Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω. 22,70€ πιστευω δεν ειναι κακη τιμη για το κινεζικο με το priority mail.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με όλο τον σεβασμό, όταν με δύο ευρώ παραπάνω το βρίσκεις στο Σκρουτζ τι κερδίζει κανείς με το να το παραγγείλει από την Κίνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με όλο τον σεβασμό, όταν με δύο ευρώ παραπάνω το βρίσκεις στο Σκρουτζ τι κερδίζει κανείς με το να το παραγγείλει από την Κίνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχει 20€ στο skroutz χωρις τα μεταφορικα; 6€ ακριβοτερο βγαινει το φτηνοτερο skroutzomagazo χωρις τα μεταφορικα... Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον έχει 24.50 αν θυμάμαι καλά γιατί είμαι στο δρόμο και δεύτερον νόμισα ήσουν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη που όλο και κάποιο θα έχεις κοντά σου για να μην πληρώνεις μεταφορικά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον έχει 24.50 αν θυμάμαι καλά γιατί είμαι στο δρόμο και δεύτερον νόμισα ήσουν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη που όλο και κάποιο θα έχεις κοντά σου για να μην πληρώνεις μεταφορικά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το φτηνοτερο με μεταφορικα ειναι στα 27.5€ . 7€ παραπανω απο αυτα που πληρωσα απο banggood. To κοντινοτερο μου καταστημα ειναι ο Κωτσοβολος στα 29.90. Μεταφορικα δεν εχει αλλα δεν πας και με τα ποδια. θα μου κοστισει 2.5€ σε βενζινη και χρονο απο την δουλεια μου... Τωρα ψειριζουμε ποσο που το τρως σε μια βολτα για καφε, αλλα οταν το βρισκεις 18€ και για να σου ερθει στην πορτα σου απο Ελλαδα ειναι 34% ακριβοτερο, δεν με απασχολει να το βρω διπλα μου απλα για να το παρω σε 2-3 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανένας να το κάνει να δουλέψει με ελληνικα και iphone ?

Του πέρασα το ελληνικο firmware μέσω εφαρμογής από το iphone όμως μετά δεν συγχρονίζει με το mi fit app οπότε επέστρεψα στο δικό του firmware. Τα έχει καταφέρει κανένας ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιος στην παρέα μια ερώτηση έχω βάλει ελληνικά το μιφιτ ελληνικό και αυτό όλα καλά το μόνο η μπαταρία δεν είναι για 20 μέρες σε μια μέρα μου πήγε 89%.. την πρώτη φορά μου κράτησε 6 μέρες το φορτισα στο 28% από ινφο κουεστ το πήρα στα 27€
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιος στην παρέα μια ερώτηση έχω βάλει ελληνικά το μιφιτ ελληνικό και αυτό όλα καλά το μόνο η μπαταρία δεν είναι για 20 μέρες σε μια μέρα μου πήγε 89%.. την πρώτη φορά μου κράτησε 6 μέρες το φορτισα στο 28% από ινφο κουεστ το πήρα στα 27€

 

Και το δικό μου κρατάει για περίπου 2 εβδομάδες το μέγιστο. Έχω περασμένο ελληνικό Firmware αλλά δουλεύω με το notify and fitness όχι με το Mi fit. Δεν με ενοχλεί να το φορτίζω κάθε τόσο αφού την δουλειά που θέλω την κάνει μια χαρά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ έχει διαφορα μιφιτ με το φιτνεσ που είπες????

Απλά είναι πολύ πιο παραμετροποίησιμο και κάνει μια χαρά τη δουλειά του χωρίς να χρειάζεται ταυτόχρονα να υπάρχει εγκατεστημένη η mi fit. Το έχω αγορασμένο αλλά και η δωρεάν έκδοση είναι μια χαρά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα δοκιμάσει το notify&fitness κατανάλωνε υπερβολικά πολύ συγκριτικά με το mi fit.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα δοκιμάσει το notify&fitness κατανάλωνε υπερβολικά πολύ συγκριτικά με το mi fit.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο κινητό μου τουλάχιστον. Το band δείχνει να έχει σχετικά μικρή αυτονομία αλλά δεν με απασχολεί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα.Με το που εγκατέστησα το ελληνικο fmw στο mi band 3 δουλευουν όλα καλα, μνμ και κλήσεις στα ελληνικά .αλλά έχω θέμα με τη σύνδεση με το blue tooth. Κάθε λίγο και λιγάκι συνδέεται και αποσυνδέεται μόνο του. Έχω ψάξει τα πάντα δύο μέρες τώρα και του. Καμία βοήθεια;;
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά καινούριος και εγώ στην παρέα δεν ξανά είχα ποτέ mi band , ξέρω πρέπει να έχει υποθεί πολλές φορές αλλά αν ήταν εύκολο κάποιος αριθμός ποστ αν ξέρετε να το δω αν δεν μπορείτε να μου πείτε. Αυτά τα αναθεματισμενα τα ελληνικά πως τα εμφανίζουμε όλα; γλώσσα τηλφ έχω τα αγγλικά έτσι το δουλεύω το κινητό έτσι και αλλιώς άλλα οι ειδοποιήσεις έρχονται γραμμένες στα ελληνικά και τις εμφανίζει με ερωτηματικά το mi band. Εφαρμογή έβαλα το mi fit απο το google δεν ξέρω αν παίζει τπτ αυτό ρόλο όπως και χώρα έβαλα Ελλάδα μέσα στην εφαρμογή.

