτή τη περίπτωση τα στατιστικά θα πάνε από την αρχή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση στην περίπτωση μου; Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Έχεις μόνιμα ανοιχτό το bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο όταν δεν εχω οπτική επαφη με το κινητό. Το πρόβλημα είναι ότι η εφαρμογή, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή, τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο και πρέπει να την κάνω force close. Τότε όμως δεν έχω σύνδεση με το band
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο όταν δεν εχω οπτική επαφη με το κινητό. Το πρόβλημα είναι ότι η εφαρμογή, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή, τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο και πρέπει να την κάνω force close. Τότε όμως δεν έχω σύνδεση με το band

 

Ποσες μερες σου βγαζει μεχρι το 16%?

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου ακουγεται, γιατι δεν μου καταναλωνει καθολου η εφαρμογη. (την ελληνικη με τη σημαια εχω)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σκεφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις (ίσως χαζές) που προσεξα σε καποια βίντεο και κάποιες φωτογραφίες και θέλω την βοήθεια σας:

1) Γίνεται να αλλάξουμε χρώμα την οθόνη του mi band 3?? Επειδή βλέπω κάποιοι έχουν με λευκο χρώμα τα γράμματα την οθόνης ενώ κάποιοι το έχουν με μπλε χρώμα.

2) Σε καποιες φωτογραφίες είδα ότι έδειχνε κάπου ταυτόχρονα στην οθόνη και χρονόμετρο και απόσταση που διανύει,ή θερμίδες ή καρδιακους παλμούς.Αυτο πως γίνεται να το εμφανίσουμε στην οθόνη??Μήπως δεν το κάνουν όλα τα mi bands και υπάρχουν διαφορετικες εκδόσεις και γιαυτό μπορεί να διαφέρουν σε αυτά που ανεφερα??

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου ακουγεται, γιατι δεν μου καταναλωνει καθολου η εφαρμογη. (την ελληνικη με τη σημαια εχω)

 

Συμβαίνει και με την επίσημη εφαρμογή και με του Στράτου, οπότε κάτι άλλο στο κινητό μου θα φταίει. Ίσως κάνω καμιά επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος μια βοήθεια γιατί το πήρα σήμερα και το έχω να δείχνει το μήνυμα pair device first.

Κατέβασα Ντην εφαρμογή του stratos από το ποστ nr 62 την εγκατεστησα και την τρέχω και πατάω εγγραφή δηλώνω λογαριασμό Google να συνδεθεί και μετά κολλάει στο μήνυμα περιμένετε μια στιγμή.

Το band παραμένει στο μήνυμα pair device first.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος μια βοήθεια γιατί το πήρα σήμερα και το έχω να δείχνει το μήνυμα pair device first.

Κατέβασα Ντην εφαρμογή του stratos από το ποστ nr 62 την εγκατεστησα και την τρέχω και πατάω εγγραφή δηλώνω λογαριασμό Google να συνδεθεί και μετά κολλάει στο μήνυμα περιμένετε μια στιγμή.

Το band παραμένει στο μήνυμα pair device first.

Τι κάνω λάθος;

 

Δεν παίζει google login σε πειραγμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλω mi account;

Δοκίμασα και με mi account που έχω ήδη και βγάζει σφάλμα ότι ο λογαριασμός δεν υπάρχει

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σκεφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις (ίσως χαζές) που προσεξα σε καποια βίντεο και κάποιες φωτογραφίες και θέλω την βοήθεια σας:

1) Γίνεται να αλλάξουμε χρώμα την οθόνη του mi band 3?? Επειδή βλέπω κάποιοι έχουν με λευκο χρώμα τα γράμματα την οθόνης ενώ κάποιοι το έχουν με μπλε χρώμα.

