Jump to content

Νέα πλαστικά διπλώματα οδήγησης και νέες πινακίδες


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις νεου τυπου πινακιδες, μπορει να τις βαζει οποιος αγοραζει new car ή πρεπει πρωτα να εξαντληθουν στην πολη του οι παλιες?

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 571
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστή απορία και αυτή. Πάντως λογικά πρέπει να γίνει αντικατάσταση, όχι εξάντληση....
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια καμερα η φορητη legete mini gatso κ εκπεμπει ku band εχουν ερθει κ στην Ελλαδα αλλα κυριως εδω χρησιμοποιουνται laser guns.

εννοειται πως οι new Δεν μ αρεσουν θα προτιμουσα να ειναι πιο μικρες κ απο τις παλιες.εφοσον δεν κανω ταξιδια στην eyrωπη με car δεν νομιζω να χρειαζονται.αν κ το παλιο σημα/aytοκολητο GR θα κανει λογικα την ιδια δουλεια.

τα πλαστικα διπλωματα σιγουρα θα βγουν μιας κ ολη η ευρωπη εχει τετοια.Τα πλαστικα διπλωματα ειναι σαν πιστωτικη ι κ σε ολη την ευρωπη αν εχεις διπλωμα ή διαβατηριο χωρις να δωσεις εξετασεις +λεφτα μπορεις να οδηγησεις 50cc μηχανακι.

εκτος βεβαια απο την Ελλαδα οπου πληρωνεις αν θυμαμαι καλα 80e για 50αρι διπλωμα κ δινεις εξετασεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kage ( 6 Οκτ. 2004 , 02:05)

 

η τελευταια καμερα η φορητη legete mini gatso κ εκπεμπει ku band εχουν ερθει κ στην Ελλαδα αλλα κυριως εδω χρησιμοποιουνται laser guns.

εννοειται πως οι new Δεν μ αρεσουν θα προτιμουσα να ειναι πιο μικρες κ απο τις παλιες.εφοσον δεν κανω ταξιδια στην eyrωπη με car δεν νομιζω να χρειαζονται.αν κ το παλιο σημα/aytοκολητο GR θα κανει λογικα την ιδια δουλεια.

τα πλαστικα διπλωματα σιγουρα θα βγουν μιας κ ολη η ευρωπη εχει τετοια.Τα πλαστικα διπλωματα ειναι σαν πιστωτικη ι κ σε ολη την ευρωπη αν εχεις διπλωμα ή διαβατηριο χωρις να δωσεις εξετασεις +λεφτα μπορεις να οδηγησεις 50cc μηχανακι.

εκτος βεβαια απο την Ελλαδα οπου πληρωνεις αν θυμαμαι καλα 80e για 50αρι διπλωμα κ δινεις εξετασεις κανονικα.

 

 

Αυτο με τη καμερατι σχεση εχει? Για τα 50cc αμφιβαλλω αν γινεται στο εξωτερικο να το οδηγησεις χωρις να δωσεις εξετασεις,αλλα και να γινεται καλα κανουν εδω και δεν μας αφηνουν. Τι σχεση εχει το αυτοκινητο με το μηχανακι?Μονο τα σηματα στους δρομους ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την καμερα ειναι απαντηση στην πρωηγ.σελιδα.

αυτο για τα 50αρια ιχυει standar σε ολη την ε.ε.για τον απλουστατο λογο οτι θεωρουν το 50αρι μοτοποδηλατο(οπως τα χουμε κ μεις+τα βενζινοκινητα πατινια)

αν εχεις παει σε κανενα νησι ή μερος που να μαζευει τουριστες θα δεις οτι ολοι ειναι με 50αρια ενοικιαζομενα επειδη ολοι εχουν διαβατηριο αρα διπλωμα για 50αρι,θα στο πουν κ οι ιδιοκτητες rent a bike.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kotetsi (25 Σεπ. 2004 , 20:36)

Λέσβος: ~δε γνωρίζω~

 

Αν ξέρει κανείς αυτά που δε θυμάμαι-γνωρίζω ας ποστάρει.