 

 

EDIT

βρήκα έναν οδηγό εγκατάστασής πιο πίσω με την ελληνική εφαρμογή αλλά δώστε λίγο τα φώτα σας έχω προσπαθώ εδώ και μια ώρα και δεν με παίρνει το mi account ενώ έχω μπει και το έχω κάνει κανονικά από τον browser το account στην εφαρμογή δεν υπάρχει μου λέει και δεν συνδέεται ούτε με τάμα στην πανάγια με εχει σκάσει.....

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

https://itechnews.gr/category/apps/mi-fit/ καλησπέρα εδώ μπες και κατέβασε το μι ελληνικό σβήσε αυτό που έχεις πρώτα και μετά βάλε αυτό κ ακολούθησε τα βήματα εγώ αυτό έβαλα και όλα οκ μόνο να βάλεις μι ακαουντ εμένα με google δεν έμπαινε
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έκανα εχθές όλα, ευχαριστώ βρήκα το λινκ μερικές σελίδες ποιο πίσω. Με είχε τεντώσει τα νεύρα που δεν γινόταν σύνδεση με τίποτα με έλεγε δεν υπάρχει mi acc και είχα κάνει 3 στον browser έμπαιναν κανονικά στην εφαρμογή τίποτα..... τελικά είδα μετά ότι μπορείς να τα κάνεις delete και τα ξανά έκανα από την αρχή όλα και με το πήρε μετά από καμιά ώρα.....

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμη (δεν ξέρω αν γίνεται..) γλώσσα τηλεφώνου έχω αγγλικά γίνεται να τα εμφανίζει το mi band στα Αγγλικά όλα δηλαδή, μέρα, το μενού κλπ κλπ αλλά οι ειδοποιήσεις που έρχονται στα ελληνικά να δουλεύουν κανονικά με τους τονισμούς τελικό ς κλπ κλπ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πηγα να κανω αναβαθμιση το firmware ...

εκανα ******* πρωτα εβαλα το .res file και μετα το .firm και γα....κε ..δεν συνδεετε!

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

https://itechnews.gr/category/apps/mi-fit/ καλησπέρα εδώ μπες και κατέβασε το μι ελληνικό σβήσε αυτό που έχεις πρώτα και μετά βάλε αυτό κ ακολούθησε τα βήματα εγώ αυτό έβαλα και όλα οκ μόνο να βάλεις μι ακαουντ εμένα με google δεν έμπαινε

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους

Παίζει και με google account αρκεί να ακολουθήσεις τα βήματα στη σελίδα https://itechnews.gr/2018/11/mi-fit-gr/ κάτω από το Σύνδεση Google λογαριασμού με την custom ελληνική εφαρμογή

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλή Χρονια!

Εχω το miBand3 από Πρωτοχρονιά με το MiFit περασμενο στο κινητο. Εγκατασταση - αναβαθμιση όλα καλά , μονο θεμα ο καιρός που μετα την 3-4η ημέρα σταματησε να ανανεώνεται κ βγαζει μηνυμα "connect to app to update" . Αν εχω καταλάβει καλα , δεν υπάρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά. Θέλω να ρωτήςω αν συνεργάζεται σωστά το Mi Band 3 με iPhone αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γενικά και αν υπάρχουν θέματα με τα ελληνικά; Ευχαριστω πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλή Χρονια!

Εχω το miBand3 από Πρωτοχρονιά με το MiFit περασμενο στο κινητο. Εγκατασταση - αναβαθμιση όλα καλά , μονο θεμα ο καιρός που μετα την 3-4η ημέρα σταματησε να ανανεώνεται κ βγαζει μηνυμα "connect to app to update" . Αν εχω καταλάβει καλα , δεν υπάρχει λυση?

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Για να το λύσω δεν άφησα τον καιρό στο αυτόματο μέσα στο Mi Fit αλλά έβαλα χειροκίνητα την πόλη μου. 15 λεπτά αργότερα που το έλεγξα έπαιζε και παίζει μια χαρά

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Στη συντριπτική πλειοψηφία όσοι επέλεξαν το Κάιρο σαν ζώνη ώρας έχουν μετά και ένα άνοιξε κλείσε το Bluetooth κανονικά τον καιρό

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά. Θέλω να ρωτήςω αν συνεργάζεται σωστά το Mi Band 3 με iPhone αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γενικά και αν υπάρχουν θέματα με τα ελληνικά; Ευχαριστω πολύ.

 

Δουλευει κανονικα με την επισημη εφαρμογη του MiFit....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους...έχω το mi band 3 και την εφαρμογή του startos.. επειδή άλλαξα κινητό ( mix2s) πέρασα την εφαρμογή στο νέο και κάθε φορά που πάω να κάνω ενημέρωση πληροφοριών μου κάνει κάθε φορά ενημέρωση λογισμικού...

έχει βγει κάποια νέα έκδοση?ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...