2) Σε καποιες φωτογραφίες είδα ότι έδειχνε κάπου ταυτόχρονα στην οθόνη και χρονόμετρο και απόσταση που διανύει,ή θερμίδες ή καρδιακους παλμούς.Αυτο πως γίνεται να το εμφανίσουμε στην οθόνη??Μήπως δεν το κάνουν όλα τα mi bands και υπάρχουν διαφορετικες εκδόσεις και γιαυτό μπορεί να διαφέρουν σε αυτά που ανεφερα??

 

1) Δεν παίζει άλλο χρώμα τα γράμματα εκτός του λευκού .

2) στο μενου του θα βρεις τρεις οθόνες που μπορείς να αλλάξεις το ρολόι σου . Στις τρεις είναι και αυτή που αναφέρεις μαζί με την ώρα να βλέπεις και τα βήματα που έχεις κάνει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν παίζει άλλο χρώμα τα γράμματα εκτός του λευκού .

2) στο μενου του θα βρεις τρεις οθόνες που μπορείς να αλλάξεις το ρολόι σου . Στις τρεις είναι και αυτή που αναφέρεις μαζί με την ώρα να βλέπεις και τα βήματα που έχεις κάνει.

Που είναι ακριβώς αυτές οι οθόνες για το ρολόι?
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ακριβώς αυτές οι οθόνες για το ρολόι?

Swipe down/up στο μενου και εκει που λεει "περισσοτερα" δεξια εχει χρονομετρο, αθορυβο,find device, οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Swipe down/up στο μενου και εκει που λεει "περισσοτερα" δεξια εχει χρονομετρο, αθορυβο,find device, οθονη..
Ευχαριστώ, μου είχε ξεφύγει..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

ενώ παλιότερα το mifit (όταν δεν είχα το miband) μου κατέγραφε κανονικά την τοποθεσία στις δραστηριότητες, τώρα με τη σύζευξη με το band δε μου εμφανίζει καταγραφή τοποθεσίας πχ κατά την ποδηλασία.

Το σήμα είναι full, στο mifit έχω δώσει πλήρη πρόσβαση και η τοποθεσία είναι στην "υψηλή ακρίβεια".

Δυστυχώς, screenshot δε μπορώ να ανεβάσω γιατί μπήκα από κινητό.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Μήπως αντιμετώπισε κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τη λύση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το miband 3 σημερα εβγαλε το σηματακι του bluettoth στην οθονη του και δεν κανει pair με τιποτα με την συσκευη μου ενω της προηγουμενες μερες δουλευε μια χαρα ξερει καποιος καποια λυση ? εχω δοκιμασει να κανω restart την συσκευη να κατω απεγκατασταση την εφαρμογη πολλες φορες προσπαθησα να κανω pair αλλα τιποτα .
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις unpair από την εφαρμογή, και έπειτα σβήσε την συσκευή από τις ρυθμίσεις του bluetooth στο κινητό και δοκίμασε πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις unpair από την εφαρμογή, και έπειτα σβήσε την συσκευή από τις ρυθμίσεις του bluetooth στο κινητό και δοκίμασε πάλι.
Τα δοκίμασα όλα αυτά, αλλά δεν κάνει pair ούτε μέσω της εφαρμογής ούτε μέσω του Bluetooth της συσκευής

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση; όπως και του Στράτου;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το miband 3 σημερα εβγαλε το σηματακι του bluettoth στην οθονη του και δεν κανει pair με τιποτα με την συσκευη μου ενω της προηγουμενες μερες δουλευε μια χαρα ξερει καποιος καποια λυση ? εχω δοκιμασει να κανω restart την συσκευη να κατω απεγκατασταση την εφαρμογη πολλες φορες προσπαθησα να κανω pair αλλα τιποτα .

 

Έχεις δοκιμάσει άλλη έκδοση mifit πιο καινούργια ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο περίεργο λόγο άφησα το band να ξεφορτισει εντελώς και μετά έκανε pair κανονικά. Δουλεύει πάλι όπως πριν.

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...