Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εδώ και μερικές μέρες έχει αλλοιωθεί ο ήχος από το ηχείο με παράσιτα και χαμηλή ένταση. Δεν έπεσε νερό ούτε έφτιαξε με restart. Γνωρίζετε ποια είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη; Το κινητό αγοράστηκε από τη Wind πριν από ένα χρόνο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://a.aliexpress.com/_mrshAjb

Δε ρώτησες πριν αγοράσεις; Σε oem μπαταρίες αυτή η μάρκα παίζει να είναι καλύτερη και από την μαμά. Στην συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ φίλε. Φαίνεται καλή ποιότητα, αλλά από τη στιγμή που η original έχει 15 ευρώ (χωρίς φπά) σε μαγαζί με επισκευές, δεν βλέπω να αξίζει η imitation, μόνο αν ήταν σημαντικά φθηνότερη. Προσωπικά επειδή το πάθημα έγινε μάθημα, καλύτερα να βάλεις για original για άλλα δύο χρονάκια και μετά βλέπουμε. Εγώ την έπαθα, έχε χάρη που δεν μπορώ να αφαιρέσω το καπάκι (δεν έχω εργαλεία), αλλιώς θα είχα βάλει άμεσα την original. Γιατί αυτό το κινητό, δεν το αφήνεις εύκολα ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια μπαταρία σε xiaomi δεν υπάρχει, δεν ξέρω αν φέρνει η infoquest, όλες oem είναι και πρέπει να είσαι τυχερός να πέσεις σε καλή, η nohon είναι δοκιμασμένη γιαυτό την πρότεινα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γνήσια, από προμηθευτή που παίρνει και η infoquest, όπως και όλα τα επισκευαστικά Κέντρα που σου βάζουν original. Έτσι μου είπαν στο μαγαζί. Οι original πάνω κάτω έχουν ζωή περίπου 1.5 χρόνο, σε αντίθεση με τις καλές imitation που βγάζουν περίπου 1 χρόνο, με μτην ίδια χρήση. Εγώ τώρα τί πήρα...σε ένα χάρτινο κουτί που έλεγε xiaomi, και η ετικέτα που είχε τυπωμένη ήταν ακριβώς ίδια με τη φωτογραφία στο site, ακόμα και το ίδιο serial number και ημερομηνία παραγωγής. Δεν λέω ότι είναι εντελώς άχρηστη, απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν θα προσφέρει όντως μια original, βελτίωση στην αυτονομία, μετά από 2 μεγάλες ενημερώσεις. Με δεδομένο ότι όλοι μας αυξάνουμε τη χρήση του κινητού όσο περνάει ο καιρός, οι εφαρμογές τραβάνε όλο και παραπάνω μπαταρία...συν το ποσοστό γήρανσης της μπαταρίας...άντε να βγάλεις άκρη. Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γνήσια, από προμηθευτή που παίρνει και η infoquest, όπως και όλα τα επισκευαστικά Κέντρα που σου βάζουν original. Έτσι μου είπαν στο μαγαζί. Οι original πάνω κάτω έχουν ζωή περίπου 1.5 χρόνο, σε αντίθεση με τις καλές imitation που βγάζουν περίπου 1 χρόνο, με μτην ίδια χρήση. Εγώ τώρα τί πήρα...σε ένα χάρτινο κουτί που έλεγε xiaomi, και η ετικέτα που είχε τυπωμένη ήταν ακριβώς ίδια με τη φωτογραφία στο site, ακόμα και το ίδιο serial number και ημερομηνία παραγωγής. Δεν λέω ότι είναι εντελώς άχρηστη, απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν θα προσφέρει όντως μια original, βελτίωση στην αυτονομία, μετά από 2 μεγάλες ενημερώσεις. Με δεδομένο ότι όλοι μας αυξάνουμε τη χρήση του κινητού όσο περνάει ο καιρός, οι εφαρμογές τραβάνε όλο και παραπάνω μπαταρία...συν το ποσοστό γήρανσης της μπαταρίας...άντε να βγάλεις άκρη.

