Jump to content

Νέα πλαστικά διπλώματα οδήγησης και νέες πινακίδες


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.. Ξέρει κανένας πόσο εύκολο είναι να βγάλω νέα πινακίδα και πόσο θα κοστίσει?? Απλά κάποιος με κοτσαδώρο μου την κατέστρεψε όταν το είχα παρκαρισμένο και δέν ισιώνει, γίνεται να βγάλω άλλη μόνο για μπροστά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 571
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.. Ξέρει κανένας πόσο εύκολο είναι να βγάλω νέα πινακίδα και πόσο θα κοστίσει?? Απλά κάποιος με κοτσαδώρο μου την κατέστρεψε όταν το είχα παρκαρισμένο και δέν ισιώνει, γίνεται να βγάλω άλλη μόνο για μπροστά?

 

Δεν γίνεται να βγάλεις μόνο μια. Ο μόνος τρόπος είναι να δηλώσεις απώλεια της πινακίδας σε ένα αστυνομικό τμήμα και θα σου δώσουν καινούριο αριθμό κυκλοφορίας. Κόστος γύρω στο 100άρικο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Απώλεια,γυρω στα 30 ευρω για καινουρια.

Αυτό πάντως μου φαίνεται και το πιό λογικό.. Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μακάρι να βλέπαμε και ταυτότητες σε λογικό μέγεθος, γιατί αυτές οι καρτέλες που έχουμε σήμερα είναι το άκρον άωτον της γελοιότητας...
Link to comment
Share on other sites

Απώλεια,γυρω στα 30 ευρω για καινουρια.

Εντάξει πάλι νορμάλ είναι τα χρήματα,αλλά και λίγο πιο κάτω αν ήταν δεν θα μας πείραζε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πάλι νορμάλ είναι τα χρήματα,αλλά και λίγο πιο κάτω αν ήταν δεν θα μας πείραζε.

E σίγουρα αλλά τί να κάνουμε αν αυτη είναι η τιμή...:)

για καινουργια με τον ιδιο αριθμο η νεο αριθμο κυκλοφοριας?

Έλα ντε κι εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω? Εγώ κατάλαβα πάντως ότι η τιμή είναι για τη μία πινακίδα 30 €.. με τον ίδιο αριθμό πάντα.. το να αλλάξεις αριθμό κυκλοφορίας έχει πολύ τρέξιμο απ'όσο ξέρω..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 18 παρα 2 μήνες , μπόρω να δωσω θεώριτικες εξετασεις ( αυτοκίνιτου/μηχανής 34hp ) σε σχολή οδηγών χώρις να ύπαρχει προβλήμα λόγω της ηλίκιας μου λογο θεώρητικών εξετασεών? η θα πρέπει να ειμαί 18 για να αρχίσουν ολά?
Link to comment
Share on other sites

Για να αρχίσει η ολή εγγραφή , και η αρχή εξέτάσεών θεώρητικών ( σήματα ) πρεπει να είμαι πρώτα 18? Ο πατέρας μου που ητάν στην γέρμανια οτάν ήταν να δώσει εκει γία σήματα τον αφήσαν να δώσει τα θεώρητικα πριν γίνει 18 ( 1-2 μήνες ) για να δώσει πρακτίκα , και να παρεί πιο γρήγορα τα δίπλώματα του . Εδώ δεν ισχύει τελικα?:(
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. Ξέρει κανένας πόσο εύκολο είναι να βγάλω νέα πινακίδα και πόσο θα κοστίσει?? Απλά κάποιος με κοτσαδώρο μου την κατέστρεψε όταν το είχα παρκαρισμένο και δέν ισιώνει, γίνεται να βγάλω άλλη μόνο για μπροστά?

 

Μπορεις να βγαλεις μια μονο.Απλα εχει ενα (Α) καπου στην ακρη της πινακιδας.

Δηλωνει την αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να αρχίσει η ολή εγγραφή , και η αρχή εξέτάσεών θεώρητικών ( σήματα ) πρεπει να είμαι πρώτα 18? Ο πατέρας μου που ητάν στην γέρμανια οτάν ήταν να δώσει εκει γία σήματα τον αφήσαν να δώσει τα θεώρητικα πριν γίνει 18 ( 1-2 μήνες ) για να δώσει πρακτίκα , και να παρεί πιο γρήγορα τα δίπλώματα του . Εδώ δεν ισχύει τελικα?:(

Αλλη χωρα η Γερμανια αλλη χωρα η Ελλαδα! Αλλοι νομοι εκει αλλοι νομοι εδω...

Και απο την αλλη 1-2 μηνες δεν ειναι τιποτα! Κανε λιγη υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις μια μονο.Απλα εχει ενα (Α) καπου στην ακρη της πινακιδας.

Δηλωνει την αντικατασταση.

Που το έχει αυτό το "α" γιατί δεν το βλέπω εγώ σε μια που αλλάξαμε. :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσω θα βγαλω φωτο να σας το δειξω.

Εχω δει πολλα εδω στην Θεσσαλονικη.

Μου το εξηγησε και φιλος που την ειχε κανει αντικατασταση αλλα το πουλησε και δεν μπορω το ιδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει δίπλωμα για δίτροχο και δώσει εξετάσεις για άδεια οδήγησης αυτοκινήτου, παίρνει νέο πλαστικό δίπλωμα, ή προστίθενται οι πληροφορίες στο παλιό που είχε?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει δίπλωμα για δίτροχο και δώσει εξετάσεις για άδεια οδήγησης αυτοκινήτου, παίρνει νέο πλαστικό δίπλωμα, ή προστίθενται οι πληροφορίες στο παλιό που είχε?

Παιρνει νεο διπλωμα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια...

λοιπον χτες συζητουσα με ενα φιλαρακι μου για τα αυτοκινητα και ηρθε η συζητηση και για το διπλωμα..και μου ειπε οτι του ειχε πει ενας ασφαλιστης οικογεννιακος φιλος οτι μπορει να βγαλει διπλωμα και απο τα 17... δηλαδη εαν εχει κλισει τα 17 και 7 μηνες.... ξερεται κατι παρομοιο? υσχυει κατι τετοιο???

ευχαριστΩ!!! :up:

Ro21
Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία υπάρχει κάτι αντίστοιχο, αλλά για εδώ νομίζω πως δεν ισχύει αυτό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχύει για αυτοκίνητο τουλάχιστον...εγώ πήγα στη σχολή οδήγησης παρα 7μερες 18 και μου ειπαν οτι το υπουργειο δεν δινει την καρτελα του υποψηφιου οδηγου πριν γινεις 18 και μια μερα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω όρισμένα από τα στοιχεία μου στο δίπλωμα μου και έχω μερικές απορίες;

Που θα πρέπει να πάω;

Έχει σημασία αν το δίπλωμα μου το έχω βγάλει σε άλλη πόλη από αυτήν που βρίσκομαι τώρα;

Πόσο θα κοστίσει (αν γνωρίζει κανείς);

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασία που το έβγαλες...για το κόστος νομίζω 30 ευρώ που ειναι το παράβολο για την εκδοση του νεου διπλώματος... ΛΟΓΙΚΑ πρέπει να πας στη μεσογείων (στη δικη μου περίπτωση) στα κτήρια αυτά του υπουργείου συγκοινωνιών

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Διπλώματα αλλάζουν και όλα τα Κ.Ε.Π. πάλι στα 30 ευρώ.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...