Στη Λέσβο έχουν το ΜΥ απ'τη Μυτιλήνη και πάει ΜΥΑ, ΜΥΒ κλπ. Αυτή τη στιγμή τα καινούργια ΙΧ παίρνουν ΜΥΖ αν δεν απατώμαι. Το ΜΥΖ δίνεται και στους Ροδίτες αυτό τον καιρό προφανώς γιατί ξεμείναν απ'τις δικές τους. Το διαπίστωσα ο ίδιος στη Ρόδο τον Αύγουστο.

Πάντως όποιος μπορεί ας τραβήξει καμιά φώτο των νεών πινακίδων για να την ποστάρει εδώ να τη δούμε και μεις που αυτή την περίοδο ζούμε στη μέση του πουθενά... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 7 Οκτ. 2004 , 23:28)

http://www.autopress.gr/dnews/photos/701.jpg

http://www.autopress.gr/dnews/show.asp?ID=5136

ααααααααα τελικά την έχω δει χτες στο δρόμο για Μυτιλήνη, ήταν ένα ΜΥΖ στο στυλ της νέας πινακίδας (χίλια θενξ σιεσκέι4023 για το λινκ) αλλά τον πέρασα για γερμανό λολλλλλλλλλλλλλλλλλ

Τελικά είναι εμφανώς πολύ πιο ωραίες οι άτιμες :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax ( 7 Οκτ. 2004 , 23:55)

 

Τελικά είναι εμφανώς πολύ πιο ωραίες οι άτιμες :o

 

 

Πολύ όμορφες είναι! Και πληθαίνουν με γοργούς ρυθμούς.

 

@kotetsi : well done για τον πίνακα με τα αρχικά,thanx :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

...το λεω γιατι απο εκει ειναι η καταγωγη του πατερα μου....Δεν ειναι στην Αρκαδια ΑΚ.....Μπορει να σας διαβεβαιωσει και ο cmaniac γι'αυτο...(συγχωριανοι).Μαλιστα οι καινουργιες λακωνικιώτικες ΑΚΖ βγαινουν μονο με το γερμανικο στυλακι....(!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 7 Οκτ. 2004 , 23:28)

 

http://www.autopress.gr/dnews/photos/701.jpg

http://www.autopress.gr/dnews/show.asp?ID=5136

 

 

Έκτρωμα... :cry:

Χάλασαν τη μούρη με το σεντόνι... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dBpanos ( 9 Οκτ. 2004 , 16:21)

 

...το λεω γιατι απο εκει ειναι η καταγωγη του πατερα μου....Δεν ειναι στην Αρκαδια ΑΚ.....Μπορει να σας διαβεβαιωσει και ο cmaniac γι'αυτο...(συγχωριανοι).Μαλιστα οι καινουργιες λακωνικιώτικες ΑΚΖ βγαινουν μονο με το γερμανικο στυλακι....(!)

 

Έτσι είναι

ΑΚΒ, ΑΚΕ και οι τελευταίες είναι ΑΚΖ

 

Αρκαδία είναι ΤΡΑ, ΤΡΒ και ΤΡΕ νομίζω οι τελευταίες

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη , αλλά μόνο εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου και μου μοιάζουν σαν βουλγάρικες-ρώσικες ..?? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 9 Οκτ. 2004 , 17:04)

 

Έτσι είναι

ΑΚΒ, ΑΚΕ και οι τελευταίες είναι ΑΚΖ

 

Αρκαδία είναι ΤΡΑ, ΤΡΒ και ΤΡΕ νομίζω οι τελευταίες

 

 

Έχετε δίκιο, my mistake. Τώρα που το φιλοσόφησα καλύτερα είδα ότι δεν μπορεί να είναι αλλιώς, γιατί μου περίσσευε η ΤΡ. :p