 

Ξερουμε τον προμηθευτη η καποιο μαγαζι απο Αθηνα που να βαζει γνησιες μπαταριες? Ενα παιδι απο εδω μεσα, μου ειχε προτεινει το allrepair αλλα δεν ξερω αν βαζει γνησιες.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να θέλουμε κάθε 1.5 χρόνο μπαταρία καηκαμε, μετά τα 2.5-3 χρόνια καταλαβαίνω πτώση μπαταρίας σε όσα τηλέφωνα πέρασαν από τα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τον προμηθευτη η καποιο μαγαζι απο Αθηνα που να βαζει γνησιες μπαταριες? Ενα παιδι απο εδω μεσα, μου ειχε προτεινει το allrepair αλλα δεν ξερω αν βαζει γνησιες.

 

Παιδιά όπου και να πάτε καλή δουλειά θα σας κάνουν στην αλλαγή. Τώρα για γνήσια η μη μπαταρία δεν θα αλλάξει και κάτι δραματικά. Εγώ προσωπικά πήρα μια after market από τον Δησσιο. Την Nohon την είχα βαλει παλιά σε ένα Honor 6 (αθάνατο εργαλείο) και ήταν αξιοπρεπέστατη. Απλά μην μπείτε στην διαδικασία να την αλλάξετε μόνοι σας οπως το είχα κάνει εγώ και την πάτησα για τα καλά...

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λένε. Εκτός και εάν το τονίζουν μόνο για το explorer.

Πάντως για τα άλλα από την παρουσίαση και μετά δεν έχω δει να το αναφέρουν.

 

παιδια καλημερα και καλες γιορτες σε ολους θα ηθελα μια εφαρμογη gcam για βραδυ χωρις ρυθμισεις γιατι δεν το κατεχω πολυ το πηρα σημερα το τηλεφωνο ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μερικές μέρες έχει αλλοιωθεί ο ήχος από το ηχείο με παράσιτα και χαμηλή ένταση. Δεν έπεσε νερό ούτε έφτιαξε με restart. Γνωρίζετε ποια είναι η επίσημη αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη; Το κινητό αγοράστηκε από τη Wind πριν από ένα χρόνο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μετα το τελευταιο update καποια στιγμη εστρωσε απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας ,λιγο αργα βεβαια :lol: αλλα καλλιο αργα παρα ποτε :rolleyes:

Μερικες χρηστικες ερωτησεις.

Υπαρχει κανενα παιδι που εχει το κινητο χωρις προστατευτικο οθονης?Αντεχει "σκετη" η οθονη ή θα γεμισει χαρακιες?

Θα το ανοιξω εγω για πρωτη φορα και λογικα θα με περιιμενουν πολλες αναβαθμισεις ,τις κανω ολες ?

Η θηκη που εχει μεσα στο κουτι δεν μοιαζει να προστατευει ιδιαιτερα τις καμερες ,εσεις ειχατε κανενα προβλημα?

Γενικα οτι συμβουλες εχετε καλοδεχουμενες :up:

Ερχομαι απο redmi note 3 pro που δεν λεει να πεθανει το ρημαδι :lol: για αυτο εμεινα πισω στις εξελιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας ,λιγο αργα βεβαια :lol: αλλα καλλιο αργα παρα ποτε :rolleyes:

Μερικες χρηστικες ερωτησεις.

Υπαρχει κανενα παιδι που εχει το κινητο χωρις προστατευτικο οθονης?Αντεχει "σκετη" η οθονη ή θα γεμισει χαρακιες?

Θα το ανοιξω εγω για πρωτη φορα και λογικα θα με περιιμενουν πολλες αναβαθμισεις ,τις κανω ολες ?

Η θηκη που εχει μεσα στο κουτι δεν μοιαζει να προστατευει ιδιαιτερα τις καμερες ,εσεις ειχατε κανενα προβλημα?

Γενικα οτι συμβουλες εχετε καλοδεχουμενες :up:

Ερχομαι απο redmi note 3 pro που δεν λεει να πεθανει το ρημαδι :lol: για αυτο εμεινα πισω στις εξελιξεις.

 

1) Εγω το εχω 2 χρονια χωρις προστασια οθονης και δεν εχει παθει το παραμικρο. Βεβαια το προσεχω αρκετα. Αν αρχισεις και το πετας απο εδω και απο κει και το βαζεις μαζι με κλειδια, σιγουρα θα παθει κατι καποια στιγμη.

