Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί να ξεροσταλιάζετε για τη 12, και δεν ξεκλειδώνετε για να περάσετε την xtrv stable;

Εγώ αυτό έχω κάνει και δεν κοιτάζω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ξεροσταλιάζετε για τη 12, και δεν ξεκλειδώνετε για να περάσετε την xtrv stable;

Εγώ αυτό έχω κάνει και δεν κοιτάζω πίσω.

εγώ είμαι με ξεκλείδωτο bootloader αλλά σκέφτομαι τη διαδικασία να ξαναπεράσω τα πάντα από την αρχή και να ρυθμίσω εφαρμογές τραπεζών κ.λ.π,και επειδή έχω βάλει πολλές custom ROMs στα τόσα χρόνια σε προηγούμενα κινητά, ξέρω ότι στο τέλος πλην ελάχιστων διαφορών θα είναι πάλι η ίδια συσκευή με μικρές βελτιώσεις. Και επειδή πραγματικά είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, για αυτό περιμένω χωρίς άγχος όποτε έρθει η αναβάθμιση. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά παιδιά αυτό το κντ με έχει εντυπωσιάσει.Πρωτη φορά με Xiaomi κ νομίζω δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάτι καλύτερο τότε με τα ίδια λεφτα .Πριν 1.5 χρόνο δλδ.Ετσι όπως πάει θα το κρατήσω άλλο τόσο μου φαίνεται γιατί δεν έχει απολύτως τπτ να ζηλέψει από τα νέα κντ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά παιδιά αυτό το κντ με έχει εντυπωσιάσει.Πρωτη φορά με Xiaomi κ νομίζω δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάτι καλύτερο τότε με τα ίδια λεφτα .Πριν 1.5 χρόνο δλδ.Ετσι όπως πάει θα το κρατήσω άλλο τόσο μου φαίνεται γιατί δεν έχει απολύτως τπτ να ζηλέψει από τα νέα κντ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι με ξεκλείδωτο bootloader αλλά σκέφτομαι τη διαδικασία να ξαναπεράσω τα πάντα από την αρχή και να ρυθμίσω εφαρμογές τραπεζών κ.λ.π,και επειδή έχω βάλει πολλές custom ROMs στα τόσα χρόνια σε προηγούμενα κινητά, ξέρω ότι στο τέλος πλην ελάχιστων διαφορών θα είναι πάλι η ίδια συσκευή με μικρές βελτιώσεις. Και επειδή πραγματικά είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, για αυτό περιμένω χωρίς άγχος όποτε έρθει η αναβάθμιση.

 

Σε καταλαβαίνω, αλλά εγώ έχω υπάρξει flash-ομανης με τις περισσότερες από τις συσκευές που είχα στην κατοχή μου, πριν καν υπάρξει Android.

Μπροστά στη μούρλα μου, δεν χαμπάριαζω να αφιερώσω 2-3 ώρες να ξαναστησω τη συσκευή από την αρχή, αν δεν μου αρέσει κάτι σε κάποια rom, ακόμη και την ίδια μέρα.

Για παράδειγμα, πριν μια εβδομάδα πέρασα την Zen-X OS rom, για να πάρω μια AOSP γεύση, μετά από καιρό. Ε, δύο μέρες μετά ξαναεβαλα την xtrv stable. Κατά τη γνώμη μου, ο,τι πιο πλήρες και ώριμο για τη συσκευή μας (για την οποία συμφωνώ ότι στέκεται άριστα ακόμα και σήμερα. Ούτε μπορώ να θυμηθώ ποτέ κράτησα συσκευή για 2 χρόνια).

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, αλλά εγώ έχω υπάρξει flash-ομανης με τις περισσότερες από τις συσκευές που είχα στην κατοχή μου, πριν καν υπάρξει Android.

Μπροστά στη μούρλα μου, δεν χαμπάριαζω να αφιερώσω 2-3 ώρες να ξαναστησω τη συσκευή από την αρχή, αν δεν μου αρέσει κάτι σε κάποια rom, ακόμη και την ίδια μέρα.

Για παράδειγμα, πριν μια εβδομάδα πέρασα την Zen-X OS rom, για να πάρω μια AOSP γεύση, μετά από καιρό. Ε, δύο μέρες μετά ξαναεβαλα την xtrv stable. Κατά τη γνώμη μου, ο,τι πιο πλήρες και ώριμο για τη συσκευή μας (για την οποία συμφωνώ ότι στέκεται άριστα ακόμα και σήμερα. Ούτε μπορώ να θυμηθώ ποτέ κράτησα συσκευή για 2 χρόνια).

ωραία τρέλα τα φλασαρίσματα, την έζησα έντονα από το 2006 με ένα κινητό eten glofish x800 που είχε 512 kb RAM και έκανα την πρώτη επέμβαση με μία πατέντα από ένα Ρώσο χάκερ που το αναβάθμιζε σε 1 mb RAM. Μετά ακολούθησε ένα Qtek s100, δύο Htc, κάτι κινέζικα χαμηλής αξίας και ποιότητας, ένα Samsung note 3 και ένα zuk z2 pro. Είχα φλασαρει δεκάδες rom στο καθένα. Πάντα όμως υπήρχε και ένας λόγος. Κάτι δεν μου άρεσε, κάτι έπρεπε να διορθωθεί. Από το Σεπτέμβριο του 2018 που πήρα το xiaomi, όλα δουλεύουν τέλεια και πολύ πάνω από τις προσδοκίες μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε XIAOMI 16 έφτασε ο μήνας

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε XIAOMI 16 έφτασε ο μήνας
Πάμε για τέλος του μηνα λογικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για τέλος του μηνα λογικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιου μήνα δε μας είπανε :ρ

Link to comment
Share on other sites

Έχει αργήσει ήδη πολύ το update. Το μόνο που δε θέλω, είναι να είναι γεμάτο bugs όταν έρθει και να καταλήξουμε να περιμένουμε μέχρι τον Νοέμβρη μέχρι να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα ήταν ότι κάποιοι το περιμένανε από τον ιουλιο ..εγώ έχω να πω παιδεία ότι είναι φυσιολογικό η συσκευή είναι του 2018β και έχουμε πάρει αρκετά νωρίς το android 10 τώρα για το mui δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει και τόσο πολύ ....
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι η τελευταία η miui 12 που θα πάρει; Στα κεντρικά της xiaomi που πήρα μου είπαν ότι θα πάρει την αντροιντ 11.Δεν το πολύ πιστεύω πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το κόβω να πάρει Android 11 η συσκευη έως απίθανο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Λογικά θα πάρει android 11 με miui 12. Γιαυτό δεν έχει βγει δοκιμαστική global ακόμα, παρά μόνο κινεζική και δεν μπαίνουν στη διαδικασία της beta. Αντίθετα το mi mix 2s πήρε κανονικά miui 12 με android 10, και το pocophone στην beta stable miui 12.
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/android-11-coming-for-xiaomi-smartphones-47450-2/

Αν ισχύει αυτό δεν θα πάρει. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Eχει δωσει ποτε η Xiaomi πανω απο 2 μεγαλες αναβαθμισεις Android σε συσκευη της? Διοτι το Mi8 ξεκινησε απο το 8. Εγω προσωπικα πουθενα δεν εχω διαβασει οτι θα παρει το 11. Μακαρι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...