Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανείς καλώδιο με μαγνητική επαφή ; Χάνεται η γρήγορη φόρτιση με την χρήση του;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Κάποια εφαρμογή μειλ που να συγχρονίζει άμεσα χωρίς καθυστερήσεις?

Το gmail app αργεί παρότι έχω ενεργοποιήσει τον άμεσο συγχρονισμό

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποια εφαρμογή μειλ που να συγχρονίζει άμεσα χωρίς καθυστερήσεις?

Το gmail app αργεί παρότι έχω ενεργοποιήσει τον άμεσο συγχρονισμό

Ευχαριστώ!

Δοκίμασε και την εφαρμογή mail.com εμένα συγχρονίζει άμεσα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποια εφαρμογή μειλ που να συγχρονίζει άμεσα χωρίς καθυστερήσεις?

 

Το gmail app αργεί παρότι έχω ενεργοποιήσει τον άμεσο συγχρονισμό

 

Ευχαριστώ!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.readdle.spark

Δοκίμασε και αυτό είναι πολύ καλό

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την εφαρμογή mail.com εμένα συγχρονίζει άμεσα.

Ευχαριστώ, θα το τσεκαρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.readdle.spark

Δοκίμασε και αυτό είναι πολύ καλό

 

Ευχαριστώ, πολύ καλό φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανείς καλώδιο με μαγνητική επαφή ; Χάνεται η γρήγορη φόρτιση με την χρήση του;

 

Πρέπει το καλώδιο να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ! Γράφουν μέχρι πόσα Amper είναι! Αν είναι πχ 3amp δεν χάνεις τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο GSM arena ειπε ότι του ήρθε η miui 12.Καλως να έρθει!

 

Έχει έρθει στο mi8 lite απο όσο ξέρω. Λίγο περίεργο που πρώτα ήρθε στο lite. Υπομονή και άλλο δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,πρωην κατοχος Oneplus 5t και νυν αυτου του στολιδιου!!!

Οποια συμβουλη για θηκες,τζαμακια customιες

 

120928193-1006235843212960-2734573592487519266-n-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτό το κινητό το έχω πάνω από 2 χρόνια και ποτέ δεν είχα ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα sms.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή είναι γενικό το πρόβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην εφαρμογή μυνήματα που από την αρχική οθόνη και έχει ένα γρανάζι πάνω δεξιά τσεκαρετο εκεί μήπως και δεν έχεις κάτι ανοιγμένο
Link to comment
Share on other sites

αυτό το κινητό το έχω πάνω από 2 χρόνια και ποτέ δεν είχα ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα sms.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή είναι γενικό το πρόβλημα?

Μια χαρά ακούγεται σε εμένα πάντως.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

αυτό το κινητό το έχω πάνω από 2 χρόνια και ποτέ δεν είχα ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα sms.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή είναι γενικό το πρόβλημα?

 

Το πρόβλημα αυτό το έχω κι εγώ με τις MIUI roms. Δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί συμβαίνει, έχω όμως την εντύπωση ότι η ένταση των ειδοποιήσεων εξαρτάται όχι από την ένταση του ήχου κλήσης, αλλά από την ένταση των media (ήχος, μουσική κλπ). Όταν έχω αφήσει χαμηλά τον ήχο των media, δεν ακούω μηνύματα, viber κλπ. Όταν τον έχω ανεβάσει, ακούω και τις ειδοποιήσεις. Βοηθάει να βάλεις κάποιον δυνατό ήχο ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας τον Γκοντό!

Έχει καταντήσει αηδία!

Δεν έχω καμία διάθεση και χρόνο να κάνω αυτά που έκανα παλιά για να έχω τις ομολογουμένως καταπληκτικές αναβαθμίσεις από την ελληνική κοινότητα του miui και νιώθω ... αρχαίος!

Τέτοια καθυστέρηση για επίσημη αναβάθμιση που έχει ανακοινωθεί τόσους μήνες είναι απαράδεκτη!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η Xiaomi σε αυτόν τον τομέα. Και μιλάμε για συσκευή πρώην flagship με SoC SPD 845. Και να πεις ότι θα έδινε και το Android 11 μαζί με το MIUI 12, πάει στο καλό.