 

2) Κανεις ολες τις αναβαθμισεις που εχει, μετα ενα hard reset και μετα αρχιζεις και το στηνεις. Τουλαχιστον εγω αυτο κανω.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας ,λιγο αργα βεβαια :lol: αλλα καλλιο αργα παρα ποτε :rolleyes:

Μερικες χρηστικες ερωτησεις.

Υπαρχει κανενα παιδι που εχει το κινητο χωρις προστατευτικο οθονης?Αντεχει "σκετη" η οθονη ή θα γεμισει χαρακιες?

Θα το ανοιξω εγω για πρωτη φορα και λογικα θα με περιιμενουν πολλες αναβαθμισεις ,τις κανω ολες ?

Η θηκη που εχει μεσα στο κουτι δεν μοιαζει να προστατευει ιδιαιτερα τις καμερες ,εσεις ειχατε κανενα προβλημα?

Γενικα οτι συμβουλες εχετε καλοδεχουμενες :up:

Ερχομαι απο redmi note 3 pro που δεν λεει να πεθανει το ρημαδι :lol: για αυτο εμεινα πισω στις εξελιξεις.

 

Θεωρητικά αντέχει αν το προσέχεις αν και μένα ενώ το πρόσεχα απ το πουθενά έγινε μια χαρακιά. Πάντως τον τελευταίο χρόνο το χω χωρίς θήκη ούτε προστασία οθόνης και παρόλο που και κάτω έχει πέσει πολλές φορές και πλέον δε με νοιάζει και δε το προσέχω δεν έχει πάθει τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως όσες φορές έπεσε κάτω χωρίς θήκη μια χαρά έκανε σημάδια στο σασί. Γυαλί είναι παιδιά φυσικά και σπάει. Χωρίς προστασία οθόνης δεν τον έχω αφήσει αν και το γυαλί που έχω βάλει θέλω να το αλλάξω αλλά δε βρίσκω το ίδιο οπότε το αφήνω ακόμα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια! το πηρα μεταχειρισμενο στα 135 ευρω . ειναι 15 μηνων σε κατασταση καινουργιου. το τηλεφωνο απλα τα σπαει! ταχυτατο!! ακομα και τωρα! απο φωτος ενα εχω να πω! βαλτε την τελευτεα gcam 8 που την βαλατε εσεις εδω. μου πεσαν τα σαγονια απο τις φωτο!! χτυπαει ανετα ναυαρχιδες!! τι να πω δεν εχω λογια! απιστευτη λεπτομερια χρωματα! ακομα και το 4κ 60 fps video ειναι πολυ καλο!! απλα κουναει λιγο αλλα οχι κατι τρομερο πολυ καλη λεπτομερια και αυτο! πραγματικα δεν περιμενα τετοια αποδοση καμερας!!!
Link to comment
Share on other sites

Couros δεν τηννξανα είχες την συσκευή?

 

οταν ειχε βγει αλλα τη κρατησα λιγο. τωρα που το πηρα και δοκιμασα gcam επαθα πλακα:D

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα δεν λειτουργεί το slow motion σε αυτήν. Ξεκινάει για 1 δευτερόλεπτο και μετά βγάζει μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβά.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει στο κινητό την 12.0.2.0 αλλά κάποιες φορές φριζαρει το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα δεν ξέρω αν οφείλεται σε κάποια εφαρμογή αλλά λέω να βάλω πάλι την 12.0.1.0. Υπάρχει περίπτωση να γίνει brick το κινητό ;
Link to comment
Share on other sites

Την εχω και εγω την 12.0.2 ..παρατηρησα οτι παει σφαιρα φυσικα ,αλλα φριζαρει στον chrome k στον brave. Ισχυει κ σ εσας?

 

Έχει θεματακια στον Chrome ναι αλλά φριζαρει γενικά το κινητό κάποιες φορές για αυτό λέω να πάω στην 12.0.1.0. Ξέρεις άμα γίνεται χωρίς να χαλάσει η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα καπου αλλου δε φριζαρει...εχω τον poco launcher ,ισως παίζει ρολο...να γυρισεις πισω μεσω unlock bootloader kκαι miflash? Δε ξερω αν υπάρχει προβλημα στα σίγουρα αν κ δε νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...