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7Έκτρωμα...Χάλασαν τη μούρη με το σεντόνι...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3συγγνώμη , αλλά μόνο εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου και μου μοιάζουν σαν βουλγάρικες-ρώσικες ..?? :o
Ρε τρελλοί την παλεύετε? Έβγαλε ο βούλγαρος καλύτερη πινακίδα πριν από σας και πάτε να του τη βγείτε κι από πάνω? Αθάνατοι Ελληνάρες... :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (26 Σεπ. 2004 , 22:32)

 

Μάλιστα. Ακόμα μια ερώτηση. Οι πινακίδες ανακυκλώνονται; Δηλαδή...Αυτές που περισυλλέγονται από την τροχαία, σε τρακαρισμένα, εγκατελειμένα, παλιά, ή αυτές που αποσύρονται etc, δίνονται σε νέα αυτοκίνητα; ή απλά..."πνίγονται" ;

 

Δεν ανακυκλώνονται. Αν γινόταν αυτό, θα παίρναμε "παλιά" νούμερα σε καινούρια αυτοκίνητα.

Αυτές που αφαιρεί η τροχαία για διάφορες παραβάσεις, παραμένουν για Χ χρονικό (μεγάλο) διάστημα και μετά αποστέλλονται στη Δ/νση Συγκοινωνιών που τις εξέδωσε.

Στα τρακαρισμένα παραμένουν επάνω στο αυτοκίνητο, όποια κατάληξη και να έχει (πχ παλιοσίδερα)

Όσες κατατίθενται στην εφορία παραμένουν εκεί... εσαεί, μαζί με το φάκελο του αυτοκινήτου.

Ακόμα και οριστική διαγραφή να κάνεις, ο αριθμός που είχε το αμάξι/μηχανάκι παραμένει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

To post του kotetsi το κάνω edit για ό,τι καινούριο βρίσκουμε...

Το ΑΜ ξέρουμε από που είναι; (είδα ΑΜΑ)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax ( 7 Οκτ. 2004 , 19:43)

 

Στη Λέσβο έχουν το ΜΥ απ'τη Μυτιλήνη και πάει ΜΥΑ, ΜΥΒ κλπ. Αυτή τη στιγμή τα καινούργια ΙΧ παίρνουν ΜΥΖ αν δεν απατώμαι. Το ΜΥΖ δίνεται και στους Ροδίτες αυτό τον καιρό προφανώς γιατί ξεμείναν απ'τις δικές τους. Το διαπίστωσα ο ίδιος στη Ρόδο τον Αύγουστο.

Πάντως όποιος μπορεί ας τραβήξει καμιά φώτο των νεών πινακίδων για να την ποστάρει εδώ να τη δούμε και μεις που αυτή την περίοδο ζούμε στη μέση του πουθενά... :cool:

 

 

Mas exoun trelanei me ta MYZ. Mono ta dika mas den mas dinoun. Palia mas dinan KXA tis Kw opws kai arketa syxna athinaikes, thessalonikis kai hrakleiou. Enas ypeuthinos na vlepei thn ellipsi prin emfanisti den yparxei... :mad: .

 

Gi auto exoume meinei akoma sto POM :( :p :p

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω που δεν εχω πινακιδες,μολις παω να τις παρω,να τους πω να μου δωσουν μια και καλη απο τις καινουργιες;; :worry: :confused: :p

Link to comment
Share on other sites

Oi palies DEN tha antikatastathoun. Tha meinoun etsi. Vlakeia vevaia afou stin Ellada theloume kai mexri 13 xrwnia na allaxoume amaxi alla ti na kanoume, gia ta epomena 13 xrwnia tha exoume kai palies. Auto pou mporeis na kaneis einai na agoraseis ena plaisio pou grafei GR stin akri kai na tis valeis mesa...

 

dBpanos Meta apo thn "GR IBI-8601" pou htan h prwth pou kykloforhse oles vgainoun etsi. Auto vevaia gia Athina giati se kapoies poleis dinoun akoma tis palies pou tous exoun meinei. Thessaloniki ti ginetai???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...