 

Εδώ δεν υπάρχει καμία δικαιολογία ειδικά όταν το χειρότερο κινητό της σειράς (Mi8 Lite) έχει πάρει εδώ και μέρες το update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαναπήρα σήμερα το mi8 μιας και η συσκευή είναι ακόμα αστέρι! Ο πωλητής έχει περάσει την MIUI 12.0.2 by xiaomi eu, σταθερή. Την καινούρια έκδοση την γνωρίζω μιας και την έχει πάρει ήδη (12.0.3) το Mi8 lite που είχα ως δεύτερη συσκευή:p

Εχω ένα θεματάκι όμως: δεν με αφήνει να αλλάξω wallpaper στην αρχική οθόνη!!! Για την ακρίβεια η φωτογραφία που επιλέγω επικαλύπτεται από μια μαύρη εικόνα (όταν ανοίγω με gesture τις πρόσφατες εφαρμογές την βλέπω, αλλά μετά πάλι...μαυρίλα). Καμία πρόταση;

Edit: έστρωσε με επανεκκίνηση!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι xiaomi κάνει αγγαρεία την αναβάθμιση,επειδή το κινητό είναι πάνω από διετία και δεν έχει πλέον έσοδα από το συγκεκριμένο μοντέλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, είναι μια εταιρεία που δεν σέβεται τους πελάτες τις, θα πετάξει μια αναβάθμιση κάποια στιγμή να κλείσει τα στόματα και να εύχεσαι να μην είναι γεμάτη bugs, γιαυτό ποτέ δεν δίνω για xiaomi πάνω από 200-250€ είναι πεταμένα λεφτά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε; Εδώ πήρε την αναβάθμιση το mi note 3 ακόμη πιο παλιό μοντέλο, δε στέκει. Κάτι άλλο παίζει....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, είναι μια εταιρεία που δεν σέβεται τους πελάτες τις, θα πετάξει μια αναβάθμιση κάποια στιγμή να κλείσει τα στόματα και να εύχεσαι να μην είναι γεμάτη bugs, γιαυτό ποτέ δεν δίνω για xiaomi πάνω από 200-250€ είναι πεταμένα λεφτά.
δεν είναι τόσο απλό για να απαντηθεί αυτό το θέμα. εγώ πιστεύω πάντως ότι αν δώσεις για xiaomi 200_250 ευρώ, τότε θα είναι πεταμένα λεφτά. γιατί θα έχεις μέτριες επιδόσεις, μέτριες κάμερες, και χαμηλή ποιότητα υλικών κατασκευής. αν βέβαια ψάχνεις κάτι οικονομικό να κάνεις τη δουλειά σου με συμβιβασμούς, ίσως να είναι και καλή αγορά. αλλά δεν είναι το ίδιο με την περίπτωση του mi8. εδώ η xiaomi κατασκεύασε ένα σούπερ κινητό με τον καλύτερο επεξεργαστή εκείνης της χρονιάς, με φανταστικές κάμερες, πολύ γρήγορο ίντερνετ, διπλή κεραία GPS και άριστη ποιότητα κατασκευής και vfm, με στόχο να δηλώσει παρών στα high end κινητά. από τότε έχει βγάλει το mi9 και το mi10. σίγουρα είναι ενοχλητικό που δεν έχει κάνει ακόμα αναβάθμιση στο κινητό μας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν εξακολουθεί να βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, και γενικά να κάνει αυτά πού αναφέρουν οι προδιαγραφές του. από την στιγμή πάντως που η συσκευή δεν έχει bugs, εμένα η αναβάθμιση δεν με καίει ιδιαίτερα.οκ, θα προστεθούν κάποιες λειτουργίες, κάποια gestures, αλλά δεν θα αλλάξει δραματικά κάτι. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τόσο απλό για να απαντηθεί αυτό το θέμα. εγώ πιστεύω πάντως ότι αν δώσεις για xiaomi 200_250 ευρώ, τότε θα είναι πεταμένα λεφτά. γιατί θα έχεις μέτριες επιδόσεις, μέτριες κάμερες, και χαμηλή ποιότητα υλικών κατασκευής. αν βέβαια ψάχνεις κάτι οικονομικό να κάνεις τη δουλειά σου με συμβιβασμούς, ίσως να είναι και καλή αγορά. αλλά δεν είναι το ίδιο με την περίπτωση του mi8. εδώ η xiaomi κατασκεύασε ένα σούπερ κινητό με τον καλύτερο επεξεργαστή εκείνης της χρονιάς, με φανταστικές κάμερες, πολύ γρήγορο ίντερνετ, διπλή κεραία GPS και άριστη ποιότητα κατασκευής και vfm, με στόχο να δηλώσει παρών στα high end κινητά. από τότε έχει βγάλει το mi9 και το mi10. σίγουρα είναι ενοχλητικό που δεν έχει κάνει ακόμα αναβάθμιση στο κινητό μας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν εξακολουθεί να βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, και γενικά να κάνει αυτά πού αναφέρουν οι προδιαγραφές του. από την στιγμή πάντως που η συσκευή δεν έχει bugs, εμένα η αναβάθμιση δεν με καίει ιδιαίτερα.οκ, θα προστεθούν κάποιες λειτουργίες, κάποια gestures, αλλά δεν θα αλλάξει δραματικά κάτι.

 

Δεν το καταλαβαίνουν όλοι αυτό που λες μην προσπαθείς να το αναλύσεις...για να έχουμε την συσκευή δύο χρόνια τώρα και να μην μας καίει να την αλλάξουμε σημαίνει ότι κάτι καλό έφτιαξε η εταιρία πριν δύο έτη..

Για την αναβάθμιση ανέκαθεν είχαμε προβλήματα καθυστερήσεις στο mi8 απλά τώρα έχει περάσει ενάμιση μήνας παραπάνω και συνεχίζουμε ...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τόσο απλό για να απαντηθεί αυτό το θέμα. εγώ πιστεύω πάντως ότι αν δώσεις για xiaomi 200_250 ευρώ, τότε θα είναι πεταμένα λεφτά. γιατί θα έχεις μέτριες επιδόσεις, μέτριες κάμερες, και χαμηλή ποιότητα υλικών κατασκευής. αν βέβαια ψάχνεις κάτι οικονομικό να κάνεις τη δουλειά σου με συμβιβασμούς, ίσως να είναι και καλή αγορά. αλλά δεν είναι το ίδιο με την περίπτωση του mi8. εδώ η xiaomi κατασκεύασε ένα σούπερ κινητό με τον καλύτερο επεξεργαστή εκείνης της χρονιάς, με φανταστικές κάμερες, πολύ γρήγορο ίντερνετ, διπλή κεραία GPS και άριστη ποιότητα κατασκευής και vfm, με στόχο να δηλώσει παρών στα high end κινητά. από τότε έχει βγάλει το mi9 και το mi10. σίγουρα είναι ενοχλητικό που δεν έχει κάνει ακόμα αναβάθμιση στο κινητό μας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν εξακολουθεί να βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, και γενικά να κάνει αυτά πού αναφέρουν οι προδιαγραφές του. από την στιγμή πάντως που η συσκευή δεν έχει bugs, εμένα η αναβάθμιση δεν με καίει ιδιαίτερα.οκ, θα προστεθούν κάποιες λειτουργίες, κάποια gestures, αλλά δεν θα αλλάξει δραματικά κάτι.
Θα βγούμε offtopic αλλά θα απαντήσω.διαφωνω κάθετα στο σημείο που λες ότι αν δώσεις 250 για xiaomi είναι πεταμένα λεφτά. Και εξηγώ. Σε αυτά τα λεφτά ως προς την ποιότητα κατασκευής όλες οι συσκευές της έχουν γυαλί πίσω μπρος, μπορεί να μην υπάρχει μεταλλικό frame και να είναι πλαστικό. Σε άλλες εταιρίες πχ Samsung παίρνεις ένα κινητό αποκλειστικά από πλαστικό. Πάμε στις επιδόσεις. Γιατί μέτριες; Έχουν τους κορυφαίους συνήθως επεξεργαστές για μεσαία κατηγορία όπως SD 720,730 ή ακόμα και 765. Όσον αφορά τις κάμερες οι φωτογραφίες τους είναι αξιοπρεπείς δε φτάνουν φυσικά επίπεδα ναυαρχίδας. Άρα μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

165€ έδωσα στο Α3 το τηλέφωνο πετάει και μια χαρά ποιότητα έχει, εντάξει δεν έχει τις επιδόσεις του mi8 λογικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...